БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
  > Концертни Светла  
  > Клубски и ДЈ Светла  
  >> Светлосни Тела  
  >> Контролери  
  >> Дим Машини  
  >> Ласери  
  >> LED Wash  
  >> LED Par  
  >> LED Ефекти  
  > Театарски Светла  
  > Декоративни Светла  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Сетови  
  > Truss Системи и Држачи  
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Клубски и ДЈ Светла

 
   
   
        Вкупно Производи: 68  
.
  Ласери  
  Ласери (10)  
.
  Светлосни Тела  
  Светлосни Тела (8)  
.
  Контролери  
  Контролери (11)  
.
  LED Wash  
  LED Wash (2)  
.
  Дим Машини  
  Дим Машини (8)  
.
  LED Par  
  LED Par (13)  
.
  LED Ефекти  
  LED Ефекти (16)  
 

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
AMERICAN DJ MEGA BAR 50RGB RC
The Mega Bar 50RGB RC is a high quality high feature Professional Lighting bar from American DJ. With RGB color mixing this 22 inch Light bar gives any venue great lighting. "Daisy Chain" units and control them remotely with the Mega Bar 50RGB RC by American DJ.

ЦЕНА: 7.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     American Audio
AMERICAN DJ MEGA PAR PROFILE PLUS
The ADJ Mega Par Profile Plus is a compact, low profile par designed for uplighting, stage lighting and will bring color and excitement to any event. This 2-IN-1 LED Par offers RGB color mixing plus UV black light making it a multi-use wash fixture
ЦЕНА: 5.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Mega Par Profile System
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
17.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

The ADJ Mega Par Profile is a compact, low profile par designed for uplighting, stage lighting and will bring color and excitement to any party. This Par is intelligently designed so that it may sit directly on the ground or inside truss without the hanging bracket because the power & DMX Ins and Outs sit on the side of the fixture, not on the rear.

ЦЕНА: 17.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Jelly Par Profile System
The American DJ Jelly Par Profile is part of the popular ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
17.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

“Jelly Series,” featuring a glowing transparent housing. The Jelly Par Profile is a compact, low profile Wash Fixture designed to bring color and excitement to any party–great for uplighting, stage lighting or color washing a room.

ЦЕНА: 17.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Eurolight LC2412

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Profesionalni 24-kanalni DMX rasvjetni
kontrolni miks pult sa 120 uskladištenih
scena u 10 banaka i velikim mogućnostima.
MIDI kontrole. PCMCIA utor za karticu, sa
mogućnošću pohrane do 25 kompletnih postava.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
AmericanDJ Mega TRIPAR Profile PLUS
The ADJ Mega Tripar Profile Plus is a compact, low profile par designed for uplighting and stage lighting, and will bring color and excitement to any party.
ЦЕНА: 5.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Color-250D
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 9.300,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.999,oo ден


ЦЕНА: 9.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ S81 Ministrobe
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 1.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
800,oo ден

The S81 LED is a simple, small LED strobe that is light weight and compact which makes it a great piece for mobile DJ's or stage band lighting effect.

ЦЕНА: 1.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ General Electric PAR36
PAR lamps provide a robust and flexible design solution for a wide range of applications. Choice of PAR36, PAR46, PAR56 or PAR64
ЦЕНА: 300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     Laserworld
Laserworld EL-400RGY
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 25.400 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
13.900,oo ден


Vrlo popularni višebojni laser. Sadrži crvene i zelene laserske zrake. Idealno rješenje za klubove i sve prostore s glazbom. Impresivni laser efekti za male novce!

ЦЕНА: 25.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American Audio
American Audio Mini LED Gooseneck lamp XLR
High quality gooseneck lamp with 4 extreme bright LED.
ЦЕНА: 1.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ WARP TRI LED
The WARP TRI LED is a modern Gobo Flower with high power LED Light source. It’s 48 beams project 18 different Gobos (Patterns) on floors, ceilings and walls. The WARP TRI LED is a great, affordable and reliable Party effect.
ЦЕНА: 8.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Galaxian
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 15.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
12.900,oo ден

Perfektan laser za male, srednje ili veće klubove s crvenim i zelenim zrakama. Zvučno aktivan. Kreira animirane uzorke po zidu, podu ili stropu. Vrlo efektan samostalno ili u kombinaciji s maglom. Preko 500 zraka lasera!

ЦЕНА: 15.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Quad Phase
American DJ's Quad Phase is designed to fill a room and dazzle a crowd with it's 160 razor-sharp beams of light. This technologically advanced moonflower features a homogenized 10W 4-in-1 quad color LED source (RGBW). Offering twice as many majestic colors as a TRI LED, the Quad Phase produces up to thirteen colors in all.
ЦЕНА: 14.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ EMERALD BEAM LASER
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 27.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.000,oo ден


Creates multiple flat and solid beams that move to the beat of the music

ЦЕНА: 27.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN
The Micro Galaxian from ADJ creates cool and tantalizing laser effects in red and blue while at the same time being lightweight, portable, and energy efficient. Perfect for the at DJ at home or on the road, or if you're looking to add to the ambiance of your bar or night club.
ЦЕНА: 13.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ LED PAR 64 PLUS short black
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 4.200,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.500,oo ден


ЦЕНА: 4.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Mega TRIPAR Profile
The ADJ Mega Tripar Profile is a compact, low profile par designed for uplighting and stage lighting, and will bring color and excitement to any party.
ЦЕНА: 5.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ MBS-300CW Mirrorballset
Disco kugla 30 cm s svim potrebnim priborom.
ЦЕНА: 3.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Opto Branch 4
РАСПРОДАДЕНО

4-way DMX distributor
19" rack mountable - single space

ЦЕНА: 9.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
rows: 22
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American DJ   
.
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W black  
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Quad Phase  
  American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN  
  American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ WARP TRI LED  
  American DJ WARP TRI LED  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mister Kool  
  American DJ Mister Kool  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PLUS short black  
  American DJ LED PAR 64 PLUS short black  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Клубски и ДЈ Светла :  
 
American Audio
American DJ
Behringer
Elation
Laserworld
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти