БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите ZOOM Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 32  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM AC-3 ACOUSTIC CREATOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
16.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
12.900,oo денDirect Box for Acoustic Instruments with 16 Source Guitar Presets, 15 Target Guitar Presets, Single-knob Compressor, 3-band EQ, 9 Effects, and Stereo Outputs

ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > ZOOM
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > ZOOM
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
Zoom AD-14 Power Adapter
DC5V AC Adapter
The ZOOM AD-14 is an AC power adapter designed for use with the H4n, R16, R24, Q3 or Q3HD.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
Zoom AD-16 Power Adapter
V DC Adapter for Zoom MS-50G, MS-100BT, G3, G2, A2, and the B2 processors
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > ZOOM
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM APH-1N | ACCESSORY PACKAGE FOR ZOOM H1N
Zoom H1n Accessory Pack with Tripod Stand, Mic Clip Adapter, Foam Windscreen, Padded Case, and USB Charger Cable with Wall Adapter
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM APH-4N PRO
APH-4NPRO
H4n Pro Accessory Pack for DSLR

ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM APH-5
APH-5
H5 Accessory Pack

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM APQ2HD Accessory Package
Give your Q2HD all the extras it needs to get the most out of your investment.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM B1ON
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
4.200,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.300,oo денBass Effects Pedal

ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори > ZOOM
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM B1XON
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
5.200,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
4.200,oo денBass Effects Pedal with Expression Pedal

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори > ZOOM
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM B3N
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
12.800,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
9.200,oo денIntuitive Multi-Effects Processor for BassistsЦЕНА: 12.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори > ZOOM
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM BCF-8
BCF-8
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM EXH6
Dual XLR/TRS Combo Input Capsule for H6 Recorder
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > ZOOM
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM F-CONTROL FRC-8
F-CONTROL
Mixing Control Surface for the Zoom F8 and F4

ЦЕНА: 27.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM FP02M
It's a volume pedal, a wah pedal and a pitch bender, all in one. Plug the FP02M into your Zoom guitar or bass effects device to add real-time control over volume, wah or pitch, as well as effects parameters such as modulation rate, distortion gain, and delay or reverb level. Rugged enough for the road, the FP02M sports an all-metal chassis and comes with a ¼" to ¼" connection cable.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > ZOOM
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
Zoom G1Xon
Guitar Multi Effects Pedal
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM G3N
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
11.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
8.200,oo денPedalboard-style Guitar Multi-effects with 5 Amp Models, 5 Cab Models, and 68 Effects Models

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > ZOOM
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > ZOOM
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM G5N
Multi-effects Pedal with 24-bit Digital FX, Onboard Stereo Looper, Tuner, 200 User Presets, USB Interface, and Headphone Output

ЦЕНА: 19.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > ZOOM
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
Zoom GHM-1
Guitar Headstock Mount for Action Cameras
ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато > ZOOM
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM H1 v2
The H1 Handy Recorder from Zoom is an easy-to-use, versatile stereo digital audio recorder that fits into the palm of your hand. Following in the footsteps of the popular H2 and H4n, the H1 brings pro-level recording to a more compact and affordable design.
ЦЕНА: 7.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM H2N
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 10200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 11500,oo ден

Representing a new generation of portable recording, the H2n is Zoom’s most innovative handheld recorder to date. We’ve packed groundbreaking features into an ultra-portable device that allows you to record pristine audio anywhere you go.

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM H4N PRO
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 14300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 15400,oo ден
ZOOM H4N PRO | 4-CHANNEL HANDHELD DIGITAL RECORDER

Portable Digital Recorder.
Representing the next level of professional recording performance, the H4n delivers superior audio quality and dramatically improves the user experience.

ЦЕНА: 15.400 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Хард Диск Снимачи > ZOOM
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
Zoom H5 Handy Recorder
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 16900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 19900,oo денThe H5 Handy from Zoom is a compact, portable handheld digital recorder that is capable of four-track recording and features an interchangeable, modular microphone system.

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Хард Диск Снимачи > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM H6 Handy Recorder
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 29.000,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
26.300,oo ден

Zoom ha've been building innovative, great-sounding products for the past thirty years. But with the revolutionary H6—the most versatile portable recorder ever—the bar is raised further still.

ЦЕНА: 29.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
Zoom HS-1
Hot/Cold Shoe Mount Adapter To 1/4"
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM MS50G MultiStomp
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

With a large LCD, stereo outputs, and tons of amps and effects presets, the Zoom MS-50G fits a huge multieffects processor into a single-stompbox-size pedal.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM MS70CDR
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Tons of Effects in a Single Pedal!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM PCF-4
ZOOM PCF-4
Protective Case for ZOOM F4 and F8 MultiTrack Field Recorders

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
Zoom Q4
Portable HD Video and Audio Recorder with Built-in XY Stereo Microphone System, LCD Screen, Onboard Speaker, and Windscreen
ЦЕНА: 17.800 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање > ZOOM
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
Zoom Q8
Portable HD Video and Audio Recorder with Wide-angle Lens, Interchangeable Mic System, Built-in Combo XLR/TRS Inputs, and LCD Screen
ЦЕНА: 27.800 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Хард Диск Снимачи > ZOOM
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM R16
Multi-Track SD Recorder Interface and Controller
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
Zoom R24 Multitrack
Recorder/Interface/Controller/Sampler
ЦЕНА: 33.400 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > ZOOM
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > ZOOM
 
 
  Kliknite za više informacija     ZOOM
ZOOM U-22
24-bit/96kHz 2-channel Portable USB Audio Interface with 2 Preamps and Bus/Battery Power
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > ZOOM
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356934)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360859)

 
Shure
 

3 .Peavey (956882)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920420)

 
Gewa
 

5 .Rode (859737)

 
Rode
 

6 .American DJ (759618)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743604)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597676)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587988)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572600)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520878)

 
Washburn
 

12 .Akai (476109)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445796)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445702)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364166)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти