БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Orange Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 20  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange AD30 HTC V2
The Orange AD30HTC Guitar Amplifier Head All Valve, 30 Watts, Class A, 2 Channels, Valve Rectification.
ЦЕНА: 85.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
ORANGE AMPS CRUSH BASS 25
BRINGING THE ‘ORANGE SOUND’ TO THE REHEARSAL ROOM…
You wouldn’t compromise your bass sound with the band, so why should practising at home be any different? Whilst the Crush Bass 25 may be the smallest model in the Crush Bass amp range, it still retains the warm and rounded tonal character that make Orange Amps the choice of some of the world’s most iconic bass players.

This 25 Watt combo features an all-analogue signal path, a ported cabinet for improved low end response plus a highly responsive active EQ section. Like the rest of the Crush Bass range, the amp’s variable parametric mid band allows for unlimited control over a broad range of frequencies in addition to the bass and treble. Dial in a massive range of classic bass tones or create your own. With an integrated tuner, an aux. input for backing tracks and a headphone output with our CabSim circuitry, the Crush Bass 25 is the perfect miniature rig for all players on which to hone their tone.

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
ORANGE AMPS PPC108
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.100,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.500,oo денORANGE AMPS PPC108 | 1X8" 20-WATT 8-OHM GUITAR SPEAKER CABINET

Orange Sound in a Tiny Package
Killer Orange tone doesn't have to come from massive rigs. The range PPC108 guitar speaker cabinet clocks in at just over 10" across. Designed to be coupled with the orange MicroTerror guitar amp head, the PPC108 houses a special-design 8" speaker for punchy tone. The same rugged construction used with larger Orange cabinets was used on the PPC108. And the same cool orange tolex, basketweave grille cloth, crest, and badge identify this cab as distinctly Orange. If you have the Orange MicroTerror head, then you need the Orange PPC108 guitar speaker cabinet. Grab one and start rocking today!

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Orange
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
ORANGE AMPS PPC212OB OPEN BACK
ORANGE AMPS PPC212OB OPEN BACK

Open-back Tonal Bliss from Orange!
Plug your amp into an Orange PPC212-OB speaker cabinet, and you'll definitely get noticed. This 2 x 12" open-back enclosure gives you the classic sound you want plus a distinctive look that's perfect for all kinds of stage setups. Whether you're rocking the house or laying down tracks, you'll appreciate the full yet dimensional sound you get from the 2 x 12" configuration. The PPC212-OB comes loaded with two premium 12" Celestion Vintage 30 speakers, and it can handle up to 120 watts of power. And, the compact PPC212-OB cab is sized perfectly for your Orange Rockerverb 50C or AD30TDC amp!

ЦЕНА: 37.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Crush 12
12-watt 1x6" Guitar Combo Amplifier with Low, Mid, High, Volume, Overdrive, and Gain Controls; CabSim Circuit - Orange
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Crush 20RT
20w Guitar Amp Combo
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Crush CR20
20 watts PRACTICE PERFECTION.
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Crush CR35RT
BRINGING THE ‘ORANGE SOUND’ TO THE REHEARSAL ROOM…
ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Crush PiX CR100BXT
НАСКОРО!!!
THE ULTIMATE COMBO PRACTICE AMP.

ЦЕНА: 25.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Crush PiX CR50BXT
НАСКОРО!!!
PRACTICE OR LOW LEVEL REHEARSING.

ЦЕНА: 15.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
ORANGE DUAL TERROR HEAD DT30H
АРТИСТ ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 749,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 44.800,oo ден-729,oo Eur

ORANGE AMPS DUAL TERROR HEAD DT30H | TUBE GUITAR AMPLIFIER HEAD

Big British Tone from a Small Orange Amp!
Diminutive size with tons of tone! The Dual Terror head from Orange puts up to 30 watts of British tube-amp awesomeness at your disposal — along with an amazing array of tonal versatility. The Dual Terror boasts a Fat Channel for warmer tones, while the Tiny Terror Channel offers up Tiny Terror-style tones. Plenty powerful for small gigs, the Dual Terror also adapts well to studio and rehearsal use, as you can drop the wattage down to 15 or 7 watts for lower-volume saturation. Already a favorite with guitarists in many genres, the Dual Terror is a great head with tons of tone!

ЦЕНА: 44.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Orange
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Orange
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Jim Root PPC212 Signature
НАСКОРО!!!
#4 Jim Root PPC212 with ORANGE VOICE OF THE WORLD ® SPEAKERS

ЦЕНА: 27.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
ORANGE MC-FSI 1 FOOT SWITCH
Orange MC-FS1 Single Button Footswitch Overview

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Orange
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Micro Crush CR3
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
3.700,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
2.9500,oo денPiX Series CR3 3W 1x3.5 Guitar Combo Amp

ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Orange
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Micro Terror MT20
SMALL AMP, HUGE TONE.

Weighing in at under 1 kilo, the Micro Terror is arguably the most portable amp head on the market.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange OR15H
Compact Tube Head with Big Orange Tone!

Looking for a killer sounding Class A amp that won't tank your budget? Check out the all-tube Orange OR15H guitar amplifier head. This slightly smaller amp head boasts 15 watts of classic British tone and an all-tube effects loop. Hearkening back to the early Orange days, the OR15H features the cool "Pics Only" faceplate.

CLASSIC ORANGE STYLING AND TONE !!


ЦЕНА: 39.990 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange PPC112
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
23.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
19.900,oo ден60W 1x12 Guitar Speaker Cabinet Straight

ЦЕНА: 23.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Orange
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange Terror TB500C
НАСКОРО!!!
BREAKTHROUGH SOUND TECHNOLOGY.

ЦЕНА: 65.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange TH30C-112-BLK
НАСКОРО!!!
THE TH30 COMBO – PORTABLE YET PHENOMENAL

ЦЕНА: 55.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Orange
 
 
  Kliknite za više informacija     Orange
Orange TH30H
30W Tube Guitar Amp Head
ЦЕНА: 54.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Orange
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Orange   
.
  Orange Micro Terror MT20  
  Orange Micro Terror MT20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  ORANGE DUAL TERROR HEAD DT30H  
  ORANGE DUAL TERROR HEAD DT30H  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  ORANGE AMPS PPC108  
  Orange Crush 20RT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  Orange Crush 20RT  
  Orange Crush 20RT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  Orange Crush 12  
  Orange Crush 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  Orange OR15H  
  Orange OR15H  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  ORANGE AMPS PPC212OB OPEN BACK  
  ORANGE AMPS PPC212OB OPEN BACK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  Orange Crush CR35RT  
  Orange Crush CR35RT  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2343338)

 
Behringer
 

2 .Shure (1353138)

 
Shure
 

3 .Peavey (952586)

 
Peavey
 

4 .Gewa (915986)

 
Gewa
 

5 .Rode (854532)

 
Rode
 

6 .American DJ (756343)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (739433)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (594504)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (585676)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (570104)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (517156)

 
Washburn
 

12 .Akai (473243)

 
Akai
 

13 .M-Audio (443833)

 
M-Audio
 

14 .Allen&Heath (443193)

 
Allen&Heath
 

15 .HK Audio (362580)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти