БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите D&R Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 10  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R Airence USB
The D&R AIrence is a compact, flexible mixing console with 6 channel faders, two telephone hybrids and a integrated multichannel USB soundcard. The D&R AIrence is well suited to work with our PC-Radio Express radio automation system.
ЦЕНА: 155.000 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > D&R
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > D&R
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R Airence USB Extension Unit
With the D&R AIrence Extension unit you can expand your Airence mixing console with 6 extra faders which are linked to 6 triple inputs (6 microphones- and 12 stereo line input channels).
ЦЕНА: 80.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > D&R
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > D&R
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R AXUM VERSION 3.0
The AXUM VERSION 3.0 is a modular completely preprogrammed platform that can grow with you and your organization any time, any moment.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Хард Диск Снимачи > D&R
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > D&R
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R Lyra 4
Kompaktni digitalni desktop On-Air produkcijski i emisioni mikser sa kontrolnom 4 potova po izboru i nezavisnom ulazno-izlaznom matricom.
Koncept Lyra miksera je proistekao iz zahtjeva i potreba korisnika u realnim situacijama, koji su htjeli mali i kompaktan mikser, djelimično
modularnog dizajna, koji će pritom ponuditi odličan zvuk i sve funkcije potrebne osnovnom sredstvu rada malih radio stanica.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > D&R
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R Lyra 8
Kompaktni digitalni desktop On-Air produkcijski i emisioni mikser sa kontrolnom 8 potova po izboru i nezavisnom ulazno-izlaznom matricom.
Koncept Lyra miksera je proistekao iz zahtjeva i potreba korisnika u realnim situacijama, koji su htjeli mali i kompaktan mikser, djelimično
modularnog dizajna, koji će pritom ponuditi odličan zvuk i sve funkcije potrebne osnovnom sredstvu rada malih radio stanica.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > D&R
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R ON-AIR light
ON-AIR light is a low cost item that every radio studio needs. And this one is so easy to install that it can be used in any radio studio with nearly any mixer that is capable of shorting 2 simple wires on his remote connections (GPO).
ЦЕНА: 13.100 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Студиски Светла > Светлосни Тела > D&R
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > D&R
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R Studio Remote AIRENCE
The Studio Remote is designed to be the remote and communication interface between the mixing console and the announcer or guest.
ЦЕНА: 18.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > D&R
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R Telephone Hybrid-1
Pasivni telefonski hibrid dimenzije pola reka. Predstavlja osnovni model interfejsa za posredovanje između telefonske linije i miks pulta. Zadatak mu je da omogući direktnu komunikaciju između pozivača i studija/režije na što prostiji način. Kvalitetna pasivna mreža vrši dobru izolaciju šuma sa linije kao i separaciju ulaznog i izlaznog signala. Omogućava prelaz sa 2-žilne telefonske linije na balansiranu liniju niske impedanse. Opremljen je0dB balansiranim linijskim ulazom, te mikrofonskim izlaznim konektorom sa nivoom signala od -20dB
ЦЕНА: 14.100 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > D&R
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R Teleporter 3
The Teleporter-3 is the new standard in portable telecommunication for professional reporters, who require communication with their studio without any problems or hassle with batteries.
The Teleporter-3 is a compact reporter unit which can be used to drive domestic phone lines with mic and line signals.

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема > D&R
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато > D&R
 
 
  Kliknite za više informacija     D&R
D&R Timer
Rack Broadcast Timer softverski kontroliran.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > D&R
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356201)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360464)

 
Shure
 

3 .Peavey (956677)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920117)

 
Gewa
 

5 .Rode (859470)

 
Rode
 

6 .American DJ (759444)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743324)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597534)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587851)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572436)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520745)

 
Washburn
 

12 .Akai (475980)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445645)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445623)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364081)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти