БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  >> Динамчки Процесори  
  >> Ефекти  
  >> Микрофонски Предзасилувачи  
  >> Еквилајзери  
  >> Lunchbox Модуларни Системи  
  >> Channel Strip (Комбинирани Уреди)  
  >> Summing Amps и Мастеринг Процесори  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
  Channel Strip (Комбинирани Уреди)  
  Локација: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > TL Audio  
     
   
     
 
  Вкупно Производи:7  
.
  Изберете за Повеќе Информации     TL Audio
TL Audio Classic C1
Dvokanalni lampaški kompresor beskompromisne kvalitete. Made in Germany.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
Kатегорија Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     TL Audio
TL Audio Classic VP1
Legendarni jednokanalni studijski procesor. Vrhunsko lampaško predpojačanje dopunjeno je tranzistorskim predpojačavačkim stupnjem A klase, potpuno podesivim kompresorskim stepenom sa mogućnošću izbora opto ili cijevne kompresije, dodatnom expander/gate sekcijom, visokokvalitetnim de-esserom, te optičkim limiterom vršnih vrijednosti signala. Veza sa digitalnim tehnologijama 21. vijeka osigurana je putem opcione vrhunske AD karte sa 24-bitnom konverzijom u rezoluciji 96kHz.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
Kатегорија Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     TL Audio
TL Audio Ebony A2
TL Audio Ebony A2 lampaški stereo procesor diskretne klase A.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
Kатегорија Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     TL Audio
TL Audio Ebony A3
TL Audio Ebony A3 Lampaški jednokanalni Channel Strip - kombinirani uređaj.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
Kатегорија Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     TL Audio
TL Audio IvoryII 5051
Mono lampaški procesor/predpojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
Kатегорија Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     TL Audio
TL Audio IvoryII 5052 Stereo Valve Processor
Stereo lampaški procesor/predpojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
Kатегорија Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     TL Audio
TL Audio IvoryII 5060 Preset Valve Compressor
Dvokanalni cijevni kompresor sa presetiranim parametrima kompresije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
Kатегорија Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
rows: 47
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Prism Sound   
.
  Prism Sound Maselec MEA-2  
  Prism Sound Maselec MEA-2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus BlueTube DP  
  PreSonus BlueTube DP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Mastering 6000  
  TC Electronic Mastering 6000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Mastering 6000  
  TC Electronic Mastering 6000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceSolo FX150  
  TC Helicon VoiceSolo FX150  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Prism Sound  
.
  Prism Sound Maselec MMA-4XR  
  Prism Sound Maselec MMA-4XR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceTone R1  
  TC Helicon VoiceTone R1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Joemeek  
.
  Joemeek SixQ2  
  Joemeek SixQ2  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  ПРОИЗВОДИТЕЛ  
     
TL Audio
     
  Погледнете ги останатите прозиводи на TL Audio  
  Сите Категории  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2357063)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360936)

 
Shure
 

3 .Peavey (956973)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920476)

 
Gewa
 

5 .Rode (859805)

 
Rode
 

6 .American DJ (759660)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743650)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597697)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (588016)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572641)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520898)

 
Washburn
 

12 .Akai (476135)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445829)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445711)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364181)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти