БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Denon Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 22  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon BU4500 Dual CD/MP3 Drive Unit
The BU-4500 CD/MP3 Drive Unit can be used in conjunction with the DN-HD2500 Media Player/Controller or can be used as a spare drive for the DN-D4500 CD/MP3 Player.
ЦЕНА: 28.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-B01BK Carry Bag
Soft Case for 2 x DNS1200, 1 x DNX120
ЦЕНА: 5.000 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-D4500 MK2 Twin CD player
As a DJ, your desire to be creative and rock a crowd with your music doesn't stop when you're using different media formats.

ЦЕНА: 45.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller
Controlling essential features via mouse or laptop keyboard can be a challenge. Especially considering the focused work environment. This is your moment to keep the dance floor moving and music pumping without room for error.
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-HC4500
Lightning-swift hardware performance with internal high-quality audio processing.
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Denon
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Denon
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Denon
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones
Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones
ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-HP500 Professional DJ Headphones
РАСПРОДАДЕНО

Introducing the DN-HP500 headphones from Denon DJ. These latest headphones, like the HP1000 and HP700 models, produce impeccably clean and vibrant audio while withstanding the high-volume demands of today’s DJs; all in a stylish and affordable package.

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Denon
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-MC2000 DJ Controller
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 14.700,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 19.800,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The Denon MC2000 DJ Controller With Serato DJ Intro is a ruggedly built, USB powered DJ controller that is intended for use with the included Serato DJ Intro software.

ЦЕНА: 19.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-MC3000 Professional DJ Controller
РАСПРОДАДЕНО

The MC3000 DJ controller from Denon DJ is an affordable professional MIDI controller for Native Instruments® TRAKTOR™ 2 Technology Inside products, complete with TRAKTOR™ 2 LE included* and fully optimised for Virtual DJ.

ЦЕНА: 25.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Denon
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-MC6000 Dj Mixer & Controller
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
47.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
41.500,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Computer-independent 4-channel, 8 source premium digital mixer and MIDI controller.

ЦЕНА: 47.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Denon
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-S1200 Tabletop Multi-Format DJ CD/MP3 Player
The Denon DNS1200 weighs in at a mere 9 pounds and packs high-end features not found in much larger units. The DNS1200 allows for playing CD's or connecting a USB drive for instant access of up to 50,000 wav or mp3 files.
ЦЕНА: 29.200 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Denon
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-SC2000 MIDI Controller
A compact, USB MIDI controller that allows full control two decks in one convenient unit.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-SC2900 Digital Controller
The Denon DN-SC2900 Digital Controller and Media Player is a DJ controller and multi-format player that allows you to playback audio from CDs, USB memory devices, or your Mac or PC using its included ENGINE software. Its CD deck supports CDs, CD-DAs, and CD-ROMs and the DN-SC2900 can play AAC, AIFF, MP3, and WAV files stored on external USB flash drives or hard disc drives.
ЦЕНА: 50.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Denon
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player
The Denon DJ SC3900 is the new and improved successor to the Denon DN-S3700 multi-media player which I have personally owned for about two and a half years before selling them to get back to my "vinyl" roots.
ЦЕНА: 62.200 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Denon
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer
Companion mixer for Denon's DN-S1200 Media Player and Controller.
The DN-X120 is a companion mixer for Denon's DN-S1200 Media Player and Controller is a fairly straightforward piece of equipment.

ЦЕНА: 14.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer
A 4-channel digital DJ mixer with capabilities for vinyl turntables, CD decks, media players, DJ software applications, and USB storage devices.
ЦЕНА: 112.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Denon
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Denon
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Denon
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-X500 Pro DJ Mixer
Tremendous flexibility and intuitive control.


ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer
A versatile mixing solution designed for all types of DJs.
ЦЕНА: 38.200 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
DENON MC4000
2-deck DJ Controller/24-bit USB Audio Interface with Ergonomic Layout, 2 Microphone Preamps, and Full Compatibility with Serato DJ (Serato DJ Lite Included), Traktor 2, Virtual DJ 8, and Algoriddim djay 2
ЦЕНА: 23.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon SC5000 Prime Professional Media Player
NEW - наскоро во Артист !

PROFESSIONAL MEDIA PLAYER WITH 7" MULTI-TOUCH DISPLAY

There’s a new Player in Town!
The Denon DJ SC5000 Prime represents a real paradigm shift in DJ Technology, right here, right now. This groundbreaking digital DJ Media Player has a high definition, hi-contrast display that enables multi-touch gestures for the ultimate in latency-free, tactile track navigation, load and playback. The SC5000 is also the world’s first DJ Player capable of on-board music file analysis, really empowering you with its innovative dual-layer deck capability and an 8-inch rugged jogwheel with central display that displays either current playing track or custom artwork.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Denon
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon VL12 Prime DJ turntable
NEW - наскоро во Артист !

Designed for Today, Built for the Future The Denon DJ VL12 Prime sets the new bar position as the most superior turntablist technology available today. Featuring the most optimal acoustic isolation capabilities, able to handle any loud, bass-heavy environment, there’s no classic or control vinyl-based gig the VL12 cannot handle. This true quartz locked, direct-drive Pro DJ Turntable offers you the most exhilarating ‘hands-on’ performance experience you could ever imagine

http://denondj.com/vl12-prime

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Denon
 
 
  Kliknite za više informacija     Denon
Denon X1800 Prime DJ mixer
NEW - наскоро во Артист !

PROFESSIONAL 4-CHANNEL DJ CLUB MIXER Your DJ Heartbeat The very centrepiece of the Denon DJ ‘Prime Series’ of products, the X1800 is a 4-Channel Pro DJ club mixer, familiar in layout but with new and exciting features to transport you to your next level of live performance. The X1800 Prime brings dedicated Sweep and BPM FX controls, delivering multi-themed effects for each channel, giving you even more performance options to craft that unique sound. Why not add another dimension to how you utilize EQ in the DJ booth? Fire up the X1800’s choice of Classic or Isolation styles, then ramp up the sonic creativity with frequency-controlled, band-Isolation too

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Denon   
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer  
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon X1800 Prime DJ mixer  
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon BU4500 Dual CD/MP3 Drive Unit  
  Denon BU4500 Dual CD/MP3 Drive Unit  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-S1200 Tabletop Multi-Format DJ CD/MP3 Player  
  Denon DN-S1200 Tabletop Multi-Format DJ CD/MP3 Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2362523)

 
Behringer
 

2 .Shure (1364230)

 
Shure
 

3 .Peavey (958681)

 
Peavey
 

4 .Gewa (922659)

 
Gewa
 

5 .Rode (861999)

 
Rode
 

6 .American DJ (761040)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (745374)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599032)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589049)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (573935)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (522617)

 
Washburn
 

12 .Akai (477210)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (446944)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446597)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364747)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти