БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Ernie Ball Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 52  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 009 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRING
.009 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRINGS 6 PACK
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 010 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRING
010 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRINGS 6 PACK
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 010-050 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
010-.050 Extra Light Gauge Acoustic Guitar Strings, 80/20 Bronze
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 010-052 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
Ernie Ball 2008 Earthwood Rock and Blues Acoustic Guitar strings are crafted from 80% copper, 20% zinc wire wrapped around hex shaped tin plated steel core wire. The most popular acoustic provides a crisp, ringing sound with pleasing overtones
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 010-46 RPS REGULAR Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings
Ernie Ball 2240 Regular Slinky
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 011 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRING
.011 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRINGS 6 PACK
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 011-048 CUSTOM POWER SLINKY Electric Guitar Strings
011-.048 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Power Slinky
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 011-52 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
EARTHWOOD LIGHT 80/20 BRONZE ACOUSTIC GUITAR STRINGS - 11-52 GAUGE
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 012-54 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
Ernie Ball 2003 Medium Light Earthwood 80/20 Bronze Acoustic Strings - .012-.054

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 045-130 5 STRING REGULAR SLINKY BASS GUITAR STRINGS
045-.130 Five-string Custom Gauge Electric Bass Guitar Strings, Regular Slinky
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 08-38 Extra Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings
Ernie Ball 2225 Extra Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings - .008-.038

ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 09-042 SUPER SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings
.009-.042 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Super Slinky

ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 09-42 M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS
009-.042 Gauge Electric Guitar Strings, Maraging Steel Wound, Super Slinky
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 09-46 HYBRID SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings
009-.046 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Hybrid Slinky
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 09-46 RPS CUSTOM GAUGE Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings
Ernie Ball 2241 Hybrid Slinky
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-46 CLASSIC ROCK N ROLL PURE NICKEL WRAP ELECTRIC GUITAR STRINGS
Ernie Ball 2251 Pure Nickel Slinky Electric Guitar Strings

CLASSIC ROCK N ROLL PURE NICKEL WRAP ELECTRIC GUITAR STRINGS

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-46 COBALT SLINKY Electric Guitar Strings
010-.046 Electric Guitar Strings - Cobalt
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-46 REGULAR SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings
.010-.046 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Regular Slinky

ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings
Ernie Ball 2560 Extra Light Everlast Coated 80/20 Bronze Acoustic Strings - .010-.050
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings
Ernie Ball 2550 Everlast Phosphor Extra Light Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-52 SKINNY TOP HEAVY BOTTOM Nickel Wound Electric Guitar Strings
.010-.052 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Skinny Top/Heavy Bottom
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-56 7 STRING Slinky Electric Guitar Strings
Ernie Ball 2621 Nickel 7-String Slinky Electric Guitar Strings
ЦЕНА: 550 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-48 CLASSIC ROCK N ROLL POWER SLINKY PURE NICKEL WRAP ELECTRIC GUITAR STRINGS
Ernie Ball 2250 Classic Pure Nickel Power Slinky
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-52 ACOUSTIC GUITAR STRINGS Phosphor Bronze
.011-.052 Custom Gauge Acoustic Guitar Strings, Super Slinky, Phosphor Bronze

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-52 EVERLAST Coated 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings
EVERLAST LIGHT COATED 80/20 BRONZE ACOUSTIC GUITAR STRINGS - 11-52 GAUGE
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-52 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings
Ernie Ball 2548 Everlast Phosphor Light Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-54 BEEFY SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings
Slinky electric strings that are ideal for drop tuning.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 12 STRING EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
Ernie Ball 2012 Earthwood 80/20 Bronze 12-String Medium Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 12-54 ACOUSTIC GUITAR STRINGS Phosphor Bronze
012-.054 Custom Gauge Acoustic Guitar Strings, Phosphor Bronze, Slinky
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 2733 045-105 COBALT HYBRID SLINKY LONGSCALE BASS STRINGS
HYBRID SLINKY COBALT ELECTRIC BASS STRINGS - 45-105 GAUGE
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 2836045-130 5 STRING REGULAR SLINKY BASS GUITAR STRINGS
SUPER SLINKY 5-STRING NICKEL WOUND ELECTRIC BASS STRINGS - 40-125 GAUGE
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 2923 09-42 SLINKY M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS
SUPER SLINKY M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS - 9-42 GAUGE
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 3833 45-105 ELECTRIC BASS COATED STRINGS
HYBRID SLINKY COATED ELECTRIC BASS STRINGS - 45-105 GAUGE
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 3836 45-130 5 BASSSLINKY COATED ELECTRIC BASS STRINGS

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
Ernie Ball 4037 Polypro Strap 2 Black

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
Ernie Ball 4047 Polypro Strap 2 Burgundy

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
Ernie Ball 4049 Polypro Strap 2 Navy

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
Ernie Ball 4052 Polypro Strap 2 Brown

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 6046 MONO JACK CABLE 6m

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Ernie Ball
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL 6048 MONO JACK CABLE 3m

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Ernie Ball
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL ERNESTO PALLA BLACK & SILVER
Ernie Ball 2406 Ernesto Palla Nylon Black and Silver Classical Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 550 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL ERNESTO PALLA BLACK NYLON Ball End Classical Strings
Ernie Ball 2409 Ernesto Palla Black Nylon Ball End Classical Strings

ЦЕНА: 550 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL ERNESTO PALLA SILVER NYLON Classical Strings
Ernie Ball 2403 Ernesto Palla Clear & Silver Nylon Classical Strings
ЦЕНА: 550 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL EXPRESSION SERIES AMBIENT DELAY PEDAL
Delay Effects Pedal with Onboard Expression Control, Reverb, Feedback, and Time Controls, and Tap Tempo Input

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
15.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
10.700,oo ден


ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори > Ernie Ball
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Ernie Ball
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL EXPRESSION SERIES OVERDRIVE PEDAL
Overdrive Effects Pedal with Onboard Expression Control, Drive, Tone, and Boost Controls

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
15.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
10.700,oo ден

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Ernie Ball
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Ernie Ball
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
Ernie Ball LIGHT ALUMINUM BRONZE ACOUSTIC STRINGS
Aluminum Bronze Acoustic Strings feature more projection and clarity than traditional bronze strings, while also providing improved corrosion resistance. Aluminum Bronze Acoustic strings are made with Ernie Ball Maraging Steel hex cores and Aluminum Bronze wrap wire which provide more pronounced lows coupled with crisp brilliant highs. Made from a blend of copper and aluminum specifically tailored for acoustic guitar strings. Light gauge .011, .015, .022, .030, .042, .052
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL PARADIGM 2021
010-.046 Regular Slinky Electric Guitar Strings, with No-break/No-rust Guarantee
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
Ernie Ball Paradigm Electric Guitar Strings .009-.042 Super Slinky
.009-.042 Super Slinky Electric Guitar Strings, with No-break/No-rust Guarantee
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
Ernie Ball Paradigm Electric Guitar Strings .010-.046 Regular Slinky
.010-.046 Regular Slinky Electric Guitar Strings, with No-break/No-rust Guarantee
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL PARADIGM PHOSPOR BRONZE 010-050
.010-.050 Extra Light Acoustic Guitar Strings, Phosphor Bronze, with No-break/No-rust Guarantee - 1 Set
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
Ernie Ball Polylock Guitar Strap

ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
 
  Kliknite za više informacija     Ernie Ball
ERNIE BALL VOLUME PEDAL PASSIVE
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
7.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
6.200,oo денThe Ernie Ball VP Jr 250k provides all the same great features as our original volume pedal while reducing your footprint by 22%. The VP 250k Jr is perfectly voiced for passive signals and features a compact, rugged design consisting of aircraft grade aluminum housing that is virtually indestructible. Directly behind the input jack under the footplate is a micro taper switch which provides the user two distinct volume swell rates

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Ernie Ball
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Ernie Ball
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Ernie Ball Strings   
.
  ERNIE BALL 09-42 M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS  
  ERNIE BALL 09-42 M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL ERNESTO PALLA BLACK & SILVER  
  ERNIE BALL ERNESTO PALLA BLACK & SILVER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 10-56 7 STRING Slinky Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 12 STRING EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 12 STRING EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS  
  ERNIE BALL 12 STRING EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 11-52 ACOUSTIC GUITAR STRINGS Phosphor Bronze  
  ERNIE BALL 11-52 ACOUSTIC GUITAR STRINGS Phosphor Bronze  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 011-52 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS  
  ERNIE BALL 011-52 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 10-46 REGULAR SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 10-46 REGULAR SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 10-46 COBALT SLINKY Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 10-46 COBALT SLINKY Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2362525)

 
Behringer
 

2 .Shure (1364233)

 
Shure
 

3 .Peavey (958682)

 
Peavey
 

4 .Gewa (922659)

 
Gewa
 

5 .Rode (862002)

 
Rode
 

6 .American DJ (761040)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (745375)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599032)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589049)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (573935)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (522618)

 
Washburn
 

12 .Akai (477212)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (446944)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446597)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364748)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти