БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Avid Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 19  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Artist Color
Accelerate your color, grading—hands-on.
ЦЕНА: 88.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Artist Color
With the compact, ergonomic Artist Color, you gain deep hands-on control of all color correction and grading tasks — with great precision and speed.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Artist Control v2
Artist Control is a compact 4-fader control surface with a built in touchscreen that offers unmatched integration and programmability to accelerate editing and mixing tasks in any EUCON-enabled audio or video application. Speed up and enhance your workflow with functionality far beyond what a mouse and keyboard can provide, so you can focus on being creative.
ЦЕНА: 89.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Artist Mix
Artist Mix is an 8-fader control surface that offers greater speed and control than a mouse when mixing audio in any EUCON-enabled audio or video application.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Artist Transport
Artist Transport is a compact media controller that enables you to quickly navigate and edit projects with just one hand.
ЦЕНА: 26.700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid C24
Sleek and stylish, the 24-channel C|24 control surface provides direct hands-on control of Pro Tools and Pro Tools|HD mixing, recording, and editing; a complete array of high-quality analog inputs; and a 5.1 analog monitor section to use with your Pro Tools I/O. It tightly integrates with the latest advancements in Pro Tools software to provide an incredibly powerful and richly featured console option.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid HD I/O
HD I/O is a high-performance Pro Tools HD Series audio interface that’s designed to completely integrate with Pro Tools|HD systems. The interface features premium A/D and D/A conversion and advanced circuitry, giving you pristine sound quality and clarity and the lowest possible latency. Plus, with three configurations to choose from and a modular design, you can expand and customize the interface for your connection needs.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Max Air
With HD standards being adopted by TV stations and homes throughout the world, audiences are demanding a higher quality, surround sound experience.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Mbox
Record, edit, and mix performances—with stunning sound quality—using the professional-grade Mbox audio interface.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Mbox Artist bundle
Get everything you need to create great mixes—all in one affordable package.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Mbox Pro
Mbox Pro is a professional-grade, high-performance audio interface that enables you to capture and create music and audio in the highest quality.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid MC Pro
The compact and ergonomic MC Pro control surface enables you to speed up your post or music editing and take deep hands-on control of Pro Tools, Logic Pro, Nuendo, and other EUCON-enabled applications.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Pre
PRE is a high-performance, remote-controllable microphone preamp, enabling you to record performances in pristine-quality sound from anywhere in your studio. The 8-channel interface features eight matched-transistor mic preamp circuits, provides a transparent signal path, and easily accommodates your mic, line, and direct instrument (DI) level inputs. Pair it with a Pro Tools|HD family system to achieve the highest sound quality or standalone.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Pro Tools HD Native
ProTools|HD Native is a new generation of Pro Tools|HD system that enables you to compose, record, edit, and mix music and/or sound for picture—with great speed and ease.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > PCI, PCIe, PCMCIA ... > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid Pro Tools|HDX
Pro Tools|HD—Pro Tools|HDX is the new generation of Pro Tools|HD, providing more power, higher audio quality, and easier ways to record, edit, and mix the most demanding productions.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > PCI, PCIe, PCMCIA ... > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid S5 Fusion
S5 Fusion is a flexible mid-size digital audio mixing console with a dedicated, expandable DSP engine and complete EUCON Hybrid control.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid S6
Avid redefines mixing once again with the all-new S6 control surface. Leveraging the best of the industry-leading ICON and System 5 product families in a revolutionary new modular design, S6 delivers superior ergonomics and intelligent studio control, providing an intuitive, immersive experience for the modern sound engineer.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid System 5
Get high-performance audio mixing in a standalone digital console specifically designed for the ultra-demanding worlds of professional music and audio post production.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
 
 
  Kliknite za više informacija     Avid
Avid System 5-B
With new HD standards being adopted by TV stations and homes throughout the world, audiences are demanding a higher quality, surround sound experience.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Avid
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Avid
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356932)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360859)

 
Shure
 

3 .Peavey (956881)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920419)

 
Gewa
 

5 .Rode (859736)

 
Rode
 

6 .American DJ (759618)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743603)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597675)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587988)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572598)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520878)

 
Washburn
 

12 .Akai (476106)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445796)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445702)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364166)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти