БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Blackstar Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 22  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR ARTISAN 10TH ANNIVERSARY TUBE COMBO
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
35.300,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
27.500,oo ден


BLACKSTAR ARTISAN 10TH ANNIVERSARY | 10-WATT 1X12" TUBE COMBO

Limited-edition Combo with EL34 Power Tube
From boutique-style cleans to British crunch, the Blackstar Artisan 10 AE packs 10 watts of EL34-powered tone into a 10-watt combo. This amp's warm cleans are simply gorgeous, while an ECC83 preamp tube and built-in hot boost take its tone into classic rock/indie rhythm territory. You can also toss your favorite dirt pedal in front for some Billy Gibbons-esque lead playing. A single Tone knob gives you a greater range of sounds than you'd expect, while the Artisan 10 AE's onboard reverb provides depth and ambience. Limited to only 1,000 pieces, the Artisan 10 AE also features an effects loop, speaker-emulated output, and a 1-button footswitch.

ЦЕНА: 35.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR FLY 3 BLACK MINI AMP
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.700,oo денA Portable Amp That You Can Take Anywhere!

Combining two channels, tape delay, and the innovative Infinite Shape Feature, the Blackstar Fly 3 is a great-sounding, portable, battery-powered guitar combo amplifier. Although it's ridiculously tiny, the 3-watt Fly 3 packs a mighty punch with huge tone, even at low volumes. You can infinitely change the sound of the Fly 3, thanks to Blackstar's patented Infinite Shape Feature, and its onboard tape delay effect gives your playing a distinctive resonance. Complete with an MP3/line-in jack and an emulated headphone output, you can't help but love practicing with the Fly 3. It makes a great traveling companion, too! Grab a Blackstar Fly 3 battery-powered mini guitar combo amplifier. They're a lot of fun!

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.100,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.300,oo денA Portable Amp with Bluetooth!
Guitarists are fun people. That's why they love the Blackstar Fly 3 Blue. This portable battery-powered guitar combo amplifier is a boxful of entertainment! Although it's tiny, the 3-watt Fly 3 Blue packs a mighty punch, even at low volumes. And it sounds great. Experience infinite tones with Blackstar's patented Infinite Shape Feature. Add dimension to your playing with the onboard tape delay effect. Enjoy private practice sessions with a speaker-emulated headphone output. Stream music from your smart device via Bluetooth. You can't help but love practicing with the Blackstar Fly 3 Blue. And it makes a great traveling companion!

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR FLY 3 PACK STEREO
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.800,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.900,oo денA 6-watt Stereo Setup That You Can Take Anywhere!
When you combine a Blackstar Fly 3 battery-powered mini guitar combo amplifier with a Fly 103 3-watt extension cabinet, you get a killer 6-watt stereo setup. Although the Fly 3 is ridiculously tiny, it still packs a mighty punch with huge tone - even at low volumes. You can infinitely change the sound of the Fly 3, thanks to Blackstar's patented Infinite Shape Feature, and its onboard tape delay effect gives your playing a distinctive resonance. When you connect the Fly 103 cabinet, you not only get a great-sounding stereo guitar amp, you can also use the Fly 3's MP3/line-in jack to transform it into a set of powered stereo speakers. Grab a Blackstar Fly Stereo Pack!

ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR FLY 3 POWER SUPPLY
BLACKSTAR FLY 3 POWER SUPPLY | POWER SUPPLY FOR THE BLACKSTAR FLY 3 BATTERY-POWERED MINI GUITAR COMBO AMPLIFIER
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR FS-10

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Blackstar
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
Blackstar HT-5R Combo Guitar Amp
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
29.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
24.900,oo ден


BLACKSTAR HT-5R COMBO
The perfect 12" combo guitar amplifier with reverb

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR HT-CLUB 40 MKII
BLACKSTAR HT-CLUB 40 MKII | VENUE SERIES 40W TUBE GUITAR COMBO AMP

The Blackstar HT Club 40's highly flexible 2-channel design features a comprehensive control set, yet it is simple and intuitive to use.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR HTV2-112 MKII
BLACKSTAR HTV2-112 MKII | VENUE SERIES 80W 1X12 GUITAR SPEAKER CABINET

The secret lies in its design, which uses a 12" Celestion speaker, along with 16 Ohm impedance and 80 watt power allowance, all in a rugged open-back Blackstar cabinet structure.

The Blackstar HTV-112 guitar speaker cabinet has been voiced to work with the HT Venue amplifiers, as well as a wide range of other products. All Blackstar speaker cabs have finger-locked (comb) joints, heavy-duty wiring, and a cool vintage styling so you sound good and look good in the process.

ЦЕНА: 16.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR ID CORE 100

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR ID CORE STEREO 10 V2
BLACKSTAR ID CORE STEREO 10 V2 | 2X5-WATT 2X3" STEREO COMBO AMP WITH FX

10W (2 x 5W) 6-channel Modeling 2x3" Guitar Combo Amplifier with Onboard Effects, USB Output, Customizable Patches, Aux Input, Emulate Line/Headphone Output, and PreSonus Studio One Blackstar Edition Software

The Blackstar ID:Core 10 V2 might be the ultimate practice amplifier for beginning guitarists. Choose from six inspiring amp voices that run the gamut from classic clean to saturated overdrive. Dial in the perfect blend of American and British character with Blackstar's patented ISF control. Add gloss and dimension to your playing with built-in modulation, delay, and reverb effects, while Blackstar's Super Wide Stereo technology envelops you in immersive sound. Jam along to your favorite tunes via a re-voiced MP3/Line Input. Edit and store your favorite patches with the included Insider app.

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR ID CORE STEREO 20 V2
BLACKSTAR ID CORE STEREO 20 V2 | 2X10-WATT 2X5" STEREO COMBO AMP WITH FX

20W (2 x 10W) 6-channel Modeling 2x5" Guitar Combo Amplifier with Onboard Effects, USB Output, Customizable Patches, Aux Input, Emulate Line/Headphone Output

ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR LT SERIES 9V 500MA PSU
Blackstar LT Series 9v 500 ma / PSU - 500 Universal Power Supply with Daisy Chain

Official Blackstar LT-PSU 9V 500ma Power Supply For LT Pedals

ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR LT-BOOST PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
3.600,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.100,oo ден


The LT BOOST’s patent-applied-for gain circuit is designed to push your guitar amp into smooth overdrive and has been refined to ensure the maximum delivery of your dynamics and tone.

This is an extremely flexible pedal and can be used into a clean amp as a volume boost, an additional equalisation stage, or to drive your amplifier into dynamic overdrive.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Blackstar
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
3.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.500,oo денThe LT DIST delivers overdrive or distortion in a compact pedal. The LT DIST features Blackstar’s patented ISF (Infinite Shape Feature) circuit, giving you infinite adjustment over the characteristics of the tone control and taking you from the USA to the UK and anywhere in between.

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Blackstar
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
3.500,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.200,oo ден


The LT DRIVE delivers gain from warm boost to screaming lead saturation. Blackstar’s patent-applied-for clipping circuit delivers amazing valve-like tone and compression for a wide variety of playing styles.

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Blackstar
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR LT-DUAL PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
6.200,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
5.200,oo ден


The LT DUAL offers the ultimate in distortion flexibility. Channel 1 lets you move from clean, to boost to overdrive. Channel 2 then takes you from super crunch right up to screaming lead. The unique switching operation will transform a single channel amp into a three channel tone machine.

Blackstar’s patented ISF (Infinite Shape Feature) circuit, giving you infinite adjustment over the characteristics of the tone control, will take you from the USA to the UK and anywhere in between, whilst the patent-applied-for clipping circuit delivers amazing valve-like tone and compression for a wide variety of playing styles.


ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Blackstar
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR LT-ECHO 10
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
5.400,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.900,oo ден


BLACKSTAR LT-ECHO 10 | 10-WATT 2X3" COMBO AMP WITH FX

This Beginner's Amplifier Is Loaded with Killer Blackstar Features!
The Blackstar LT-Echo 10 sets a new bar for starter guitar combo amplifiers. Experience amazing tone and feel. Conjure up infinite sounds with Blackstar's patented Infinite Shape Feature. Add dimension to your playing with a built-in digital tape delay effect and jam along with your favorite tunes, courtesy of an MP3 input. A speaker-emulated output sounds like a miked cabinet, even when you're wearing headphones. Just because you're a beginner doesn't mean that you don't deserve great tone. The Blackstar LT-Echo guitar combo amplifier will ensure that every practice session is an inspiring one.

ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR LT-ECHO 15
BLACKSTAR LT-ECHO 15 | 15-WATT 2X3" COMBO AMP WITH FX

This Beginner's Amplifier Is Loaded with Killer Blackstar Features!
The Blackstar LT-Echo 15 sets a new bar for starter guitar combo amplifiers. Experience amazing tone and feel. Conjure up infinite sounds with Blackstar's patented Infinite Shape Feature. Add dimension to your playing with a built-in digital tape delay effect and jam along with your favorite tunes, courtesy of an MP3 input. A speaker-emulated output sounds like a miked cabinet, even when you're wearing headphones. Just because you're a beginner doesn't mean that you don't deserve great tone. The Blackstar LT-Echo guitar combo amplifier will ensure that every practice session is an inspiring one.

ЦЕНА: 6.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR LT-METAL PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
4.800,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.900,oo денThe LT METAL is the guitar pedal designed to deliver the aggressive high gain tones that modern guitarists need. It features Blackstar’s patented ISF (Infinite Shape Feature) circuit, giving you infinite adjustment over the characteristics of the tone control and taking you from scooped US high gain to classic British heavy metal and anywhere in between. Blackstar’s patent-applied-for clipping circuit delivers amazing valve-like tone and compression for a wide variety of playing styles.

ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Blackstar
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR SERIES ONE 10TH ANNIVERSARY TUBE COMBO
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
38.000,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
27.500,oo ден


BLACKSTAR SERIES ONE 10TH ANNIVERSARY | 10-WATT 1X12" TUBE COMBO

Limited-edition Combo with KT88 Power Tube
Brimming with KT88-injected fury, the Blackstar Series One 10 AE takes the sonic character of their acclaimed Series One 200 head and packs it into a 10-watt combo. This amp runs the full gamut of tones. Its cleans take advantage of the KT88's ample headroom, delivering gorgeous sparkle even at high volumes, while its overdriven sound is tight, defined, and drenched in rich harmonics. Dial in the perfect blend of British and American character with the Blackstar's patented ISF control, then add some ambience with the Series One 10 AE's built-in reverb. Limited to only 1,000 pieces, the Series One 10 AE also features an effects loop, speaker-emulated output, and a footswitch.

ЦЕНА: 38.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Blackstar
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Blackstar
 
 
  Kliknite za više informacija     Blackstar
BLACKSTAR TONE LINK BLUETOOTH RECIEVER
Bluetooth Audio Receiver with 2 Channels and Li-battery
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Blackstar
Kатегорија: HI-FI & Consumer > Portable audio i consumer electronic > Blackstar
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Blackstar   
.
  BLACKSTAR LT-ECHO 10  
  BLACKSTAR LT-ECHO 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-DUAL PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR SERIES ONE 10TH ANNIVERSARY TUBE COMBO  
  BLACKSTAR SERIES ONE 10TH ANNIVERSARY TUBE COMBO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR ID CORE 100  
  BLACKSTAR ID CORE 100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR FLY 3 BLACK MINI AMP  
  BLACKSTAR FLY 3 BLACK MINI AMP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR ARTISAN 10TH ANNIVERSARY TUBE COMBO  
  BLACKSTAR ARTISAN 10TH ANNIVERSARY TUBE COMBO  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2362525)

 
Behringer
 

2 .Shure (1364234)

 
Shure
 

3 .Peavey (958683)

 
Peavey
 

4 .Gewa (922659)

 
Gewa
 

5 .Rode (862004)

 
Rode
 

6 .American DJ (761040)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (745382)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599033)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589049)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (573935)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (522619)

 
Washburn
 

12 .Akai (477212)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (446946)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446597)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364749)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти