БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Numark Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 39  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Nuamrk TTX USB
A MODERN CLASSIC WITH COMPUTER CONNECTIVITY.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark CC-1RS
Replacement stylus for the CC-1 Cartridge.
ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark CDN77 USB
Complete rack-mountable solution for DJs using CD and USB media.
ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark DJ iO2
Complete I/O system for laptop performers.

ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Numark
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark DJ2GO
DJ2GO is a portable, affordable and highly capable DJ controller that allows you to control your favorite DJ software with a tactile feel that can’t be matched using a computer mouse and keyboard.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark GrooveTool RS
Replacement stylus for GrooveTool Cartridge.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark HF Wireless
CUT THE CORD WITH NUMARK HF WIRELESS HEADPHONES

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 3.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5.100,oo ден

Be free to Move! We’ve eliminated that restrictive cable with our new high-performance wireless headphones


ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Numark
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Слушалки и Аксесоари > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark HF125
CLARITY AND COMFORT FOR THE MODERN DJ
One place a DJ can't compromise, is in how they hear their mix. The Numark HF-125 headphone set delivers the goods with flexible 7-position independently adjustable dual ear cups, large 40mm Mylar speaker drivers, 6' tangle-resistant cord with 1/4" connector, and padded headband and ear cups.

ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark HF150
Portable Pro Performance
With the rise in low-profile, highly portable DJ gear, it is entirely possible to work an entire show with a backpack full of stuff.

ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark HF325
Pro DJ Performance
Hard working DJs require headphones for airtight performances. A quality set of headphones can be the difference between a good show and a great one.

ЦЕНА: 4.000 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark Laptop Stand Pro
The Numark LAPTOP STAND is the DJ’s computer-elevation station

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 3800,oo ден
НОВА ЦЕНА : 3200,oo ден

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK M101 2
Get up and running quickly at any gig
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark M101 USB Black
2-Channel All-Purpose Mixer with USB
ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark M2 2-Channel Scratch Mixer
Pure professional power.
M2 is a two-channel DJ scratch mixer with all the essentials to hit the stage in Numark style.

ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark M3
M3 is a tabletop DJ mixer with all of the DJ-essentials plus bonus music-manipulation controls that set you apart from the crowd.
ЦЕНА: 9.000 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark M4
Three-Channel Scratch Mixer
M4 is a three-channel tabletop mixer designed for any DJ who needs maximum flexibility. It features a replaceable crossfader with reverse and slope controls, a 1/4" microphone input with EQ, and plenty of routing for phono and line level devices.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Numark
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark M6 USB
4-Channel USB DJ Mixer
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK MIX TRACK CASE

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark Mixdeck Express
3-Channel DJ Controller with CD & USB Playback
Perform your sets with any kind of media.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Numark
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Numark
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK MIXTRACK PLATINUM
NUMARK MIXTRACK PLATINUM | DJ CONTROLLER WITH JOG WHEEL DISPLAY

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 17900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 13900,oo ден

The Highly-Anticipated Mixtrack Platinum DJ controller.
Setting the pace as the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, Numark presents the Mixtrack Platinum DJ controller. This latest addition to the Mixtrack Numark family series enhances the performance of any DJ, from skilled amateur to the most advanced professional.
Mixtrack Platinum offers a host of great features, such as a built-in custom LCD display screen in each 5” capacitive jog wheel, 4-channel mixing capabilities, Filter and gain controllers for each channel, Effects, and 24-bit audio output. Yes—we know with all these amazing features are incredible: it’s like listening to a new song that you know is going to be platinum!

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Numark
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Numark
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark Mixtrack Pro 3
Here it is—the Amazing Mixtrack Pro 3 DJ controller.

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 15900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 12900,oo ден

From Numark the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, comes the incredible MIXTRACK PRO 3 DJ controller, designed with the skilled, professionally-aspiring DJ in mind. It’s the latest addition to the Numark family of industry-leading DJ solutions.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Numark
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark Mixtrack Pro 3 White
All-in-one Controller Solution for Serato DJ
ЦЕНА: 16.400 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark MP102
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 200 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
7.900,oo ден


PROFESSIONAL MP3 CD PLAYER
Designed for a variety of applications, the MP102 CD player is a rackmountable solution to a wide variety of music playback requirements. Numark’s MP102 plays standard audio CDs and
MP3 CDs, provides buffered Anti-Shock™ memory protection, delivers seamless looping for both CD audio and MP3 files, pitch control with a pitch bend wheel, stereo RCA and digital outputs, and balanced outputs.

ЦЕНА: 13.100 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK N-WAVE 360

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark NDX500
USB/CD Media Player and Software Controller
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > Numark
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK NTX1000
Numark recognizes your need for a professional turntable that capitalizes on the resurgent popularity of vinyl for DJ gigs. But we’re mindful that you need for both versatility and value. The NTX1000 gives you everything you’re looking for. It’s a no-compromise direct-drive turntable that has all the features and performance demanded by you—the professional DJ.
ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK NV II
NUMARK NV II | INTELLIGENT DUAL-DISPLAY CONTROLLER FOR SERATO DJ

ReiNVenting DJ Performance
The NV II with its sleek design, seasoned with red and white colors, really grabs your attention. But it’s so much more—it improves on the superior performance of the original NV! Suited and tailored with an eye-catching symmetrical design, the NV II features an upgraded layout with clear markings for fast, responsive operation. Its striking platter design with hints of red make the NV II one hot controller!
What’s under the hood? Aside from cool look and those great 4.3-inch full-color screens, the NV II adds gridlines on the screens so you can seamlessly beat match your tracks. In addition the NV II adds a 5-column sort to view your music 3 columns at time by song, artist, time, bpm and key. We didn’t just improve an already great DJ controller—we created the NV II to reiNVigorate your DJ skills!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK NV II

ЦЕНА: 38.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark Orbit
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.300,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
4.900,oo ден
Numark's Orbit wireless MIDI performance controller lets you step out and take your show center stage where it belongs.

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Numark
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK PARTYMIX
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 6900,oo ден
АРТИСТ ПОПУСТ : 5900,oo ден

NUMARK PARTYMIX | DJ SOFTWARE CONTROLLER WITH BUILT IN LIGHTSHOW

Let’s get this party started!
No matter what your skill level you can get any party started with the Party Mix! This is an amazing DJ Controller that connects directly to your laptop and lets you play and mix all of your favorite songs and videos with the included DJ software. Mix, blend and create just the right mood with this 2-channel DJ controller that empowers you to rock the house. Preview your mix in your headphones before you crossfade the music to your speakers—like a pro! With Party Mix, you can manually sync the beat (or auto sync) and blend your songs with your playlist.
With Party Mix’s built-in light show you will shower the room with beat synchronized colorful light patterns, creating the perfect party atmosphere!

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Numark
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK PARTYMIX PRO
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 17900,oo ден
АРТИСТ ПОПУСТ : 12900,oo ден


Party DJ Control System with audio outputs
Simple plug and play
Virtual DJ LE software included
Built-in light show creates party atmosphere
Cool effects and multiple pad modes with looping and sampling
Sync buttons for easy mixing control
1/4" headphone jack to preview for cueing

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Numark
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK PT 01 SCRATCH
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 10800,oo ден
АРТИСТ ПОПУСТ : 7900,oo ден

NUMARK PT 01 SCRATCH | PORTABLE TURNTABLE WITH DJ SCRATCH SWITCH

The New Era of Scratch
It’s a new era for DJs! With the PT01 Scratch portable turntable, you can scratch and cut—anywhere. Built with Numark’s exclusive Adjustable Scratch Switch™, PT01 Scratch enables you to grab your favorite scratch record (not included) and perform any turntablist scratch routine, whether you have access to AC wall power or you’re outdoors with your friends.
While keeping FRESH with a dope paint job, PT01 Scratch is designed for any DJ that is passionate for the art of turntablism and enjoy digging for vinyl records

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK PT01 TOURING
NUMARK PT01 TOURING | CLASSICALLY-STYLED SUITCASE PORTABLE USB TURNTABLE

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 4.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5.400,oo ден

Play your favorite records--anywhere!
The Numark PT Touring turntable is a classically-styled suitcase unit that recalls the popular portable turntables from the past. PT Touring has a rugged case with a handle so you can carry it anywhere. It plays all your 33 1/3, 45 and 78 RPM records, comes with a 45 RPM adapter, and it has built-in stereo speakers for convenient listening without needing to connect external speakers. In addition, it has RCA outputs for simple connection to home audio equipment and a convenient Auto-Stop feature kicks in when it reaches the end of the record. Plus with its USB port, included USB cable and downloadable EZ Vinyl/Tape Convertersoftware, converting analog records into digital files for archiving on your computer is a snap.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark Red Wave Headphones
RED WAVE headphones were designed with the entire DJ experience in mind. Their superior sound, eye-catching looks and comfortable design make RED WAVE headphones the clear choice of professional DJs.
ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark Stereo IO
STEREO|iO is a connection box that turns analog audio into digital signal. STEREO|iO has RCA plugs for use with virtually any audio equipment from DJ mixers to turntables, its other end has a USB connector for your Mac or PC.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Numark
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark TT250USB
Professional DJ Direct Drive Turntable
ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark TTUSB
DJ Turntable with USB Digital Output, Includes Cartridge and Headshell
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
NUMARK WM200
RUGGED DURABILITY AND CRYSTAL CLEAR VOCALS ARE COMBINED FOR THE PERFECT DJ MICROPHONE

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Numark
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
 
  Kliknite za više informacija     Numark
Numark X6
РАСПРОДАДЕНО

Компактен дигитален scratch mixer со BEAT SYNC дигитални ефекти.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  Numark TTUSB  
  Numark TTUSB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PARTYMIX PRO  
  NUMARK PARTYMIX PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark CDN77 USB  
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF Wireless  
  Numark HF Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixtrack Pro 3  
  Numark Mixtrack Pro 3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF325  
  Numark HF325  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF125  
  Numark HF125  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2357068)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360940)

 
Shure
 

3 .Peavey (956979)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920480)

 
Gewa
 

5 .Rode (859812)

 
Rode
 

6 .American DJ (759660)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743656)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597699)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (588018)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572647)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520902)

 
Washburn
 

12 .Akai (476140)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445832)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445715)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364185)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти