БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 32116640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
 
 
  АРТИСТ НОВОСТИ:  
 

Вкупно Новости: 99

 
   
     
  22.06.2017  
     
Новата серија од HK Audio - LINEAR 3
 

Ви ја најавуваме новата серија на LINEAR 3 од HK Audio, комплетно нова палета на активни монитори дизајнирани да ви овозможат константен врвен звук и јачина на музичките настапи и DJ перформанси без сомневање, секој пат.Strong and confident design.
Powerful and well-balanced sound.
Advanced DSP technology.
Impressive low-end.
Clear speech reproduction.
Crafted in Germany.

Наскоро и во АРТИСТ СИСТЕМС Скопје !

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  01.11.2016  
     
Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи
 
Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).

НАПОМЕНА: 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.

Thunderbolt-опремените Apollo Twin, Apollo 8 (DUO или QUAD), Apollo 8p, Apollo 16, и Apollo FireWire аудио интерфејсите, како и UAD-2 Satellite Thunderbolt справите ќе бидат во можност да сe конектираат-работат со Windows 10 системите доколку имаат Thunderbolt 3 конекција.
(Thunderbolt 3 кон Thunderbolt адаптер ќе ви биде потребен)


*All Thunderbolt-equipped Apollo and UAD-2 devices will be available to Windows 10 users with Thunderbolt 3 PCs
*Allows current PC-based Apollo and Apollo 16 FireWire users to upgrade their rigs to Thunderbolt speed and stability with UAs *Thunderbolt Option Card
*Compatible with Windows 10 64-bit only
*PCs must be equipped with Thunderbolt 3 via USB-C (older Thunderbolt systems will not be supported)
Thunderbolt Compatibility For Windows 10 Systems With UAD Interfaces With Upcoming UAD vV9.0 Software !!


Избери за повеќе информации

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  12.10.2016  
     
RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот
 RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот !!!
WIMBERLEY, TX (28 септември, 2016 година) - Ново за AES 2016 година !

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
Shelford Channel е изграден околу новиот предзасилувач базиран на transformer-gain, class A mic preamp од Neve Designs, првиот по повеќе од 40 години. Новиот дизајн на предзасилувачот е надополнет со "најдобрите класици" како што se 1073 и 1064-инспирирана EQ секција на веќе постоечките Shelford 5051 и 5052 модули, нов и моќен компресор инспириран од 2254 со зголемена функционалност, нов dual-tap трансформаторски излез со high/low-headroom излези, варијабилна Silk/Texture трансформаторска сатурација и двапати поголем работен напон на старите модули на Rupert Neve.
"Со децении, од Rupert често беше барано да создаде нов дизајн базиран врз основа на истиот микрофонски предзасилувач, EQ и компресор кои го сочинуваат неговиот легендарен класичен модул за конзола.
Со Shelford Channel, тој и неговиот тим не само што повторно ја доловија магијата на оние стари и оригинални дизајни, туку ин дадоа зголемени нивоа на флексибилност и прецизност карактеристични за модерната ера. Оваа единица обезбедува се што може да се опише како комбинација и суштината на педесет години развој и дизајн од Rupert Neve "

Shelford Channel еденицата ќе ке биде достапна за нарачка преку официјалниот застапник за Neve - ARTIST SISTEMS Skopje почнуваќи од октомври 2016 година.

За повеќе ннформации ве молиме посетете ја страницата: http://rupertneve.com/products/shelford-channel/

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  01.10.2016  
     
Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
ОБЈАСНУВАЊЕ:
Купете:
1.) Apollo Twin DUO Thunderbolt или Twin USB :
добивате бесплатни
- Neve®1073 Preamp & EQ Plug-In Collection,
- Fairchild® Tube Limiter Plug-In Collection,
- Oxide™ Tape Recorder Plug-In.
2) Apollo Twin SOLO Thunderbolt :
добивате бесплатни
- Fairchild® Tube Limiter Plug-In Collection,
- Oxide™ Tape Recorder Plug-In.
Не се потребни купони или кодови. Промоциските плагини ќе бидат автоматски додадени на вашата сметка, откако ќе извршите регистрација на новиот Apollo Twin уред.
Доколку поседувате некој од промоциските плагини, со набавката и регистрацијата на Apollo Twin ќе добиете еднократен купон кој ќе ви овозможи дури и повеќе аудио можности!
Оваа промоција важи од 01.10. 2016 до 31.12.2016. со купувањето на Apollo Twin аудио уредот од авторизиран дистрибутер на Universal Audio (за Македонија е АРТИСТ-СИСТЕМС ДООЕЛ) и истата не може да се комбинира со други промоции. Apollo Twin е неопходно да се регистрира најдоцна до 07.01.2017г. за да го остваритер своето право на бесплатните ексклузивни плагини или еквивалентниот купон. Доколку добиете купон, истиот мора да биде искористен во рок од еден месец од датумот на регистрирање и неможе да се комбинира со други промоции.

http://www.uaudio.com/neve-fairchild-tape

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  25.09.2016  
     
ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2
 Now through September 30th!
Purchase a new 4-710d Tone-Blending Mic Preamp and get a UAD-2 QUAD PCIe Card or Satellite DSP Accelerator (Thunderbolt or FireWire) with the included Analog Classics Plus Plug-In Bundle absolutely FREE!

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
Со вашиот нов Universal Audio 4-710d Ton-Blending можете да одберете помеѓу UAD-2 QUAD PCIe, Satellite FireWire или Satellite Thunderbolt DSP акцелератор со кој добивате бесплатно како бонус + “Analog Classics Plus” плагин сет.

За повеќе информации контактирајте не на тел. + 389 2 3216640 или на е-маил info@artist.com.mk 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  18.03.2016  
     
KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!
 Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот. Неговиот звучен опсег е како "најтивок шепот па се до најгласната вулканска ерупција". За овој звучен систем да биде комплетен, под самиот VHD5.0, се вклучени и додатните "мид" басови VHD8.10, што значи дека излезната моќ овој пат ќе ви биде 10 пати поголема. Клучно за VHD5.0 е "РЕАЛНАТА" слика на звукот бидејќи овој систем обезбедува 100 dB и на растојание од 100 метри со апсолутно кристално јасен и чист звук. Досега не е произведен друг систем (KV2 или било кој друг производител), кој има произведено систем што може да се спореди со овој!!! (повеќе информации за спроведените тестови на звучниците, можете да најдете на официјалната веб страна на KV2 Audio http://www.kv2audio.com/vhd50-constant-power-point-source-array.html).

Овој систем, стандардно доаѓа со два модули наречени 10.08, но може да се постават и 3 во зависност од потребите. Покрај се, KV2 Audio го поставија стандардот за чистота и динамика на звукот, со најнизок степен на "изобличување" како и екстремно висока звучна дефиниција што е типична карактеристика на сите нивни производи.

VHD 5.0 ​​е модуларен систем. Кога на страните ќе поставите два VHD 5.0, вашиот систем ќе биде подготвен за огромни настани или фестивали со публика од над 50.000 луѓе.
Поради оваа причина, реалноста е дека не постои ништо на пазарот што може навистина да се спореди со системот VHD5.0.

Од практична и бизнис гледна точка, факт е дека сите слични системи на VHD5.0 од различни производители на светскиот пазар имаат и до 4 пати повисока цена, и содржат барем 2 пати повеќе тешка опрема за која e потребно и до 6 пати повеќе работници за носење, местење, расклопување на системот каде се потребни повеќе камиони за транспорт и логистика. Затоа VHD5.0 претставува логична и реална инвестиција.

Интересно е што од маркетиншка гледна точка, VHD5.0 ќе биде "апсолутен нов хит" со сосема поинаква приказна, каде ќе се заинтересираат многу професионални инженери, пионери и продукциски компании кои се подготвени да "погледнат понапред" во аудио светот. Нешто што луѓето не го виделе и слушнале досега!

Супериорна кристална јасност и дефиниција во еден едноставен систем од многу звучници! Огромна количина на звук кој ќе исполни и цел стадион... Звучи неверојатно? Да, ова е реално! :)

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  07.03.2016  
     
NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!
 


NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  24.02.2016  
     
Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!
 

Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  10.02.2016  
     
Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!
 Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  29.01.2016  
     
Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!
 
Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  24.01.2016  
     
СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016
 NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.

Ова шоу се одржува секоја година во Anaheim центарот за конвенции во Дизни, Калифорнија. Секоја година присуствуваат и големи музички имиња со свои настапи и концерти, како и учество на саемот со тестирање и презентирање на опрема како и совети од своето искуство за гледачите. Посетителите имаа можност да пробаат и видат огромен дел на нови и иновативни производи на светски познатите брендови како Yamaha, Roland, Korg, Fender, Ibanez, Universal Audio, Focusrite, Kurzweil, Nord и многу други, чија цел е да ги инспирираат музичарите во својата креативност во годината која престои.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  13.01.2016  
     
TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!
 Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  12.01.2016  
     
TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!
 Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  19.11.2015  
     
NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА
 NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.
АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  28.10.2015  
     
KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!
 Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
Една од главните карактеристики на хардверот е параметарот на светлечкиот водич, кој служи за неколку цели. Кога користите одредени Native Instruments plug-in-и, светлата се користат за да ги означат и препознаат клавишните прекинувачи и зони, како и менувањето на специфичните звуци. На пример, ако го користите виртуелниот инструмент(plug-in) Battery 4, светлечкиот водич ќе се промени за да одговара на бојата на самиот софтвер на инструментот.
Овие NATIVE INSTRUMENTS клавијатури продолжуваат да ја докажуваат моќта на „хардвер / софтвер“ интеграцијата.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  17.09.2015  
     
Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.
 

Секторот за дигитализирање на Universal Audio како програмери и дистрибутери за високо квалитетна аудио обработка на "plug-in-ите" преку емулацијата на огромен дел од легендарните студиски компоненти, стана толку успешен што дури и лесно се заборава дека оваа компанија има долгогодишна и воспоставена историја како производител на хардвер.Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.Значи, можете да ја снимате вашата музика во реално време со најмала латенција, преку целиот спектар на UAD "plug-in-ите" од добро познатите Neve, Studer, Manley, Lexicon, API и многу др. Комотна достапнност за поставување на ултра легендарни винтејџ еквилајзери, компресори, ленташки машини , реверб и гитарски засилувачи и многу други компоненти во вашиот микс.http://www.bhphotovideo.com/explora/audio/hands-review/immediate-appeal-hands-review-universal-audio-apollo-twin
*Производот е достапен во салонот на АРТИСТ по цена од: 55.400 ден.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  15.08.2015  
     
MIDAS PRO-X : КРАЛ во дигиталниот свет
 

На 30.07.2015 во Лос Анџелес, САД, Midas објави дека во продажба ги пушта првите 100 модели на Midas PRO X конзолата која во моментов е најмоќниот "коњ за трка" од нивната палета и се очекуваат уште 400 парчиња кои за брзо време ќе бидат достапни на светскиот пазар.Midas PRO X е најмоќната дигитална конзола произведена од Midas и минатата година беше претставена на саемот Prolight & Sound во Франкфурт, каде веднаш доби многу пофалби и позитивни критики од целиот свет на професионалната музичката индустрија.

Со 168 истовремени влезови, 99 “bus-oви” и резолуција од 96 kHz, дигиталната конзола Pro Х поставува нови стандарди во идеален сооднос "на вложувањето и добивката". Исклучителен и ефикасен дел кој се наоѓа во срцето на Pro Х системот е комплетно новиот NEUTRON аудио систем, што е резултат на тригодишно истражување и развој на програмата од страна на аудио инженерите од Midas. Pro Х е првата конзола на Midas која ја користи оваа нова револуционерна технологија.

Midas PRO X е совршено прилагоденa за концерти, студиска продукција, бродкаст, фиксни инсталации во цркви, театри и за многу други апликации. Исто така на располагање ви се и апликациите за далечинско управување наменети за iPhone и iPad уреди, како и еден наменски Mac OS X offline editor софтвер кој ви овозможува програмирање додека сте на сцената и сте далеку од конзолата.PRO X е особено импресивен прилог на целокупната понуда од PRO сериите. Тој е опремен со огромен број на канали, NEUTRON аудио системски диск, исклучителна флексибилност, односно со легендарниот Midas квалитет на звук, Pro Х конзолата е сон на секој аудио инженер. Но, тоа не е сè, таа многу повеќе – исклучително ниската цена која ви овозможува првокласен звук, е идеалната врска помеѓу вложувањето и добивањето.

- Тоа се зборовите на Греам Роуландс, потпретседателот на “Music Group”.

За да сте подготвени за целосно искористување на сите предности на овие дигитални конзоли, треба да имате и Midas PRO X-CC конзола која служи како контролер, Midas Neutron систем процесор кој сам по себе е "мозокот" на оваа конзола, а Midas DL251 stagebox кој ви овозможува 48 влезови и 16 излези .

Накратко за процесорот Midas NEUTRON

Како што е веќе наведено, Midas NEUTRON е буквално "мозокот" на дигиталните конзоли Midas PRO X-CC, и содржи доволно моќ за да се процесираат 800 аудио канали. Содржи неверојатна технологија: 40-битна подвижна обработка со 108 Гигафлопи (DSP перформанси), поголема редунанција, брзина на семплување до 96kHz, и многу повеќе отколку што можете да си замислите.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  21.07.2015  
     
Audient iD14
 Audient iD14 е звучна карта која со сигурност ќе ви обезбеди ново ниво за аудио перформанс со висока резолуција и формат во компактен и елегантен десктоп пакет. iD14 е дво/канален интерфејс со високо квалитетни Audient предзасилувачи, првокласна "Burr Brown" технологија за аудио конвертори, голем потенциометар за контрола на монитори , JFET D.I и револуционерниот "ScrollControl". Со сите разновидни функции и опции кои ви ги нуди Audient iD14, таа веднаш со сигурност ќе постане центар на вашето студио.
 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  18.06.2015  
     
Zoom H5
 Снимач кој без сомнение ви гарантираме дека нема да ве разочара! Производите на Zoom постојано се развиваат со цел да ги задоволат потребите на нивните корисници. Сега, Zoom H5 ја продолжува традицијата.
Тој нуди четири канали за, симултано снимање, и како предводник на H6, и тој може да ги користи сите влезови со тоа што ќе ви овозможи да го изберете било кој влез односно било која капсула на микрофон за снимање во секоја ситуација. Флексибилен и моќен снимач, кој обезбедува се што ви треба за да направите multitrack снимки, аудио за видео синхронизација, подкаст, бродкаст итн.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  10.06.2015  
     
Allen & Heath dLive
 dLive е следната генерација на дигитални миксети од Allen & Heath, која обезбедува ултра-флексибилна архитектура, моќен FPGA процесор, контрола на мрежни системски операции, како и "intuitive Harmony" интерфејс, што значи dLive е насочена за секакви турнеи и фестивали и за инсталации во престижните локации за живи настапи.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  27.05.2015  
     
Nord Contest #iseenord
 Споделете ги вашите магични моменти со NORD во претстојната летна сезона и освоете Nord Lead А1 аналоген синтисајзер!
Како?
Одговорот е многу едноставен! Се што треба да направите е да објавите фотографија со некој од инструментите на NORD! Без разлика дали тоа е дел од вашите сопствени настапи и концерти, или пак секаде каде што можете да забележите NORD, на сцена или во студио, едноставно фотографирајте и "тагирајте" со текст ‪#‎iseenord‬ и објавете ја на социјалните мрежи на Twiter или Instagram. На тој начин учествувате во летниот NORD Фото конкурс.

Внимание!
Вашите Twiter или Instagram профили мора да бидат поставени со "public". По завршувањеto на натпреварот, жирито на NORD ќе ја избере најдобрата фотографија и ќе го награди победникот со врвниот аналоген синтисајзер Nord Lead А1. Учесниците чии фотографии ќе бидат помеѓу 2-5 место, исто така ќе бидат наградени со компоненти од палетата на "Nord Merchandise Store".
Овој натпревар започна на 26ти мај 2015 година, а завршува на 31ви август 2015 година. Победниците ќе бидат објавени на 1ви септември 2015 година. Не заборавајте да ги следите профилите на NORD на Instagram и Twiter.
АРТИСТ СИСТЕМС ви посакува среќа и голем успех во овој NORD Фото конкурс.

https://twitter.com/nordkeyboards
https://instagram.com/nordkeyboards/

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  23.05.2015  
     
RME Babyface Pro
 Новата врвна Babyface Pro повторно ја докажува апсолутната посветеност на RME во совршената изработка за аудио технологија. Создадена со најголема прецизност од едно парче алуминиум, оваа лесно пренослива high-end звучна карта содржи нов дизајн на аналогни и дигитални кола. Иновативната технологија на RME ќе ви обезбеди супериорна, лесна и штедлива енергија без компромис во нивото, шум или пак дисторзија на звукот.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  15.05.2015  
     
HUGHES & KETTNER TRIAMP MARK 3
 Најинтелигентната гитарска глава во светот од било кога! И многу повеќе од тоа!
TriAmp Mark 3 е гитарска глава која овозможува брутални звучни варијации со поголема моќ од било која друга што сте имале прилика да ја искусите. „Нема лимит, нема компромис“. Hughes & Kettner, веќе 30тина години произведуваат врвни гитарски засилувачи, комбинирајќи ги со апсолутната слобода на инженерство. Како резултат на тоа, создадена е едноставна гитарска глава со најпрофесионален инспиративен тон каков што ниеден засилувач на овој свет неможе да ви го понуди.
Можности: Секој од независните 6 канали ви презентира сосем различен тон, односно секој од 6те тонови може да се насочи на три независни „лампашки“
засилувачи. Но тоа не се! Исто така, можете да комбинирате моќност од два или пак три засилувачи, односно да свирите на TriAmp Mark 3 со дури 150вати сурова „лампашка“ моќ. Овие карактеристики ефикасно ќе ви овозможат да си "скроите" свој засилувач во самиот TriAmp Mark 3 односно да повикувате и до 128 звуци со притискање на едно копче преку MIDI протоколот. Произведено во Германија !!!
Генерален дистрибутер за Hughes & Kettner во РМ
Артист Системс Дооел


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  17.04.2015  
     
Peavey Valveking II 50
 

Нова генерација на "кралските" засилувачи!Оригиналната серија на ValveKing која повеќе пати е наградувана, е создадена и дизајнирана со цел да ги поседува сите карактеристики за квалитет на софистициран тон и огромна посветеност на секој детал на т.н "boutique" засилувачи, со прифатлива цена за да можат сите вредни гитарсти да си го дозволат.

Новата генерација на Peavey Valveking ја разви оваа идеја уште подалеку и постана врвен стандард за квалитет, ценовно прилагоден за потребите на секој гитарист. Погледнете го видеото подолу и дознајте повеќе за што се работи.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  15.04.2015  
     
ЗАПОЧНА MUSIKMESSE ВО ФРАНКФУРТ!!!
 (најголемиот и најзначајниот саем за музички инструменти, музичка продукција, музички бизнис и деловни врски.)
Производителите од целиот свет презентираат комплетен спектар на нови производи за создавање музика. Од класични, акустични, електрични гитари и басови, до дувачки инструменти, ударни инструменти, клавијатури и електронска опрема, како и компјутерски хардвер и софтвер.

Тoa е идеална платформа за да добиете детален преглед на пазарот за музички инструменти и аксесоари, како и нови можности и концепти за правење музика. На саемот можете да најдете нови производи и идеи, да ја развиете вашата постоечка бизнис врска и да воспоставите контакт со нови партнери и дистрибутери. Musikmesse е наменет за потрошувачите и купувачите како и за дистрибуциите кои имаат цел да привлекуваат релевантни продажни партнери од регионот, но исто така ви дава и можност да воспоставите меѓународни односи помеѓу клиентите и добавувачите.
За музичарите и наставниците по музика, Musikmesse претставува незаменлива можност за тестирање на нови производи. Концертите, семинарите, работилниците и другите настани го збогатуваат асортиманот на производи на саемот за да се олесни регионалната, националната и меѓународната музичка мрежа.
http://musik.messefrankfurt.com/…/…/besucher/willkommen.html


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  27.03.2015  
     
NI TRAKTOR KONTROL
 Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа новата "Komplete KONTROL S-серија" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.

Една од главните карактеристики на хардверот е параметарот на светлечкиот водич, кој служи за неколку цели. Кога користите одредени Native Instruments plug-in-и, светлата се користат за да ги означат и препознаат клавишните прекинувачи и зони, како и менувањето на специфичните звуци. На пример, ако го користите виртуелниот инструмент(plug-in) Battery 4, светлечкиот водич ќе се промени за да одговара на бојата на самиот софтвер на инструментот.
Овие NATIVE INSTRUMENTS клавијатури продолжуваат да ја докажуваат моќта на „хардвер / софтвер“ интеграцијата.
За повеќе детали околу Komplete KONTROL S сериите, прочитајте во долунаведената рецензија на http://www.djtechtools.com/

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  02.03.2015  
     
My Rode Reel
 По минатогодишниот успешен натпревар во снимање кратки филмови, најголемиот светски "My Rode Reel" повторно се враќа !!! Се што треба да направите е да создадете оригинален „behind the scenes“ краток клип до 3 минутен видео материјал кој претставува начини на кои сте го снимале вашиот филм, покажувајќи кои Rode производи се користеле за време на снимањето. Видеото треба да содржи „MY RODE REEL" ознака на самиот почеток.

Откако ќе го завршите снимањето на вашиот филм треба да ги пратите вашите видео клипови на YouTube. Крајниот рок за поставување на видеото е 1 Јуни 2015 година (до полноќ). Доколку победите, ќе може да освоите повеќе од 200.000 $ во награди. Сите потребни материјали за учество, како и дополнителни информации и инструкции за натпреварот може да се најдат на следниот линк:

http://www.rode.com/myrodereel
https://www.youtube.com/watch?v=DkKnXQBCNrc
https://www.youtube.com/watch?v=LGxLfXyg8oM
https://www.youtube.com/watch?v=_PbwQ5oozjA

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  06.10.2014  
     
Universal Audio Apollo Premium Plug-Ins Promo
 

Доколку набавите некоја од новите Apollo аудио карти, добивате одлична можност за БЕСПЛАТНИ UAD Plug-In комплети кои чинат и до 1300 евра!Од 1ви Октомври до 31ви Декември 2014 година доколку купите и се регистрирате за нов Apollo аудио интерфејс (Twin, Apollo, или Apollo 16 model) БЕСПЛАТНО ќе добиете некои од најпосакуваните "UAD plug-in" сетови од палетата на Neve, EMT, Studer & Manley! Нарачките можете да ги вршите преку македонскиот екслузивен застапник за UAD, АРТИСТ СИСТЕМС, и секогаш ќе бидете сигурни дека ќе го добиете по најдобра цена од Велика Британија.

Не се потребни никакви купони ниту кодови за откупување. "Plug-in"-ите ќе бидат автоматски додадени на вашиот профил откако ќе го регистрирате вашиот нов Аполо интерфејс.

Веќе поседувате некои од промотивните plug-in-и? Нема проблем. Купете и регистрирајте нова Apollo, Apollo Twin или Apollo 16 и ќе добиете купон за еднократна употреба по еднаква вредносна сума на на plug-in(ите), кои вие веќе ги поседувате.

Преглед на она што ќе добиете:

Apollo Twin SOLO Desktop Audio Interface - $149 FREE PLUG-IN BUNDLE
610A Tube Preamp & EQ Plug-In

Apollo Twin DUO Desktop Audio Interface - $348 FREE PLUG-IN BUNDLE
610A Tube Preamp & EQ Plug-In
EMT 140 Plate Reverb Plug-In

Apollo DUO Rackmount Audio Interface - $647 FREE PLUG-IN BUNDLE
610A Tube Preamp & EQ Plug-In
EMT 140 Plate Reverb Plug-In
Neve 88RS Channel Strip Plug-In

Apollo QUAD Rackmount Audio Interface - $996 FREE PLUG-IN BUNDLE
610A Tube Preamp & EQ Plug-In
EMT 140 Plate Reverb Plug-In
Neve 88RS Channel Strip Plug-In
Studer A800 Tape Recorder Plug-In

Apollo 16 Rackmount Audio Interface - $1,295 FREE PLUG-IN BUNDLE
610A Tube Preamp & EQ Plug-In
EMT 140 Plate Reverb Plug-In
Neve 88RS Channel Strip Plug-In
Studer A800 Tape Recorder Plug-In
Manley Massive Passive EQ Plug-In 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  12.08.2014  
     
RANDALL НОВОСТИ: KILLER UK THRASHER & RD45H REVIEWS!!!
 Дон Рандал е човекот кој му беше десна рака на Лео Фендер во текот на најславните години, и меѓу другото беше одговорен за именувањето на легендарната гитара „стратокастер“! Неговата сегашна корпорација "Randall Amplification", има богато наследство кое датира поодамна и од 1970тата година. Корпорацијата Randall е примарно фокусирана на хевиметалскиот звук, и има блиска соработка со многу виртуози, вклучувајќи ги и познатите Џорџ Линч, Скот Иан и Кирк Хамет т.н ( Трите "Кралеви":). Во текот на изминатите неколку години ", специјалистот за „hi-gain“ засилувачи, Мајк Фортин постана член на Randall и тоа резултираше со создавање на нови дизајнирани металски засилувачи со нови карактеристики на звукот, а тоа е Randall Diavlo серијата, во која се состои и "крволочната" компактна гитарска глава, RD45. Diavlo засилувачите се дизајнирани во САД и произведени во Кина под високи стандарди и строга контрола на квалитетот. Гитарската глава RD45 има остар стил и „crunch“ тон и на неа е посветено огромно внимание на сите детали. Таа зрачи со класа и став и е базирана на PCB електроника со висок квалитет која ќе ве остави без зборови. Уреден 2-канален дизајн со деллив 4-параметарски еквилајзер и рачно селективен „boost” кој работи и на двата канала. Високо-квалитетната серија на ефекти и излезот за снимање со симулација на разновидни звучници ви создава комплетна визуелна слика на овој засилувач. Diavlo е многу тивко во работењето, со минимална бучава и шум во позадина и тоа е многу значајна карактеристика во однос на огромната моќ која ја поседува. Чистиот канал ви дава „Фендерски“ звук со екстра задебелени 6L6 вакумски лампи во излезната моќност. Изобилува со огромна чистота на звукот и без „пискави“ високи фреквенции кои најчесто можат да се слушнат во други модерни металски засилувачи. „Overdrive“ каналот е "мрсен" со екстремна агресивност која е идеална за „Хеви“ стилови. Брзиот „attack“ и добрата дефиниција на ниските фреквенции го прави овој засилувач идеален за снижени штимови и за гитарите со 7 жици. "Напумпаните" високи фреквенции се слични како и на чистиот канал. Слатки, но не пискави, што е дефинирана граница која овозможува да звукот од удирањето со перцето по жицата да биде речиси незабележливо. Овој засилувач работи добро со „single-coil“ магнети, но за да го добиете најдоброто од него, користете го со „humbuckers“ и активна електроника. Ова не е засилувач за "фина свирка", Randall RD45 едноставно разбива сè пред себе како ураган со дебел металски „overdrive“ и тоа е едноставно единствена само вистинска дефиниција на модерниот американски металски тон, кој навистина нема потреба од дополнителна помош од дополнителни „overdrive“ педали. Не само што е доволно гласно за било која прилика, тоа звучи одлично и на ниско ниво на волумен, така што можете тивко да го снимате преку директен излез, но треба да имате звучник кој е поврзан со главата. Diavlo не само што звучи исклучително добро, туку има и многу прифатлива цена, што ја зголемува Randall-овата позиција меѓу титаните во класата на металските засилувачи.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  30.07.2014  
     
KURZWEIL FORTE / Артист Новитети!
 Со голема возбуда ви го претставуваме новото дигитално пијано од палетата на работилницата на Kurzweil! Инженерите од Kurzweil за ова дигитално пијано велат: (цитираме) "Дефинитивно најнапредната пијано технологија кое го носи логото на Kurzweil“. Што всушност содржи оваа клавијатура?
Одиме по ред:

Звуци:
16 GB сосема нови звуци: Нови внимателно избрани германски и јапонски „Vintage“ концертни Grand Pianos, нови Rhodes, Wurlitzer, Clav, Harpsichord, Оркестарски ударни инструменти, Целеста, Глокеншпил, Chimes, Разни видови ѕвона и Crotales пијана заедно со огромниот избор на звуците од досега докажаните PC3 серии и додатокот KORE64, изработени со екстремна прецизност и со големо внимание на најситните детали. Патентиран!

FlashPlay ™ технологија:
Опремено со FlashPlay систем, клавијатурата на Forte изобилува со неверојатна количина на "коњска сила"; 16GB sample содржина со моментално вчитување, каде нема потреба да се чека ни секунда. И повторно најмоќни DSP процесори и ултра-брзи перформанси!

KB3 ToneReal ™ Органи:
Дизајнирани врз основа на класичните Hammond, Vox и Farfisa органите. Ги содржи сите неопходни контроли и многу повеќе

Моќен Ефект Процесор:
Награден Reverb, Delay, Chorus, Flanger, Phaser, Distortion, Rotary, Compressor и многу други ефекти.

Контрола:
Автентична изработка со “Italian Hammer-Action“ на 88 тешки клавиши: Секој звук од клавијатурата на Forte е специјално подесен со „aftertouch“ со ефектот на тешките италијански клавиши.

Компресор на предниот панел и 3-параметарски еквилајзер:
Доколку просторот во кој свирите не е доволно акустички решен, или пак звулот е неизострен и тап и сакате да додадете малку "удар"? Нема проблем! Сето тоа може да се коригира со помош на Master Comressor & EQ потенциометрите со огромен опсег на ниски, високи и средни подесувачки фреквенции.

23 заемни контроли, 9 лизгачки потенциометри (осветлени со ЛЕД диоди), 6 прекинувачи, 2 кружни потенциометри, 3 селективни влезови за педали, 2 контролни влезови за педали и Aftertouch ефект.
Лесен пристап за подесување: Транспонирање на октави, „Tap Tempo“ и контролите за вибрацијата на звукот се поставени веднаш над Pitch / Modulation контролите.

Кориснички дисплеј:
Широк екран во боја: Лесно управување со клавијатурата Forte преку нов LCD екран во боја со димензии од : 4,3" / 480x272 .

Избор на звуци: Едноставно категоризирање и програмска / мулти селекција. Ги зачувате вашите лични подесувања за секоја категорија.


Избор на вашите омилени звуци: Пристапот до вашите 10 омилени звуци, отсега со само еден клик! Специјално поставени веднаш над LCD екранот на Forte.

Софтверско подесување: Внесете длабочина во деталите на вашата Forte клавијатурa! Управување преку компјутер! Повеќе информации за софтверското уредување ќе биде дополнително објавено.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  29.07.2014  
     
Мик Гузауски, човекот позади Daft Punk и Eric Clapton за UAD / Apollo!
 Мик Гузауски, еден од најпродуктивните продуценти и микс инженери кој е најзаслужен за квалитетот на Daft Punk и Ерик Клептон, за Universal Audio Apollo вели:

"Apollo веројатно има едни од најдобрите предзасилувачи кои некогаш сум ги слушнал со широк "headroom" и многу тивoк во "high-gain", како и одлични конвертори; Тие навистина слатко звучат".

Кликнете на сликата за целото интервју:

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  13.06.2014  
     
Екслузивни новитети, наскоро во АРТИСТ! ORANGE AMPS
 Легендарниот светски гитарски бренд ORANGE, конечно во програмата на АРТИСТ. Овие засилувачи со автентични карактеристики и перфектен звук скоро 50-тина години го дефинираат „рокенролот“ во својата нај идеална форма. Глобално признаен од најголемите рок ѕвезди и гитарски виртуози. Ако она што го барате е квалитет, трајност и целокупен „кул“ изглед, овој портокалов засилувач е врвен избор за вашите следни настапи или сесии во студијата.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  12.06.2014  
     
Allen&Heath GLD 80 на Светското фудбалско првенство!!!
 Бразилскиот стадион Маракана кој ќе биде домаќински терен на фудбалските натпревари на Светското фудбалско првенство, е опремен со миксер конзолата на Allen & Хит GLD. Позициониран во Рио Де Жанеро со капацитет од 78.000 седишта, стадионот Маракана е дефинитвно еден од најпознатите фудбалски храмови, но беше три години затворен поради проектот за реновирање и подготовка за првенството.Кога се работи за озвучување, самото срце на овој стадион е миксерот Allen & Хит GLD 80. Оваа конзола е поврзана со мрежната картичка Dante која контролира дистрибуција на аудио сигнали низ целиот стадион со помош на фибер/оптички кабли.
Реномираниот тонски инженер и системски програмер на стадионот, Аугусто Бергамо за оваа конзола вели: "Главната причина зошто ја одбравме GLD конзолата е бидејќи Allen&Heath обезбедува фантастичен квалитет на звук, сигурност, и исклучителна леснотијата на користење."

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  20.05.2014  
     
CASIO клавијатури во АРТИСТ!
 Класични Casio синтисајзери кои ќе ви овозможат повеќе од вистинска забава. Нивните функции вклучуваат разновидна колекција на високо-квалитетни тонови и ритмови плус AUDIO IN приклучок за поврзување на дигитален аудио плеер или друг аудио уред. Вашата едукација во музиката може да биде позабавна и поефикасна од кога било досега.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  25.04.2014  
     
Ново! PIRASTRO и SAVAREZ! За класича гитара!
 Професионални жици за класична гитара за напредни гитаристи, изработени од најреномираните светски мајстори на PIRASTRO и SAVAREZ! Достапни во АРТИСТ!

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  25.04.2014  
     
НОВО! Hotone Skyline Pedals во АРТИСТ!
 Тајната на аудио компанијата HOTONE е големата инвестиција во развојот на своите вработени, мотивирана од технолошките иновации, за совршеност во квалитетот со цел за извонредна услуга и обезбедување на сензационално искуство на секој клиент.Надворешните капаци на серијата Skyline педали, се изработени од цврста цинкова легура. Фантастичен дизајн кој ви овозможмува лесно поставување и подесување на потенциометрите.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  19.04.2014  
     
Hughes&Kettner 30 годишнина! СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА НА Tubemeister 5
 Гитаристите веќе го сметаат за најдобар мал засилувач во светот и совршен за снимање во студио.
Сега на обележувањето на 30-годишнината на Hughes & Kettner, фановите на TubeMeister ќе можат да уживаат
во специјалната понуда на TubeMeister 5 Head и TubeMeister 5 Combo.
Официјален застапник и увозник за Р.Македонија - „АРТИСТ СИСТЕМС Дооел“
http://hughes-and-kettner.com/support/


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  17.04.2014  
     
Zoom H6 Handy Recorder! СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА само во АРТИСТ!!!
 НАЈПОСАКУВАНИОТ СНИМАЧ ВО СВЕТОТ КОЈ ЌЕ ГО ПРОМЕНИ ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ ЗАСЕКОГАШ!Zoom произведува иновативни и извонредно звучни производи веќе триесетина години и стекна исклучиво реномирано ниво на аудио пазарот. Со создавањето на револуционерниот широко појасен и пренослив рекордер ZOOM H6 овој бренд стана број 1 за преносливо снимање.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  16.02.2014  
     
Вистинска егзотика во вашето студио!
 Отсега натаму ви овозможуваме овие уникатни, луксузни и ретки парчиња опрема да бидат достапни за вас, за вистинските познавачи на префинетиот звук. Врвни модлуарни синтови, drum-модули, аналогни модуларни синтизајзери, аналогни ефекти од врвните германски гигантски производители: Doepfer, Sherman, OTO, JoMoX, Tanzbar, FLAME, KOMA Elektronik ...

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  13.05.2013  
     
AVID Fast Track Solo и Fast Track Duo - НАСКОРО!
 AVID ви ги најавува новите аудио интерфејси, создадени за компонирање и снимање на музика со висок квалитет! Fast Track Solo и Fast Track Duo во овој пакет вклучуваат Pro Tools ® и Express software за Mac и PC, како и можност за директно поврзување со iPad ®. Наменети се за музичари, студенти, и оние кои влегуваат во професионалните води во музичката продукција.Pro Tools Express software
Ги обезбедува истите алатки и функции кои што се користат за снимање во комерцијалните студија.
Можност за снимање до 16 стерео аудио канали со целосно MIDI уредување и алатки за нотација.
Вклучува високо квалитетни виртуелни инструменти и ефекти за креирање на извонредни звуци.
Можност за усогласување со време, темпо и pitch со Elastic Time и Elastic Pitch.
Компатибилност со Pro Tools и Pro Tools HD системите.

Fast Track Solo and Duo hardware
Има идеална форма, лесно преносливо метално куќиште со квалитетно и цврсто изработени контроли, потенциометри и приклучоци, за заштита од физички оштетувања и е значаен фактор за домашното снимање, за вашето студио, и за разни мобилни апликации.
Овозможува снимање на два канала истовремено во 24-битна, 48 kHz резолуција со висок квалитет на микрофонските предзасилувачи и влезови: Fast Track Solo вклучува еден микрофонски предзасилувач и еден влез за инструмент. Fast Track Duo вклучува два микрофонски предзасилувачи и влезови за инструменти како и два линиски влезови.
Овозможува директен мониторинг без латентција додека снимате.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  01.03.2013  
     
Конечно! Shure FP Wireless серија за ВИДЕО продукција!
 

Сигурноста и преносливоста се од суштинско значење за снимателите и независните продуценти. Поради тоа Shure ја создадоа новата FP серија на производи како супер лесни и ултра-издржливи безжични уреди, каде корисниците ќе можат да ги користат и во најекстремни средини и терени.Поставувањето е лесно и едноставно, со само две притискања на копче за наоѓање јасни фреквенции и синхронизирање со предавателот.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  18.02.2013  
     
BETA 181! Ултра компактен кондензаторски микрофон!
 

Пред 20тина години Beta сериите на Shure поставиja нови стандарди во светот на микрофониte, и тоа остана така до ден денес. Beta 181 е вистински наследник на приказната, но со уште подобар квалитет во својата класа.Shure Beta 181 е ултра-компактен кондензаторски микрофон со уникатен дизајн, извонреден квалитет, наменет за употреба на живи настапи и студио, со висок SPL (149-153 dB SPL) и широка динамика. 

Бета 181 е направен во 4 верзии: 
• cardioid (​​overhead, пијано и акустични инструменти ...) 
• supercardioid (тапани и акустични инструменти, за снимање од близу ...) 
• omnidirectional (амбиентално и снимање со широк опсег, итн.) 
• bidirectional (моно overhead снимање, двојно снимање за 2 инструмента одеднаш...) Уникатноста на Beta 181 микрофонот е во тоа што не мора да купувате 4 различни микрофони. Едноставно можете да имате некоја од наведените капсули и да ги замените за да бидат подготвени за секакви потреби. При тестирање со поскапи микрофони кои служат за истите намени, ние сме лично убедени во супериорниот квалитет на Beta 181, и затоа не е чудно што минатата година овој модел ја доби TEC Award наградата во конкуренција со DPA, Blue, Earthworks, Heil i AudioTechnica.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  15.02.2013  
     
Gemini II / Z5600a II - АТРАКТИВНА ЦЕНА - 20%! САМО ВО АРТИСТ!
 

Gemini II
ЦЕНА ВО ЕВРОПА - 1350 EUR
ЕКСКЛУЗИВНА АРТИСТ ПОНУДА! -20% !!!

Gemini II микрофонот со две лампи е последната серија на студиски микрофони на sE Electronics, кој неверојатно брзо се реномираше за еден од најдобрите микрофони на пазарот. Безвременски вокален микрофон, создаден за безпрекорно квалитетен сигнал. Бидејќи е дизајниран со две лампи (12AX7 и 12AU7), Gemini II без сомнение ќе ви овозможи кристално чиста топлина и боја која потсетува на класичните микрофони во децениите наназад.Z5600a II
ЦЕНА ВО ЕВРОПА - 750 EUR
ЕКСКЛУЗИВНА АРТИСТ ПОНУДА! -20% !!!

Z5600a II е еден од најпознатите микрофони на денешниот пазар, и е наменет за вокали, тапани, хор и разновидни акустични инструменти. Може да се подесува како „оmni“, како „кардиоиден“ во 8 различни позиции со редукција од 10dB на ниски фрекфенции (low cut),. Овој извонреден микрофон стекна огромна популарност врз основа на вокалните снимки на многу познати музички имиња.*Цената и понудата важат само за претпродажба, односно нарачка на моделот.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  29.01.2013  
     
Stanton DJC.4!
 

Новиот Stanton DJC.4 е диџејски контролер со вграден аудио интерфејс и надградена 4 канална верзија на Virtual DJ LE. DJC.4 ви овозможува да миксате и скречувате, користејќи 4 декови со аудио и видео контрола.Подесувањето на DJC.4 не може да биде поедноставно. Приклучувате USB кабел, стартувате Virtual DJ LE и „возите“. Осетливите џогови, „pitch“ лизгачите и челичната обвивка ќе ви овозможат строга контрола, извонредни перформанси и долгогодишен век на траење!
 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  24.01.2013  
     
Нова генерација на дигиталното миксање!!!
 

PreSonus ® StudioLive™ 32.4.2AL

2Со својата неверојатна моќ на процесирање на сигналот на секој канал, лесната приспособливост, и можноста да снимате со само две кликнувања на глувчето, StudioLive буквално ќе ве „откачи“! Лесен за користење, подобрен во звукот, интегриран со state-of-the-art софтвер, овој миксер ќе ви обезбеди безпрекорно креативна музичка средина за вашите живи настапи и студиската музичка продукција.StudioLive 32.4.2AI е најнова генерација и технологија која додава невидена енергија, и голем број на нови корисни функции за миксање на било кои конзоли во таа ценовна класа.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  10.01.2013  
     
Native Instruments Traktor Kontrol Z2! Конечно во АРТИСТ!
 

Новиот Traktor Kontrol Z2 е врвен DJ миксер и контролер од Native Instruments кој ви нуди едноставен и елегантен пристап за вашите перформанси. Без разлика дали ги користите Traktor Scratch Pro, CDJ2000 или пак сетовите за ремикси со F1, Z2 е создаден за поголема функционалност и чувствителност.Kontrol Z2 е најновата хардверска конзола за Traktor на Native Instruments, градена врз основа на повеќе години истражување и развој за потребите на диџејската област. Со високо квалитетен вграден аудио интерфејс, издржлива обвивка и интелигентни решенија во самиот дизајн, Z2 има нови идеални можности за дигиталните диџеи.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  01.12.2012  
     
EXTRA СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ ВО АРТИСТ!
 

Неверојатни понуди и неверојатни цени на повеќе од 500 артикли од палетата на АРТИСТ!

*Ефекти и процесори
*Гитари и Бас гитари
*Засилувачи
*Студиска и DJ опрема
*Звучници, разгласни системи,
*Миксети, микрофони
*Тапани и перкусии
...и многу повеќе!


,..кликнете тука за листата на производите од акцијата!...

ПОБРЗАЈТЕ! КОЛИЧИНИТЕ СЕ ОГРАНИЧЕНИ!

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  08.11.2012  
     
ГИ ОБЈАВУВАМЕ 5те ДОБИТНИЦИ НА НАГРАДНАТА ИГРА!
 1. Маријана Пешиќ - Кавадарци American Audio HP 550 x 1
2. Горан Костадинов - Демир Капија Alesis DMPhones x 1
3. Аида Хазир - Скопје Numark HF125 x 1
4. Александар Иљиевски - Тетово Numark HF125 x 1
5. Гоце Николовски - Скопје Numark HF125 x 1

Секој од наведените добитници е известен по е-маил адресата оставена со податоците во наградната игра.

Ви Благодариме на УЧЕСТВОТО И ДОВЕРБАТА!
Артист-Системс Тим

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  21.08.2012  
     
Native Instruments KOMPLETE 8 - Специјална Понуда!
 Никогаш предходно овој KOMPLETE сет на NATIVE INSTRUMENTS не понудил толку широка и инспиративна палета на музички софтверски алатки, инструменти и колекција на семплови со висок квалитет. KOMPLETE е идеален студио пакет, наменет за сите музичари, саунд инженери, и продуценти.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  26.07.2012  
     
Numark MIXDECK! Универзален DJ контролер!
 Numark MIXDECK е комплетен диџејски систем кој претставува мешавина од различни видови на музички извори. Без разлика дали вашата музика е на MP3, CD, USB, iPod, на вашиот компјутер, или пак на други аналогни плеери, ќе можете да направите извонредни миксови користејќи го MIXDECK. Овој контролер ги има двата традиционални декови и стандардниот распоред на миксета на која сте навикнати, и тоа е диџејската традиција која ја исполнуваат иновациите на Numark.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  26.05.2012  
     
Наградна игра! Пополни и освои!
 Податоците можете да ги внесете на официјалната фејсбук страна на АРТИСТ!
едноставно кликнете на сликата!ПРАВИЛА на НАГРАДНАТА ИГРА

Член 1: ОРГАНИЗАТОР
Организаторот на играта е Артист Системс Дооел, Васил Ѓоргов бр.9, 1000 Скопје, Македонија, во понатамошниот текст: "Организатор".
Член 2: Tраење, Намена, Завршеток
Оваа игра се врши со цел да се промовира асортиман на производи на организиаторот.
Наградната игра трае од 30.04.2012 до 20.05.2012, и се однесува на целата територија на Република Македонија.
Член 3: Место на играта
- Веб www.artist-maceodnia.com
- Артист Системс продажен салон во Скопје
- Фејсбук Портал Артист-Системс
- Рекламирање преку e-mail
Член 4: награда
• 1x American Audio HP700 -
Член 5: Правила
Право на учество во наградната игра имаат сите физички лица кои живеат во Република Макеоднија, освен вработените кај организаторот и нивните непосредни членови на семејството
(Родители, брачен другар, деца, браќа и сестри).
Член 6: УЧЕСТВО
Наградата може да се постигне на следиот начин:
1. Со правилно и целосно пополнетиот формулар na профилот Фејсбук на Артист-Системс.
Член 7: добивањето на наградата
Победникот ќе за сите детали за наградата ќе биде информиран на уредно доставениот e-mail при пополнување на аплиакцијата.
Член 10: партнери
Учесниците кои учествуваат во лотаријата, не може да побаруваат повеќе награди, поголеми количии, сродни или било кои другите награди поинаку назначени од член 4, односно кои не се во согласност со правилата на организаторот. Наградата не треба да се плати во готово. Со учеството во оваа игра, учесниците ги прифатат овие правила.
Член 11: грешки и погрешни АПЛИКАЦИИ
Во наградната игра се применуваат само податоците на оние лица кои се регистрирани уредно, со име и презиме и адреса, која че соодветствува на податоците од личната карта на апликантот. доколку податоците не се исти со податоците во личната карта (докумнет за идентификација), апликантот нема право да учествува во награднта игра.
е во согласност со име и презиме
Член: Јавност
Со учеството во натпреварот, учесниците се согласуваат дека ако станат победници и ја освојат наградата, организаторот може да ги користи нивните податоци(име, презиме, адреса и слика) со цел да се објават и користат бесплатно и во печатените, аудио, слика и видео материјали.
Член 12: СООПШТЕНИЕ НА ПОБЕДНИЦИ
Победниците ќе бидат извлечени на денот 21.05.2012 и ќе бидат информирани во рок од 3 дена за детали околу приемот на наградите преку e-mail адреса. Ждрепката ќе се одржи во просториите на Организаторот , изнесена во член 1.Се извлекува 1 победник на наградната игра.
Член 13: Малолетните лица и соработка
Малолетните лица имаат право да учествуваат во лотарија во согласност со закон. Доколку победник е малолетно лице, организаторот ќе ја додели наградта на лицето-старател-родитле на малолетниот добитник, откако претходно тоа ќе биде верификувано со докумнети на лице место на подигањето.

Член 14: ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Сите учесници во играта, одобруваат обработка на личните податоци од страна на организиторот за цели на известување за промоции, најнови информации, понуди, за целите на земање мостри, истражување и статистичката обработка на податоците, прилагодување на понудата и сегментација, истражување на пазарот, и за други маркетиншки цели
на Организаторот на играта.
Организатор ги обработува и собира личните податоци на регистрираните корисници за учество во согласност со
Заштита на лични податоци (Вашингтон, 1-UPB1 Ur.l.RS, бр. 94/2007).
Организаторот обезбедува заштита на личните податоци со закон. Организаторот / менаџер нема да ги проследува податоците на трети лица, освен ако тоа е неопходно да се изведе самата наградна игра.
Учесниците може да поднесе барање до организаторот во секое време за постојан или привремен
престанок на користење на неговите лични податоци за цели на директен маркетинг, од страна на организаторот, кое ќе биде реализирано од страна на организаторот во рок од 15 дена.
Тоа право може да го оствари со кликнување на линкот во подножјето на секоја промотивна порака преку е-мејл или во писмена форма до организаторот .
Член 15: Можност за исклучување - прекин на наградната игра
Наградната игра може да се прекине само ако се појават околности за кои организаторот не сноси одговорност или кои не може да бидат спречи, елиминирани или нивните
izogniti. Учесниците ќе бидат известени веднаш по е-мајл и веста за престанок ќе биде објавена преку официјалната веб-страница на Артист-Системс Дооел Скопје (www.artist-macedonia.com)

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  10.05.2012  
     
Behringer DJ NOX само во Артист!
 

Серијата NOX на Behringer е апсолутно решение за сите ваши потреби за клубски, односно диџејски миксети со USB конекција, разновидни ефекти, и квалитетен „crossfader“. Овие клубски диџејски миксети се направени со високо квалитетни компоненти и алуминиумска обвивка со цел за подолго траење.Behringer NOX202
ЦЕНА: 9.900 ДЕН


Behringer NOX303
ЦЕНА: 13.700 ДЕН


Behringer NOX404
ЦЕНА: 11.900 ДЕН


Behringer NOX606
ЦЕНА: 20.900 ДЕН


Behringer NOX1010
ЦЕНА: 14.200 ДЕН 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  09.05.2012  
     
American Audio VMS2!
 

American Audio VMS2 е наменет за извонредни настапи на диџеи кои се во потрага по комплетен и стабилен MIDI контролер за пуштање MP3 преку своите лаптопи, плус имаат можност за поврзување CD плеери и грамофони.
 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  08.05.2012  
     
Alesis MicroVerb4, NanoVerb 2 и MidiVerb4 во Артист!
 

Alesis MicroVerb4 е создаден за да обезбеди широк спектар на квалитетни звуци со користење на ефекти, идеални за во вашето студио или за вашите живи музички настапи. Главната карактеристика на MicroVerb 4 е во неговата едноставност. Тој нуди 200 програми кои вклучуваат сè, од високо-квалитетни „Reverb, Delay, Chorus и Flange“, до разни мултиефекти и многу повеќе.Alesis NanoVerb 2 ви нуди шеснаесет извонредни дефинирани алгоритмички ефекти во компактен и лесен процесор. Со сигурност ќе уживате во неговите „Hall, Plate, Reverb, Stereo chorus, Flange, Delay“, симулација на „Rotary“ звучник, како и многу други корисни мултиефекти.Alesis MidiVerb4 е совршен ефект процесор за професионално студио и за музичарите кои се во потрага по најприфатливи високо-квалитетни ефекти. Неговиот алгоритмички процесор ви нуди одлични и природни „Reverb, Chorus, Flange, Delay, Pitch“ ефекти како и до три симултани мултиефекти. MidiVerb 4 има 18битни A/D и D/A конвертори и 24битен внатрешен процесор со 20Hz-20kHz опсег што го прави идеален за дигитално снимање. 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  03.05.2012  
     
Ново во Артист! AKAI Professional Analog Custom Shop гитарски педали!
 

Новите Akai Professional Analog Custom Shop модели на гитарски педали ви нудат комплетно нов аналоген дизајн кој создава неверојатен гитарски „butique“ тон, а сепак не се во класата на скапи производи. Без оглед на гитарските музички жанрови, овие Analog Custom Shop педали ќе ви овозможат да го создадете саканиот тон.
 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  01.05.2012  
     
Реализирајте ги вашите музички идеи на нaјлесен начин!
 

Alesis го создаде вашиот мобилен придружник за лаптоп со кој можете да снимате буквално се!Alesis iO2 и iO4 USB се компактни звучни карти кои се лесно преносливи и идеални за снимање насекаде. Карактеристично за iO2 и iO4 USB е алуминиумската обвивка, микрофонските, инструменталните и MIDI портовите, 48V фантом напојување и USB приклучокот (со кој воедно се напојува) и е оптимизиран за минимално трошење на батеријата на лаптопот.Доволно мали за да ги собере во ранец, но и доволно моќни за работа со аудио инженеринг, затоа Alesis iO2 и iO4 USB се совршени за музичари во движење.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  27.04.2012  
     
Novation IMPULSE! Првокласен професионален контролер!
 

Новите Impulse на Novation се во класата на најпрофесионалните USB/MIDI контролери. Секој од нив има прецизна клавијатура со динамичен „aftertouch“ и се создадени со цел да се чувствуваат како вистински инструменти со целосна контрола, надградена со сосема нова верзија на Automap контролен софтвер - Automap 4. Тоа значи дека можете крајно ефикасно да ги изразите важите музички идеи.Impulse (како и сите Novation контролери) имаат лизгачи, копчиња, контролни потенциометри, и „drum“ падови со Automap контрола за софтверите. Ова ви дава можност за брзо мапирање за рачно и динамично користење на ефектите и виртуелните инструменти.


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  25.04.2012  
     
Екстра попуст на BUGERA!
 

Bugera гитарски засилувачи со сериозна моќ и масивен тонски карактер по исклучително поволни цени!


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  24.04.2012  
     
Kawai MP6...Еволуцијата продолжува!
 

Kawai MP6 е моќен, лесно пренослив, 4-zone MIDI контролер и стејџ пијано. Надградено со нова звучна технологија и извонредна динамика на клавишите, плус USB аудио.
Kawai MP6 е едноставно најдоброто дигитално пијано за оваа цена. Ако сте во потрага по дигитално пијано кое се чувствува како акустичен клавир, ова е најдобрата инвестиција доколку би можеле да си ја дозволите. Може да се каже дека ова дигитално пијано звучи исто и е на ниво со дигиталните пијана, кои чинат и над 2000 €.Kawai MP6 е идеално за:
*Пијанисти на сите нивоа (од почетници до професионалци)
*Луѓе во музичката индустрија (снимање, студиска продукција, итн.)
*Луѓе кои едноставно сакаат да свират пијано како хоби
*Љубители на акустичен клавир кои не можат да си дозволат или пак немаат услови за да го поседуваат.Main Features
Progressive Harmonic Imaging™ (PHI)
Responsive Hammer action with Let-off
USB Audio - MP3 and WAV
New Concert Grand and EP sounds
256 Sounds total
192 Polyphony
256 User Setups
4 Internal/External Keyboard Zones
 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  18.04.2012  
     
AKAI EIE и AKAI EIE Pro! Вистинско решение за вашето студио!
 

Едноставно приклучи се и свири!!!. Akai ви нуди нови професионални USB аудио карти каде можете да го снимате буквално секој музички инструмент на вашиот компјутер. Akai EIE и Akai EIE Pro содржат три USB влезови кои ви овозможуваат да повзрете контролери, хард дискови или било какви уреди на вашиот компјутер, кога матичните влезови се ограничени.Овие компактни интерфејси содржат многу компоненти, вклучувајќи ги високо квалитетните влезови, аналогните VU метри како и алуминиумската обвивка на моќно, професионално и преносно аудио решение. EIE ги подржуваат речиси сите музички програми како GarageBand, Cubase, Pro Tools кои работат преку Mac или PC, и немаат потреба од инсталирање на посебни драјвери.
 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  12.04.2012  
     
ALESIS DM10 Studio Kit Со ексклузивна цена во АРТИСТ!
 

Дали сте во потрага за сет, со супериорни можности на електронски модул со природно чувство како за свирење акустични тапани? Alesis DM10 Studio комплетот е вистинско решение. Alesis го усоврши класичниот DM5 модул за да се произведе DM10 Studio - електронскиот комплет кој се чувствува и звучи неверојатно.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  05.04.2012  
     
Novation UltraNova наскоро во АРТИСТ!
 

Novation UltraNova е нова серија на аналогните моделирачки синтисајзери со моќни ефект процесори. Тоа е еден вид на легендарниот Supernova II процесор каде е надградена понова технологија со сосема нови функции, вклучувајќи wavetable synth-ови, уште повеќе моќни филтри, софтверски уредник и револуционерно ново чувство на допир.

Семејството "Nova" на Novation е родено во 1998 година, со Supernova, која беше прва од серијата на моќни синтисајзери. Овие производи брзо станаа индустриски стандард за "големи-синтисајзери", кои сеуште се користат од страна на безброј музичари и аудио инженери.Novation UltraNova е најновиот член на семејството со цел да воведе поширок спектар на нови карактеристики и поприфатлива цена. 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  15.03.2012  
     
ARTIST PONUDI!
 


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  07.03.2012  
     
Moog Voyager XL!!! Со најниска цена, само во АРТИСТ!!!
 

Moog ви го претставува Moog Voyager XL кој ги содржи сите аналогни синтисајзери во кои се инкорпорираат речиси сите функции на оригиналните Minimoog Model D и Voyager, Minimoog Voyager XL, произведувани од 1971 до 1984,

Оваа инвестиција е наменета за цел живот. Има неверојатни карактеристики кои вклучуваат 3 ултра-стабилни осцилатори, двојни Moog филтри , 4-фазни аналогни генератори, флексибилна модулација и многу многу повеќе ...Ако ве привлекува звукот на Moog, тоа е тоа!!! Велат дека нема повеќе. Звучи неверојатно, изгледа неверојатно, и се чувствува неверојатно. Нема замена! 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  07.03.2012  
     
БЕСПЛАТЕН Torq 2.0 Upgrade СО СЕКОЈ КУПЕН TORQ EXPONENT
 

Чекор понапред кон најкреативниот DJ софтвер

Torq ® 2.0 е DJ софтвер кој ќе ве одведе во иднината на диџејскиот перформанс и во „real time“ продукцијата. Искористете ги предностите на сите четири декови за да создадете единствени, извонредни, и динамични миксови. Развивајте го својот звук со користење на високо-квалитетните иновативни ефекти како и моќниот вграден семплер. Секако, Torq 2.0 може и лесно да се интегрира со грамофони, ЦД плеери, и разни популарни DJ-контролери. Наменета за јаката стабилност и врвната ефикасност на Torq 2.0 ви дава неограничени начини за да создадете свој звук на подиум, во студио, или било каде.Нови функции во Torq 2.0:
*4 опремени декови, со Еквилајзер, ниво на контрола, влез за слушалки, и лизгачи
*Компатибилен со разни аудио интерфејси и надворешни диџејски контролери вклучувајќи ги DJ Numark NS7, Vestax VCI-300, и др.
*Самостојна функционалност - без потреба од хардвер
*Нови вградени ефекти
*Traq Morph функција која го трансформира звукот со уникатен филтер, и ефекти додека ги користите „лизгачите“ помеѓу песните
*Максимум до четири симултани ефекти на еден канал
*Обновен дизајн
*Отстранети делови од екранот, за да се зачува простор

*Понудата важи до крајот на месец Март 2012.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  29.02.2012  
     
LAST MINUTE РАСПРОДАЖБА во АРТИСТ!
 


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  20.02.2012  
     
Novation TWITCH наскоро во АРТИСТ!
 

АКЦИЈА! НАЈПОВОЛНА ПРОМОТИВНА ЦЕНА ВО ЕВРОПА! само во АРТИСТNovation Twitch е диџејски контролер со комплетно нов пристап. Во светот на DJ-ството, изведувачите се во потрага по нови начини за манипулирање со музиката.

Twitch во главно се фокусира на едитирање, „сецкање“,looping, односно комплетно различно ниво за контрола на ефекти.Twitch содржи вграден Serato и доаѓа со DJ софтвер т.н „ITCH“, кој е ултра стабилен и има неверојатни моќни карактеристики за живи перформанси , вклучувајќи автоматска синхронизација на песни, каде што можете да направите неверојатни ремикси во реално време, без никаков проблем со синхронизација.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  01.02.2012  
     
MXR педали! само во АРТИСТ!!
 Кога станува збор за ефекти, педалите и стомп кутиите се избор на професионалните гитаристи. Мулти-ефект процесорите се забавни за свирење, но колку сте забележале да го прават тоа на сцената? Добрите гитаристи претпочитаат сериозни педали бидејќи знаат дека ќе добијат најчисти и најсилни ефекти на тој начин.
Колекцијата на Dunlop на педали, стомп кутии и други видови електроника се единици кои ги ДЕФИНИРААТ звуците. Кога другите зборуваат за нивните клон педали и мулти-ефекти процесори, тие ќе ви кажат колку тие исто звучат. Заштедете време. Размислете за најдобрата педала, и сигурно нема да ја замените.
 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  20.10.2011  
     
Пристигнаa D'addario, Evans, Planet Waves!!!
 

Како ексклузивни застапници на истакнатите брендови D'addario, Evans и Planet Waves, за кои не треба посебно претставување :), ве известуваме дека пристигна голем избор на прозиводи од нивиот асортиман!!!
Изберете, со кликнување на сликите подолу, за да ги погледнете артиклите во понудата на АРТИСТ: 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  05.10.2011  
     
KAWAI - Пристигна во изложбениот салон!
 

KAWAI… the finest name in pianos.
Погледнете ги KAWAI моделите од понудата на АРТИСТ

Over the past eighty years, Kawai has earned a reputation for outstanding quality and workmanship in the crafting of world-class musical instruments. As a result, Kawai pianos and digital pianos have become the instruments of choice for pianists, teachers, churches, students and piano enthusiasts around the globe.

Building upon the legacy of company founder, Koichi Kawai, the people of Kawai have dedicated themselves to a singular pursuit—to transform the future of the piano by skillfully blending the precepts of traditional piano craftsmanship with the latest available technologies and materials. This never-ending quest for perfection, now led by the third generation of Kawai family leadership, has brought about the finest selection of grand pianos, upright pianos, digital pianos and professional stage pianos available today.

We invite you to explore our collection of world-renowned instruments—from luxury grands to elegant uprights to ground-breaking digitals.
The perfect piano awaits you.

Погледнете ги KAWAI моделите од понудата на АРТИСТ

Authentic Tone and Touch with Innovative Features


Kawai’s exceptional line of digital pianos is the result of a never ending effort to create the world’s most authentic and innovative digital pianos. Relying on our rich experience in building fine acoustic pianos, Kawai builds digital pianos that offer the finest tone and touch available. Wooden-key actions, Harmonic Imaging sound technology, USB digital audio and the unique Soundboard Speaker System are just a few of the innovative features found in our digital pianos and keyboards.

Kawai offers an impressive selection of electronic instruments, from the award-winning Concert Artist digital pianos and Concert Performer Series ensemble pianos to the value-packed CN Series digital pianos. The Classic Series instruments offer the beauty and elegance of ebony polish and traditional styling. For professional musicians and keyboard players on the go, we are proud to offer the flagship MP Series Professional Stage Pianos and the powerful ES6 and EP3 Portable Digital Pianos. The economical CL26, CE200 and KDP80 models round out one of the most complete selections of quality digital pianos available today.

Brand Philosophy
Some companies follow trends. Others create them.
Some companies fear change. Others embrace it.
Some companies live in the past. Others become the future.


Погледнете ги KAWAI моделите од понудата на АРТИСТ


The Future of the Piano

The imaginative spirit of Koichi Kawai, our founder, laid an ambitious foundation for all who would follow, and is the primary reason why the name Kawai has been synonymous with innovation since 1927. Always searching for new materials and technologies that can improve the tone, touch, stability or durability of a piano, Kawai has pioneered many of the piano industry’s most compelling and beneficial innovations, including aluminium action rails, slow-close fallboards, hard finish music desks and the revolutionary use of ABS composites and carbon fibre in piano actions. The company’s passion for innovation also extends to electronics where Kawai created the industry’s first digital pianos with real wooden keys, the first action designs that re-create the natural movement and motion of an acoustic piano action, the first built-in CD recorders and the first affordable digital pianos with real wooden soundboards.

In its never-ending quest to elevate the art of instrumental craftsmanship, Kawai continues to fulfil its calling as the future of the piano.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  05.09.2011  
     
TOKAI - MADE IN JAPAN!!!
 

TOKAI пристигна во Македонија!

За Tokai не треба да се говори многу, сите страсни обожаватели на вистинскиот рок'н'рол звук и на врвниот јапонски квалитет го препознаваат овој врвен светски бренд.

Погледнете ги Tokai моделите од понудата на АРТИСТ


In 1982 the western guitar market was shocked into submission. Never before had it seen instruments of such quality from a Japanese builder. Tokai had come to town and had changed the entire perception of the guitar world forever! Their arrival brought about a knee-jerk reaction from the world’s existing major manufacturers. However by this time, Tokai had firmly established itself as a builder of unquestionable reputation and precision. Unlike many of its competitors, Tokai founded by Tadayouki Adachi in Hamamatsu in 1947, still remains a genuine family concern. Now headed by its current President, Shohei Adachi, Tokai still retains the philosophy of absolute commitment to quality. The majority of its current workforce are the same skilled craftsmen who created the now highly collectable eighties classics. But this year is also a remarkable year for the company. History has proved that Tokai do not produce guitars without total conviction to their art and as a result of the growing demand for high quality Tokai instruments, we have been forced to employ even more accomplished craftsmen to ensure the enduring quality and desirability that the Tokai brand has become associated with.
History of The Love Rock Models

The LS series of guitars first appeared in late 1977 and are the replica of the Gibson Les Paul Standard guitars from 1956 through 1960. With as many as 9 different LS versions available at one time, a Tokai could be played by musicians on any budget beginning with the LS-50 up to the amazing LS-200.
On its release in Japan, it boasted many vintage features such as solid mahogany body and solid maple top, 1 piece mahogany neck, aluminium tail pieces, nickel plated hardware and alnico pickups.

Under the Tokai logo was the legend 'Les Paul MODEL', changing to "Les Paul REBORN' in 1978, then 'Reborn OLD' in mid-1980 to finally becoming the 'Love Rock MODEL' in late 1980. They have used this model name ever since.

The LS series guitars were joined by a brother - the LC series which replicated in 1957 and 1968 Gibson Les Paul Custom. The major differences for the LC Series were a 1 piece all-mahogany body and top, I-piece mahogany neck, ebony fingerboard, pearl inlay in the headstock and gold plated hardware and pickups. Tokai had 2 versions using 2 pickups in LC-60 and LC-100 with the top=end LC-100 having 3 pickups. An LC-60M model was offered in late '79 and featured a maple top instead of a mahogany top.

5 models were initially offered for 1977: LS-50, 60, 80 and 100 and the 2 pickup LC-100, with the numbers stamped onto the end of the fingerboard. On the back of the headstock a 7 digit serial number was impressed into the wood, with the first number being the Year of Manufacture.
The line-up remained unchanged throughout 1978 and 1979 but was expanded in 1980 to have 9 models (7x LS; 2x LC) and included the flagship LS-200V, vintage LS-150V, 120V and 100V and a 3 pickup LC-110. Changes included the shape of the truss-rod cover from Bell to Diamond, the tuners went from 2-ring tulips to the more accurate 1-ring tulip and the Model number stamps were replaced with a black oval sticker with a number in white print.
A further 3 models were added for 1981 (8 x LS; 4 x LC) including a solid mahogany LS-100S and a maple cap LC-60M. Some shuffling of Models in 1982 still offered 12 models in all (9x LS; 3x LC) with the addition of a 1956 Goldtop LS-70 and the LC-60M was dropped. In 1982, Tokai began to export the models to Europe, Australia and the USA with the exported models given a 'T' or 'A' prefix. They were to prove fundamental in the way the world saw replica guitars.
1983 saw the introduction of a laminated flame maple veneer onto a solid maple cap. This was done on the LS-80 and LS-100 and the LS-100V was discontinued. The LS-120 was also not made the following year and by 1985 the range had diminished to 6 models, 5x LS; 1x LC. The LS-60 got veneer flame in 1985.

Погледнете ги Tokai моделите од понудата на АРТИСТTokai's Strat Replica and Stevie Ray Vaughan
By Larry Meiners

During the mid-1970s, Tokai helped satisfy demand in guitar market for look-alike old Stratocaster guitars. Tokai's Strat-clones were available in Japan beginning in 1976 and were intended to be high-end guitars, not low-cost copies. These early attempts by Tokai to meet the markets demand for replica Stratocasters pre-date Fender's own reissue models by several years.

Tokai's goal was to make an old-style Strat-style guitar available to local (Japanese) buyers at an affordable price point. Also, Tokai built these cool reproductions as a tribute to the one of the most sought after vintage guitars and certainly the most copied body style in the history of solid-body electric guitars. Tokai initially introduced both a 1954 (maple-neck) and a 1959 (slab-board) style Strat copy. Tokai designed these guitars to be similar versions and not exact, carbon copies of the originals.

Examining Tokai's version of a 1954 Stratocaster guitar, you notice a highly figured, light ash body finished in a 50s style two-tone sunburst with a deep rear-body contour. The hard rock maple V-shaped neck has a button string-retainer and single-line, Kluson-like tuners. A single-ply, eight-screw pickguard was used along with great sounding staggered-pole single-coil pickups. Tokai made two obvious changes to this guitar when compared to a true vintage 1954 model and were made to accommodate function over form. First, these instruments were equipped with a five-way pickup selector switch and second, the adjustment end of the truss rod is not a screw type, but a metric Allen wrench socket. These guitars came with a 1950s Fender-style tweed case.

Probably the most interesting feature of these guitars is their headstock logo decal. Looking from several feet away, the decal appears as though it is an old Fender 'spaghetti' logo. Upon closer inspection, 'Tokai' script is placed where the word 'Fender' would be located on a Stratocaster headstock. Tokai replaced the backward F with a T (without a line through the letter). The words 'S P R I N G Y S O U N D' were used in place of 'S T R A T O C A S T E R' in block letters. An original Stratocaster decal reads 'WITH SYNCHRONIZED TREMOLO', the Tokai has 'THIS IS THE EXACT REPLICA OF THE GOOD OLD STRAT.'. Finally, at the knob end of the headstock the decal says, 'Oldies BUT Goldies' which substitutes for 'ORIGINAL Contour Body'. Maybe the guitar wasn't an exact replica, but it has a cool vibe.

Most early replica guitars made by several manufacturers during the mid-to-late 1970s are correctly or incorrectly referred to as "lawsuit" guitars. One story is repeated with some regularity and alleged to have happened to a shipment of replica guitars in the mid-1970s. American Customs officials stopped a particular shipment of replica instruments and literally cut-off the headstocks of the guitars because they violated the original manufacturers trademark.

Погледнете ги Tokai моделите од понудата на АРТИСТ

Several well known guitarists have played these Tokai replica Strats, the most famous being the late Stevie Ray Vaughan. Stevie appears on the cover of Tokai's 1985-1986 Edition of their Electric Guitars catalog. Also, an interesting piece of trivia concerns Stevie's Texas Flood (Epic 1983) album cover photo. It was taken while Stevie was playing a Tokai replica Strat. On the cover, the Tokai logo was removed, however, many music shops sell a poster of that album cover and "Tokai Springy Sound" is clearly visible on the headstock.
Tokai wanted a piece of the solid-body electric guitar market in the USA and began selling altered versions of these early replica Strats that would not violate any existing manufacturers trademarks. Early into the 1980s, Tokai introduced the TST-56 and TST-62 models. The TST-56 emulated the '56 Strat with a maple neck and the TST-62 likewise resembled the '62 Strat with a rosewood fingerboard. A January 1983 Tokai USA Price List indicates either guitar was offered at a retail list price of $570.00 with a tweed case. These guitars deviated significantly from the earlier Tokai guitars. Most apparent was the headstock's logo and outline changes to avoid looking like the pre-CBS Fender headstock and decal. Tokai added a flat side to the normally rounded knob at the end of the headstock and the logo was changed with 'Tokai' in fatter script with a regular 'T', not a backward 'F'-style letter. The model number is in block letters and doesn't resemble the original Fender Stratocaster decal. Overall, they were still an excellent value in 1983.

Fender noticed Tokai's superb workmanship and high quality during the company's efforts to find a partner to build instruments in Japan. According to The Fender Book, written by Tony Bacon and Paul Day, they spoke with Tokai and others regarding possible manufacturing partnerships. Fuji Gen-Gakki Corporation was eventually chosen to build Fender's guitars in Japan (Fuji is the maker of Ibanez brand guitars).

Check out the early Tokai replica guitars and decide for yourself if they have the right 'vibe'. These instruments certainly hold their place in guitar making history and helped launch the now dominant vintage guitar reissue market. These early Tokai Strat replica guitars are considered rare and it seems a small but growing group of guitar enthusiasts are always on the lookout for them.

Погледнете ги Tokai моделите од понудата на АРТИСТ

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  20.06.2011  
     
АРТИСТ СО НОВА ЛОКАЦИЈА!!!
 

Артист официјално ја напушти старата локација на изложбениот салон!
Поради преселбата на новата локација, Ве ЗАМОЛУВАМЕ за мало трпение и поддршка во следните 10-тина дена... Во новиот салон ке бидеме повторно достапни од 30.06.2011

Ви Благодариме на Трпението!
ARTIST TEAM ;)

" ВАСИЛ ЃОРГОВ бр.9 - Капиштец "
= Спроти ЗЕБРА, до поранешна дирекција на ЖитоЛукс =


Не заборавајте да станете и наш пријател на Fаcebook, и редовно да ги пратите нашите новости, вести, акции, поволности....

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  06.03.2011  
     
GHS žice & Fast Fret
 

Stigle su GHS žice i Fast Fret čistači - kondicioneri žica.
Pored standardnih modela kao što su Boomers, Nickel Rockers i Zakk Wylde za električnu gitaru, prvi put su nam došle i "Santana" Signature model u tri dimenzije /debljine.
Naravno da su stigle i žice za akustare,
Vintage Bronze i Infinity Bronze u svim dimenzijama/debljinama.

Da ponuda bude još raznovrsnija dodali smo zanimljivi GHS Hand Master Plus - malu ali korisnu spravicu za vježbanje mišićno-zglobnog sistema šake i podlaktice - za postizanje brzine, snage i izdržljivosti. Odlično za sve muzičare!

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  11.12.2010  
     
Пристигна Kurzweil PC3K во АРТИСТ!!!
 Kurzweil на NAMM 2010 го представи својот нов модел на workstation клавијатури со 88 дирки PC3K8, кој за кратко време стана доста познат меѓу корисниците. Овој модел направи револуција на поле на компатибилност, комбинирајќи ги програмските содржини на PC3 сериите, plus K2/25/26, каде компатибилноста со K семпловите е 100%, а со К програмите околу 80% што бара мало дотерување како звукот би бил идентичен. Комбинациите со PC3K8 се бесконечни.
Голема предност на PC3K8 е новата sample flash меморија од 128MB која после гасење на клавијатурата ги задржува сите кориснички семплови и при повторно вклучување ги повикува во дел од секунда.PC3K8 има преку 850 нови фабрички пресети, од кои многу користат 10-20 семплинг слоеви, 256 фабрички порограмирани MIDI подесувања и 2048 места за меморирање на кориснички MIDI подесувања. Полифоните банки содржат 128 гласови, динамички распоредени за брза изведба.

Полните тешки клавирски дирки од PC3X, се пренесени и на PC3K8, конекцијата со компјутер е изведена преку MIDI и USB порт, има четири 1/4" балансирани TRS аналогни излези со 24-bit DA конвертори (DAC). Дигиталните излези се 24-bit, стерео S/PDIF кој пренесува фрекфенција на 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, или 192-kHz со можност за екстерен clock.

Артист Системи како генерален застапник за Kurzweil за Македонија, ви овозможува да го проверите овој модел во изложбените салони. 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  10.12.2010  
     
TC Helicon Voicelive :: Револуционерен Вокален Перформанс
 

VoiceLive Touch е совршен придружник за било кој пеач, како за настапи во живо така и за студиска употреба.
Неверојатно лесно може да се монтира на микрофонски држач, или пак, да се постави покрај компјутер, и да биде до вас во секој момент кога е неопходен и во секоја ситуација.Комбинирајќи ги легендарните вокални ефекти на TC Electronic превземени од Voice Live 2, меѓу кои се reverb, delay, µMod, Hard tune, doubler, VLOOP ™ performanse ( првиот вокален looper), одличните вокални хармонии кои може да се контролираат преку гитара, миди функцијата, aux-и и уникатниот “touch” дисплеј, VoiceLive Touch е навистина првиот и уникатен “ИНСТРУМЕНТ” за Вашиот глас!

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  05.12.2010  
     
Washburn Пакетчиња!
 

Washburn лансира нови гитарски пакети - совршени за СТАРТ во светот на музиката.
Иако цената може да ве измами лесно, сепак во овие пакети се сместени внимателно избрани и навистина добри гитари, кои ќе гарантираат сигурност и правилно зачекорување во гитарскиот свет.

"Опремени до Коска", без потреба да докупувате ништо повеќе, добивате се во едно пакетче, кое одлично ќе дојде како подарок и почеток на Новата Година! ;)

Изберете помеѓу:


Washburn WIN14
Washburn X15
Washburn RX10
Бас Пакет: Washburn T12 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  01.12.2010  
     
Alesis Performance Pad :: Eдноставно Mузицирање
 Alesis Performance Pad e исклучително добро изработен, едноставен е за свирење, а воедно е лесен за користење. Музичката продукција на ритмови сега е навистина достапна за сите музичари.
Вистински момент да го пробате и ова парче опрема со атрактивна цена во Артист! 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  03.11.2010  
     
KURZWEIL PC3 AKCIJA!!!
 


Од денес добивате одлична можност да станете сопственик на Kurzweil PC3 моделите!!!
Поради најавата на новата PC3K серија, ВИ НУДИМЕ НЕВЕРОЈАТНИ ЦЕНИ за готовиснко плаќање на следните KURZWEIL PC3 модели:

Kurzweil PC361
АТРАКТИВНА ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 89.000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 60.900,oo ден


Kurzweil PC3
СТАРА ЦЕНА : 116.000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 81.000,oo ден


Kurzweil PC3X
СТАРА ЦЕНА : 134.000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 107.500,oo ден

НАПОМЕНА: Количините се ОГРНИЧЕНИ!!!
* PC3K ќе биде доста поскапа серија од постоечката PC3, па ова е навистина одлична можност да станете сопственик на PC3 моедлите, доколку FLASH-RAM и компатибилноста со старите K-семплери не ви е од пресудно значење.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  03.10.2010  
     
LINE6 Spider Valve АКЦИЈА!!!
 Одлична Понуда и Атрактивни ЦЕНИ на Spider Valve серијата на LINE6!!!
Количините се ограничени и акцијата важи само за моменталниот лагер во прoдажните салони на Артист!

Побрзајте!
 
  
Line6 Spider Valve 112 MKII
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА : 43.700,oo ден
ЦЕНА во ЕВРОПА : 700,oo Eur
НОВА ЦЕНА : 38.400,oo ден
Line6 Spider Valve 212 MKII
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА : 52.900,oo ден
ЦЕНА во ЕВРОПА : 850,oo Eur
НОВА ЦЕНА : 46.500,oo ден
Line6 Spider Valve HD100 MKII
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА : 52.000,oo ден
ЦЕНА во ЕВРОПА : 800,oo Eur
НОВА ЦЕНА : 42.900,oo ден
Line6 Spider Valve HD100
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА : 42000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 34.700,oo денИзберете тука за останатите прозиводи на LINE6 во категоријата ЛЕТЕН ПОПУСТ!

Изберете тука за останатите прозиводи на LINE6 во категоријата АРТИСТ ХИТ ЦЕНА!

Изберете тука за листање на СИТЕ прозиводи од LINE6!

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  01.09.2010  
     
Со купување на Rode Микрофон следува и поклон - Reflection Filter!
 СТАНЕТЕ СОПСТВЕНИК НА Flexi Screen Lite за САМО 1$!
ОВАА УНИКАТНА ПОНУДА Е ПРОДОЛЖЕНА ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ 2010!!!

Потребно е да купите еден од NT1000, NT2-A, NT2000, NTK, K2 или Classic II микрофоните на RØDE во текот на АВГУСТ месец и да се регистрирате онлајн на страницата на Rode!

Кодот кој ќе го добиете по регистрирањето, заедно со приложенеата сметка е се што е потребно за да го подигнете Vicoustic Flexi Screen Lite во пордажните салони на АРТИСТ!!!

За подетални информации посетете ја страната на Rode: http://www.rodemic.com
 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  03.08.2010  
     
Line6 Relay wireless системи во АРТИСТ!
 

Reley, дигиталните бежични системи се со широк опсег на фреквенции од 10Hz-20kHz, неверојкатно низок шум со до 120dB динамички распон, резолуција со студиски квалитет и 24-битна А/Д конверизја.

Користејќи ја 2.4GHz фреквенцијата, Relay успешно ги избегнува пречките кои настануваат во судир со ТВ каналите, јавните сигурносни емисии, мобилните телефони итн... DCL (Digital Channel Lock) технологијата, пак, автоматкси изолира од сите извори на пречки, па така, едноставно решен и кодиран, дигиталниот пренос гарантира со неверојтана сигурност вашиот тон да биде пренесен до приемникот, избегнувајќи ги и можните пречки од WiFi или Bluetooth.

Упалете го, изберете канал и свирете!!! Нема 'бркање' фреквенции, нема физика, нема замор... било каде и да сте!!!


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  27.07.2010  
     
Натпреварот Washburn Riff е завршен! Првата награда замина з
 

Првото место на Washburn Riff Натпреварот го освои Александар Бјелошевиќ од Бања Лука. Победничкото видео беше снимано во АРТИСТ салонот во Бања Лука кон крајот оваа пролет. Гласањето се одвивање се до 16. Јули, а заедно со комбинација на жирото се дојде до овогодишната награда за најдорби рифови.

Му честитаме на Александар и на целата екипа во АРТИСТ Бања Лука!!!Од 14-те вкупно наградени на натпреварот, дури шестмина се од Бања Лука! Сите снимки се направени во продажниот салон на АРТИСТ, секако со голема помош на екипата на АРТИСТ и нивна голема подршка!

Александар освои прво место - во превод : Washburn USA Custom Shop гитара!
Честитки!

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  07.07.2010  
     
НАСКОРО ZOOM
 АРТИСТ официјално стана генерален дистрибутер на ZOOM производите за Македонија.
До крајот на Јули голем избор на педали, процесори и рекордери во продажните салони.За повеќе информации и преглед на прозиводите кликнете на текстот.


Check out Jordan Rudess of Dream Theater recording with his Zoom Q3 on his Steinway Grand Piano!


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  30.06.2010  
     
БЕСПЛАТЕН TRAKTOR и во ЈУЛИ!!!
 NATIVE INSTRUMENTS доделува бесплатен "Traktor Duo" со купување на DJ 2/4 картиците! А со купување на Audio 8 DJ, следува бесплатен "Traktor Pro". Акцијата е ограничена и лимитиранa до КРАЈ НА МЕСЕЦ ЈУЛИ - побрзајте!

За подетални информации кликнете на сликата погоре!

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  10.05.2010  
     
Чудо од ШТИМЕР - TC Electronic
 
Dragi moji gitaristi, nova Cool stvar je došla u našu radnju samo za Vas. Došao je novi štimer. Sad mislite: “Šta je tu novo, kakav god da je, istu stvar radi kao i svi ostali, ipak je to samo štimer. Okineš žicu, doštimaš dok kazaljka ne dođe u “nulti”položaj... ili dok se ne upali zelena dioda..”T.C.Electronic PolyTune je nešto sasvim novo. Kao prvo, “štima” svih šest žica u isto vrijeme. Umjesto jednu po jednu, opališ svih šest žica odjednom, i svaka je odvojeno prikazana na svom display-u. Koji štimer pored ovog to može?

Druga stvar koja odvaja PolyTune od ostalih štimera je automatsko prilagođavanje jačine osvjetljenja display-a. Foto-stanica prati jačinu svjetla u okruženju i prema njoj prilagođava koliko jako će display svijetliti.

Treća, možda najbitnija stvar je pravi Bypass. Kad je štimer ugašen, nestaje iz lanca pedala, ne utiče na Vaš ton gitare, a ni prazna baterija više nije problem.

Još neke od dodatnih opcija su veliki LED display sa matrix-om od 100 dioda, malo kućište za laku instalaciju u padalboard, kromatsko štimanje, “pitch” regulacija od 435 do 445 Hz, ultra brzo i precizno magnetno štimanje, automatska promjena moda rada sa jedne žice na svih šest, jednostavan pristup bateriji, zaštićena elektronika od oštećenja pri skidanju poklopca...
ЦЕНА: 5.800,оо ДЕН

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  07.05.2010  
     
Пристигна ULTRASONE....
 

Artist Vas sa zadovoljstvom obavještava da smo proširili asortiman, i to ni manje ni više, nego njemačkom kompanijom Ultrasone, lidera u proizvodnji visoko kvalitetnih slušalica. Već 20 godina Ultrasone slušalice se nalaze u samom vrhu korisnika svih profila: hi fi, dj, studio... Vlasnici patenta S-Logic™ Natural Surround Sound tehnologije, Ultrasone inžinjeri su uspijeli da od klasičnog stereo zvuka dobiju prirodni surround zvuk i to bez upotrebe bilo kakvih digitalnih pomagala! Rezultat je zvuk koji se mota i obavija oko vas, otvarajući vam potpuno novu dimenziju uživanja u muzici...
Tome dodajte odličnu izradu i dizajn i imate sve razloge da dođete i da se sami uvjerite zašto se Ultrasone slušalice svrstavaju među najbolje na svijetu. 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  15.02.2010  
     
Eleven RACK пристигна во АРТИСТ!
 

Čekanje je gotovo. Ponosni smo predstaviti Eleven RACK ™ - revolucionarni novi gitarski sistem, rješenje za snimanje i live izvedbe dizajniran kako bi se suočili sa izazovima u studiju i na pozornici.
Probajte najtraženije tonove gitare na svijetu - zajedno sa svim detaljima koji čine Eleven RACK spravom koja će vam dati utisak da svirate na prepunim pravim ormarima rack sprava vrijednih desetine hiljada maraka. Ovaj put sve to je dostupno u ovom dvovisinskom rack izdanju kompletnog rješenja za gitariste koje omogućuje snimanje gitara bez audio latencije i to uz priloženi studio-standard Pro Tools ® 8 softver - sada optimizovan za gitariste.
Uživajte u opcijama koje vam omogućuju da reprodukujete bilo koji gitarski ton koji vam padne na pamet do najsitnijih detalja poput ultra-realnih emulacija raznih tipova mikrofona i njihovih pozicija na više vrsta kabineta koje su razvijeni uz pomoć stručnjaka za snimanje gitarskog tona John Cuniberti-ja.

Koristite ga kao samostalan efekt procesor i dodajte legendarna pojačala i efekte u svoj live rig. Sve to je sada dostupno u samo jednoj spravi, dizajniranoj baš za vas gitariste. 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  15.08.2009  
     
Novo u ponudi – Laserworld
 Laseri švicarskog proizvođača “Laserworld” odsada dostupni u AudioPro po najboljim europskim cijenama. U ponudi nekoliko serija lasera za sve veličine prostorija – od malih do najvećih. Nazovite nas za cijenu.

1. Ecoline Series
2. Club Series
3. Revolution Series
4. Proline Series
5. Purelight Series
6. Phoenix Software
7. Others

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  28.01.2009  
     
Stigle DR žice - NAJBOLJE ŽICE 2008. prema Bass Player-u 2008.godine
 


DR ŽICE su NAJBOLJE ŽICE 2008. prema Bass Player-u – popularnom američkom magazinu. Nagrađene su s „2008 BASS PLAYER Readers Choice Award„.

1. DR
2. D'addario
3. Rotosound
4. Ernie Ball
5. GHS
6. Elixir
7. Dean Markley
8. La Bella
9. Thomastik
10.Fender

Visoko ocijenjene su i DR žice za električnu gitaru, te su osvojile 2,3 i 5 mjesto na TOP 10 žica za električnu gitaru !!!

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  05.11.2008  
     
Uz određene instrumente ovaj mjesec poklanjamo kofer tvrtke AJD!
 

Promotivna akcija tvrtke AJD specijalizirane za izradu kofera, navlaka, futrola za sve instrumente i uređaje i razne druge namjene. Uz određene instrumente ovaj mjesec poklanjamo kofer tvrtke AJD! Za više informacija kliknite na link:

Odlicna cijena - odlicna kvaliteta - AJD


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  24.10.2008  
     
KACES - trenutno totalni IN u Europi zbog svojeg originalnog dizajna i odlične kvalitete.
 

Koliko puta ste tražili kofer za Vašu gitaru; čvrst, funkcionalan, lijepog oblika i izgleda...i odlazili kući praznih ruku? Potrazi je kraj! U AUDIO PRO su stigli koferi za električne i klasične gitare, za bubnjeve, futrole za palice, tepisi za bubanj, futrole i koferi za klavijature i još puno toga firme KACES, koja je trenutno totalni IN u Europi zbog svojeg originalnog dizajna i odlične kvalitete. KACES

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  07.10.2008  
     
Audio Pro ugostio najnovije modele gitara Washburn – dobitnice platinaste nagrade
 

Audio Pro ugostio najnovije modele gitara Washburn – dobitnice platinaste nagrade za dizajn i kvalitetu: „Guitar Worlda-a“. U ponudi sada imamo i dostupne za isprobati 30-tak električnih i isto toliko akustičnih gitara ove iznimno cijenjene Američke gitare. Izvolite isprobati. Washburn
Awards

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  06.10.2008  
     
Vokalist Harmony G - T.C. Electronic stigao u Audio Pro
 

Vokalist Harmony G - T.C. Electronic stigao u Audio Pro. Gitaristi dođite na Live demonstracije! Ovog efeketa za vokalnu harmoniju ili gitarskog efekta s ulazima za gitaru i mikrofon. Kompaktan, malih dimenzija i vrlo jednostavan za upotrebu. Vrhunski kvalitet pratećih vokala i ponuđenih efekata. Pogledajte i na YouTube.com demonstracije.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  01.05.2008  
     
Koferi i navlake firme AJD stigli u AUDIO PRO.
 

Koferi i navlake firme AJD stigli u AUDIO PRO. Vrhunski koferi i navlake za Vaše instrumente i uređaje od sada u našoj ponudi. Odlična cijena - odlična kvaliteta. Vrlo velik asortiman gotovih navlaka i kofera, te mogućnost pravljenja po specifičnim dimenzijama, tj. naručivanja.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  28.02.2008  
     
Stigao Quik Lok asortiman
 

Stigli Quik Lok stalci, stolice, ostalo. Ukoliko razmišljate o promjeni postojećih ili nabavih novih - sada je vrijeme. Stabilno, čvrsto, lagano.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  28.02.2008  
     
Audio Pro dobio zastupstvo za firmu Lynx Studio Technologies
 

Audio Pro dobio zastupstvo za firmu Lynx Studio Technologies - firmu koja pravi specifične kartice i konvertore, izuzetno cijenjene u profesionalnom audio svijetu. Više o svemu: http://www.lynxstudio.com/

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  06.02.2008  
     
Poslastice za gitariste
 

Usput...u AUDIO PRO su stigla pojačala koja traže da bude svirana. Line6 Spider Valve 112 i 212. Full lampaško pojačala s izvrsnim, već poznatim modelinzima i efektima od Line6.

 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  ..0  
     
 


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
  ..0  
     
 


 
  На почеток од страницатНа Почеток
 
     
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2357066)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360936)

 
Shure
 

3 .Peavey (956975)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920480)

 
Gewa
 

5 .Rode (859810)

 
Rode
 

6 .American DJ (759660)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743651)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597699)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (588018)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572645)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520901)

 
Washburn
 

12 .Akai (476139)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445831)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445713)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364183)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist-macedonia.com
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти