БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Novation Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 20  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION 25 KEY BAG
Gigging and making music on the move is a big part of many musicians' lives, so Novation makes carrying cases for our keyboards. Novation's backpack-style Soft Carry Case is the perfect way to transport your 25-key controller keyboard.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION BASS STATION II
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 26.400,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 28.900,oo ден

NOVATION BASS STATION II | ANALOGUE MONO SYNTHESIZER

The Novation Bass Station II is an analogue mono-synth perfectly suited to massive bass lines as well as leads and arpeggios.
Building on the original and much loved Bassstation, the Bass Station II utilises an all-analogue signal path, including the effects section. Bringing the synth up to date, you can now store and recall patches with spaces for 64 user presets alongside 64 killer on-board presets. Intuitively laid out, there are plenty of knobs and sliders for all the major synth functions meaning dynamic performance is at the very heart of the keyboard and to further this there are 25 velocity sensitive, full size keys with assignable aftertouch. Also included is MIDI over USB or 5 pin din.

ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > Novation
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Novation
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Novation
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX
NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX | ANALOG MODELING SYNTHESIZER

ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
23.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
17.900,oo ден


The Novation Circuit Groove Box: Designed to inspire.
The Circuit is a grid based groove box that can stand on its own two feet without the need for software or computers. It’s compact; battery powered and features a powerful built-in speaker giving you all you need to make music anywhere. Two Novation polysynths and a four-part drum machine, combined with an intuitive grid-based sequencer in a box that will have you making electronic music in minutes.

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Novation
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Novation
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
Novation Dicer Carry Case
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Dicer has been designed to be portable. The Dicer Carry Case is hard-shelled and protects your Dicer whether in your bag or carried loose. Elasticated pouches keep your Dicer firmly in place and netted pockets keep the cables tidily stowed.

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
Novation Dicer USB
Deck-mountable USB DJ Cue and Loop Controller

There are many excellent DJ controllers and control surfaces out there that take advantage of Serato Scratch's advanced cue and looping functions. On the other hand, there are many more that don't. You don't need a new deck in order to get the most out of Scratch anymore - all you need is a Novation Dicer!

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
Novation IMPULSE 25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 10500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 13500,oo ден


Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Novation
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
Novation IMPULSE 49
Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
Novation IMPULSE 61
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 19900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 21900,oo ден

Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.

ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa > Novation
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION LAUNCH CONTROL XL MKII
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 10500,oo ден

ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Novation
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Novation
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION LAUNCHKEY 25 MK2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9400,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 9900,oo ден


NOVATION LAUNCHKEY 25 MK2 | USB MIDI CONTROLLER KEYBOARD

The Novation Launchkey 25 Mk2 USB Controller Keyboard is a powerful and versatile compact 25-key controller keyboard jam packed with features; ideal for both studio and live use. The heart of any MIDI keyboard controller is the keyboard itself. The Launchkey synth-style keyboard is lightweight, fast and very easy to play, but also velocity-sensitive so you can create truly expressive performances.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION LAUNCHKEY 49
Essential keyboard controller with everything you need to make music, collaborate and jam in Ableton Live
Launchkey is our easy-to-use MIDI keyboard controller. It’s pretty much the quickest and easiest way to produce and perform electronic music, especially in Ableton Live – because we designed it specifically for the purpose. You just plug in via USB and the keys, faders, knobs and pads immediately spring into life, giving you hands-on control of your grid, instruments, effects and mixer.

Of course, if you don’t use Ableton, it’ll automatically map to other major music software too

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > Novation
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION LAUNCHKEY 61 MK2
NOVATION LAUNCHKEY 61 MK2 | USB MIDI CONTROLLER KEYBOARD

The Novation Launchkey 61 Mk2 USB Controller Keyboard is a powerful and versatile compact 61-key controller keyboard jam packed with features; ideal for both studio and live use. The heart of any MIDI keyboard controller is the keyboard itself. The Launchkey synth-style keyboard is lightweight, fast and very easy to play, but also velocity-sensitive so you can create truly expressive performances.

ЦЕНА: 16.300 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION LAUNCHKEY MINI 25
25-mini-key USB Controller Keyboard with 16 Tricolor Performance Pads, 8 Knobs, Dedicated Navigation and Control Buttons, and Bundled Software
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Novation
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION LAUNCHPAD
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 11900,oo ден

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Novation
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
Novation LAUNCHpad Bag
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Does your Novation Launchpad controller travel? Then you need the Launchpad Sleeve to get it there and back safely! Novation and Ableton worked together to create this handy, lightweight Launchpad Sleeve, which fits your Launchpad perfectly and makes it incredibly easy to take it wherever you go.

ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Novation
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
Novation Launchpad Mini MK2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6900,oo ден

Compact Pad Controller for Ableton Live with 64 Tricolor Backlit Performance Pads, 16 Programmable Soft Buttons, and Ableton Live Lite Software

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION LAUNCHPAD PRO
NOVATION LAUNCHPAD PRO | PROFESSIONAL ABLETON LIVE USB GRID CONTROLLER

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
18.300,oo ден

НОВА ЦЕНА:
15.500,oo ден


The Novation Launchpad Pro USB Grid Controller is a professional, Ableton Live USB grid controller that lets you create dynamic, expressive performances simply and easily. An 8x8 grid of colour changing, velocity-sensitive pads are your source of input and they can trigger and combine clips, create dynamic beats, bash out melodic lines and even control your external hardware.

ЦЕНА: 18.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Novation
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
Novation MiniNova
MiniNova is a compact, super-cool studio and live synth with the same sound engine as its big brother; UltraNova. It comes with 256 incredible onboard sounds that you can tweak with five knobs, or totally warp with eight 'animate' buttons. It has up to 18 voices with as many as five synth effects on each sound. MiniNova also has an onboard VocalTune™ effect as well as a classic vocoder so you can recreate iconic vocal sounds from hip hop, urban and electronic music.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > Novation
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
NOVATION SL 49 MK 3
NOVATION SL 49 MK3

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 34.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 39.600,oo ден

ЦЕНА: 34.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > Novation
 
 
  Kliknite za više informacija     Novation
Novation UltraNova
UltraNova is the new generation of Novation’s iconic ‘Nova’ range of synthesizers. It packs the massive ‘Nova’ sound into a compact body with a built-in vocoder.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > Novation
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Novation
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Novation   
.
  Novation Dicer USB  
  Novation Dicer USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation Launchpad Mini MK2  
  Novation Launchpad Mini MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCH CONTROL XL MKII  
  Novation IMPULSE 49  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation IMPULSE 49  
  Novation IMPULSE 49  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation UltraNova  
  Novation UltraNova  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHPAD  
  NOVATION LAUNCHPAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356199)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360463)

 
Shure
 

3 .Peavey (956674)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920108)

 
Gewa
 

5 .Rode (859469)

 
Rode
 

6 .American DJ (759442)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743323)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597534)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587849)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572435)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520745)

 
Washburn
 

12 .Akai (475966)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445640)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445623)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364081)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти