БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Mike Balter Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 17  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Carry-All Case MBMC
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 5.100,оо
ЖЕШКА ПОНУДА :
3.100,oo ден


Mike Balter Mallet Carry-All
100% industrial strength PVC coated nylon, foam padded for extra protection.

ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Mike Balter
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Concert Bass Drum Series
The Concert Bass Drum Mallet Series. Synthetic covered heads offer extended durability.
ЦЕНА: 2.600 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Emil Richards Series
Give your conga playing hands a break with these mallets which sound GREAT on congas and other hand drums. Designed by Emil Richards.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Grandioso Unwound Series
Grandioso Unwound Series have larger, heavier round mallet heads on longer handles to bring your instrument to life with a big, rich tone and strong fundamental.

WITH RATTAN HANDLES: 1.300.oo ДЕН

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Louie Bellson Drumset Series
Essential innovative accessories for today's drummer. Several models are double-ended providing great solutions for quick changes.

LB2: 1.600,oo ден
LB6: 1.400,00 ден
LB4: 1.100,оо ден


ЦЕНА: 650 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Mallet Bag MBMB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 2.100,оо
ЖЕШКА ПОНУДА :
1.600,oo ден


Barrel style bag made from PVC coated nylon. Each end opens allowing the player to put mallets in from both sides.

ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Mike Balter
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Mallet Pouch MBMP
This vinyl mallet pouch will hold 6 to 10 pairs of mallets.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
MIKE BALTER MBMB MALLET BAG
Barrel style bag made from coated nylon. Each end opens allowing the player access from both sides. Holds up to 20 pairs of mallets. Reinforced shoulder strap.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
MIKE BALTER MBMC CARRTY ALL CASE
100% industrial strength coated nylon, foam padded for extra protection, six deep mallet pockets, music pocket, and an accessory pocket. Holds up to 40 pairs of mallets. Reinforced handles and shoulder strap.
ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
MIKE BALTER MBMP MALLET POUCH
Vinyl pouch will hold up to 5 pairs of mallets. Ideal for school percussionists. Many use several pouches to separate their mallets by groupings.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Pro Vibe Series
The Mike Balter Pro Vibe Series carries on a heritage of performance and reliability with a distinctive style.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Super Vibe Mallets
Designed to generate a full, lavish, powerful tone taking your vibe playing to an unprecedented level.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Suspended Cymbal Mallets
Two models to meet all of your band, orchestra, and ensemble needs. Model SC1 features a tightly wound head for articulation and a cutting cymbal roll. SC2 is perfect for general playing supplying mellow single strokes and a big sound on long cymbal rolls.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Timpani Mallet Series
Made with select maple shafts. Only the highest grade felt is used to produce these seamless Timpani Mallets.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Universal Series Marimba
The Mike Balter Universal Series offers an array of multi-tonal models. Loosely wrapped wool yarn wound heads around heavy, hard cores with various underlayments that change timbre with the strength of your stroke.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter Wide Bar Vibraphone Mallets
The Wide Bar Series mallets, developed for graduated bar vibes, are intended for two-mallet jazz performance.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
 
  Kliknite za više informacija     Mike Balter
Mike Balter World Percussion Mallets
Three unique mallets designed to make a variety of sounds, with many options on an assortment of both standard and exotic percussion instruments.

WP3: 1.300,оо ДЕН

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356198)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360463)

 
Shure
 

3 .Peavey (956674)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920108)

 
Gewa
 

5 .Rode (859469)

 
Rode
 

6 .American DJ (759442)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743315)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597534)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587849)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572435)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520745)

 
Washburn
 

12 .Akai (475966)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445640)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445622)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364081)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти