БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Tanglewood Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 41  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
anglewood Evolution TSF CE TSB
Electro Acoustic Guitar. Designed to offer all our most popular and famous body styles at a very affordable price.
ЦЕНА: 16.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGL DBT-DLX SFCE EB DISCOVERY SUPER FOLK

ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGL DISCOVERY FOLK
TANGLEWOOD DISCOVERY FOLK DBT-F-OV | ACOUSTIC GUITARЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGL TSP 45 SUNDANCE PREMIER in case TWABSF

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGL TWT1 TIARE UKULELE
Soprano Ukulele Size
The Soprano Ukulele size is popular for its thin and sparkling tone due to the small body and shorter length of 21 inches. Perfect for travelling and playing on the go, Soprano Ukuleles are usually tuned to the standard tuning of G-C-E-A and have small spaces between the frets and a light string tension ideal for soft playing styles.

Designed By Some of Europe's Most Celebrated Luthiers
Tanglewood's instruments reflect a perfect blend between time-honoured design philosophies and modern manufacturing methodologies. Designed by some of Europe's most celebrated Luthiers, each instrument is a manifestation of some of the finest tone woods available, produced with their factories' meticulous attention to detail.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGL TWT14-E TIARE UKULELE
The Tanglewood TWT14E Tiare Tenor Size Electro Ukulele is crafted with an ovangkol top, back and sides which has the strength of rosewood and the sweetness of koa. The TWT14E's tenor size is slightly bigger than the concert and offers a full, rich sound. Coupled with a unique okoume neck, which is tonally similar to maple, the TWT14E Ukulele delivers bright tones with good sustain. This ukulele is equipped with a Tanglewood TEQ-TUT pickup for extra projection when playing to a large crowd.
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGL TWTCP-BK TIARE CONCERT UKULELE PACK

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGL TWTCP-HP TIARE CONCERT UKULELE PACK

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGL TWTCP-SBL TIARE CONCERT UKULELE PACK

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGL TWTCP-WH TIARE CONCERT UKULELE PACK

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TWCR-DE CROSSROADS DREADNOUGHT
Tanglewood TWCR DE Crossroads Electro Acoustic (Whisky Burst)
ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Бас Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD CROSSROADS SERIES FOLK TWCR O
TANGLEWOOD TWCR O | CROSSROADS SERIES FOLK ACOUSTIC GUITAR

Tanglewood introduces the Crossroads series, a set of guitars completely based on that amazing raw blues sound from the 30´s. In those days guitars weren´t made to look fancy, so no nice finishes and no inlays. They had to be reliable and functional. The quality of those guitars were far superior compared to a lot of modern day standards and were passed on through generations.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
Tanglewood DBT 44
Full Size Acoustic Classical Guitar — Supplied with gig bag, picks and instructional DVD.
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD DBT SFCE OV
Tanglewood DBT SFCE OV, an incredible electro-acoustic guitar made using Ovangkol with a Spruce top and part of the Tanglewood Discovery series.


ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD DISCOVERY 1/2 CLASSIC

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD DISCOVERY 3/4
This Tanglewood DBT34 Discovery 3/4 Acoustic Guitar is an ideal starting point for younger players and beginners. With its affordable basswood back and sides, and manageable 3/4 size, it is great for people discovering the acoustic guitar for the first time. The DBT34 is crafted with a mahogany neck which provides a warm and resonant sound for your playing experience. Featuring a classical body, it is a very popular first guitar to assist your learning and get you started with acoustic guitars.
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG
TANGLEWOOD OGB-EW 5 GIG BAG WHITE ACOUST
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
Tanglewood Evolution TW28 CLN
Be prepared to redefine your expectations of an entry-level guitar.The Tanglewood TW28-CLN Dreadnought acoustic guitar packs a ton of musicality into an entry-level instrument.
ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
Tanglewood Evolution TW28-CSN with CASE
The Tanglewood Evolution TW28 is a full-bodied dreadnought that offers a superb all-round Acoustic guitar experience for the beginner or professional musician.
ЦЕНА: 26.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
Tanglewood Evolution TW28CSN-CE
This Tanglewood Evolution TW28CSN-CE 6-string Cutaway Acoustic-Electric Dreadnaught shaped Guitar features a solid Cedar top which gives this guitar its wonderfully warm and powerful tone, a Mahogany neck with Rosewood fingerboard and Mahogany back and sides.
ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
Tanglewood Java TWJ F E
Folk-sized electro at a friendly price
ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD JAVA TWJSFCE

ЦЕНА: 24.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
Tanglewood Nashville IV TNDCE
Dreadnought Electro-Acoustic Guitar
ЦЕНА: 20.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD OGB-EE 2 GIG BAG
Orchestra/Folk Gig Bag
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD OGB-EE 3 GIG BAG
Electric Gig Bag
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
Tanglewood TCT1 Clip On Tuner
'Traffic Light' Digital Clip on Tuner. Allows you to tune your guitar quick and easy, wherever you are.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TE2 AW BARETTA
Trio of Versatile Single Coil Pickups
Smooth Maple Neck Produces Bright Tones
Double Cutaway For Comfortable Fret Access
Lightweight Basswood Body Offers Defined Sound
Stunning White Gloss Finish

ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TSP 45 SUNDANCE PREMIER IN CASE

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
Tanglewood TSPC1 Speedbar Capo
Tanglewood Speedbar Capo is a rugged, aluminium capo with for high-speed use.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
Tanglewood TU13Z Tribal Spirit Concert Ukulele
The TU 13Z from Tanglewood's Tribal Spirit series is a high quality, great value Ukulele suitable for beginners and enthusiasts alike. It features a Concert body with Zebra Plywood top, back and sides and stylish Tanglewood Laser Engraved Rosette and headstock, giving the TU13Z a slight western vibe.
ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TU6 SOPRANO UKULELE
TANGLEWOOD TU6 SOPRANO UNION SERIES UKULELE


ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TW 4 WB

ЦЕНА: 18.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TW7 D

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TWCR-D CROSSROADS DREADNOUGHT ACOUSTIC GUITAR
TANGLEWOOD TWCR D | CROSSROADS SERIES DREADNOUGHT ACOUSTIC GUITAR

The Crossroads series pays homage to the style and sound of classic American instruments of a bygone era. From the gorgeous dark stain finish to the uniquely contoured neck profile and bridge, Crossroads guitars are historic, elegant, and offer outstanding value and performance. Equipped with Tanglewood's exclusive electronics system, this Crossroads guitar is ready for any stage or studio.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TWCR-P CROSSROAD PARLOUR
Tanglewood TWCR P Crossroads Parlour Acoustic, Whiskey Burst Overview
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TWJDCE

ЦЕНА: 26.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TWR SFCE
Tanglewood TWR SFCE, an incredible electro-acoustic guitar Walnut with a Spruce top and part of the Tanglewood Roadster series.
ЦЕНА: 12.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TWRO-II ROADSTER II SERIES FOLK
The Tanglewood Roadster II Folk Acoustic Guitar in Natural Cedar is a no-frills acoustic guitar with a great tone and playability. The solid cedar top provides a slightly darker and 'sweeter' tone and is a very welcome addition at this price-point. The 'folk' body shape is smoothly shaped and seen as a mid-sized instrument; this makes it physically comfortable to hold and gives the guitar a well-rounded sound - ideal for fingerpicking and for singer-songwriters. The natural satin finish provides a smooth and tactile feel and allows the focus to go into the playability and tone of this instrument. The Roadster II Folk is a highly affordable guitar that delivers a real solid wood top to give it a rich acoustic tone; perfect for developing musicians and value-seeking professionals.
ЦЕНА: 10.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TWU D
The Tanglewood Union series guitars are a range of class leading, quality driven solid top guitars, created to excite and amaze consumers with outstanding value and ultra competitive pricing.
ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Бас Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TANGLEWOOD TWU D CE
The Tanglewood Union TWU DCE Dreadnought Cutaway Electro Acoustic Guitar in Natural Satin provides an affordable gigging partner for everyone from weekend warriors to professionals. Tanglewood have hit the proverbial nail on the head with their Union series models, crafting superb instruments that would make a welcome addition to any guitarist's arsenal without breaking the bank.


ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
 
  Kliknite za više informacija     Tanglewood
TWM MANDOLIN -F VS E
TANGLEWOOD MANDOLIN
ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Tanglewood
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Tanglewood   
.
  TANGLEWOOD CROSSROADS SERIES FOLK TWCR O  
  TANGLEWOOD CROSSROADS SERIES FOLK TWCR O  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  TANGLEWOOD TWCR-D CROSSROADS DREADNOUGHT ACOUSTIC GUITAR  
  TANGLEWOOD TWCR-D CROSSROADS DREADNOUGHT ACOUSTIC GUITAR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  TANGLEWOOD TU6 SOPRANO UKULELE  
  TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG  
  TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  Tanglewood Evolution TW28CSN-CE  
  Tanglewood Evolution TW28CSN-CE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  Tanglewood Evolution TW28-CSN with CASE  
  Tanglewood Evolution TW28-CSN with CASE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  Tanglewood DBT 44  
  Tanglewood DBT 44  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  TANGL DISCOVERY FOLK  
  TANGL DISCOVERY FOLK  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2362523)

 
Behringer
 

2 .Shure (1364230)

 
Shure
 

3 .Peavey (958681)

 
Peavey
 

4 .Gewa (922659)

 
Gewa
 

5 .Rode (861998)

 
Rode
 

6 .American DJ (761040)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (745374)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599032)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589049)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (573935)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (522617)

 
Washburn
 

12 .Akai (477210)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (446944)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446597)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364747)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти