БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Washburn Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 66  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Wasburn Parallaxe PXL200FTB
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 34.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washbrurn C44CE Classic Guitar
Nylon stringed classical guitars have an ageless appeal regardless of the genre of music you play.
ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn C104SCE
Ozvučena klasična gitara, dizajnirana za ekstra komforno sviranje (pristup gornjim registrima), izuzetna izrada i B Band elektronika.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn C40
Model “Cadiz” - NAJPOPULARNIJA klasična gitara u shop-u.
Artikuliran i balansiran ton. Ružino drvo sprijeda i straga. Mahagonijev vrat. Najbolji odnos uloženog i dobivenog, samo od Washburn-a.

ЦЕНА: 10.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
WASHBURN C5 | CLASSIC GUITAR
WASHBURN C5 | CLASSIC GUITAR
The Mellow Sound fo Nylon Strings
Get the mellow sound of nylon strings with the Washburn C5 classical guitar. The select spruce top and catalpa back and sides deliver warm tones with great projection. A comfortable mahogany neck and rosewood fretboard offer an ideal shape, width, and string spacing for the classical player. The classical guitar is great for the beginning student due to the ease of play and low tension strings. Gold hardware and pearloid-buttoned tuners give the C5 classical guitar a touch of class. This affordable instrument is great for students and more advanced players. From flamenco to jazz to classical, the Washburn C5 is ready to perform.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn C64SCE
Washburn ozvučena klasična gitara superiorne izrade i balansiranog tona. Dolazi s B-Band™ A3 predpojačalom i klasičnim cutaway-om.
ЦЕНА: 19.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn C80S
Model “Madrid”.
Tradicionalni ton vrlo izbalansiran. Ružino drvo sprijeda i straga. Mahagonijev vrat. Pozlaćene štimalice.

ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn EA20 Mini Jumbo Florentine
The Washburn EA20 Mini Jumbo acoustic-electric guitar has been a go-to guitar for performing musicians for decades now. The large body gives you a powerful, punchy sound, while the elegant-looking florentine cutaway gives you easy upper-fret access.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 18.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn EA20SDL
Ozvučena akustična gitara s pick-upom i predpojačalom namijenjena za sve glazbene pravce.
ЦЕНА: 28.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn GB3
Futrola za Bas gitaru
ЦЕНА: 1.650 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn GB4
Futrola za električnu gitaru
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn GB70
Futrola za akustičnu gitaru
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn GC111
Gitarski kofer za washburn F seriju gitara. (Pogodan i za neozvučene klasične gitare)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
WASHBURN HD10 S
Washburn's HD10S is a dreadnought acoustic guitar boasting a solid spruce top with quarter sawn scalloped Sitka spruce bracing that provides superior tone which will improve with age. It is paired with the popular tonewood mahogany for the body and neck, and a rosewood fingerboard and bridge. Other appointments include die-cast tuners for quick, easy and accurate tuning, NuBone nut a Washburn tortoise pickguard and a custom rosette.

ЦЕНА: 18.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
WASHBURN HF 11S
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 16.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 19.000,oo ден

The F11S is well suited to finger picking and those who prefer a smaller bodied acoustic. It’s a great performing or recording instrument.

ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Washburn
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn J5
Gitara iz Jazz serije javorovog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn J7
J7 gitara iz Jazz serije s popularnim Bigsby tremolom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn LSJ743STSK Lakeside
Washburn Jumbo Acoustic Guitar, Lakeside Series
ЦЕНА: 35.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn NV100
Gitara na profesionalnom nivou - trijumf Washburn-ovih inženjera zvuka!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn Parallaxe PSX20FRTBB
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 57.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn Parallaxe PX-SOLAR170C
НАСКОРО!!!
The PX-Solar Series is the signature line of swedish guitarist and producer Ola Englund (The Haunted, Feared, former Six Feet Under...).

ЦЕНА: 43.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn Parallaxe PXL10WA
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 38.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn Parallaxe PXL20B
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 51.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn Parallaxe PXM100C
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn Parallaxe PXM10FRQTBLM
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 56.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn Parallaxe PXM20EFTBM
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 54.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn Parallaxe PXS10EDLXTBM
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 47.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn Parallaxe PXS2000RC
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 27.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn RX10
Električna gitara povoljne cijene i tijela od lipe i javorov vrat
ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn T12B Pack
Се што е потребно за да започнете со свирење на бас гитара на едно место!
Бас гитара Washburn T12, бас заслиувач од 15W, футрола, каиш, кабел, штимер...

ЦЕНА: 19.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn T14
Washburn Taurus Series
The Washburn T14 is the ideal working man's gig machine. This highly affordable bass is truly an acheivement. Taurus basses are pro level in every way, from the fine woods and finishes to the high quality components, you'll be stunned by what you can do on this instrument.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn T14Q
Washburn Taurus Series
The Washburn T14 is the ideal working man's gig machine. This highly affordable bass is truly an acheivement. Taurus basses are pro level in every way, from the fine woods and finishes to the high quality components, you'll be stu
Faux quilted maple top

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn T24
Jedan od Washburn basova najpristupačniji cijenom je doista veliki uspjeh. Ovi basovi su na profesionalnoj razini u svakom smislu, od drveta i izrade pa sve do super kvalitetnih komponenti elektronike. Bit ćete iznenađeni što sve ovaj instrument može. Verzija s 4 žice.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn T25
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА:400 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
18.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО
Jedan od Washburn basova najpristupačniji cijenom je doista veliki uspjeh. Ovi basovi su na profesionalnoj razini u svakom smislu, od drveta i izrade pa sve do super kvalitetnih komponenti elektronike. Bit ćete iznenađeni što sve ovaj instrument može. Ovo je verzija sa 5 žica.

ЦЕНА: 25.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Washburn
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn U20 Ukulele
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Concert Ukulele, Mahogany all woods, excellent grains, open- pores satin finish with high quality chrome head machines.

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Останати Жичани Инструметни > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WC90 Pack
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Пакет класична гитара од познатата фирма за музички инструменти Washburn.
Се што е Ви е потребно за почеток е токму овој пакет.

ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WCSD30S
The WCSD30S features a Solid Sitka Spruce top, Zebrawood back, sides, bridge, headstock cap and pickguard, multi-lam binding, mahogany neck with maple fingerboard, diecast tuners, 25.5” scale, gloss finish, and comes equipped with DAddario® EXP-16 coated strings. It also comes with a gigbag and includes a Limited Lifetime Warranty.
ЦЕНА: 24.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD 220SEATB
Dreadnought Wstrern Guitar
ЦЕНА: 28.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10
Washburn nevjerovatne cijene - nevjerovatne kvalitete - nevjerovatne svirljivosti....ukratko: NEVJEROVATNO!

ЦЕНА: 11.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10 Pack
Одличен пакет за почетници, со сите неопходни алатки за свирење на електрична гитара!
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10CE
Akustična gitara Dreadnought cutaway stila.
ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10CE NS
Акустична-озвучена гитара со метални жици. Погодна за свирење на секаков вид музика. Одлична изработка.
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10CE Pack
Фантастичен гитарски пакет кој содржи се што ви е потребно за свирење: WD10CE електро-акустична гитара со вграден штимер, ремен, Gig Bag футрола, 3 трзалици и DVD со часови за гитара.
ЦЕНА: 18.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10S
Акустична гитара од светски познатата марка Washburn.
Одлична полу-професионална гитара во сооднос цена/квалитет.
Уверете се самите.

ЦЕНА: 14.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10S Natural Satin
Dreadnought Acoustic Guitar Natural
ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10SCE
Akustična gitara s prednjicom od Aljaske Siteke i mahagonijevim stranicama i zadnjim dijelom. Fishman Isys+ sistem štimanja i predpojačala.
ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10SCE Left Handed
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Featuring a new look, the Washburn WD10S is the next generation of the world's best selling acoustic guitar.

ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD10SLH
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

WD10S LEFT-HANDED ACOUSTIC GUITAR

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD130SLTD Anniversary
РАСПРОДАДЕНО

The history of Washburn Guitars is the history of a wide range of musicians. From blues players who shaped rock 'n roll to multi-platinum recording artists to emerging guitar virtuosos.

ЦЕНА: 27.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD20S
Outstanding design is the philosophy behind the creation of the Washburn WD20S acoustic guitar. With its competitive price, classic dreadnought body and rosewood back and sides, the WD20S acoustic guitar is an unbeatable instrument.
ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD20SCE
Rock out with this acoustic/electric guitar that features a solid sitka spruce top and rosewood sides and back for rich sound and an attractive look. Volume, 3-band EQ and tuner controls let you play a range of tones.
ЦЕНА: 18.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD210SE Black
Luksuzna elektro-akustična gitara u Dreadnought stilu!
ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD32S
Odlična gitara čiji vrat "na prvu" liježe u ruku.
ЦЕНА: 15.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD32SCE
Dreadnought elektro-akustična gitara ugodnog tona i vrlo lijepog izgleda.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD5SB
Crni vitez! Akustična gitara iz dreadnought serije izrazito povoljne cijene.
ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD7S
Washburn zaista brine o svima koji žele dobar instrument. WD7S je akustična gitara koja se tonski može porediti sa mnogo skupljom braćom i sestrama. A cijena? To je ono najbitnije.
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WD7SCE ATB
Washburn zaista brine o svima koji žele dobar instrument. WD7 serija nudi šmek skupih gitara za razumne novce. Iznenadili smo se kada smo je tonski poredili sa skupljom braćom i sestrama.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WI64DL
Osobine ove deluxe gitarske ponude su: zlatna mehanika, puno drvo i revolucionarni VCC. (Voice Contour Control).
ЦЕНА: 24.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WIN DLX
Električna gitara s Duncann USM Humbucker magnetima.
ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WIN STD Gold Top
The Idol WIN Series takes on a new image with the adoption of a narrower lower bout silhouette, mahogany or maple neck with rosewood fingerboard, 22 frets, stoptail bridge and Humbucker pickups. The Idol WIN features a more traditional, time-honored single cutaway body style and a familiar 24.75" scale.
ЦЕНА: 17.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WIN STD TSB
Novi Idol je redizajniran i sada ima suženu siluetu. Upravo je taj detalj nedostajao da privuče sve one koji vole tradicionalne oblike gitara. U ovom cjenovnom rangu WIN STD je pravi biser.
ЦЕНА: 15.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WIN14
Povoljna i dobra! Tijelo od lipe, Javorov vrat, Dva humbucker magneta.
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WIN14 PACK
Се што ви е потребно за да почнете со свирење гитара!

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WJ7 SBM
Jumbo Acoustic Guitar - Black Matte Finish
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WP11SNS Parlor Acoustic Guitar
Parlor Acoustic Guitar Satin Natural

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 17600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 22000,oo ден

ЦЕНА: 17.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Washburn
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Washburn
 
 
  Kliknite za više informacija     Washburn
Washburn WP26SNS Parlor Acoustic
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 21900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 29900,oo ден

Vintage-detailed Parlor The solid-cedar topped Washburn WP Parlor acoustic guitars are small and comfortable instruments that sound impressively loud with a rich and warm voice that's perfect for accompaniment.

ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Washburn
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Washburn
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Washburn   
.
  Washburn WD10S  
  Washburn WD10S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WIN STD Gold Top  
  Washburn WIN STD Gold Top  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD5SB  
  Washburn WIN14  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WIN14  
  Washburn WIN14  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WIN DLX  
  Washburn WIN DLX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn C80S  
  Washburn C80S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD7S  
  Washburn WD7S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn C64SCE  
  Washburn C64SCE  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356940)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360861)

 
Shure
 

3 .Peavey (956887)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920424)

 
Gewa
 

5 .Rode (859739)

 
Rode
 

6 .American DJ (759623)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743607)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597681)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587993)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572604)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520882)

 
Washburn
 

12 .Akai (476111)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445803)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445702)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364168)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти