БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
  > Концертни Светла  
  > Клубски и ДЈ Светла  
  > Театарски Светла  
  >> Светлосни Тела  
  >> Контролери  
  > Декоративни Светла  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Сетови  
  > Truss Системи и Држачи  
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Театарски Светла

 
   
   
        Вкупно Производи: 29  
.
  Светлосни Тела  
  Светлосни Тела (18)  
.
  Контролери  
  Контролери (11)  
   

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
AMERICAN DJ MEGA BAR 50RGB RC
The Mega Bar 50RGB RC is a high quality high feature Professional Lighting bar from American DJ. With RGB color mixing this 22 inch Light bar gives any venue great lighting. "Daisy Chain" units and control them remotely with the Mega Bar 50RGB RC by American DJ.

ЦЕНА: 7.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Eurolight LC2412

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Profesionalni 24-kanalni DMX rasvjetni
kontrolni miks pult sa 120 uskladištenih
scena u 10 banaka i velikim mogućnostima.
MIDI kontrole. PCMCIA utor za karticu, sa
mogućnošću pohrane do 25 kompletnih postava.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Opto Branch 4
РАСПРОДАДЕНО

4-way DMX distributor
19" rack mountable - single space

ЦЕНА: 9.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Uni Bar - single DMX dimmer
Novi vrlo kompaktni DMX dimmer namijenjen postavljanju na truss sistem ili stalke.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation TF500-S 0,5kW
- Professional 500W floodlight with high-quality reflector for the use of R7s linear halogen lamps. With colour frame. Road-proof aluminium die-cast casing.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation TF500-A 0,5kW
- Professional 500W floodlight with high-quality reflector for the use of R7s linear halogen lamps. With colour frame. Road-proof aluminium die-cast casing.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation TF1000-A 1,0kW
- Professional 1000W floodlight with high-quality reflector for the use of R7s linear halogen lamps. With colour frame. Road-proof aluminium die-cast casing.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Show Designer II CF
Svijetlosni kontroler Elation s 48 multi-funkcionalnih kontrolera.
ЦЕНА: 95.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation SceneSetter24
24 kanalna konvencionalna konzola za regulaciju rasvjete
ЦЕНА: 13.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation RMD 1210
12 kanalni modularni digitalni dimmer paket.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Magic 260
DMX kontroler s 260 kanala.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation LC-8SP
Kompaktni 8-kanalni Power paket (patentirano za Light Copilot & Light Copilot II)
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation TSP500 Filterframe
filterframe for TSP500-B Theater Spot black
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation TSP2000 Filterframe
filterframe for TSP2000-B Theater Spot black.
Optional filterframe for color filters. The filterframe is made of steel and comes in black color.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation TSP1000 Filterframe
Zaštitni filter TSP1000-B namijenjen kazališnom reflektoru TSP1000PC-B i sličnima. Dolazi u crnoj boji.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation TF500 Frame
Filterframe for TF500 black
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation DMX Operator 192
• 12 Fixtures- 16 DMX kanalna konzola za regulaciju osvjetljenja
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation DMX BRANCH 4
- 4-stazni DMX distributor, 1 x DMX ulaz, 4 x DMX izlazi & 1 DMX thru
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Design Panel 72 RGB B MKII IP65
Color L.E.D. Wash Panel
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Wash
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Chase Bar IEC
Četiri kanalni DMX bar s 16 ugrađenih paterna.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Театарски Светла :  
 
American DJ
Behringer
Elation
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти