БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Behringer Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 214  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer ADA8200 Ultragain Pro
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
22.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
14.500,oo ден


Add 8 channels of transparent A/D and D/A conversion to your setup. The ADA8200 Ultragain Pro boasts Cirrus Logic converters, Midas mic preamps and ADAT I/O.

ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Behringer
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer ADI21 Acoustic Driver
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
2.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:
1.500,oo денAkustični Amp Modeler/Direct Recording Preamp/DI Box

ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Autocom Pro-XL MDX1600
Interaktivni dvokanalni Expander/Gate/kompresor/Peak Limiter s integriranim De-Esser-om, Dinamičkim enhancerom, simulacijom lampe i Tube Low Contour Filterom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer B1 Condenser Microphone
Single Diaphragm Condenser Microphone
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer B2 PRO
Gold-Sputtered Large Dual-Diaphragm Studio Condenser Microphone
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer B5 Condenser Microphone
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.900,oo денStudijski cigaret kondenzatorski mikrofon sa pozlaćenom membranom namijenjen za studio ili Live aplikacije.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer BDI21 Bass Driver
Bass Amp Modeler/Direct Recording Preamp/DI Box - sve u jednom!
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer C1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
3.800,oo ден

НОВА ЦЕНА:
2.800,oo денStudijski kondenzatorski mikrofon.

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer C1 USB
USB Studio Condenser Microphone
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer C2 Matched Pair
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.600,oo ден2 ujednačena studijska kondenzatorska mikrofona.

ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer C3
Studijski kondenzatorski mikrofon s dvostrukom dijafragmom idealan za kvalitetno studijski snimanje i aplikacije uživo.
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer C4
Novi C4, dva uparena Single Diaphragm Condenser Mikrofona.
ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Cable Tester CT100
Kabl tester kontroliran mikroprocesorom

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer CMD DC-1
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
7.400,oo ден

BEHRINGER COMMAND Series DJ Controllers give you what you’ve been looking for – a modular system of controllers that can be put together to suit your software needs.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer CMD DV-1
DVS-Based MIDI Module with Dual Effects, Deck Focus and Transport Control
ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer CMD MICRO
Compact 2-Deck DJ MIDI Controller
ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer CMD MM-1
4-Channel Mixer-Based MIDI Module with Built-in 4-Port Powered USB Hub
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer CMD PL-1
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
6.900,oo ден


4-channel MIDI Platter Control Module with 4" Platter, Transport Controls, 60mm Fader, 8 Backlit Buttons, and 8 Knobs

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer CMD Studio 2A
Portable Dual-Deck DJ Controller
2-deck Controller and USB Audio Interface with Dual Touch-sensitive Platters, 45mm Faders, Cue Functions, Transport Controls, and Headphone Output

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Composer Pro-XL MDX2600
Što god da snimate, miksate ili radite mastering MDX2600 Vam daje potpunu dinamičku kontrolu.
Interaktivni dvokanalni Expander/Gate/kompresor/Peak Limiter s integriranim De-Esser-om, Dinamičkim enhancerom, simulacijom lampe i Tube Low Contour Filterom.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER DEEP MIND 12 | 49-KEY 12-VOICE ANALOG SYNT
49-key, 12-voice Analog Polysynth with 2 Oscilators and 2 LFOs per Voice, Noise Generator, Unison Detune, VCF, HPF, 3 ADSR Envelopes, 8-bus Modulation Matrix, 32-step Sequencer, 4 Digital Effects Engines, USB, MIDI in/out/thru, Tablet Remote Control, and Built-in Wi-Fi
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Behringer
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Digital Pro Mixer DDM4000
РАСПРОДАДЕНО

Predstavljamo Vam kompleksni ultimativni 5-kanalni DJ mikser. Editiranje, pohranjivanje i pozivanje Vaših postavki je lagano poput povjetarca!

ЦЕНА: 25.000 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer DJX750
РАСПРОДАДЕНО

Petokanalni DJ mixer sa 24 bitnim digitalnim efektom ...

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer DJX900
РАСПРОДАДЕНО

Professional 5-Channel DJ Mixer with infinium “Contact-Free” VCA Crossfader, Advanced Digital Effects and USB/Audio Interface

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer DX2000USB
РАСПРОДАДЕНО

Profesionalni sedamkanalni DJ mikser s infinium "Contact-Free" VCA krosfaderima, USB/Audio interfaceom, i priličnom količinom Bundle programa

ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer ECM8000
Nedirektni mjerni kondenzatorski mikrofon velike preciznosti.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EPQ2000
Profesionalna pojačala male težine koja mogu raditi cijelu noć. Povoljne cijene i dovoljne snage za upotrebu u različitim aplikacijama. Ugrađena ATR (Accelerated Transient Response) tehnologija.
* 2 x 1000 W na 4 Ohma
* 2 x 600 W na 8 Ohma

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EPQ304
The EPQ Series power amplifiers pack the power of Accelerated Transient Response (ATR) technology into an exceptionally lightweight package. Ample power and high-tech efficiency combine to give you a feather-light supercharged workhorse that will keep your rig kicking for years to come.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EPS500MP3
All-in-one PA System with 6-channel, 500W Stereo Power Mixer and 2 x 2-way, 8" Passive Speakers
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolight LC2412

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Profesionalni 24-kanalni DMX rasvjetni
kontrolni miks pult sa 120 uskladištenih
scena u 10 banaka i velikim mogućnostima.
MIDI kontrole. PCMCIA utor za karticu, sa
mogućnošću pohrane do 25 kompletnih postava.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Behringer
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери > Behringer
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B112D
Active 2-Way 12" PA Speaker System with Wireless Option and Integrated Mixer
ЦЕНА: 18.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B112MP3
Active 2-Way 12" PA Speaker System with MP3 Player, Wireless Option and Integrated Mixer
ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B112W
1,000W, 12" 2-way Active PA Speaker with Wireless Option, Integrated Mixer, and Bluetooth A2DP Technology (each)
ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B115D
Active 1000-Watt 2-Way 15" PA Speaker System with Wireless Option and Integrated Mixer
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B115MP3
Active 1000-Watt 2-Way 15" PA Speaker System with MP3 Player, Wireless Option and Integrated Mixer
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B1200 D-PRO
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:
17.300,oo денHigh-Performance Active 500-Watt 12" PA Subwoofer with Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 22.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B1220 Pro
Pasivna dvostazna kutija s 12" Woofer-om i HF Driverom.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B1500D PRO
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
29.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.900,oo ден
High-Performance Active 1400-Watt 15" PA Subwoofer With Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 29.700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B1800D-PRO
High-Performance Active 1400-Watt 18" PA Subwoofer With Built-In Stereo Crossover
ЦЕНА: 33.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B205D
ХИТ ЦЕНА!
EВРОПСКА ЦЕНА: 169 €
АРТИСТ ЦЕНА:
9.300,oo ден


ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

What if you could mount your personal monitor on a mic stand and point it right at your face—and what if it sounded really good? What if it sounded so good it could be used as your main PA system for more intimate gigs and meetings? Say hello to the new B205D, an active PA loudspeaker that is small and light enough to mount on a mic stand. But don’t let the small size fool you—the B205D cranks out high-fidelity sound and comes loaded with features that will simply astound you!

ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Разгласни Пакети > Behringer
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B208D
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
10.900,oo денActive 200-Watt 2-Way PA Speaker System with 8" Woofer and 1.35" Compression Driver

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B210D
Like its fellow EUROLIVE D Series loudspeakers, the EUROLIVE B210D PA speaker system features Behringer's special Class-D amplifier technology and internal switch-mode power supply to provide a much better power-to-weight ratio than other active speakers.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B210D White
Aktivna dvosistemska kutija, manjih dimenzija. Snaga 200W. Wooofer 10"
ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B212D
Active 550-Watt 2-Way PA Speaker System with 12" Woofer and 1.35" Compression Driver
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B212XL
Pasivna dvosistemska kutija za live i playback aplikacije (200 Watts Continuous / 800 Watts Peak Power)
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B215D
Aktivna zvučna kutija. Dvosistemska, snage 550 W.
ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B215XL
Pasivna dvosistemska zvučna kutija za live i playback aplikacije (250 Watts Continuous / 1000 Watts Peak Power)
ЦЕНА: 12.700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B215XL White
High-power 2-sistemske PA zvučne kutije za live i playback aplikacije (250 Watts Continuous / 1000 Watts Peak Power)
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B312A
РАСПРОДАДЕНО

Aktivna dvosistemska zvučna kutija snage 400 Watti. 12 woofer i 1,75 kompresioni titanijumski driver.

ЦЕНА: 18.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B312D
РАСПРОДАДЕНО

Finally, Setting Up for the Gig Just Got a Whole Lot Easier!

ЦЕНА: 19.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Eurolive B512DSP
РАСПРОДАДЕНО

600 Watna GORILA!
Digitalna aktivna procesorom kontrolirana PA zvučna kutija snage 600-Watti s 12" zvučnikom i integriranim mikserom.

ЦЕНА: 23.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE B812NEO
РАСПРОДАДЕНО

DSP-Controlled 1,260-Watt 12" PA Speaker System with Neodymium Speakers and Integrated Mixer

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE E1220A
Designed for musicians by musicians, the E1220A active loudspeaker provides the amazing versatility and sonic performance that is the hallmark of the entire EUROLIVE ACTIVE Series. The E1220A is supremely portable and well suited for musical, as well as public speaking sound reinforcement applications.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EuroLive Professional B1520 PRO
Razglasna zvučna kutija / binski monitor sa 15" bas zvučnikom i 400/800W snage.
Najbolji odnos cijene i kvaliteta na tržištu.

ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EuroLive Professional B1800X PRO
Pasivni subwoofer sa 18" sub bas zvučnikom i 800/1600W snage. Odličan odnos cijene i kvalitete na tržištu.

ЦЕНА: 24.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROLIVE VP1520
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Professional 1000-Watt PA Speaker with 15" Woofer and 1.75" Titanium-Diaphragm Compression Driver

ЦЕНА: 10.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROPORT EPA150
Ултра компактен 150W, 5 канален ПОРТАБИЛЕН "PA" Систем со дигитални ефекти и FBQ Feedback Detection.
ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Разгласни Пакети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Europort EPA40
Ultrakompaktni prijenosni PA sistem s čak 20 Watt-i glasnoće. Vrlo pogodan za ulične svirače, govornike, te razne prigode, zbog svojeg neovisnog napajanja, prenosivosti i fleksibilnosti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROPORT PPA200
Ultra-Compact 200-Watt 5-Channel Portable PA System with Wireless Microphone Option, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor and FBQ Feedback Detection
ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Разгласни Пакети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer EUROPORT PPA2000BT
2000W 8-Channel Portable PA System with Bluetooth Wireless
ЦЕНА: 53.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Разгласни Пакети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Europower EP4000
Novo pojačalo iz Behringerove Europower serije snage 2 x 1,400 Watts u 4 Ohms.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Europower PMP 1680S
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
1600-Watt 10-Channel Powered Mixer with Dual Multi-FX Processor and FBQ Feedback Detection System

ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Power" Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Europower PMP 2000
800-Watt 14-Channel Powered Mixer with Multi-FX Processor

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 26.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Power" Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Europower PMP 4000
1600-Watt 16-Channel Powered Mixer with Multi-FX Processor and FBQ Feedback Detection System
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Power" Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Europower PMP 6000
The Behringer Europower PMP6000 Powered Mixer is a 1600-Watt 20-Channel Powered Mixer with Dual Multi-FX Processor and FBQ Feedback Detection System.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Europower PMP500
500-Watt 12-Channel Powered Mixer with KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Compressors, FBQ Feedback Detection System and Wireless Option
ЦЕНА: 23.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Power" Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Europower PMP550M
The Europower PMP550M 500-Watt 5-Channel Powered Rackmount Mixer from Behringer features dual 250-watt Class D amplifiers and a 5-channel mixer in a rackmountable design. It can be used for smaller clubs, boardrooms, or in houses of worship.
ЦЕНА: 15.300 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Power" Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Europower PMP580S
10-channel, 500W Powered Mixer with Built-in FX Processor, 7-band Graphic EQ, and FBQ Feedback Detection

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 23.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER EURORACK PRO RX1602
8-channel Stereo Line Mixer with Individual Pan, Level, and Monitor Send Controls, Headphone Output, and Clip and Output Level LEDs
ЦЕНА: 12.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER FC600
BEHRINGER FC600 | HEAVY-DUTY FOOT PEDAL FOR VOLUME AND EXPRESSION CONTROL
The Behringer FC600 Heavy-Duty Foot Pedal for Volume and Expression Control allows you to get louder, softer, or expressive using the unit's torque controlled variable resistor. It works equally well for either volume or keyboard modulation control with high-impedance instruments.


ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer FCB1010
Podni MIDI kontroler. Ima dvije pokretne pedale, deset pedala za pohranjivanje po banci plus dvije pedale za UP i DOWN. Ukoliko ju vežete s Behringerovim produktima, ima pohranjene sve podatke i presete u već sebi. Odlično se veže i uz sve ostale firme.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Feedback Destroyer Pro DSP1124P
Digital 24-Bit Feedback Suppressor/Parametric EQ
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Feedback Destroyer Pro FBQ2496
The FBQ2496 Feedback Destroyer PRO is the fastest feedback suppressor on the market (less than 0.2 seconds) and the only one to offer a 96 kHz sampling rate. This rack-mountable audio solution is the quick, easy way to protect yourself and your audience from feedback.
ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Foot Controller FCV100
Fleksibilna volume padala velikog hoda i s mogućnošću postavljanja minimalne snage.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > Behringer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer GDI21 Guitar Driver
Gitarski modeler s nekoliko vrsta pojačala/predpojačalo za direktno snimanje/DI Box.
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer HB01 Hell Babe
Multifunkcionalna WAH-WAH pedala sa optičkim kontrolama

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 3.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Behringer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER HD400
2-channel Hum Eliminator and Direct Box
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Headphones HPM1000
Višenamjenske slušalice koje će vam pružiti zvukove koje ne možete čuti u ovoj cijeni ni u jednom drugim slušalicama.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Behringer
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Headphones HPS3000
Višenamjenske slušalice koje će vam pružiti zvukove koje ne možete čuti u ovoj cijeni ni u jednom drugim slušalicama.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Behringer
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Headphones HPS5000
Najbolje slušalice od Behringera!
ЦЕНА: 2.150 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Behringer
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Headphones HPX2000
Višenamjenske DJ slušalice koje će vam pružiti zvukove koje ne možete čuti u ovoj cijeni ni u jednom drugim slušalicama.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Headphones HPX4000
Нaјдобрите DJ слушалки од Behringer!
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER HPX6000
Closed Circumaural Headphones with Folding Design and Detachable Cable

ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer iNUKE NU3000DSP
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
21.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo денUltra-Lightweight, High-Density 3000-Watt Power Amplifier with DSP Control and USB Interface

ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer MicroAmp HA400
4-kanalno stereo pojačalo za studijske slušalice.
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer MicroMix MX400
Ultra Low-Noise 4-kanalni Line Mixer
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer MicroMon MA400
The ultra-compact MICROMON MA400 is the ideal personal monitor mixer for the performer who always asks for “more me.”
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer MICROPOWER PS400
Ultra-Compact Phantom Power Supply
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer MiniAmp AMP800
Ultra-Compact 4-Channel Stereo Headphone Amplifier
ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer MiniFBQ FBQ800
Ultra-Compact 9-Band Graphic Equalizer with FBQ
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer MiniMix MIX800
Ultra kompaktna KARAOKE mašina ”Voice Canceller” funkcijom. Odstranjuje vokal iz snimka! I FX efektima. Svi potrebni ulazi i izlazi za izvođenje KARAOKE programa - služi kao mali mix pult. Idealno za barove, party ili kućnu upotrebu.
ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти > Behringer
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Model D Analog Synthesizer
Eurorack-sized Analog Monosynth Module with 3 Oscillators, Lowpass/Highpass VCF, Filter and Amp Envelopes, LFO, Portamento, A-440 Tuning Reference, CV I/O, MIDI In/Thru, and USB-MIDI

ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > Behringer
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER MONITOR 1
Passive Monitor and Volume Controller with Mono and Mute Functions
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER MONITOR 2
Speaker and Headphone Monitor Controller with VCA Control and USB Audio Interface
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER MONITOR 2 USB
BEHRINGER MONITOR 2 USB | HIGH-END SPEAKER AND HEADPHONE MONITORING CONTROLLER WITH VCA CONTROL AND USB AUDIO INTERFACE
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Monitor Speakers 1C
Ultra kompaktni dvostazni monitorski zvučnici namijenjeni audio/video i multimedijalnim aplikacijama. Odlični za kafe barove, restorane.

Crna ili bijela boja.

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Пасивни Монитори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer MS20 Pair
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Kompaktni digitalni dvostazni aktivni monitori

ЦЕНА: 8.400 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER MS800
8-in/16-out Microphone Splitter
ЦЕНА: 7.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Multicom Pro-XL MDX4600
Interaktivni 4-kanalni Expander/Gate/Compressor/ Peak Limiter referensne klase s dinamičkim Enhancer-om i Low Contour filterom.
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER NEUTRON
Behringer Neutron Semi-Modular Analog Synth
ЦЕНА: 22.700 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER NU1000 INUKE
BEHRINGER NU1000 INUKE | 1000W POWER AMPLIFIER

The Behringer iNUKE NU1000 Power Amplifier packs massive amounts of output power into a exceptionally lightweight, rack-mountable package.
The Behringer iNUKE NU1000 features the revolutionary high-density Class-D technology combined with ultra-efficient switch-mode power supplies, ensuring that the feather-light iNUKE will drive your rig effortlessly for many years to come

ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER NU1000DSP INUKE
BEHRINGER NU1000DSP INUKE | 1000W POWER AMPLIFIER

The Behringer iNUKE NU1000DSP power amplifier packs massive amounts of output power into a exceptionally lightweight, rack-mountable package.
The Behringer iNUKE NU1000DSP features the revolutionary high-density Class-D technology combined with ultra-efficient switch-mode power supplies, ensuring that the feather-light iNUKE will drive your rig effortlessly for many years to come.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER P2
In-ear Monitor Powered Amplifer with XLR/TRS Combo Input and 3.5mm TRS Headphone Output
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer PB600 Pedal Board
Universal Effects Pedal Floor Board with 9 V DC Power Supply and Patch Cables

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Pedal Board PB1000
Univerzalni pedal board s integriranim napajanjem.

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 8.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Power Supply PSU-SB
Adapter DC 9 V namijenjen uređajima Behringer, ali i drugima.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Behringer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER POWERPLAY P16M
BEHRINGER POWERPLAY P16M | 16-CHANNEL PERSONAL DIGITAL MIXER
Behringer Powerplay 16 P16-M 16-Channel Digital Personal Mixer - Lets each performer take control of what they hear, allowing the engineer to concentrate on providing the audience with the best possible listening experience.

ЦЕНА: 19.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Powerplay Pro-8 HA8000
Distribucija - pojačalo za slušalice.
Nezamjenjiv alat u studiju i live situacijama.

ЦЕНА: 10.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Powerplay Pro-XL HA4700
Professional, multi-purpose headphones amplifier system for stage and studio applications
ЦЕНА: 9.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER PPA500-BT
BEHRINGER PPA500-BT | PORTABLE PA SYSTEM

The Behringer EUROPORT PPA500BT is a 500 Watt PA system that is as powerful as it is portable!
The system breaks down into two passive PA speakers with 8” woofers and 1.35” aluminium diaphragm high frequency drivers, and a six channel mixer and integrated amplifier. Being Bluetooth enabled means the EUROPORT PPA500BT can connect wirelessly with any Bluetooth enabled music devices and stream your favourite music directly to the speakers.

ЦЕНА: 32.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Power" Миксети > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Разгласни Пакети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Pro Mixer DX626
Standardna trokanalna mikseta sa Bpm counterom, već poznatim Ultraglide crossfaderom i microphone talkover funkcijom svrstava je u zlatnu sredinu među konkurencijom.
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Behringer
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Pro Mixer VMX1000 USB
Professional 7-Channel Rack-Mount DJ Mixer with USB/Audio Interface, BPM Counter, VCA Control and Massive Software Bundle
ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer PS400
You need phantom power to take advantage of the rich, robust sound of condenser microphones. The ultra-compact BEHRINGER MICROPOWER PS400 provides the power needed to operate your favorite condenser mics, and it's small enough to fit in your pocket.
ЦЕНА: 1.850 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer PSU HSB Power Adapter
All-Country DC 9 V / 1.7 A Power Adapter with Daisy-Chain Connectors, Jumper Cables and All-Country Mains Adapters
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER PSU10 POWER SUPLY
This product is a replacement power supply for the Behringer DSP110 and FBQ100
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer PSU3-UL
Power supply for small format Behringer mixers.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer PSU6-EU
Replacement power supply for several of Behringer's mixers.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER PSU8 POWER SUPLY
Replacement Power Supply for
VAMP, V-AMP2, V-AMP3, LX1B, DFX69
Designed and engineered in Germany

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Reference Amplifier A500
Profesionalno studijsko pojačalo referensne klase snage 500 W.

SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: 13.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Студиски Засилувачи > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer S16 Digital Snake
The Behringer S16 Digital Snake I/O Box takes the burden out of connecting your FOH (Front of House) console with the talent monitor.
ЦЕНА: 59.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER SL4210 EUROCOM
BEH SL4210 EUROCOM | INSTALLATION SPEAKER

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 3400 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 2900,oo ден


Ultra-compact, high-fidelity, full-range surface mount loudspeakers with 4" hybrid DML drivers

ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Behringer
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER SL4240 EUROCOM
BEHRINGER SL4240 EUROCOM | INSTALLATION SPEAKER

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 13300 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 11200,oo ден

BEH SL4240 EUROCOM | INSTALLATION SPEAKER
Full-size, high-fidelity, full-range surface mount loudspeakers featuring 8" LF and 1" HF drivers

ЦЕНА: 13.300 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Behringer
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER SN2108
Energy-Efficient 80-Watt Mixer Amplifier with 70 V Output for Distributed Music, Paging and AV Applications
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Sonic Exciter SX3040
Stereo Enhancement Processor - daje tonu čistoću i dubinu.
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Behringer
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Super-X Pro CX2310
Stereo 2/3-sistemska skretnica sa limiterom i posebnim izlazom za subwoofer.
ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Super-X Pro CX3400
Stereo 2/3/4-sistemska skretnica sa limiterom.
ЦЕНА: 9.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Thunderbird BX108
Bas pojačalo za kućnu vježbu snage 15W RMS-a.
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER TM300
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
2.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
1.500,oo денTube Amp Modeler Guitar Pedal with 3 Classic Amp Models, 3 Gain Modes, and 3 Mic Placements

ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Behringer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Truth B1031A PAIR
2-way 150W Bi-amplified Studio Monitor with 8" Kevlar Woofer, 1" Silk Dome Tweeter, and Room Compensation EQ (each)
ЦЕНА: 29.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer TRUTH B2030A
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Dvostazni aktivni Ribbon Studio referensni
monitori s Kevlar wooferom.

ЦЕНА: 19.700 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer TRUTH B2031A
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Dvostazni aktivni studijski monitori

ЦЕНА: 24.500 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer TRUTH B3030A
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The Behringer TRUTH B3030A is a 2-way active ribbon studio reference monitor with Kevlar.

ЦЕНА: 22.000 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Tube Ultragain MIC100
Lampaško vakumsko mikrofonsko/linijsko predpojačalo s limiterom.
Namijenjeno za Live, Studio ili kompjutersko kućno snimanje.


ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Tube Ultragain MIC200
Ultra fleksibilno vakum lampaško predpojačalo s 16 različitih
modela predpojačala. Limiter. Namijenjeno za Live, Studio ili kućno snimanje.

ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer U-Control UMX610
The Ultimate Studio in a Box: 61-Key USB/MIDI Controller Keyboard with USB/Audio Interface, 100 Software Instruments, 50 VST Effects, energyXT2.5 Compact BEHRINGER Edition Music Production Software and NI KorePlayer Software Sound Module
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Behringer
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER ULM300
2.4GHz Digital Wireless System with Handheld Microphone Transmitter and Single-channel Receiver
ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Бежични Микрофони > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultra-DI BOX DI-100
Aktivni binski direkt box.

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultra-DI DI20
Dvokanalni aktivni binski direkt box / spliter.
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultra-DI DI400P
Pasivni direktni DI box
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultra-DI DI600P
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 29 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Pasivni direktni DI box.

ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultra-DI Pro DI4000
Profesionalni aktivni četvorokanalni direkt box.

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultra-DI Pro DI800
Profesionalna 8 kanalna direkt box za binu ili studio s brojnim mogućnostima.
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultra-G GI100
Ekstremno autentičan simulator zvučnih kutija s prekidačem.

ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer ULTRACOUSTIC ACX1800
Totally true to your instrument sound and your music.
ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultracoustic ACX900
Ovo pojačalo uspješno pridonosi svakom glazbeniku gitaristi koji želi vjerno prenijeti ton svoje gitare i još ga dodatno uljepšati.
2 novisna kanala...za gitaru i mikrofon ili dva instrumenta...opremljeno efektom, ekvilajzerom. Odlično!

ЦЕНА: 14.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Засилувачи за Акустични Инструменти > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultracurve Pro DEQ2496
Digitalni 24-bit/96 kHz Equalizer/RTA mastering procesor
ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Еквилајзери > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultradrive Pro DCX2496
Digitalna skrenica/zvučnički managment sistem - 24-Bit/96 kHz
ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultragain Pro MIC2200
2 Kanalno lampaško predpojačalo/linijski driver/DI Box. Idealna ekstenzija za Vašu konzolu, MIDI postavke ili hard disk snimanje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultragain Pro-8 Digital ADA8000
Osmokanalni A/D i D/A konverter sa mikrofonskim pretpojačalima i ADAT vezom.
Pogodan za studijske instalacije i kao proširenje za digitalne live miksere!
РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultragraph Digital DEQ1024
Digitalni stereo 24/96 31-pojasni ekvilajzer, uređaj za suzbijanje mikrofonije i dinamiĿki procesor.
ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Еквилајзери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultralink Pro MX882 Splitter/Mixer
8-kanalni spliter/mixer. Conditioner/Converter nivoa.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultrapatch Pro PX3000
Balanssirano prespojno - patch polje u 48 taka sa 3 moda rada
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultratone K3000FX
Ultra fleksibilno pojačalo za klavijature / PA sistem 300-Watt-i s 4 kanala, FX efektima i FBQ Feedback detekcijom
ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Behringer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Засилувачи за Акустични Инструменти > Behringer
Kатегорија: Клавијатури > Засилували за Клавијатури > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultratone K450FX
Ultra fleksibilno pojačalo za klavijature / PA sistem 45-Watt-i s 3 kanala, FX efektima i FBQ Feedback detekcijom
ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Засилували за Клавијатури > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultratone K900FX
Ultra fleksibilno 90-Watt 3-kanala razglasni sistem /klavijatursko pojačalo sa FX and FBQ Feedback detekcijom
ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Behringer
Kатегорија: Клавијатури > Засилували за Клавијатури > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultratone KT108
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Pojačalo za klavijature s dva kanala i
snagom od 15 W. Opremljeno je sa
jednim 8" zvučnikom.

ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Засилували за Клавијатури > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultravoice XM1800S
Komplet od 3 dinamička mikrofona za široku primjenu (vokal, ozvuka, pojačala, instrumenata, bubnjevi...).
Kutija i lulice u kompletu.

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultravoice XM8500
Сценски динамички микрофон по најповолна цена..

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Behringer
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Ultrazone ZMX8210
Profesionalni 8-kanalni 3-Bus Mic/Line zonski mikser s daljinskom kontrolom namijenjen fiksnim instalacijama i komercijalnim zvučnim sistemima.
ЦЕНА: 11.800 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer UMC 202HD U-PHORIA
Audiophile 2x2, 24-Bit/96 kHz USB Audio Interface with MIDAS Mic Preamplifiers


ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 4800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6100,oo ден

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer UMC 204HD U-PHORIA
Audiophile 2x4, 24-Bit/96 kHz USB Audio/MIDI Interface with MIDAS Mic Preamplifiers

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 6500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 7900,oo ден

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER UMC1820
USB 2.0 Audio Interface, 18-in/20-out, with 8 Microphone Preamps, ADAT I/O, S/PDIF I/O, MIDI I/O, and Dual Headphone Outputs - 24-bit/96kHz Resolution - Mac/PC
ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer UMC404HD U-PHORIA
USB Interface for the Self-recording Musician

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 8200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 9100,oo ден

ЦЕНА: 9.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer V-VERB PRO REV2496
РАСПРОДАДЕНО

Hi-fi, reference-class reverb is yours with the Behringer V-VERB PRO REV2496 Reverb Modeling Processor. Powerful modeling technology nails down luscious, spacious 'verb from some of the world's most renowned reverb processors and gives you the control to dial in your own signature flavors.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Virtualizer 3D FX2000

Digitalni 24-bitni 3D Multi-Engine efekt procesor namjenjen za klavijature, gitaru, bas gitaru i vokale. 71 novih algoritama u RSM tehnologiji (Real Sound Modeling). Moguća kombinacija 11 efekata, serijski ili paralelno. Veliki broj odličnih modulacijskih, dinamičkih, psihoakustičnih i EQ efekata. Vjerna simulacija pojačala, distorzija plus dodatni efekti. 7 podesivih parametara po efektu plus Hi i low EQ. 100 tvorničkih i 100 korisničkih preseta, MIDI implementacija, 24-bitni A/D i D/A konverteri.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти > Behringer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Behringer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer WB212 Mounting Bracket for B212XL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 2.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.900,oo ден

Use this metal wall-mounting speaker bracket to fix your Behringer EUROLIVE B212XL PA speakers to the wall in your recording studio or venue.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer WB215 Mounting Bracket for EUROLIVE B215XL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 2.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.900,oo ден

Use this metal wall-mounting bracket to fix your EUROLIVE B215XL PA speakers to the wall in your recording studio or venue. It provides you with the flexibility to swivel the speaker in any desired direction.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER X Air XR12
X Air Series 12-input Stage Box/Rackmount Digital Mixer for iPad/Android Tablets with 4 Gain-programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, and Rack Ears
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER X Air XR16
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
32.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
22.900,oo ден


X Air Series 16-input Stage Box/Rackmount Digital Mixer for iPad/Android Tablets with 8 Gain-programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, and Rack Ears

ЦЕНА: 32.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER X-AIR X18
BEHRINGER X18 X-AIR | DIGITAL MIXER FOR IPAD/TABLET

Transform your tablet into a powerful mixing tool with the Behringer X18, an iPad/tablet controlled digital mixer. The X18 connects to your iPad or tablet via an 18x18 channel, bi-directional USB interface, giving you full control of all features via your screen and allowing you to record directly to your device.

ЦЕНА: 33.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER X-AIR XR18
BEHRINGER XR18 X-AIR | 18-INPUT WIRELESS DIGITAL MIXER FOR IPAD AND ANDROID

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 49900 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 46600,oo ден
X-Air Series 18-Channel, 12-Bus StageBox/Rackmount Digital Mixer for iOS/Android/Mac/PC/Linux Devices with 16 Programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, Multi-Channel USB Audio Interface, and Rackmount Ears

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Behringer
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER X-LIVE
Expansion Card for 32-channel Live Recording/Playback on SD/SDHC Cards and USB Audio/MIDI Interfaces
ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER X-TOUCH
BEHRINGER X-TOUCH | UNIVERSAL DAW CONTROL SURFACE


Bring your music production software to life with the Behringer X-TOUCH, a control surface that gives you more hands-on control over your favourite parameters. Through its HUI and Mackie Controller support, the X-TOUCH is compatible with all professional DAWs and every fader, knob and button is fully assignable.

ЦЕНА: 43.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER X-TOUCH COMPACT
BEHRINGER X-TOUCH COMPACT | UNIVERSAL CONTROL SURFACE
EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 28.000,oo ден

Bring all the functionality of your favourite DAW to your fingertips with the Behringer X-TOUCH COMPACT, a control surface compatible with most professional music production software.

ЦЕНА: 28.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER X-TOUCH MINI
BEHRINGER X-TOUCH MINI | UNIVERSAL CONTROL SURFACE

Like its bigger brother, the X-TOUCH and the X-TOUCH COMPACT, the Behringer X-TOUCH MINI is a universal controller for DAWs, instruments, effects and lighting, all crammed into a pocket sized package.

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer X32 Compact
The BEHRINGER X32 has changed the game by completely rethinking what is possible from a digital mixer – and tens of thousands of new users are enjoying the results.
ЦЕНА: 144.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer X32 Compact-TP
The BEHRINGER X32 has changed the game by completely rethinking what is possible from a digital mixer – and tens of thousands of new users are enjoying the results.
ЦЕНА: 154.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer X32 Core Rack
It’s a “One-Rack Attack”! The X32 CORE takes the brain of the flagship X32 digital mixing console and packs it all into a single rack space.
ЦЕНА: 68.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer X32 Digital Mixer
DIGITAL MIXER X32
40-Input, 25-Bus Digital Mixing Console with 32 Programmable MIDAS Preamps, 25 Motorized Faders, Channel LCD's, 32-Channel Audio Interface and iPad/iPhone* Remote Control

ЦЕНА: 185.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer X32 Producer
The X32 Digital Mixer family is the result of the engineering, manufacturing and application expertise of legendary console manufacturer MIDAS, the iconic signal processing genius of KLARK TEKNIK and BEHRINGER’s unique ability to deliver a superior value proposition.
ЦЕНА: 115.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer X32-TP Digital Mixer
DIGITAL MIXER X32
40-Input, 25-Bus Digital Mixing Console with 32 Programmable MIDAS Preamps, 25 Motorized Faders, Channel LCD's, 32-Channel Audio Interface and iPad/iPhone* Remote Control

ЦЕНА: 169.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx 1002
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 2 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza; te dva nezavisno kontrolisana stereo izlaza.

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX 1002B
The XENYX 1002B represents a significant milestone in the development of mixer technology. Equipped with our premium XENYX mic preamps, it can easily hold its own against the most expensive stand-alone mic preamps, both in terms of sound quality and available headroom.
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx 1002FX
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 2 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza, dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza, te 24 bitnim multiefekt procesorom
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx 1202
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 4 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza; te dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza.

ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx 1202FX
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 4 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza, dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza; te 24-bitnim multiefekt procesorom.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx 1204USB
8-channel USB Mixer with One-knob Compression, 2 Aux Sends, 2 Busses, and 3-band EQ Per Channel
ЦЕНА: 11.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX 302USB
Premium 5-Input Mixer with XENYX Mic Preamp and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx 502
The XENYX 502 is a compact 5-channel audio mixer with a single microphone input and 5 line-level inputs.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx 802
Ultrakompaktni mikser Premium kvaliteta sa 2 mikrofonska i 2 stereo linijska ulaza; te dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza.
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX Control 1 USB
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
12.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
11.300,oo ден


High-End Studio Control and Communication Center with USB Audio Interface

ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX Q1002USB
Premium 10-Input 2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx Q1202USB
The Behringer Xenyx Q1202 USB Mixer is armed with premium microphone preamps and robust feature sets typically reserved for more expensive consoles, the Q1202 can handle your live gigs and provide the state-of-the-art tools to make stunning, professional-quality recordings.
ЦЕНА: 7.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx Q1204USB
Premium 12-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX Q502USB
The Behringer Xenyx Q502USB Premium 5-Input 2-Bus Mixer is versatile, feature packed and ideal for small project recording, rehearsals, podcasts and more. There are 5 inputs with 1 mono channel and 2 stereo channels.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX Q802USB
The Behringer Xenyx Q802USB Premium 8-Input 2-Bus Mixer is versatile, feature packed and ideal for small project recording, rehearsals, podcasts and more. There are 8 inputs with 2 mono channels and 2 stereo channels.
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx QX1002USB
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
8.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
6.500,oo ден10 Inputs, and a USB audio interface with built-in FX.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX QX1202USB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 15.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
9.600,oo ден

Premium 12-Input 2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs, 24-Bit Multi-FX Processor and USB/Audio Interface

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx QX1204USB
Premium 12-Input 2/2-Bus Mixer, XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx QX1222 USB
Premium 16-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx QX1622USB
Premium 16-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX QX1832USB
16-input, 3/2-bus mixer with 60mm faders, 3-band EQ, Onboard Effects, 9-band Stereo Graphic EQ, FBQ Feedback Detection, Voice Canceller Function, XPQ 3D Stereo Surround Effect, and USB Audio Interface
ЦЕНА: 20.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx QX2222USB
Premium 22-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX QX2442USB
Premium 24-Input 4/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 25.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER XENYX QX602 MP3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
8.300,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.900,oo ден6-input, 2-bus Analog Mixer with Xenyx Mic Preamps, 3-band EQ, MP3 Player, and Multi-FX

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx UFX1604
XENYX UFX1604
Premium 16-Input 4-Bus Mixer with 16x4 USB/FireWire Interface, 16-Track USB Recorder, XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs and Dual Multi-FX Processors

ЦЕНА: 43.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX X1204USB
Premium 12-ulaza 2/2-Bus Mixer sa XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX X1222USB
Premium 16-ulaza 2/2-Bus Mixer s XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Behringer
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx X1622USB
Premium 16-Input 2/2-Bus Mixer s XENYX Mic predpojačala i kompresori, britiš EQs, 24-Bit Multi-FX procesor, USB / audio interfejs i energyXT2.5 Compact Edition BEHRINGER Music Production Software.
ЦЕНА: 14.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX X1832 USB
Premium ultra-low noise, high headroom analog mixer. Studio-grade FX processor with 16 editable presets. Built-in stereo USB/Audio Interface.
ЦЕНА: 19.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer Xenyx X2222USB
How about eight XENYX mic channels with inserts, dedicated compressors, 3-band EQ with semi-parametric mids and three Aux Sends? You get all that with the X2222USB, plus four stereo line-level channels, two convenient mix subgroups and onboard 24-bit digital FX processing, with dual user-addressable parameter controls. All this and more enclosed in a rack-ready, roadworthy steel chassis.
ЦЕНА: 19.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
Behringer XENYX X2442 USB
Premium 24-Input 4/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs, 24-Bit Multi-FX Processor and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 20.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
BEHRINGER ZMX 2600
2-input 6-bus Rackmount Zone Mixer
ЦЕНА: 7.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори > Behringer
 
 
  Kliknite za više informacija     Behringer
EHRINGER CT200 CABLE TESTER
EHRINGER CT200 | MICROPROCESSOR CONTROLLED 8 IN 1 CABLE TESTER

Behringer's CT200 cable tester is an absolute must-have in your studio or live-sound toolbox. This super-affordable 8-in-1 cable tester lets you diagnose common problems in a wide range of cable types. On the audio side, the CT200 lets you check for faults and shorts in cables with XLR, speakON, 1/4" and 1/8" TRS, and RCA connectors

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Behringer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Ultra-DI DI20  
  Behringer Ultra-DI DI20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Pro Mixer DX626  
  Behringer Pro Mixer DX626  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP 1680S  
  Behringer Europower PMP 1680S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer U-Control UMX610  
  Behringer U-Control UMX610  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Q1002USB  
  Behringer XENYX Q1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2362531)

 
Behringer
 

2 .Shure (1364234)

 
Shure
 

3 .Peavey (958684)

 
Peavey
 

4 .Gewa (922659)

 
Gewa
 

5 .Rode (862006)

 
Rode
 

6 .American DJ (761040)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (745384)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599033)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589049)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (573935)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (522619)

 
Washburn
 

12 .Akai (477212)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (446947)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446597)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364749)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти