БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Shure Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 109  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure 520DX
Legendarni *Green Bullet* mikrofon za blues usnu harmoniku.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure 55SH
Ovaj mikrofon je ikona koja krasi mnoge bine zadnjih šezdeset godina.Hromirano kućište svojim dizajnom će vas vratiti u pedesete.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure 565SD
Mikrofon koji je obilježio prostore Ex-Yu scene. Odlične karakteristike po odličnoj cijeni.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure A202BB
Microphone Desk Stand
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure A27M Stereo Microphone Adapter
Stereo microphone adapter designed to hold two microphones in selectable positions for stereo broadcasting, recording or sound reinforcement.
ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure A50D
Drum Microphone Mount
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Shure
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure A56D Drum Mount
Drum Microphone Mount : Live, or in the studio, this universal clamp can be mounted virtually anywhere, including drum rims and racks, microphone stands, and cymbal stands.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Shure
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure A58WS Zastita
Zaštitna spužvica za SM48, SM58, Beta 58A, 565SD ili slične mikrofone...
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure Beta 52A
Vrhunski dinamički mikrofon sa membranom velikog promjera, prevenstveno namjenjen za ozvučavanje bas bubnja.
Mikrofon za najmasniju stopu na svijetu!

ЦЕНА: 10.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure Beta 56A
Vrhunski dinamički instrumentalni mikrofon.
Optimizovan za ozvučavanje elemenata bubnja.

ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure Beta 57A
Vrhunski dinamički instrumentalni mikrofon.
Svi oni koji se nazivaju profesionalcima ne bi smjeli pristati na ništa manje...

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure Beta 58A
Изработен по традиција на SM 58. Вистински избор за пеачи. Кардиоден концепт.Кондензаторски фреквенциски распон: 40 - 20 kHz. Класика!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure Beta 87A
Kondenzatorski vokalni mikrofon top klase. Sami vrh ponude! Superkardioidna karakteristika usmjerenosti.
ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure Beta 87C
Excellent for touring professionals, the Beta 87C premium vocal microphone delivers studio-grade performance and a smooth, extended high-end frequency response in a cardioid condenser design.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure Beta 91A
Shure's outstanding Beta 91A half-cardioid condenser boundary microphone lets you capture a kick drum's true punch, without taking up a lot of real estate onstage. In fact, the Beta 91A excels at picking up all kinds of low-frequency-intensive instruments; its response is tailored for bass frequencies. The Beta 91A's integrated preamp makes it a very convenient condenser, and its ability to handle high SPLs means worry-free use in any environment (even with the loudest live drummers).

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure Beta 98H/C
A versatile solution for brass or percussion instruments. No external mounting hardware required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BLX14 Bodypack System
Shure BLX14, PG Guitar Series, UHF Wireless-System with BLX1 pocket transmitter
ЦЕНА: 17.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Бежични Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE BLX14/CVL-T11
he BLX14/CVL Lavalier Wireless System is part of the BLX wireless systems family.

Shure BLX® Wireless Systems combine professional-quality sound with simple setup and an intuitive interface for legendary audio performance right out of the box. Precision-built and available in a variety of configurations, it’s the most accessible way to own the stage.

Includes BLX4 wireless receiver, BLX1 bodypack transmitter, CVL lavalier microphone, power supply, lavalier clip, windscreens, and user guide.


ЦЕНА: 18.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BLX14/P31 Headset
Wireless Microphone Headset System
ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BLX14/PG30
Headworn Wireless System

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BLX14/PG85
Lavalier Wireless System

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE BLX14E/SM31-S8

ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BLX14R/MX53
Headworn Wireless System
ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE BLX14RE-T11
BLX Series Guitar Wireless System with WA302 Guitar Cable, BLX1 Bodypack Transmitter, BLX4R Rackmountable Receiver
ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BLX188/MX53 Dual Headset
РАСПРОДАДЕНО

The Shure Microflex MX153 is a professional subminiature earset microphone ideal for speech and other applications requiring low-profile discreet placement where improved gain before feedback over lavalier microphones is desired. With analog dual wireless transmission.

ЦЕНА: 52.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BLX24/B58
Handheld Wireless System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 25.200,oo ден

ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BLX24/PG58
Handheld Wireless System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 17.200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 17.900,oo ден


ЦЕНА: 17.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BLX24/SM58 Handheld
Industry standard vocal wireless.

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 19.800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 21.700,oo ден

This complete wireless package includes the BLX4 receiver along with the BLX handheld transmitter with a Shure SM58 capsule.

ЦЕНА: 21.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BRH 440M
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 16.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
14.500,oo ден

Dual-Sided Broadcast Headset

ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure BRH31M
The Shure BRH31M Single-Sided Lightweight Broadcast Headset is designed for speech in broadcast applications while listening to director cues, instruction, etc. The lightweight, comfortable headset features a supra-aural single-ear headphone and dynamic microphone on a pivoting boom for optimum placement.
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure DMK 57-52
Оптимално решение за врвни резултати при озвучување на сет тапани.
ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофонски Сетови > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure EP2TRE2 + PSM200
РАСПРОДАДЕНО

PSM 200 - in-ear monitorset
Wireless Personal Monitor Systems with Mix Control

ЦЕНА: 36.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure FP15/83 Wireless Bodypack
The Shure FP Wireless Bodypack System features the FP5 portable diversity receiver, FP1 bodypack transmitter and WL 183 lavalier microphone. The Shure FP series provides professional, portable wireless operation in the 24MHz band, is easy to operate and affordable. The FP5 receiver features diversity reception, easy one-touch channel search and lightweight plastic housing.
ЦЕНА: 27.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure FP25-VP68
Shure's ultra-portable, ultra-rugged FP Wireless series boasts intuitive, flexible components that give you superb audio in even the most demanding environments. FP Wireless feature patented Audio Reference Companding for crystal-clear sound. With components powered by just two AA batteries, FP Wireless offers easy mobility with no cumbersome cables to deal with.
ЦЕНА: 40.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure FP25/SM58
Wireless System HHLD FP2/SM58 Transmitter & FP5 receiver
ЦЕНА: 33.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE FP25/VP68

ЦЕНА: 40.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure FP35 Plug-on wireless system
When portability and flexibility are required, FP Wireless is the ideal solution. FP Wireless
offers intuitive portable receivers and XLR plug-on transmitters.

ЦЕНА: 37.600 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE GLXD 14RE
GLX-D Digital Wireless System with WA302 Guitar Cable, GLXD1 Bodypack Transmitter, and GLXD4 Receiver - 2.4 GHz
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2
Latest and greatest Shure Digital Wireless Microphone System.
ЦЕНА: 40.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE GLXD 24R-SM 58
GLX-D Advanced Digital Wireless System with GLXD2/SM58 Handheld Microphone with Transmitter, GLXD4R Rackmountable Receiver, Lithium-ion Battery, and Accessories - 2.4GHz
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE GLXD 24R/B87A
GLX-D Advanced Digital Wireless System with GLXD2/BETA87A Handheld Microphone with Transmitter, GLXD4R Rackmountable Receiver, Lithium-ion Battery, and Accessories - 2.4GHz
ЦЕНА: 44.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure GLXD16-Z2 Bodypack
Revolutionary Shure GLX-D Digital Wireless Systems combine leading-edge LINKFREQ Automatic Frequency Management technology with best-in-class intelligent lithium-ion battery rechargeability to define the new standard for seamless operation and digital audio clarity.
ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure GLXD24/B58
Handheld Digital Wireless Beta58 Microphone System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 31.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 34.900,oo ден

Shure's legendary Beta 58 mic, 16-hour battery life, and LinkFreq smart frequency management all add up to one super-dependable wireless handheld system.

ЦЕНА: 31.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure GLXD24/SM58
Handheld Wireless System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 28.600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 30.500,oo ден

Includes GLXD4 receiver, GLX2/SM58 handheld transmitter, microphone clip, power supply, rechargeable battery, USB cable, carrying case, and user guide.

ЦЕНА: 28.600 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure KSM32/SL
"Class A" studijski mikrofon.
ЦЕНА: 36.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure M44-7
Scratch igla za DJ ljubitelje svirke na gramofonima , M44-7 je dizajnirana da ne preskoči ni jedan detalj i odlikuje se potpunom preciznošću...
ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE M92E
High-value phonograph cartridge fits 85% of turntables with a P-mount design and standard mount adapter.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Shure
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure M97XE Audiophile
Audiophile Phono Cartridge
Smooth sound and extremely accurate sound reproduction over entire frequency range. Elliptical stylus.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure MX153 Earset
Outstanding clarity in an extremely comfortable over-the-ear design.
ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure MX184
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 222 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
11.900,oo ден


Последен примерок !

They're no bigger than a paper clip unless you consider the sound they produce. The Microflex Lavalier microphones bring a new level of sophistication to personal voice reproduction. Like all Microflex family microphones, the Lavaliers use Shure's interchangeable condenser cartridges, available in cardioid, supercardioid or omnidirectional polar patterns. That means you can be sure there's a Microflex Lavalier that's right for your job.

ЦЕНА: 18.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure N44-7Z Stylus
Revived exactly the same as the original, this legendary battle needle offers ultra-high skip resistance and ultra-high output. The needle of choice for many champion DJ's worldwide. Engineered for scratch DJ's and turntablists, the M44-7 is designed not to skip under even the most demanding circumstances.

ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Shure
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PG14E/PG30
РАСПРОДАДЕНО

Bežični mikrofonski sistem sa PG30TQG kondenzatorskim pilot mikrofonom

ЦЕНА: 15.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PG27 LC
Designed with a flat frequency response for natural reproduction, the PG27 side-address microphone features a large diaphragm and a high SPL threshold that handles a wide variety of acoustic, amplified and vocal sound sources.
ЦЕНА: 8.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PG42 LC
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 200 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Specifically engineered for vocal reproduction, the PG42 side-address condenser microphone features a large cardioid diaphragm tailored with high sensitivity to clearly reproduce refined performances. A -15dB switchable attenuator and a high pass filtering switch guarantees Shure quality for every lead vocal application.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PG48 XLR
Vokalni mikrofon niže klase. Dobar izbor za budžet rješenja i manje zahtjevne korisnike.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PG52 XLR
Instrumentalni dinamički mirofon iz osnovne PG serije. Namjenjen za ozvučavanje izvora zvuka sa velikim nivoom zvučnog pritiska. Dobar za ozvučavanje BAS bubnja i bass pojačala.
ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PG56 XLR
Kompaktni instrumentalni mikrofon, prvenstveno namjenjen ozvučavanju elemenata bubnja.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PG57 XLR
Instrumentalni mikrofon niže klase. Dobar izbor za budžet rješenja i manje zahtjevne korisnike.
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PG58 XLR
Vokalni mikrofon niže klase. Odličan izbor za budžet rješenja i manje zahtjevne korisnike.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PG81 XLR
Osnovni model binskog kondenzatorskog mikrofona male membrane. Odličan za ozvučavanje akustičnih instrumenata, horova, kao i overhead mikrofon za set bubnjeva.
ЦЕНА: 8.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA 27 LC
Large Diaphragm Condenser Microphone with Cardioid Polar Pattern and 20Hz-20kHz Frequency Response
ЦЕНА: 11.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA 52
Dynamic Microphone with Cardioid Polar Pattern and 50Hz-12kHz Frequency Response
ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA 56
Dynamic Microphone with Cardioid Polar Pattern and 50Hz-15kHz Frequency Response

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA 57
Dynamic Microphone with Cardioid Polar Pattern and 50Hz-15kHz Frequency Response
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA 81
Condenser Microphone with Cardioid Polar Pattern and 40Hz-18kHz Frequency Response
ЦЕНА: 7.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 4
Drum microphone kit includes 4 drum microphones to cover all you need in performance and recording applications.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофонски Сетови > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 6
Drum microphone kit includes 4 drum microphones to cover all you need in performance and recording applications. Includes 1 PGA52 kick drum microphone, 2 PGA56 drum microphones, 3 PGA instrument microphones, 2 drum mounts, and 6 XLR cables.
ЦЕНА: 30.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофонски Сетови > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 7
7-piece Drum Microphone Package with Shure PGA52, 3 Shure PGA56s, Shure PGA57, 2 PGA81s, Clip, Mounts, Cables, and Case
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофонски Сетови > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA48
Dynamic Vocal Microphone with Cardioid Polar Pattern and 70Hz-15kHz Frequency Response
ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA58
Dynamic Microphone with Cardioid Polar Pattern and 50Hz-15kHz Frequency Response
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE PGA58BTS
Shure PGA58BTS Cardioid Dynamic Vocal Microphone Package
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PS-6 pop filter
Pop filter 6 inča sa nosačem.
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure PS21E
power supply 230V
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE QLXD24E-B58 - GLAVNA
QLX-D Digital Wireless Handheld System with QLXD2/BETA58A Microphone with Transmitter, and QLXD4 Receiver
ЦЕНА: 79.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure RK143G Grill for SM58
Originalna rezervna mreza-kapa za Shure sm58
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SB902
Rechargeable Lithium-ion battery for Shure GLX-D and MXW Handheld Wireless Transmitters
ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SE215
Featuring a Dynamic MicroDriver, the SE215 delivers detailed sound with enhanced bass. A detachable cable with formable wire enables easy replacement and a secure, comfortable fit onstage or on-the-go. Sound Isolating sleeves in multiple sizes provide up to 37 dB of isolation and a customized fit. Available in translucent black or clear.
ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Shure
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SE315
High-Definition MicroDriver + Tuned BassPort
Featuring single High-Definition MicroDrivers, the SE315 delivers full range sound and optimized low-end performance utilizing a vented driver.

ЦЕНА: 10.700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Shure
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SE425
The Shure SE425 sound-isolating earphones are an excellent choice for eclectic listeners who demand stellar audio and a high-quality design.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Shure
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE SLX24E/BETA 58
The SLX24/BETA58 Handheld Wireless System is part of the SLX wireless systems family

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 48.300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 50.900,oo ден

ЦЕНА: 48.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SLX4
Prijemnik sa automatskim podešavanjem radne frekvencije.
ЦЕНА: 26.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SM48 SLC
Odličan vokalni mikrofon u srednjoj klasi. Vrlo povoljan odnos kvaliteta i cijene čini ga odličnim izborom za široku upotrebu u rental kompanijama manjeg obima posla, te za pjevanje back vokala u bendovima.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SM57
Instrumentalni mikrofon više srednje klase. Neizostavan komad na svakoj bini širom svijeta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SM58
Klasika za vokal. Preko 30 godina na svim binama.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SM58S
Vokalni mikrofon više srednje klase. Standardni izbor profesionalaca u domenu klubske svirke.
Verzija sa ugrađenim prekidačem.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SM7B
Vrhunski dinamički radijski mikrofon širokog opsega i izuzetno pogodne frekvencijske karakteristike.
Dobar izbor i izuzetna zamjena za dvostruko skuplje mikrofone.

ЦЕНА: 24.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SM81
Visoko kvalitetni kondenzatorski mikrofon dizajniran za studijska snimanja, radio stanice, ozvučavanje akustičnih instrumenata, posebice gitara ili tambura, činela, piana.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SM86
Konenzatorski vokalni mikrofon više klase. Izuzetan zvuk po još uvijek prihvatljivoj cijeni.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE SRH 144
SRH144 Portable Semi-Open Headphones feature extended range audio with enhanced high-frequency response.
ЦЕНА: 2.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE SRH 145
SRH145 Portable Headphones feature deep, rich bass with full-range audio.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE SRH 145M
SRH145m+ Portable Headphones with Remote + Mic feature deep, rich bass with full-range audio.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE SRH 440
Closed-back Headphones with Folding Design, Detachable Cable, Carrying Case, and 1/8"-1/4" Adapter
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE SRH 750 DJ
DJ-style Closed-back Headphones with Replaceable Ear Pads and a Detachable Cable
ЦЕНА: 7.300 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SRH240A
EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 3.100,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 3.700,oo ден

Profesionalne slušalice namjenjene kućnoj Hi-Fi upotrebi i manje zahtjevnim studijskim korisnicima.

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Shure
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SRH240m+

Професионални слушалки за корисниците на Apple® производите.

ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SRH440
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
6.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.500,oo денProfesionalne slušalice visokog kvaliteta izrade namjenjene studijskim korisnicima i Hi-Fi zaljubljenicima u kvalitetan zvuk.

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Shure
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SRH550DJ
Professional Quality DJ Headphones (Smokey Grey)
ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SRH750 DJ
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
7.300,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.300,oo ден


Slušalice iz nove SRH serije namjenski napravljene za DJ monitoring.

ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Shure
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SRH840
EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 7.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 9.900,oo ден

Студиски слушалки од високата класа, наменети за сите видови на корисници од "студио" одсекот.

ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Shure
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure Super 55
The Super 55 features the vintage design of the original iconic vocal microphone with a frequency response tailored for natural-sounding vocals and speech.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SV100 WA
The Shure SV100-WA is a Dynamic Cardioid Multi-Purpose Microphone that will fit any singer’s budget. Great for speeches, karaoke, meetings, and many other events, The Sv100-WA is a great microphone for a great price. Get your microphone today and start rocking the Shure way!
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure SV200-W
The SV200 delivers crisp, vibrant sound optimized for lead and backup vocals, karaoke performance and high-quality presentations. It features an on/off switch as well as a dent-resistant grille for years of dependable performance. Includes 15' XLR-XLR cable.
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure ULXP24/Beta87c
Kondenzatorski mikrofon sa poboljšanim sistemom prenosa sa automatskim podešavanjem i izborom jedne od preko 1400 radnih frekvencija u UHF opsegu...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Бежични Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure WA302 cable
The Shure WA302 cable provides a high-quality wireless connection to your instrument!
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Shure
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure WA304 Instrument Cable
Shure instrument cable is 25-1/2", with 4-pin mini connector (TA4F) and right-angle 1/4" connector.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
SHURE WH20 XLR
The Shure WH20 is a rugged, lightweight, dynamic headset microphone that provides high-quality voice pickup. It fits securely for active microphone users, such as aerobics instructors and musicians, with low visibility for stage appearances.The cardioid (unidirectional) pickup pattern provides greater gain-before-feedback and isolation from ambient noise and other unwanted sound sources. A carefully shaped frequency response includes a voice-frequency presence peak and a low-frequency roll-off to compensate for the proximity effect inherent in cardioid mics during close-talk operation.
ЦЕНА: 7.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure WH20TQG
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
8.100,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
6.300,oo денThe Shure Wireless WH20TQG is a rugged, lightweight, dynamic headset microphone that provides high-quality voice pickup for Shure
wireless systems. It fits securely for active mic users with low visibility for stage appearances. The Shure WH20 is suitable for any voice communications application where comfort and reliability are required.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure WH30TQG
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 185 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
8.900,oo ден


Акцијата трае до потрошување на залихите!

Cardoid kondenzatorski mikrofon izrazito malog težišta pogodan za vokale koji sviraju neki instrument, ali i za glavne vokale koji žele imati "slobodne" ruke. Prenosivost, ugodnost, mala vidljivost mikrofona, i visoka kvaliteta zvuka je zagarantirana. Zbog svog kardoidnog (unidirectional) pickup patterna WH30 Vam pruža izolaciju od irelevantnih zvučnih izvora te ima izrazito visoku otpornost na mikrofoniju. Bežično spajanje na Shure bežićne baze uz pomoć 5' (1.5m) high-flex kabela sa T4Af priključkom.

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Shure
 
 
  Kliknite za više informacija     Shure
Shure X2U XLR-USB Adapter
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 129 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.300,oo ден


Последен примерок !

Use your favorite microphones to digitally record wherever and whenever your computer takes you with the new X2u XLR-USB Signal Adapter.

ЦЕНА: 8.350 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Shure
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Shure
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Shure
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Shure
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure MX184  
  Shure MX184  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 91A  
  Shure Beta 91A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure FP25/SM58  
  Shure Beta 56A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 56A  
  Shure Beta 56A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure PG42 LC  
  Shure PG42 LC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BLX24/B58  
  Shure BLX24/B58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SM58S  
  Shure SM58S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 87A  
  Shure Beta 87A  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2362525)

 
Behringer
 

2 .Shure (1364234)

 
Shure
 

3 .Peavey (958683)

 
Peavey
 

4 .Gewa (922659)

 
Gewa
 

5 .Rode (862004)

 
Rode
 

6 .American DJ (761040)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (745382)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599033)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589049)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (573935)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (522619)

 
Washburn
 

12 .Akai (477212)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (446946)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446597)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364749)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти