БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите dbx Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 14  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx 1066
Dvokanalni kompresor / expander / gate sa "Peak Stop Plus Limiter" tehnologijom koja štiti zvučnike od neželjenih frekvencija uz smanjeno izobličenje koje je uobičajeno kod drugih "HARD" limitera...
ЦЕНА: 38.000 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > dbx
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx 1074 Quad Gate
Četvorokanalni gate u kućištu jedne rekovske visine. Balansirani XLR ulazi i izlazi po svakom kanalu + ulaz za signal eksternog okidanja. Osnovne kontrole po svakom kanalu: nivo aktivacije, vrijeme aktivacije i vrijeme otpuštanja + regulacija kritične frekvencije eksternog okidanja.
ЦЕНА: 45.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx 120A Subharmonic Synthesizer
Individualna kontrola za dva ranga subharmonijskih frekvencija.
ЦЕНА: 18.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > dbx
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > dbx
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx 1231 Graphic Equalizer
The dbx® 12 Series were designed to meet the needs of the most demanding sound reinforcement environments, while offering the simplicity of straightforward controls.
ЦЕНА: 20.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Еквилајзери > dbx
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > dbx
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx 160A
Jednokanalni kompresor / limiter iz legendarne dbx® 160 obitelji. Rack format. Posebno omiljen kod basista, drugih instrumentalista, studija, Broadcast-a. Posebna dbx® 160A's "INFINITY +" inverzna-kompresiona metoda.

ЦЕНА: 28.000 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > dbx
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > dbx
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx 2231 Dual 31-Band Graph. EQ
Stereo grafički ekvilajzer sa 31 podesivom frekvencijom. Balansirani XLR i TRS ulazi, filtar za odsijecanje sub basova, limiter sa podesivim pragom aktivacije i podešavanje kritičnih frekvencija u rasponu od -15dB do +15dB su standardna oprema ovog uređaja. Poseban kvalitet donosi patentirana Type III redukcija šuma koja povećava odnos signal / šum za preko 20dB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Еквилајзери > dbx
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > dbx
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx 223XL
DBX 223XL skretnica s dva načina rada: 2 staze stereo ili 3 staze mono.
ЦЕНА: 12.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx 376
Sjajni Tube Channel Procesor s digitalnim izlazom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > dbx
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx 386
Dvokanalno mikrofonski lampaško predpojačalo dbx kvalitete. Kombinira zvuk lampe s dbx® Type IV™ sistemom konverzije. Digitalni izlaz u AES/EBU i S/PDIF formatu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > dbx
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > dbx
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx db10 Di box passiv
Pasivni Di Box u jakom metalnom kućištu, sa Neutrik XLR pozlaćenim konektorima, kromiranim prekidačima, DBX transformer tehnologijom, trostupanjskim Pad prekidačem (0/20/40 dB), Flat/Filter prekidačem, mogućnošću rada na 18-48 Volt fantomskom napajanju, zelenim LED indikatorom, prekidačem za polaritet i prekidačem za uzemljenje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > dbx
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx db12 Di box activ
Aktivni Di Box u jakom metalnom kućištu, sa Neutrik XLR pozlaćenim konektorima, kromiranim prekidačima, DBX transformer tehnologijom, trostupanjskim Pad prekidačem (0/20/40 dB), Flat/Filter prekidačem, mogućnošću rada na 18-48 Volt fantomskom napajanju, zelenim LED indikatorom, prekidačem za polaritet i prekidačem za uzemljenje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > dbx
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx DriveRack PA+
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
The best just got even better! The DriveRack PA, far and away the world's most popular loud speaker management system has now become the DriveRack PA+; the best has indeed gotten better. Showcasing all the features that users around the world have come to expect, including easy setup, rock-solid reliability and unparalleled sound quality, the new version has gone to great lengths to earn its "plus." With more settings, more control and enhanced circuitry, the sound you seek is right at your fingertips.

ЦЕНА: 24.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx DriveRack PX
Ovo je uređaj koji će izvući maksimum iz Vašeg ozvučenja
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > dbx
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > dbx
 
 
  Kliknite za više informacija     dbx
dbx PB48 patch bay
The PB-48 is a 48 point patch bay (24 pairs) with TRS 1/4" phone jacks. The internal configuration offers 24 Card Assemblies with 2 jacks on each Card.
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > dbx
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > dbx
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2362525)

 
Behringer
 

2 .Shure (1364233)

 
Shure
 

3 .Peavey (958683)

 
Peavey
 

4 .Gewa (922659)

 
Gewa
 

5 .Rode (862004)

 
Rode
 

6 .American DJ (761040)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (745382)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599033)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589049)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (573935)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (522619)

 
Washburn
 

12 .Akai (477212)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (446946)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446597)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364749)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти