БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите AMS Neve Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 11  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 1073 DPD
Vrhunsko dvokanalno Neve 1073 mikrofonsko
predpojačalo sa ugrađenim AD konvertorom sa mogućnošu rada na frekvenciji sempliranja od 192kHz u rekovskom kućištu jedne visine.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > AMS Neve
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > AMS Neve
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 1073 Mic Preamp Equaliser
Najpoželjnije mikrofonsko predpojačalo na svijetu, posljednjih 30 godina! Ogroman prodoran zvuk AMS 1073 korišten je, a i danas je lider u svim glazbenim žanrovima: od rocka do popa, hip-hopa do rapa, thrasha do klasike. Kompletno napravljen u Burnley, UK, donosi točno iste specifikacije kao i originalni model.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Lunchbox Модуларни Системи > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 1081 Classic
Klasično mikrofonsko predpojačalo i ekvilajzer, dizajnirano još 1972.god. Zvuk ovog mikrofonskog ili linijskog predpojačala čuo se na mnogim platinastim albumima širom svijeta. U izradi korištene originalne komponente, ručno motani transformatori i konstrukcijske metode.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Lunchbox Модуларни Системи > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 1081R Remote Microphone Preamplifier Rack
Profesionalna fronta za popunjavanje s mikrofonskim predpojačalalima najviše klase. Već poznati Neve zvuk isporučuje do 12 mikrofonskih predpojačala u rack-u kontroliranom od strane kompjutera ili AMS Neve konzole. 1081R u studijskom okruženju optimalizira tonski kvalitet zbog manjih dužina kabla i puta od mikrofona do pojačala. Trenutno su dostupna tri tipa modula/predpojačala za 1081R i sva se kontroliraju manuelno na prednjoj ploči. Sve kontrole sadrže: Gain, Phase, Phantom i 20 dB Pad. Također je sve moguće kontrolirati i putem programa koji instalirate na Vaš PC. U tom slučaju imate brzo spremanje i brzi opoziv svih 12 predpojačala preko jednog kompjutera.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Lunchbox Модуларни Системи > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 1084 Mic Preamplifier Equaliser
Mikrofonsko predpojačalo i ekvilajzer slijedećeg nivoa. Mnogi inžinjeri i producenti preferiraju ovaj modul zbog vrlo velike osjetljivosti i fleksibilnosti u studijskim uvjetima. Kompletno napravljen u Burnley, UK. Opremljeno "Q" prekidačem za odabir između dva Q tipa.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Lunchbox Модуларни Системи > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 2254 R Mono Limiter-Compressor
Klasični mono limiter/kompresor

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 8801 Channel Strip
Channel strip proizveden na bazi elektronskih mreža čuvenih NEVE studijskih stolova. Potpuna dinamička i frekvencijska kontrola u uređaju jedne rekovske visine. Preamp ogromnog headrooma, potpuno podesiv kompresor i EQ sekcija prepoznatljivog zvuka – za početak jedan NEVE kanal u vašem studiju.U potpunosti rucno izraen u kompaniji Neve u Burnliju u Engleskoj.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > AMS Neve
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 8803 Dual Channel Equaliser
Equalizer i filter s dva kanala smješten u 1U rack veličini.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > AMS Neve
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 8816
Analogni suming visoke klase sa 16 balansiranih linijskih ulaza i stereo izlazom.
ЦЕНА: 186.803 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > AMS Neve
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve 8816
Analogni suming visoke klase sa 16 balansiranih linijskih ulaza i stereo izlazom. Fenomenalan mixdown uređaj za vrhunske rezultate, sa ukupnim nelinearnim izobličenjima manjim od 0,02% i nivoom šuma ispod -80dB kada su svi kanali u pogonu. Preslušavanje, gašenje kanala, kontrola nivoa i pozicije u stereo slici su osigurane po svakom kanalu, a kompletan utisak je dopunjen analognim mjernim instrumentima i preciznom kontrolom izlaznog nivoa.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > AMS Neve
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори > AMS Neve
 
 
  Kliknite za više informacija     AMS Neve
AMS Neve Genesys
Genesys snimateljska konzola netom nagovještena od AMS NEVE. Genesys je nova analogna snimateljska konzola ručne izrade sa digitalnom kontrolom radne stanice. Genesys inicijalna konfiguracija sadrži: 16 kanala mikrofonskih/linijskih predpojačala, 16-kanalni DAW monitoring, 16-kanala analognog suminga na mixdown-u, 8 auxiliary buseva, 8 grupa buseva, dva main izlaza, četiri efekt povrata, sveobuhvatan metering, 5.1 monitoring, + dva cue mixa, talkback servis i interno napajanje. Isto tako DAW kontrolni paket sadrži Pro Tools, Logic and Nuendo. Također je konzola proširiva do 60 kanala s opcijama koje sadrže: motorizirani fader automatizacija, recall, mastering-grade A-D i D-A konverteri, digitalno kontrolirani EQ i dinamika, i daljinska mikr. amp kontrola.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > AMS Neve
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356210)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360467)

 
Shure
 

3 .Peavey (956679)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920121)

 
Gewa
 

5 .Rode (859475)

 
Rode
 

6 .American DJ (759447)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743332)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597534)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587851)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572437)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520747)

 
Washburn
 

12 .Akai (475981)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445646)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445624)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364081)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти