БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Жици  
  >> Штимери  
  >> Аксесоари  
  >> Лампи  
  >> Софтвер  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
  Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  Локација: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Peavey  
     
   
     
 
  Вкупно Производи:17  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey 6505 Nickel Wound Electric Strings
Premium nickel-wound electric guitar set.
Distinctive 6505 graphics.

ЦЕНА: 500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Acoustic 80-20 Brass Wound Strings
Peavey acoustic brass-wound strings were developed as very bring acoustic strings that deliver great balance and extended string life..

ЦЕНА: 350 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Acoustic Phosphor Bronze Mississippi
Peavey Phosphor Bronze-Wound strings are engineered to provide acoustic perfectionists a string that delivers perfect balance and extended life.
ЦЕНА: 350 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Cirrus™ Bass String
Thermal-fused.
Extra long (XL) strings are standard on the Cirrus® Bass (35'' (889mm) scale).

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 1.300,оо ДЕН
ЦЕНА за 6-ЖИЧЕН СЕТ: 1.400,оо ДЕН

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Deluxe Acoustic Guitar Gig Bag
Bag features front accessory pouch with embroidered Peavey logo, handgrips and adjustable shoulder strap. Fits many standard size dreadnought models.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Footswitch
Peavey Multi-purpose 2-button footswitch for use with ValveKing® and Windsor™, 6505® Head and 6505® 112 Combo
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
PEAVEY HIGHWAY BRONZE 10S

ЦЕНА: 300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
PEAVEY HIGHWAY BRONZE 11S

ЦЕНА: 300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
PEAVEY HIGHWAY PHOSPHOR 12S

ЦЕНА: 300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Highway Phosphor Bronze Strings
Highway phosphor bronze acoustic string sets available in 10's 11's and 12's.
Distinctive Highway sign graphics.

ЦЕНА: 300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey HP Custom Shop Nickel Wound
High quality nickel-wound set used on HP custom shop guitars.
ЦЕНА: 500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Multi-purpose 2-button footswitch
For use with TransTube® Bandit®/DeltaBlues™/Supreme™ Head/Ecoustic® 112/Mark™ VIII Footswitch,

Bandit®65/75/80/112, Special 112/130/150, Studio Pro®112, Envoy®110, Bravo®112, Classic®30 Head, Classic 30/112, Classic®50 Head, Classic 50/212, Classic 50/410 Classic®100 Head, TransTube®Envoy®, Protege™,Tour™ TNT® 115 Combo & Headliner™ Bass Amp Head

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs
For use with ValveKing® and Windsor™, 6505® Head and 6505® 112 Combo
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Nickel Wound Electric Bass Elements 40s
Nickel winding adds a longer sustain to the magnetic characteristics required to drive the full volumes and precise intonations of electric bass guitars.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Pool Ball Nickel Wound
Pool Ball nickel-wound electric guitar strings available in 9's and 10's.
Distinctive Pool Ball Graphics

ЦЕНА: 300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
PEAVEY POOLBACK ELECTRIC GUITAR STRINGS 09-42

ЦЕНА: 300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Stainless Steel Wound Electric
Stainless steel winding offers our packaged balanced sets a brighter attack and a particularly brillant tone. Also, our stainless alloy is exceptionally noncorrosive and resistant to humidity and perspiration.
Package includes extra ‘E’ string

ЦЕНА: 400 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
rows: 120
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Planet Waves   
.
  Planet Waves Screeching Halt Feedback Eliminator  
  Planet Waves Screeching Halt Feedback Eliminator  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 09-46 RPS CUSTOM GAUGE Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 09-46 RPS CUSTOM GAUGE Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Yamaha  
.
  Yamaha TD5BK  
  ERNIE BALL 11-54 BEEFY SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 11-54 BEEFY SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 11-54 BEEFY SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  JJ ELECTRONIC  
.
  JJ TUBES EL84 - 6BQ5  
  JJ TUBES EL84 - 6BQ5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  DAddario EZ 85-15 Great American Bronze  
  DAddario EZ 85-15 Great American Bronze  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings  
  ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 011-048 CUSTOM POWER SLINKY Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 011-048 CUSTOM POWER SLINKY Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  ПРОИЗВОДИТЕЛ  
     
Peavey
     
  Погледнете ги останатите прозиводи на Peavey  
  Сите Категории  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2085523)

 
Behringer
 

2 .Shure (1178781)

 
Shure
 

3 .Peavey (864694)

 
Peavey
 

4 .Gewa (790781)

 
Gewa
 

5 .Rode (750276)

 
Rode
 

6 .American DJ (674356)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (649979)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (551007)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (528644)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (516078)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (485505)

 
Washburn
 

12 .M-Audio (415824)

 
M-Audio
 

13 .Akai (407981)

 
Akai
 

14 .Allen&Heath (394842)

 
Allen&Heath
 

15 .ATHLETIC (317373)

 
ATHLETIC
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти