БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  >> Процесори за Емитирање  
  >> Динамчки Процесори  
  >> Ефекти  
  >> Микрофонски Предзасилувачи  
  >> Еквилајзери  
  >> Channel Strip (Комбинирани Уреди)  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Процесори

 
   
   
        Вкупно Производи: 123  
.
  Процесори за Емитирање  
  Процесори за Емитирање (6)  
.
  Динамчки Процесори  
  Динамчки Процесори (21)  
.
  Ефекти  
  Ефекти (14)  
.
  Микрофонски Предзасилувачи  
  Микрофонски Предзасилувачи (28)  
.
  Еквилајзери  
  Еквилајзери (24)  
.
  Channel Strip (Комбинирани Уреди)  
  Channel Strip (Комбинирани Уреди) (30)  
   

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Virtualizer 3D FX2000

Digitalni 24-bitni 3D Multi-Engine efekt procesor namjenjen za klavijature, gitaru, bas gitaru i vokale. 71 novih algoritama u RSM tehnologiji (Real Sound Modeling). Moguća kombinacija 11 efekata, serijski ili paralelno. Veliki broj odličnih modulacijskih, dinamičkih, psihoakustičnih i EQ efekata. Vjerna simulacija pojačala, distorzija plus dodatni efekti. 7 podesivih parametara po efektu plus Hi i low EQ. 100 tvorničkih i 100 korisničkih preseta, MIDI implementacija, 24-bitni A/D i D/A konverteri.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Autocom Pro-XL MDX1600
Interaktivni dvokanalni Expander/Gate/kompresor/Peak Limiter s integriranim De-Esser-om, Dinamičkim enhancerom, simulacijom lampe i Tube Low Contour Filterom.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Focusrite
Focusrite ISA One
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Klasično jednokanalno mikrofonsko predpojačalo s neovisnim D.I.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Focusrite
Focusrite ISA828
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The ISA828 eight-channel microphone preamplifier provides eight original ISA transformer-based preamps in a single robust 2U chassis, offering the Focusrite signature sound at its lowest cost per channel to date.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Focusrite
Focusrite ISA430 MK II
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ISA 430 MKII predstavlja sam vrh ponude Focusrite analogne channel strip technologije.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     Focusrite
FOCUSRITE ISA TWO DUAL CHANNEL MICROPHONE PREAMP
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

You may only need a couple of mic preamps, but they need to be the very best.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Focusrite
Focusrite ISA428 MkII
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


The ISA428 MkII provides four of Focusrite’s prestigious transformer-based microphone preamps. It features the same classic circuitry and renowned audio quality found in the original at a new level of affordability. With selectable input impedance, direct instrument inputs and an optional eight channels of high-quality analogue to digital conversion, the ISA428 MkII creates the perfect front end for the discerning recording professional.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     PreSonus
PreSonus BlueTube DP
This is an affordable two-channel microphone/instrument preamp from PreSonus.
ЦЕНА: 10.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Lexicon
Lexicon MX200
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 14.700 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
11.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Multi-Efekt Dual Procesor - hardverski efekat dizajniran i za laganu kontrolu s PC-ija kao plagina ili live sound.

ЦЕНА: 14.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Joemeek
Joemeek ThreeQ Pro Channel Strip
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 200 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
11.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Odlično mikrofonsko pretpojačalo sa opto-kompresorom u kućištu širine pola racka!

ЦЕНА: 14.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     dbx
dbx 376
Sjajni Tube Channel Procesor s digitalnim izlazom.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     dbx
dbx 1231 Graphic Equalizer
The dbx® 12 Series were designed to meet the needs of the most demanding sound reinforcement environments, while offering the simplicity of straightforward controls.
ЦЕНА: 20.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Klark Teknik
Klark Teknik Square One EQ
Vrhunski 30-pojasni grafički ekvilajzer sa regulacijom nivoa kritičnih frekvencija u rasponu od -12dB do +12dB pomoću visokokvalitetnih 45mm reglera sa zaštitom od prašine. Balansirani XLR ulazi i izlazi, ekstra kvalitetna izrada trovisinskog rekovskog kućišta čine ga jednim od najpoželjnijih master ekvilajzera u Live setup-ima širom svijeta.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Tube Ultragain MIC100
Lampaško vakumsko mikrofonsko/linijsko predpojačalo s limiterom.
Namijenjeno za Live, Studio ili kompjutersko kućno snimanje.


ЦЕНА: 2.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Ultragain Pro MIC2200
2 Kanalno lampaško predpojačalo/linijski driver/DI Box. Idealna ekstenzija za Vašu konzolu, MIDI postavke ili hard disk snimanje.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Sonic Exciter SX3040
Stereo Enhancement Processor - daje tonu čistoću i dubinu.
ЦЕНА: 6.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Weiss
Weiss EQ1 MKII
The EQ1 is available in four different configurations. All of them work at 24/96.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Universal Audio
Universal Audio SOLO 610
SOLO/610 - mikrofonsko i instrumentalno pojačalo
na bazi vakuumskih cijevi.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Universal Audio
Universal Audio 6176 Microphone Preamp - Compressor
Mogućnost da u jednom uređaju imate jedan od najboljih preampa i kompresora govori samo za sebe. Njihovo zvučno dopunjavanje kao da su dizajnirani da rade jedan sa drugim (i jesu), je fascinantno. Sve u svemu ukoliko tragate za Chanel Strip-om koji će ispuniti sva vaša očekivanja, ne tražite dalje.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC Electronic Reverb 4000
Vrhunski studijski reverb procesor, ogromne procesorske snage, sa
velikim brojem vrhunskih reverb algoritama identičnih višekanalnom
Systemu 6000, te velikim brojem preseta sa legendarnog TC-jevog
M5000 studijskog reverb procesora.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти
 
rows: 21
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Weiss   
.
  Weiss EQ1 MKII  
  Weiss EQ1 MKII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Joemeek  
.
  Joemeek SixQ2  
  Joemeek SixQ2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  dbx  
.
  dbx 386  
  TL Audio Ebony A2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TL Audio  
.
  TL Audio Ebony A2  
  TL Audio Ebony A2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Reverb 4000  
  TC Electronic Reverb 4000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus TubePre  
  Presonus TubePre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio SOLO 610  
  Universal Audio SOLO 610  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio 6176 Microphone Preamp - Compressor  
  Universal Audio 6176  Microphone Preamp - Compressor  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Процесори :  
 
AMS Neve
APi Audio
Behringer
Bricasti Design
Crane Song Ltd.
dbx
Empirical Labs
Eventide
Focusrite
George Massenburg Labs
Joemeek
Klark Teknik
Langevin
Lexicon
Manley
Millennia Media
PreSonus
Rupert Neve
SM Pro Audio
SPL
Summit Audio Inc.
T.C. Electronic
TL Audio
Tube-Tech
Universal Audio
Waves
Weiss
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти