БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Жици  
  >> Штимери  
  >> Аксесоари  
  >> Лампи  
  >> Софтвер  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
  Жици  
  Локација: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR  
     
   
     
 
  Вкупно Производи:16  
.
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Black Beauties
EXTRA-Life: BLACK BEAUTIES: Black Coated Electric Guitar Strings on Hexagonal Core

Vrhunske žice za električnu gitaru.

ЦЕНА: 850 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Bootzilla Signature
Цена за 4/жичен сет - 1.500,оо ден.
Цена за 5/жичен сет - 2.500,оо ден.

Imported European steel with the latest clear coated technology.
Bass Strings

ЦЕНА: 2.600 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Dimebag Darrell Signature Set
DIMEBAG DARRELL Signature Set: Nickel-Plated on a Hex Core...Treated with StringLife.

Žice za električnu gitaru - s potpisom.

ЦЕНА: 550 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Fat Beam - Marcus Miller Signature Series
FAT-BEAMS - Marcus Miller Signature Series.
Stainless Steel Bass Strings on a Round Core.

ЦЕНА за 6-ЖИЧЕН СЕТ: 1.900,оо ДЕН

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Hi-Beam
DR Handmade Hi-Beam Electric Guitar Strings (Nickel Plated Hex Core)

Žice za električnu gitaru koje slove za standard.

ЦЕНА: 500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Hi-Beam Bass
HI-BEAM
Tite-Fit Stainless Steel Bass Strings on Round Core
Žice za bas gitaru.

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 2.500,оо Ден

ЦЕНА: 2.000 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Legend Flatwound
Legend Flatwound strings are made from polished stainless steel flat ribbon wound on hexagonal steel cores. DR Legend Flatwound guitar strings are designed for players that want a smooth, warm tone. They are mainly suitable for jazz players and hollow and semi-hollow body guitars.
ЦЕНА: 850 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Lo-Riders
Žice za bas gitaru.
Lo-Riders Stainless Steel Light Gauge.

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 2.500,оо ДЕН

ЦЕНА: 2.000 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Nickel Lo-Riders
NICKEL LO-RIDERS
Nickel Plated Bass Strings on a Hex Core
Žice za bas gitaru. Nikl.

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 2.200,оо ДЕН

ЦЕНА: 1.800 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Pure Blues
DR Handmade Pure Blues Electric Guitar Strings (Pure Nickel)

Žice za električnu gitaru klasične konstrukcije. Sjajan ton za Vintage gitare.

ЦЕНА: 500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR RED DEVILS
DR Strings : Extra Life : Red Coated Electric Guitar
ЦЕНА: 850 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR RPL
12 string set : 800 ден.

Phosphor Bronze Acoustic Guitar Strings wound on Hexagonal Cores. Low tension...the sound is loud and warm.

ЦЕНА: 600 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Sunbeam
SUNBEAMS are the next generation of nickel-plated bass strings as they are wound upon round cores. SUNBEAMS are a step forward for the traditional player, as well as the advanced exponent of fretless bass, both of whom want brightness and warmth.

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 2.500,оо ДЕН

ЦЕНА: 2.000 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Taper Bass
Bass players who need a tapered core string for modern techniques will love the superior performance of DR Long Necks stainless steel strings.
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Tite-Fit
DR Handmade Tite-Fit Electric Guitar Strings (Nickel Plated Round Core)

Žice za električnu gitaru sjajnog zvuka, gdje sve žice apsolutno ujednačeno zvuče.

ЦЕНА: 500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     DR
DR Zebra
ZEBRA on Round Core

Revolucionarne žice ZEBRA za elektro-akustičnu gitaru.

ЦЕНА: 600 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
rows: 120
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Athletic   
.
  Athletic GIT-6U  
  Athletic GIT-6U  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DR  
.
  DR Hi-Beam Bass  
  DR Hi-Beam Bass  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces KPFC-18  
  Bespeco F.15 Electric Guitar Hanger  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco F.15 Electric Guitar Hanger  
  Bespeco F.15 Electric Guitar Hanger  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  BUGERA 5881-4  
  BUGERA 5881-4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DR  
.
  DR Taper Bass  
  DR Taper Bass  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 09-46 HYBRID SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 09-46 HYBRID SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  JJ ELECTRONIC  
.
  JJ TUBES 6V6S  
  JJ TUBES 6V6S  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  ПРОИЗВОДИТЕЛ  
     
DR
     
  Погледнете ги останатите прозиводи на DR  
  Сите Категории  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2356197)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360463)

 
Shure
 

3 .Peavey (956669)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920108)

 
Gewa
 

5 .Rode (859469)

 
Rode
 

6 .American DJ (759441)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743315)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597534)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587849)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572435)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520745)

 
Washburn
 

12 .Akai (475966)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445640)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445622)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364081)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти