БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Stanton Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 17  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton 400 V3
Stanton 400 V3 DJ Cartridge
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton 500 V3
Stanton 500 V3 Standard DJ Cartridge
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton 520 V3
Stanton 520.V3 sferični DJ Cartridge
Najbolja u seriji 500 za scratching. Male suspenzije. Novi industrijski dizajn.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton 681 EEE MK III
Nevjerovatna kvaliteta!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton C.324A
Stolni CD Player s na dodir osjetljivim Jog Wheel-om za "Scratching" i "Beat Juggling". Mp3 reprodukcija i Display s vidljivošću teksta, pretraživanja foldera itd. Sedam visoko kvalitetnih digitalnih efekata i sinhronizirani "Sampling and Looping".
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton Discmaster V3
Novi Discmaster V3 od Stanton-a, svijetski lider DJ cartridg-a.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton DJ Pro 2000
Visoko kvalitetne stereo slušalice namijenjene profesionalnim DJ-evima.
ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Stanton
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton DJ PRO 3000
The new DJ PRO 3000 is the newest addition to the Stanton line of high quality headphones. With the same great features of previous Stanton headphones and a few new additions, this headphone is definitely in a class of its own.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Stanton
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton DJ PRO 60
The new DJ PRO 60 compact, lightweight stereo headphones feature a comfortable self-adjusting headband and exceptional low end response. They come packaged with a free carrying pouch.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Stanton
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton DS-3 Stylus
High output and bass with minimal cue burn
ЦЕНА: 990 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton Groovemaster.V3
Svaki od ovih kertridža je ručno rađen ne bi li omogućio “najbolje od najboljeg”, bar što se tiče DJ kertridža. Sferični umetak ima Super High Polish dijamantski vrh koji spriječava oštećenje vinila, a ujedno ima i duži trajni rok. Nijedan drugi kertridž na planeti ne bi mogao prisvojiti ove tvrdnje. Zlatni finiš i zlatni konektor dodati će Vašem performansu elitni izgled. Pakiranje je omotano u mali aluminijumski kofer sa čistim pleksiglasom odozgo. Veoma je pogodan za transport pri većim distancama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton L720EE
Igla dizajnirana za TP 4 ručicu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton SMX.202
Dvokanalni DJ mixer...
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton ST.150
Gramofon sa svjetski priznatim snažnim torque motorom
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Грамофони > Stanton
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton STR8.150
Gramofon "Heavy Duty Steel" konstrukcije koji ima upravo sve osobine koje jedan profesionalni DJ može poželjeti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton T.92USB
The T.92 USB is a direct-drive professional turntable with built-in USB connectivity. The USB port and supplied software make it easier than ever to digitalize vinyl recordings. With features such as key lock and a pitch range of ±%12, the T.92 USB effortlessly fits in with a regular DJ setup.
ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Stanton
Kатегорија: HI-FI & Consumer > Portable audio i consumer electronic > Stanton
 
 
  Kliknite za više informacija     Stanton
Stanton Trackmaster V3
Savršen alat za klubske DJ sferičnog dizajna.
ЦЕНА: 4.250 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356201)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360463)

 
Shure
 

3 .Peavey (956676)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920116)

 
Gewa
 

5 .Rode (859470)

 
Rode
 

6 .American DJ (759443)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743323)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597534)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587850)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572436)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520745)

 
Washburn
 

12 .Akai (475979)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445643)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445623)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364081)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти