БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите RME Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 16  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME ADI2
2-kanalni AD/DA konverter visokih perfomansi, 192 kHz/24 Bit.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME ADI2 Pro
RME’s Anniversary reference AD/DA converter is a USB 2.0 DAC, USB 2.0 interface and a high-end headphone amplifier.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > RME
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME ADI4 DD
RME's ADI-4 DD is a highly cost-efficient AES to ADAT and ADAT to AES converter. Support for up to 96 kHz and a built-in jitter suppression are just two of several outstanding features.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME ADI8 DS mk3
The ADI-8 DS Mk III is an 8-channel hi-end AD and DA converter in reference quality.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME ADI8 QS
192 kHz 8-kanalni High-End AES/EBU.ADAT.MADI AD/DA konverter


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME Babyface Pro
The exciting Babyface Pro once again demonstrates RME’s absolute commitment to superior craftsmanship, not only in audio circuits and driver development, but also in mechanics.
ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME FireFace 802
The Fireface 802 renews RME’s reputation built on the legendary Fireface 800. 60 channels of audio, high-end microphone preamps, reference class converters, a complete effects section and operation at up to 192 kHz are the base for many more features
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > RME
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME FireFace UC
RME's Fireface UC continues the Fireface legacy, but this time trades in FireWire for USB. Using a newly developed RME Hammerfall core, the Fireface UC is capable of super-low latencies when running multi-channel audio. Two different firmware versions with different transfer methods are used, effectively removing the current restrictions of USB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME Fireface UCX

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME Fireface UFX
60 channels of audio! Digitally controlled high-end preamps, reference class converters and full 192 kHz operation.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME Fireface UFX+
The Fireface UFX+ becomes the center of any multitrack studio because it is able to handle up to 94 channels I/O with ease. With unprecedented flexibility, compatibility, the inclusion of DURec (Direct USB Recording) and RME’s famous low latency hardware and driver designs, the Fireface UFX+ raises the bar to new heights.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME HDSPe Raydat
ADAT/AES PCI Express zvučna kartica s 72 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > PCI, PCIe, PCMCIA ... > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME MADIface Pro
Because of its physical design and versatile I/O, the MADIface Pro is the perfect mobile solution where quality audio is critical. As well as remote, live, broadcast and industrial applications, the MADIface Pro is also the complete solution for the studio.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME MADIface USB
Record and play back 64 channels of digital audio over USB 2.0 -- courtesy of the MADIface's MADI optical and MADI coaxial I/O, and RME's TotalMix software.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME MADIface XT
RME's MADIface XT is the world's first USB3 audio interface - and the world's smallest portable interface that provides access to hundreds of audio channels in such a small package.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
 
  Kliknite za više informacija     RME
RME OctaMic II
OctaMic II donosi 8-kanalnu 192 kHz/24 bit AD konverziju s 8 instumentalnih/mikrofonskih predpojačala vrhunske klase u kombinaciji s vrhunskom tehnologijom i već prokušanom RME tehnologijom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > RME
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > RME
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RME   
.
  RME ADI8 DS mk3  
  RME ADI8 DS mk3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME Fireface UFX  
  RME Fireface UFX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME ADI2 Pro  
  RME Fireface UFX+  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME Fireface UFX+  
  RME Fireface UFX+  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface XT  
  RME MADIface XT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace UC  
  RME FireFace UC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace 802  
  RME FireFace 802  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356936)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360861)

 
Shure
 

3 .Peavey (956885)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920423)

 
Gewa
 

5 .Rode (859737)

 
Rode
 

6 .American DJ (759618)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743605)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597676)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587990)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572602)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520879)

 
Washburn
 

12 .Akai (476110)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445798)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445702)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364167)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти