БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Apogee Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 12  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee Big Ben
Karika koja često nedostaje u digitalnim studijskim instalacijama. U pitanju je najrevolucionarniji davač digitalnog takta za sve digitalne sprave u lancu, bilo da se radi o studijskim uređajima ili visokozahtjevnim digitalnim live aplikacijama. TEC nagrada iz 2004. godine je potvrdila ispravnost inovativnog koncepta Apogee-jevih stručnjaka. Davanje ekstremno stabilnog digitalnog takta iz ovog uređaja čini da svi digitalni uređaji u studiju rade izuzetno stabilno i sinhrono, a da krajnji rezlutat bude čujno prijatniji. Minimalno odstupanje vremenskog koda (jitter), mogućnost konverzije različitih digitalnih formata taktiranja, kao i podrška za sve poznate formate; dopunjena sistemom za spriječavanje ispadanja uređaja iz sinhronizacije prilikom pada jednog uređaja u lancu, čine ovaj uređaj apsolutno neophodnim u vrhunskim studijima koji posjeduju veliku količinu digitalne opreme.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee Duet
Duet je dvo-kanalni FireWire audio interfejs sa 2 XLR ulaza i bus napajanjem. Kontrole funkcija izravno u Apple's Logic Pro, Soundtrack Pro i GarageBand ...
Napokon Apogee sa cijenom "za raju" -)

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > Apogee
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
APOGEE DUET FOR IPAD & MAC
Slide background
2 IN x 4 OUT USB Audio Interface for Mac and PC

ЦЕНА: 37.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee Duet2
Apogee's Duet is the most respected portable audio interface ever. Along with receiving many industry awards, Duet has also been instrumental in the creation of numerous GRAMMY winning records.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee GiO
GiO is the complete guitar interface for Apple’s new Logic Studio 9, MainStage 2 and GarageBand ’09. Combining effects control, recording functions and amazing sound quality, GiO delivers total access to incredible sounding guitar amps and effects in a single foot controller and interface.
ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee JAM
Guitar Interface for iPad, iPhone, and Mac
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Софтвер > Apogee
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee JAM 96k
Professional quality guitar interface for iPhone, iPad, iPod touch and Mac
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > Apogee
Kатегорија: Studio & Recording > Дигитални ХД Снимачи > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee MiC
Mobile recording microphone, with world-class Apogee technology for your iPad, iPhone, and Mac.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Apogee
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Apogee
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Apogee
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee MiC 96k
Professional quality microphone for GarageBand on iPad, iPhone and Mac
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Apogee
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Apogee
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee One
USB audio interfejs visoke klase namjenjen Mac korisnicima. Čuvena Apogee tehnologija u kućištu džepne veličine
ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee Quartet
Apogee's Quartet professional USB audio interface gives you the ultimate desktop recording experience on your Mac or iOS device. Quartet juices your workflow with four inputs and eight outputs of legendary Apogee AD/DA conversion and four world-class mic pres.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > Apogee
 
 
  Kliknite za više informacija     Apogee
Apogee Symphony I/O
Simply the best sounding interface Apogee has ever made
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356934)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360859)

 
Shure
 

3 .Peavey (956883)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920421)

 
Gewa
 

5 .Rode (859737)

 
Rode
 

6 .American DJ (759618)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743604)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597676)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587990)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572600)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520878)

 
Washburn
 

12 .Akai (476109)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445796)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445702)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364166)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти