БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите AKG Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 25  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG B29 L
AKG B29L napajanje i mini-mixer namijenjen AKG Micro Mic III seriji mikrofona s mini XLR konektorom.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > AKG
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG C214
ENGINEERED EXCELLENCE
for recording of lead vocals and solo instruments in studio and on stage

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG C411L
Acoustic Pick-up Miniature Microphone.
An Ultra-light vibration pickup condenser transducer for instruments.

ЦЕНА: 7.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > AKG
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG C411PP
The C411 is a miniature vibration pickup for acoustic guitar, mandolin, violin and most other string instruments. Its integrated condenser capsule will reproduce the sound of the instrument clearly and without coloration.
ЦЕНА: 10.400 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > AKG
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > AKG
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG C414 B-XL II
Čuveni studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > AKG
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG C417L
Affordable professional miniature condenser microphone.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > AKG
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG C520
Naglavni vokalni mikrofon idealan za frontmene ili raspjevane gitariste, klavijaturiste, bubnjare...plesače.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > AKG
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > AKG
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG D112
Dinamički mikrofon kardiodni namijenjen čistoj reprodukciji bas bubnja ili ozvučenju basa. Odličan i u studijskim uvjetima i na bini.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > AKG
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > AKG
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Динамички Микрофони > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K 141 MKII
PROFESSIONAL STUDIO HEADPHONES.
EASY INTONATION
for superior vocal recordings

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K121 Studio
COST-EFFICIENT THRILLS
for monitoring and playback in studio

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K171 MkII
Profesionalne zatvorene DJ/Studio slučalice.
ЦЕНА: 7.700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > AKG
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > AKG
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K240 MKII
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 8400,oo денThe K 240 MK II is a newly updated version of AKG’s most successful headphones with Varimotion™ technology and XXL transducers.

ЦЕНА: 8.400 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K240 STUDIO
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 3900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 4500,oo денK240 STUDIO
Professional studio headphones

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K271 MKII Studio
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 6900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 10900,oo ден

Professional circumaural hi-fi stereo studio headphones.
The newly designed AKG legend, K 271 MK II combines the benefits of AKG’s circumaural design for extreme comfort and a closed-back design for maximum isolation from ambient noise.

ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K44 V2
AKG K44 CLOSED BACK HEADPHONES
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > AKG
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > AKG
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K77
Slušalice s zatvorenom zadnjom stranom. Izrazito komforne.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > AKG
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K81 DJ
Zatvorene slušalice s "3D-Axis folding" mehanizmom prvenstveno namjenjene za DJ-eve.
ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > AKG
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K92
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 3200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 4200,oo денProfessional drivers - clear sound in the studio and beyond

ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG K99
Полуотворени HiFi & Студио слушалки со врвен квалитет, комфорт и одличен однос цена-квалитет.
ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > AKG
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > AKG
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG MPA VL phantom power adapter
Phantom power adapter with XLR connector for L type MicroMic microphones with integrated bass roll-off switch.
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG WMS 40 MINI Instrument set ISM 3

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > AKG
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG WMS 40 MINI Vocal Set ISM3
UHF Wireless-System with dynamic handheld transmitter.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > AKG
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG WMS 40 Mini Wireless Instrument Set
AKG WMS40 Mini Instumental Set has a unique HDAP (High Definition Audio Performance) technology that ensures the best possible, most realistic sound at any time.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Бежични Микрофони > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG WMS 40 Mini2 Instrument-Microphone Set
Small, lightweight instrument wireless.

The AKG WMS 40 Minisystem includes an SR 40 MINI receiver, a PT 40 MINI pocket transmitter, a MKG L instrument cable, a universal power supply with US/UK/EU adapter, and one AA size dry battery.

ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > AKG
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > AKG
 
 
  Kliknite za više informacija     AKG
AKG WMS 40 MINI2 Mix Set
The WMS 40 MINI2 Mix Set 45A by AKG is a combination of the wireless instrument/guitar set containing the smallest and lightest bodypack and the vocal set with wireless microphone that gives you an unbeatable price-to-performance ratio.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > AKG
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > AKG
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Бежични Микрофони > AKG
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  AKG   
.
  AKG K99  
  AKG K99  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K171 MkII  
  AKG K171 MkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG MPA VL phantom power adapter  
  AKG WMS 40 Mini2 Instrument-Microphone Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG WMS 40 Mini2 Instrument-Microphone Set  
  AKG WMS 40 Mini2 Instrument-Microphone Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG WMS 40 Mini Wireless Instrument Set  
  AKG WMS 40 Mini Wireless Instrument Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG WMS 40 MINI2 Mix Set  
  AKG WMS 40 MINI2 Mix Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K77  
  AKG K77  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K81 DJ  
  AKG K81 DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356941)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360862)

 
Shure
 

3 .Peavey (956887)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920425)

 
Gewa
 

5 .Rode (859741)

 
Rode
 

6 .American DJ (759624)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743607)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597681)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587994)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572606)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520882)

 
Washburn
 

12 .Akai (476113)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445803)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445703)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364168)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти