БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Manley Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 25  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley 16 into 2 Mixer
16x2 mikser top klase s lampama na 2 Busa.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley All Tube Mid Frequency EQ
Mid Freqeuncy Enhanced Pultec EQ.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
MANLEY CORE REFERENCE CHANNEL STRIP

ЦЕНА: 149.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Dual Mono Mic Pre
Dvokanalno lampaško mikrofonsko predpojačalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley ELOP
Stereo elektro-optički limiter visoke klase koncipiran za rad po principu: Podesi i Zaboravi!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Enhanced Pultec EQP1A EQ
Originalni pasivni equalizer.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Gold Reference Multi Pattern Microphone
ZLATNI referensni multi patern mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Лампашки Микрофони > Manley
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley MAHI
These cute little guys produce around 40 watts RMS in Ultra-Linear mode or around 20 watts in TRIODE from a quartet of EL84 / 6BQ5 tubes driven by a 6414 dual triode driver and a 12AT7EH input dual triode.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Компоненти > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Massive Passive Stereo Tube EQ
Massive Passive je dvokanalni 4-stazni equalizer s high pass i low pass filterima. Potpuno lampaški, ogromnog headroom-a. TOP klasa.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Mono Mic Pre
Mikrofonsko lampaško predpojačalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Neo-Classic 250 Monoblock
A magazine reviewer once wrote the following about the Manley 250's: "In triode mode a pair of Manleys produces a remarkably three dimensional soundfield that is both convincing and seductive.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Компоненти > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Neo-Classic 300B Preamplifier
Our most esoteric product is THE 300B PREAMPLlFIER. This is the first and only preamp to feature these classic tubes. We had been designing the 300B into small power amps for many years and have always had great respect for the smooth natural sound of this tube.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Компоненти > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Neo-Classic 500 Monoblock
Tried and true: The Manley 500 and 250 Watt Monoblocks are our most powerful push-pull production-models. Both the circuit design and the selected componentry have been refined over years and years of development.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Компоненти > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Neo-Classic SE - PP 300B
The wonderfully simple 300B directly heated triode is virtually Lee De Forest's very first evolutionary 3-element piece, comprising only filament, input grid and anode output.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Компоненти > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Reference Cardioid Microphone
Referensni kardiodni lampaški mikrofon namijenjen studijskom radu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Лампашки Микрофони > Manley
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley SKIPJACK
Have you ever wanted to compare two (or more!) sets of interconnects or listen to the difference between a couple of preamps or a few CD players or be your own armchair reviewer? How about you guys with the Manley Steelhead? You have one line input available and have to keep swapping cables when you want to listen to your CD or tuner?
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Компоненти > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley SLAM!
Dobitnik TEC nagrade za 2003. godinu. Specifična kombinacija mikrofonskog predpojačala i stereo limitera omogućava veliki broj modova rada u samo jednom uređaju.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley SNAPPER
Another brilliant design from Mitch Margolis features a quartet of EL34's in a fully differential circuit topology, including the input (12AT7) and driver (7044 or 5687) stages. This Snapper can be driven fully balanced all the way through via the XLR inputs.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Компоненти > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Steelhead Phono Stage
We debuted to the world a killer frikkin' cool phono stage at CES 2001.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Компоненти > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Stereo Pultec EQP1A
Stereo equalizer.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Stereo Reference Gold Multi Pattern Microphone
Stereo referensni ZLATNI multi patern mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Лампашки Микрофони > Manley
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Stereo Variable Mu
LIMITER COMPRESSOR Svjetski priznat i godinama jedan od najbolje prodavanijih.
ЦЕНА: 216.163 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley TNT 2
Manley tehnologija u kompaktnom izdanju. Dvokanalni preamp neobične Tubes – No Tubes tehnologije omogućava da samo jednim uređajem dobijete potpuno različite karaktere Vašeg snimka - u samom startu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley Variable-MU
Stereo cijevni limiter kompresor. Jedan od rijetkih koji su postali standard kada su mastering studijske instalacije u pitanju.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > Manley
 
 
  Kliknite za više informacija     Manley
Manley VOXBOX
Cijevna grdosija specifičnog zvuka. Preamp sekcija ogromnog headrooma, precizan analogni mjerni uređaj, kompresor / limiter, de-esser, te vrhunski tropojasni ekvilajzer u kućištu nevjerovatno pedantne izrade garantiraju da ovakvu spravu nikada nećete mijenjati.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > Manley
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > Manley
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2343624)

 
Behringer
 

2 .Shure (1353243)

 
Shure
 

3 .Peavey (952647)

 
Peavey
 

4 .Gewa (916067)

 
Gewa
 

5 .Rode (854650)

 
Rode
 

6 .American DJ (756386)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (739589)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (594548)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (585703)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (570141)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (517193)

 
Washburn
 

12 .Akai (473297)

 
Akai
 

13 .M-Audio (443855)

 
M-Audio
 

14 .Allen&Heath (443234)

 
Allen&Heath
 

15 .HK Audio (362599)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти