БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Universal Audio Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 20  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 74400,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 94300,oo ден


Next-Generation Audio Conversion with Classic
Analog Sound and QUAD Core Processing.

ЦЕНА: 94.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > Universal Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Universal Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 49600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 66400,oo ден

ЦЕНА: 66.400 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > Universal Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Universal Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
UAD 4-710D TWIN FINITY
UAD 4-710D TWIN FINITY | 4-CHANNEL TWIN-FINITY MIC PRE & DI WITH DYNAMICS

The Universal Audio 4-710D offers four "Twin Finity" Tone-Blending mic preamps which are variable between Tube and Solid State, four Hi-Z D.I. Inputs plus classic 1176-style compression & 8 channels of pristine A/D conversion

ЦЕНА: 122.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
UAD ARROW
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 30900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 36900,oo ден

2-in/4-out Thunderbolt 3 Audio Interface with Solo DSP Accelerator, 1 SHARC Processor, 2 Unison Preamps, and Realtime Analog Classics Plug-in Package - Mac/PC AAX 64, VST, AU, RTAS

ЦЕНА: 36.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Universal Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio 1176 LN
Vjerna replika originalnog dizajna Billa Putnama, koja je u svoje vrijeme predstavljala revoluciju na polju limitiranja audio signala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio 2-1176
Konačno je pred Vama stereo verzija čuvenog 1176 limitera. Preko 2000 prodanih komada u svijetu i TEC nagrada samo su dokaz više da se prilikom dizajniranja stereo uređaja u kućištu iste veličine nije štedilo na kvalitetu. Naprotiv, postignute su jednako superiorne zvučne karakteristike u formi lakšoj za korišćenje!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio 2-610
Dvokanalno cijevno mikrofonsko i instrumentalno pojačalo visoke klase bazirano na predpojačavačkom stupnju čuvene Universal Audio 610 modularne konzole
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio 6176 Microphone Preamp - Compressor
Mogućnost da u jednom uređaju imate jedan od najboljih preampa i kompresora govori samo za sebe. Njihovo zvučno dopunjavanje kao da su dizajnirani da rade jedan sa drugim (i jesu), je fascinantno. Sve u svemu ukoliko tragate za Chanel Strip-om koji će ispuniti sva vaša očekivanja, ne tražite dalje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio 710 Twin-Finity
TWIN FINITY SINGLE CHANNEL TUBE AND SOLID STATE MIC PREAMP
ЦЕНА: 46.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8
Next-Generation Audio Conversion with
Classic Analog Sound

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio Apollo Twin Duo USB
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 48200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 67900,oo ден

10 x 6 USB 3 Audio Interface with UAD-2 DUO DSP, 2 x Unison Preamps, and Realtime Analog Classics Plug-in Bundle - Windows

ЦЕНА: 67.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > Universal Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Universal Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO X16
16 Channels of Elite Audio Conversion, HEXA Core Processing, and Surround Sound Monitoring.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO X6
Elite Audio Conversion with New HEXA Core Processing and Surround Sound.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > PCI, PCIe, PCMCIA ... > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO X8
Elite Audio Conversion with Four Unison Mic Preamps, HEXA Core Processing, and Surround Sound.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > PCI, PCIe, PCMCIA ... > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO X8p
Elite Audio Conversion with Eight Unison Mic Preamps, HEXA Core Processing, and Surround Sound.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > PCI, PCIe, PCMCIA ... > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio LA-3A
Replika originalnog LA-3A audio levelera koji se na tržištu prvi put pojavio daleke 1969. godine.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio SOLO 610
SOLO/610 - mikrofonsko i instrumentalno pojačalo
na bazi vakuumskih cijevi.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface
FIREWIRE AUDIO INTERFACE
ЦЕНА: 122.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio UAD 2 SATELLITE QUAD CORE TB
The Universal Audio UAD-2 Sat Thunderbolt Quad Core is a DSP accelerator with 4 processors.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > Universal Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     Universal Audio
Universal Audio UAD2 Satellite DSP
UAD-2: The industry’s most respected collection of audio plug-ins.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > Universal Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > DSP - Процесорски Карти > Universal Audio
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Universal Audio   
.
  Universal Audio SOLO 610  
  Universal Audio SOLO 610  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD ARROW  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD  
  UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio 6176 Microphone Preamp - Compressor  
  Universal Audio 6176  Microphone Preamp - Compressor  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2357061)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360935)

 
Shure
 

3 .Peavey (956972)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920476)

 
Gewa
 

5 .Rode (859804)

 
Rode
 

6 .American DJ (759660)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743649)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597697)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (588015)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572641)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520898)

 
Washburn
 

12 .Akai (476132)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445829)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445710)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364181)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти