БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите MARANTZ Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 16  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ AUDIOSCOPE SG-5B
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.500,oo денBattery or phantom-powered short shotgun microphone with XLR output

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > MARANTZ
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ AUDIOSCOPE SG-5BC
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.900,oo денBattery Powered Short Shotgun Mic with integral cable terminated with 3.5mm plug

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Инсталациски Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ MPH-1
MARANTZ MPH-1 | PROFESSIONAL STUDIO HEADPHONES


Marantz Professional’s MPH-1 headphones feature powerful 40mm drivers and a comfortable on-ear design, perfectly suited for both long hours in the studio monitoring in-field recordings or listening to music. With their authoritative 15–28kHz frequency response, the MPH-1 delivers the detail and accuracy needed to accurately evaluate every recording. The leather cushioning on the flexible headband and ear cups provides a fatigue-free listening experience for even the longest-lasting, most demanding sessions and their rugged stainless steel telescopic arms easily stand up to heavy-duty use. An impedance of 32Ω and 95dB sensitivity ensures compatibility with the widest range of equipment.

ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ MPH-2
MARANTZ MPH-2 | PROFESSIONAL STUDIO HEADPHONES

The MPH-2 is a high-definition headphones bridge the gap between studio monitor engineering and private audio. Incorporating premium audio components into a rugged, durable design, HDH50 delivers critical sound reproduction and audio isolation for use in professional recording and monitoring environments.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ MPH-3
MARANTZ MPH-3 | PROFESSIONAL STUDIO HEADPHONES

The MPH-3 is a multi-purpose monitoring headphone. Lightweight and comfortable, it features 45mm neodymium drivers that deliver extended frequency response. Suitable for mixing, monitoring and personal listening, the high-quality transducers deliver clear sound and detailed imaging without distortion. The 180-degree rotatable earcups are perfect for DJ and other single-ear listening applications.

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > MARANTZ
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ MPH-4
MARANTZ MPH-4 | PROFESSIONAL STUDIO HEADPHONES

Thanks to its closed construction is suitable Marantz MPH-4 headphones ideal for working in the recording studio . The over-ear shells completely envelop the ears and thus ensure a comfortable fit . The best conditions for long recording sessions . The precise housing design is perfect for the built 50mm drivers tuned and is specially designed for mixing and monitoring designed tasks. The noise-isolating earcups facilitate concentrated listening.

ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ MPM1000
MARANTZ MPM1000 | LARGE-DIAPHRAGM CONDENSER MICROPHONE

Marantz Professional is proud to present the MPM-1000 Studio Series microphone, a high-quality condenser mic that delivers studio-grade audio performance along with unexcelled value. The MPM-1000 Studio Series microphone exemplifies Marantz Professional's commitment to users who demand no-compromise components that fit within a realistic budget.

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ MPM2000
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
13.600,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
8.900,oo денMARANTZ MPM2000 | LARGE DIAPHRAGM CONDENSER MICROPHONE

The MPM-2000 professional condenser microphone boasts a specially-engineering internal circuit design optimized for smooth frequency response, high sensitivity, low noise and wide dynamic range. This enables the microphone to be used in any application requiring accurate signal reproduction and seamless translation from studio to stage.

ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ MPM3000
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
15.300,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
8.900,oo денMARANTZ MPM3000 | LARGE-DIAPHRAGM CONDENSER MICROPHONE

Marantz Professional condenser microphones deliver the high-quality, accurate audio needed for critical recording applications. The MPM-3000 tops the line with its audiophile specs and construction. Premium-grade circuitry components provide superlative performance with negligible harmonic distortion. The microphone’s smooth, warm character and fast transient response make it the perfect instrument to capture every nuance of sound - from subtle vocals to orchestral percussion

ЦЕНА: 15.300 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > MARANTZ
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ MPM3500R RIBBON MICROPHONE
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
16.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
9.900,oo денMARANTZ MPM3500R | RIBBON MICROPHONE WITH ULTRA LOW-MASS DIAPHRAGM

The MPM-3500R is a high-quality ribbon microphone that faithfully captures every sound from the subtle nuances of stringed instruments to rock vocals and percussion. Superbly designed and crafted with high-grade components, the result is a durable microphone with high sensitivity, low noise and wide dynamic range. Its dipole (figure-eight) pickup pattern enables it to be placed between instruments and capture both equally.
The MPM-3500R’s low-mass ribbon pick-up diaphragm is specially designed to resolve the extremely subtle details often missed by conventional microphones, yet it remains warm-sounding and natural—never harsh or strident—resulting in a particularly vibrant, lifelike recording

ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Ribbon Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ PMD-602A
PMD-602A
2-channel DSLR Audio Interface

ЦЕНА: 8.600 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ PMD-706
PMD-706
6-Channel Solid State Field Recorder

ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање > MARANTZ
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ PMD561
MARANTZ PMD561 | HANDHELD 4-CHANNEL SOLID STATE RECORDER

ХИТ ЦЕНА!
EВРОПСКА ЦЕНА: 389 €
АРТИСТ ЦЕНА:
21500,oo ден


The PMD561 is a compact handheld professional-grade audio recorder that records directly onto SD/SDHC flash media. It’s compact and lightweight, yet it delivers audio recording quality of the very highest caliber, thanks to its sensitive stereo microphone arrangement and superior solid-state recording process. The PMD561 is intended for reporters, safety personnel, researchers, anyone who needs accurate, detailed, reliable in-field recordings. It’s ideal for situations where no-compromise recordings are required, but bulky equipment and separate microphones are not possible or appropriate.

ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > MARANTZ
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > MARANTZ
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > MARANTZ
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > MARANTZ
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ PODPACK 1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.900,oo денUSB Microphone with Broadcast Stand and Cable

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Инсталациски Микрофони > MARANTZ
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > MARANTZ
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ RETROCAST
Retrocast is the perfect way to combine the look and feel of classic radio broadcasting with a modern, high-performance microphone that’s perfect for podcasts and DAW recording. Designed to be particularly well-suited for those desktop recording duties, Retrocast has the ideal cardioid pickup pattern required for those situations. Its wide-range 40-16kHz frequency response ensures the very best sound quality, so all your productions sound first-rate. A mini tripod desktop stand and included cable make setup a snap and the microphone conveniently connects via USB.
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Инсталациски Микрофони > MARANTZ
 
 
  Kliknite za više informacija     MARANTZ
MARANTZ SOUNDSHIELD REFLECTION FILTER
MARANTZ SOUNDSHIELD | VOCAL REFLECTION FILTER FOR TABLETOP OR STAND MOUNTING

Sound Shield Live is a professional vocal reflection filter perfectly sized for any studio space. It shields the recording microphone from those distracting acoustic artifacts, creating a cleaner, more focused, more intelligible recording. Sound Shield has five absorptive walls (three stationary, two foldable) consisting of sculpted sound-absorptive surfaces, backed by high-density EVA foam for additional sound attenuation. It can be custom-shaped around the microphone to create a very focused, precise recording in any environment.

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > MARANTZ
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  MARANTZ Professional   
.
  MARANTZ MPH-4  
  MARANTZ MPH-4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPH-2  
  MARANTZ MPH-2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ PMD561  
  MARANTZ MPM3000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM3000  
  MARANTZ MPM3000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM1000  
  MARANTZ MPM1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ SOUNDSHIELD REFLECTION FILTER  
  MARANTZ SOUNDSHIELD REFLECTION FILTER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM2000  
  MARANTZ MPM2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPH-1  
  MARANTZ MPH-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2357068)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360940)

 
Shure
 

3 .Peavey (956979)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920481)

 
Gewa
 

5 .Rode (859812)

 
Rode
 

6 .American DJ (759662)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743656)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597700)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (588018)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572647)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520902)

 
Washburn
 

12 .Akai (476140)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445832)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445717)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364185)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти