БарајБарај
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-macedonia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
     
  НАЈНОВО ОД АРТИСТ:  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  Повеќе Повеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  Повеќе Повеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  Повеќе Повеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  Повеќе Повеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  Повеќе Повеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  Повеќе Повеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  Повеќе Повеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  Повеќе Повеќе  
 
 
RSS feeds Сподели на Фејсбук Сподели на Twitter Сподели преку е-маил
  NAMM 2016: TC Electronic reveals Ditto X4 Looper 28.01.2016  
  RSS feeds ВЕСТИ ОД СВЕТОТ:  
 


It's been three year's since TC Electronic announced it's first Ditto Looper, since then we've had the Ditto X2 in 2014 and now here we have the X4.

The new pedal expands the X2's palette adding new loop effects, loop import and export and the ability to run two loops "simultaneously or interchangeably", which alongside the stereo in/out opens up a wealth of possibilities.

Press release

PRESS RELEASE: (Anaheim, CA, January 21st 2016). TC Electronic announces Ditto X4 Looper, the latest addition to their popular line of looper pedals.

Ditto X4 Looper is the next natural development in TC Electronic's famed Ditto Looper series. It takes the ease-of-use and pristine audio quality of the original, and adds 2 loop tracks, 2 loop modes, 7 loop FX, loop decay, MIDI Sync/CC, loop import/export and stereo I/O to the equation for unprecedented creative possibilities.

Features:

Dirt simple looping
Dual loop tracks
Serial and Sync mode
7 loop FX (incl. Tape Stop, Hold, Fade, Reverse etc.)
Loop decay
Dedicated stop button
MIDI Sync and CC
Loop import/export
Stereo I/O
True Bypass
There's enough inspiring options on tap to satisfy even the most hardened loop aficionados. With the option of running the two loops simultaneously or interchangeably, musicians will be able to create everything from otherworldly soundscapes to fully fledged songs in a matter of seconds. Whereas the 7 loop FX and loop decay offer the option for keeping the composition interesting and continually evolving.

The hardcore live loopers are also being catered to with MIDI Sync and control, and Stereo I/O for larger than life loops that's perfectly in sync with ones backing tracks.

There's no doubt that Ditto X4 Looper will quickly become the canvas for a multitude of future sonic masterpieces!
 
  RSS feeds ОСТАНАТИ НОВОСТИ:  
  22.06.2017 TRAKTOR Pro 2 for FREE !!! Повеќе  
  22.06.2017 SUMMER OF SOUND Повеќе  
  18.06.2016 ADAM Audio In The Studio With Carl Cox Повеќе  
  20.05.2016 New! Shure MV51 Digital Large-Diaphragm Condenser Microphone Повеќе  
  17.03.2016 Watch the Dennon MCX8000 tutorial video presented by D. Ramirez Повеќе  
  31.01.2016 Adam Audio Sound On Sound Award Повеќе  
  28.01.2016 NAMM 2016: Washburn unveils new Comfort and Apprentice Series acoustics Повеќе  
  28.01.2016 NAMM 2016: TC Electronic reveals Ditto X4 Looper Повеќе  
  27.01.2016 NAMM 2016: TC-Helicon reveals Perform-V vocal processor Повеќе  
  26.01.2016 NAMM 2016: New Korg nanoSeries Studio MIDI controllers let you play and mix wirelessly Повеќе  
  25.01.2016 NAMM 2016: Korg Present Nice Surprise With Volca FM Synth Повеќе  
  25.01.2016 NAMM 2016: Orange O Bass, 4 Stroke Series Amplifiers and OB-1 Combo Announced Повеќе  
  24.01.2016 NAMM 2016: DigiTech Announce TRIO Повеќе  
  24.01.2016 NAMM 2016: Shure Introduce the KSM8 Dualdyne Повеќе  
  23.01.2016 NAMM 2016: AKG by HARMAN Introduce K67 and K167 DJ Headphones Повеќе  
  07.04.2015 TRAKTOR KONTROL D2 – new deck controller for pro DJs – coming soon Повеќе  
  07.10.2014 AmericanDJ: A whole new look and whole new attitude. Повеќе  
  03.10.2014 ADJ Lightning provides passion at Castle Of Love Festival! Повеќе  
  02.10.2014 Something big from TRAKTOR is about to push DJing forward! Повеќе  
  30.09.2014 UAD-2 Satellite Thunderbolt. Get the rich analog sound of UAD plug-ins over Thunderbolt. Повеќе  

ПовеќеАРХИВА

 
 
     
  НАЈНОВИ ПРОИЗВОДИ:  
.
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Adam Hall
Adam Hall K20C30 SatgeBox
Stagebox 16/4, Metalbox with handle, 30 m
Maximum audio integrity, highly flexible multicore with high quality metal XLR's which are number coded.

ЦЕНА: 17.900,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Adam Hall
Adam Hall K3L8MF0300
Eight-pair studio loom or subcore for stages with moderate stresses, featuring eight Adam Hall XLR plugs on each end. Individually numbered with printed numbers on the sleeve.
ЦЕНА: 2.200,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 18i8 3RD GENERATION
GET THE BAND TOGETHER.
The 3rd Generation Scarlett 18i8 gives you all the tools to record all your instruments in studio quality, anywhere. With its high channel count, compact size and a huge selection of software in the box, 18i8 is ready to record your band wherever you are.

Four of the best performing Scarlett mic preamps the range has ever heard – now with Air – for miking up guitars or recording vocals


Two high headroom instrument inputs, for plugging your guitar or bass straight in
Eight balanced line inputs, for connecting synths or other line-level audio, and four balanced outputs, for monitoring and effects sends


Four monitor outs, featuring anti-thump tech and speaker switching

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 8i6 3RD GENERATION
FOR THE HARDWARE MUSIC MAKER.
Sitting on the desks of more producers than any other, the Scarlett range of audio interfaces means studio quality sound for more music making machines than any other. 8i6, with its dual mic-pres, fixed-line I/O and MIDI, gives you just the right connectivity to easily bring your hardware music making setup into the computer world.

Six balanced line inputs, for connecting synths or other line-level audio, and four balanced outputs, for monitoring and effects sends


Two of the best performing Scarlett mic preamps the range has ever heard – now with Air – for recording vocals
Two high headroom instrument inputs, for plugging your guitar or bass straight in


Loopback, for grabbing a stereo feed of any combination of hardware inputs and software playback, no cables needed, for simple sampling, streaming or podcasting

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 4i4 3RD GENERATION
STUDIO-QUALITY SOUND FOR ALL YOUR INSTRUMENTS.
Sitting on the desks of more musicians and producers than any other, the Scarlett range of audio interfaces means studio-quality sound for all your instruments – and 4i4 is the interface of more. Capture more of your ever-expanding setup with more inputs, more outputs and more connectivity.

Four balanced line inputs, for connecting synths or other line-level audio, and four balanced outputs, for monitoring and effects sends


Two of the best performing Scarlett mic preamps the range has ever heard – now with Air – for miking up guitars or recording vocals
Two high headroom instrument inputs, for plugging your guitar or bass straight in


Loopback, for grabbing a stereo feed of any combination of hardware inputs and software playback, no cables needed, for simple sampling, streaming or podcasting

ЦЕНА: 15.200,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT SOLO 3RD GENERATION

ЦЕНА: 7.800,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Bespeco   
.
  Bespeco GM4018  
  Bespeco GM4018  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 010-052 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS  
  ERNIE BALL 010-052 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Cerwin-Vega  
.
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  Shure SE425  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE425  
  Shure SE425  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER SL4210 EUROCOM  
  BEHRINGER SL4210 EUROCOM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss OS-2 Overdrive/Distortion  
  Boss OS-2 Overdrive/Distortion  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ SOUNDSHIELD REFLECTION FILTER  
  MARANTZ SOUNDSHIELD REFLECTION FILTER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  WASHBURN C5 | CLASSIC GUITAR  
  WASHBURN C5 | CLASSIC GUITAR  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
Shure
Kurzweil
Allen&Heath
Ketron
Hughes & Kettner
Washburn
Peavey
LINE6
Native Instruments
T.C. Electronic
Blade
Godin
Laserworld
GLP
KV2 Audio
HK Audio
M-Audio
Sonor
RODE
 
 
Со избор на логото од производителот ќе ги погледнете сите негови производи кои ги имаме во понудата.
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти