БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
  > Концертни Светла  
  >> Светлосни Тела  
  >> Контролери  
  >> Дим Машини  
  >> Ласери  
  > Клубски и ДЈ Светла  
  > Театарски Светла  
  > Декоративни Светла  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Сетови  
  > Truss Системи и Држачи  
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Концертни Светла

 
   
   
        Вкупно Производи: 48  
.
  Ласери  
  Ласери (7)  
.
  Светлосни Тела  
  Светлосни Тела (18)  
.
  Контролери  
  Контролери (15)  
.
  Дим Машини  
  Дим Машини (8)  

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Mega Par Profile System
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
17.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

The ADJ Mega Par Profile is a compact, low profile par designed for uplighting, stage lighting and will bring color and excitement to any party. This Par is intelligently designed so that it may sit directly on the ground or inside truss without the hanging bracket because the power & DMX Ins and Outs sit on the side of the fixture, not on the rear.

ЦЕНА: 17.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Jelly Par Profile System
The American DJ Jelly Par Profile is part of the popular ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
17.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

“Jelly Series,” featuring a glowing transparent housing. The Jelly Par Profile is a compact, low profile Wash Fixture designed to bring color and excitement to any party–great for uplighting, stage lighting or color washing a room.

ЦЕНА: 17.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Eurolight LC2412

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Profesionalni 24-kanalni DMX rasvjetni
kontrolni miks pult sa 120 uskladištenih
scena u 10 banaka i velikim mogućnostima.
MIDI kontrole. PCMCIA utor za karticu, sa
mogućnošću pohrane do 25 kompletnih postava.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
AmericanDJ Mega TRIPAR Profile PLUS
The ADJ Mega Tripar Profile Plus is a compact, low profile par designed for uplighting and stage lighting, and will bring color and excitement to any party.
ЦЕНА: 5.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Color-250D
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 9.300,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.999,oo ден


ЦЕНА: 9.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
 
  Изберете за Повеќе Информации     Laserworld
Laserworld EL-400RGY
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 25.400 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
13.900,oo ден


Vrlo popularni višebojni laser. Sadrži crvene i zelene laserske zrake. Idealno rješenje za klubove i sve prostore s glazbom. Impresivni laser efekti za male novce!

ЦЕНА: 25.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ WARP TRI LED
The WARP TRI LED is a modern Gobo Flower with high power LED Light source. It’s 48 beams project 18 different Gobos (Patterns) on floors, ceilings and walls. The WARP TRI LED is a great, affordable and reliable Party effect.
ЦЕНА: 8.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Galaxian
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 15.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
12.900,oo ден

Perfektan laser za male, srednje ili veće klubove s crvenim i zelenim zrakama. Zvučno aktivan. Kreira animirane uzorke po zidu, podu ili stropu. Vrlo efektan samostalno ili u kombinaciji s maglom. Preko 500 zraka lasera!

ЦЕНА: 15.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Quad Phase
American DJ's Quad Phase is designed to fill a room and dazzle a crowd with it's 160 razor-sharp beams of light. This technologically advanced moonflower features a homogenized 10W 4-in-1 quad color LED source (RGBW). Offering twice as many majestic colors as a TRI LED, the Quad Phase produces up to thirteen colors in all.
ЦЕНА: 14.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ EMERALD BEAM LASER
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 27.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.000,oo ден


Creates multiple flat and solid beams that move to the beat of the music

ЦЕНА: 27.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN
The Micro Galaxian from ADJ creates cool and tantalizing laser effects in red and blue while at the same time being lightweight, portable, and energy efficient. Perfect for the at DJ at home or on the road, or if you're looking to add to the ambiance of your bar or night club.
ЦЕНА: 13.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ LED PAR 64 PLUS short black
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 4.200,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.500,oo ден


ЦЕНА: 4.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Mega TRIPAR Profile
The ADJ Mega Tripar Profile is a compact, low profile par designed for uplighting and stage lighting, and will bring color and excitement to any party.
ЦЕНА: 5.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Opto Branch 4
РАСПРОДАДЕНО

4-way DMX distributor
19" rack mountable - single space

ЦЕНА: 9.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ S4A DMX
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 99 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
2.500,oo ден


4 channel strobe controller now with DMX-512 protocol

ЦЕНА: 6.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
Amarican DJ Galaxian 3D
Ovaj nevjerovatni laser obasuće vas na bini ili masu u klubu snopovima zelenog i crvenog svjetla.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     SGM
SGM Giotto Spot 1500 MKII
In Spot configuration, the Giotto 1500 MKII is perfect for those looking for a fixture with top-class expressive potential, featuring practically endless effects and an extremely powerful light beam.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
 
  Изберете за Повеќе Информации     GLP
GLP Volks licht
The GLP Volkslicht brings affordability without compromise to those wanting to make use of LED as a lighting source in a moving head, but were worried about the cost.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
 
  Изберете за Повеќе Информации     GLP
GLP impression 90
Since its introduction, the impression has taken the world by storm and set a standard for LED wash lighting. Innovation rules in this fixture:
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
 
  Изберете за Повеќе Информации     GLP
GLP impression Spot One
Proffessional LED Moving Head Lighting Fixture - an advanced technology product.
Bright RGB LED Output ∙ Even light distribution ∙ Full, crisp color palette ∙...

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
 
rows: 14
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American DJ   
.
  American DJ Color-250D  
  American DJ Color-250D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Quad Phase  
  American DJ Quad Phase  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W white  
  American DJ WARP TRI LED  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ WARP TRI LED  
  American DJ WARP TRI LED  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PLUS short black  
  American DJ LED PAR 64 PLUS short black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mister Kool  
  American DJ Mister Kool  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Laserworld  
.
  Laserworld EL-400RGY  
  Laserworld EL-400RGY  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Концертни Светла :  
 
American DJ
Behringer
Elation
GLP
Laserworld
SGM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти