БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Jay Turser Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 20  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
ay Turser JJ45FCET
Acoustic/Electric with cutaway basswood body, flame top finish, adjustable truss rod & die-cast machine heads w/ tuner.
ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JJ45
Basswood body, adjustable truss rod & die-cast machine heads
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT-LT
Classic style, single cutaway, lightweight solid body - maple neck, rosewood fingerboard. Selector switch, 1V & 1T, with pick guard and die cast machines.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT-LT BK
РАСПРОДАДЕНО


Classic style, single cutaway, lightweight solid body - maple neck, rosewood fingerboard. Selector switch, 1V & 1T, with pick guard and die cast machines.

ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT-LT-RW
Classic style, single cutaway, Rosewood body, maple neck, rosewood fingerboard. Selector switch, 1V & 1T, with pick guard and die cast machines.

When awarding their Editor's Pick, the December 2011 issue of Guitar Player Magazine said, "Excellent workmanship, playability, and happening tones make this guitar an impressive choice. Price makes it an unbeatable deal."

ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT-LTCRUSDLX
Classic style, single cutaway, semi-solid body with carved F-hole. Maple neck, rosewood fingerboard. Alnico pickups, selector switch, 1-V & 1-T, pick guard and die cast machines.
ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT220 Black
Vintage style, single cutaway solid Mahogany body - contoured top, set neck, rosewood fingerboard, traditional style pick guard, 2 humbucking pick-ups, 2-V & 2-T and chrome die-cast machines.
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT220D
Vintage style, single cutaway solid Alder body - contoured top, set neck, rosewood fingerboard, traditional style pick guard, 2 humbucking pick-ups, 2-V & 2-T and chrome die-cast machines.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT220D Serpent
Vintage style, single cutaway, solid body- contoured, flame maple top, mahogany set neck, serpant inlay in rosewood fingerboard, pick guard, 2 covered humbucking pick-ups, body binding: top and back, 2-v and w-t and die-cast machines. tiger eye
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT220D TSB
Vintage style single cutaway, solid mahogany body, contoured flame maple top, set neck, rosewood fingerboard, two humbuckers, chrome hardware with die cast tuners.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT300
Classic style, double cutaway, solid body - white pick guard, chrome hardware, die-cast machines.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT300M
Classic style, double cutaway, solid body - white pick guard, chrome hardware, die-cast machines.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT300QMT
Classic style, double cutaway, solid body - quilted maple top, pearloid pick guard, gold hardware, die-cast machines.
ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT301
Classic style, double cutaway, solid body, white pick guard, chrome hardware, die-cast machines, humbucking pick-up at bridge position, and coil tap switch
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JT50
Double cutaway, solid body with maple set neck, rosewood fingerboard with dot inlay, 2 humbucking pick-ups, 2-V & 2-T and die-cast machines.
ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JTA-444CET
Auditorium size guitar, thin body cutaway electric with tuner, top, back and sides in catalpa wood in a high gloss finish, rosewood fingerboard, die-cast machine heads.
ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JTA-454QCET
Dreadnought guitar, cutaway electric with tuner, top, back and sides in catalpa wood, quilted top in a high gloss finish, rosewood fingerboard, die-cast machine heads.
ЦЕНА: 13.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JTB2B
Jay Turser JTB2B Black : 18.900 ден.

Ultra-popular violin-shaped bass recreates the fat and thumpy sub tones that have been heard continually in popular recorded music for decades. Features included in this great bass guitar are: Traditional 4-string configuration, semi-hollow body, hard maple set neck, bound rosewood fingerboard, pearloid pickguard, humbucking pick-ups, 2 separate volume controls, 3 slide switches for multiple tone/ mute options and die-cast machine heads. Classic look and timeless sound.

ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Jay Turser
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JTB400C
So Simple and considered to be the perfect bass design -- our traditional P-style bass guitar features a solid maple neck, your choice of either rosewood or maple fingerboard with medium-jumbo frets, split humbucking pick-up, 1-Volume & 1-Tone knob and chrome open gear machines. The most recorded electric bass design in rock n' roll history. You will know why as soon as you play one! Absolutely perfect for beginners or seasoned professionals alike.
ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Jay Turser
 
 
  Kliknite za više informacija     Jay Turser
Jay Turser JTB402 Jazz Bass
The ultra-coveted racecar version of iconic electric bass design. This J-style offset body is fast, comfortable and curvy on your body and ultra-playable down low due to its slim nut width. Features include a rosewood fingerboard with medium-jumbo frets, 2 single coil pickups with separate volume controls for each pickup and a master tone knob allowing you to dial-in that sound you hear in your head. Your test-drive awaits. Multiple colors are available to seal the deal. Absolutely perfect for beginners or seasoned professionals alike.
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Jay Turser
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Jay Turser By Washburn   
.
  Jay Turser JT300  
  Jay Turser JT300  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JJ45  
  Jay Turser JJ45  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT50  
  Jay Turser JT-LTCRUSDLX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT-LTCRUSDLX  
  Jay Turser JT-LTCRUSDLX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT-LT-RW  
  Jay Turser JT-LT-RW  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JTB402 Jazz Bass  
  Jay Turser JTB402 Jazz Bass  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT220 Black  
  Jay Turser JT220 Black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  ay Turser JJ45FCET  
  ay Turser JJ45FCET  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2362525)

 
Behringer
 

2 .Shure (1364231)

 
Shure
 

3 .Peavey (958682)

 
Peavey
 

4 .Gewa (922659)

 
Gewa
 

5 .Rode (862002)

 
Rode
 

6 .American DJ (761040)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (745375)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599032)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589049)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (573935)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (522618)

 
Washburn
 

12 .Akai (477212)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (446944)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446597)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364748)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти