БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Akai Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 36  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
AKAI AFX
AKAI AFX | CONTROLLER FOR ADVANCED SERATO DJ PERFORMANCE

The Akai AFX Controller for Serato DJ offers users a diverse arsenal of knobs, pads and buttons for quick and easy operation of Serato DJ. The ten different pad modes allow the user to sample trigger, setting and retrieving of hot cues, loops and slicing. The RGB backlighting of the velocity-sensitive pads form from the selected mode.

ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
AKAI AMX - FOR SERATO DJ
AKAI AMX | MIXING SURFACE WITH AUDIO INTERFACE FOR SERATO DJ


Put hands-on control at the center of your Serato DJ setup with AMX, a versatile 2-channel mixing surface from Akai Professional.

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
AKAI APC KEYS 25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6600,oo денAKAI APC KEYS 25 | USB CONTROLLER FOR ABLETON LIVE

The Akai APC Key 25 is an Ableton Live controller designed to bring all your favourite elements of this amazing software into a more performance based format.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА : 25.300,oo ден
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo денA MIDI controller designed from the ground up to match Ableton's interface, the APC40 MKII adds RGB-illuminated pads, robust faders, 5 GB of sounds and more.

ЦЕНА: 25.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai Bag for APC and Laptop
Transport your APC setup in plush protection.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai Ewi USB
Puhački instrument/kontroler jednostavan za sviranje i kontrolu. USB. Preko 70 ugrađenih fantastičnih zvukova.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Akai
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai EWI4000S
Puhački kontroler s direktnim MIDI ulazom i izlazom. Nije mu potreban vanjski modul, jer je Ton generator (kompletan Synthesizer) već UNUTRA u uređaju!
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Akai
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai Laptop Stand
Raise your laptop to the perfect height for performance and production.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai LPD8
Пад-контролер наменет за лаптоп.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
AKAI LPD8 WIRELESS
AKAI LPD8 WIRELESS | USB / BLUETOOTH PAD CONTROLLER

USB Controller with 8 Velocity-sensitive Pads, 8 Knobs, 4 Programmable Memory Banks, Editing Software, Battery/Bus Power, and Bluetooth LE Connectivity


ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai LPK25
USB-MIDI Kontroler namjenjen laptopima ili kućnim studijima.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
AKAI LPK25 WIRELESS
AKAI LPK25 WIRELESS | WIRELESS 25-KEY MIDI CONTROLLER WITH BLUETOOTH

Synth-action, 25-key, Battery-/Bus-powered, Velocity-sensitive MIDI Controller with Multimode Arpeggiator, Sustain Pedal In, and Bluetooth

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MAX25
РАСПРОДАДЕНО


25-key USB/MIDI/CV Controller with Semi-weighted Action, Aftertouch, CV/Gate Outputs, 8 x MPC Pads, 4 x Touch Faders, and Akai Connect Mapping Software

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MAX49
РАСПРОДАДЕНО

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 27.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
24.900,oo ден


MAX49 from Akai Professional places revolutionary MIDI and CV control at your fingertips. With an intuitive layout and included Pro Tools Express, Ableton Live Lite, AkaiConnect, and Ignite software, MAX49 offers instant, powerful creative capabilities

ЦЕНА: 27.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MIDImix
Total Mixing Performance in a Small Package
ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPC Element
The essential instrument for computer-based music production, MPC Element brings powerful music-making capability to your computer in a slimline design that's made to produce.
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPC Renaissance
РАСПРОДАДЕНО
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 60.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
53.900,oo ден


Fusing Akai Professional’s legendary MPC layout and workflow with the power of your computer, MPC Renaissance is an unrivaled instrument for music production.

ЦЕНА: 60.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPC Studio BLACK Edition
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 389 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден


The MPC Studio Black is a fresh take on the top-selling original, MPC Studio. We made the Studio look cooler than ever by introducing a sleek and stylish black brushed-aluminum body. To elevate the parameter editing experience, the master encoder wheel as well as the Q-Link knobs have been raised and made larger. The 16 RGB MPC pads are now thicker and more responsive, inspiring greater expression in performance and programming.

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > Akai
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Akai
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPC Touch
Software/Hardware Hybrid Music-production DAW System with 2-in/2-out USB Audio Interface/Controller with 16 MPC Pads, Extensive Controls, and 7" Multi-touch Color Screen
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPC500
Akai MPC500 MIDI produkcijski sistem/sempler. Malih dimenzija - kompatibilan s ostalim MPC produktima.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули > Akai
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPC5000
64-glasovni drum/phrase sampler s 64MB memorije. Nadogradivo do 192MB RAM-a. Tro-oscilatorski virtualno analogni synth s arpeggiator-om.
Preko 300 Virtualno Analognih synth preseta uključivši 8 tračno "Direct-to-Hard Disk" snimanje.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули > Akai
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > Akai
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPD18
РАСПРОДАДЕНО
MIDI kontroler namjenjen produkciji i živim izvedbama.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPD218
Professional Pad Controller
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPD26
РАСПРОДАДЕНО
The Akai MPD26 is a MIDI-over-USB pad controller with genuine MPC pads. It's perfect for producers, programmers, musicians and DJs. Its blend of intuitive MPC controls and technologies meshes with easy USB connectivity to bring the feel of classic beat making to the world of computer music production.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPD32
РАСПРОДАДЕНО
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 17.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
13.900,oo ден


USB pad kontroler

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Akai
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
AKAI MPK 261
AKAI MPK 261 | USB MIDI KEYBOARD AND PAD CONTROLLER

The Akai MPK261 Performance Keyboard Controller With Midi Pads is the latest addition to Akai’s hugely popular MPK Range of Controller Keyboards.

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPK Mini mkII
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5700,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6700,oo ден
Go mobile without losing control. The new MPK mini is an ultra-compact keyboard controller designed for the traveling musician and the desktop producer.

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPK225
USB/iOS MIDI Controller Keyboard with 25-note Semi-weighted Keybed with Aftertouch, 8 Performance Pads, 8 Encoders, 4 Buttons, Arpeggiator, and Transport Controls
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
AKAI MPX16
AKAI MPX16 | MOBILE PAD SAMPLER

MPX16 is an advanced sample player with sixteen backlit velocity- and pressure-sensitive pads. - See more at: http://www.akaipro.com/product/mpx16#overview

ЦЕНА: 14.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai MPX8
Sample Player with 8 x Velocity- and Pressure-sensitive Pads, Onboard Reverb, Tuning Control, Editor Software (Mac/PC), and Both MIDI and USB Connectivity
ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai Rhythm Wolf
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
ANALOG DRUM MACHINE AND BASS SYNTHESIZER

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai RPM3 Monitors
RPM3 monitors provide full-range frequency response to ensure audio reproduction that is pure, yet compact. The lightweight and portable design means the RPM3 system can be easily placed in a carrying case and taken on the road, allowing for reference monitoring anywhere.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai RPM8
Optimized for excellent reproduction of heavy bass frequencies.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai RPM800
Engineered for meticulous reproduction of even the most complex modern music, Akai Professional’s RPM800 studio monitors easily handle layer after layer of sound, providing critical detail and the tools needed to mix with confidence.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai SynthStation 49
SynthStation49 puts timeless creative control at your fingertips—it’s the most advanced, intuitive music controller designed specifically for use with iPad. Fully certified to work with the original iPad, iPad 2, and iPad (3rd generation), SynthStation49 comes equipped with a fitted dock, fully integrating iPad’s touchscreen into the control surface.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > Akai
 
 
  Kliknite za više informacija     Akai
Akai XR20
EXTRA ПОНУДА!
Цена во Европа : 259 Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 13500,oo ден

XR20 is a portable beat production center loaded with a fresh sound library that’s designed for making hip-hop and R&B wherever and whenever inspiration strikes.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Akai
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Akai
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Akai
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Akai
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  Akai Laptop Stand  
  Akai Laptop Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI LPK25 WIRELESS  
  AKAI LPK25 WIRELESS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai Ewi USB  
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Element  
  Akai MPC Element  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPK Mini mkII  
  Akai MPK Mini mkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2362531)

 
Behringer
 

2 .Shure (1364234)

 
Shure
 

3 .Peavey (958685)

 
Peavey
 

4 .Gewa (922659)

 
Gewa
 

5 .Rode (862010)

 
Rode
 

6 .American DJ (761041)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (745384)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599034)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589049)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (573937)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (522619)

 
Washburn
 

12 .Akai (477213)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (446947)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446597)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364749)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти