БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Монитори

 
   
   
        Вкупно Производи: 43  
.
  Пасивни Монитори  
  Пасивни Монитори (6)  
.
  Активни Монитори  
  Активни Монитори (37)  
   

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Adam
Adam T5V
Active Vertical 2-way Nearfield Monitor with 50W 5" Woofer and 20W U-ART Accelerated-ribbon Tweeter
ЦЕНА: 11.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Monitor Speakers 1C
Ultra kompaktni dvostazni monitorski zvučnici namijenjeni audio/video i multimedijalnim aplikacijama. Odlični za kafe barove, restorane.

Crna ili bijela boja.

ЦЕНА: 6.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Пасивни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Tannoy
Tannoy Reveal 502
ПОПУСТ!
РЕДОВНА ЦЕНА : 14900,oo ден
РАСПРОДАЖБА : 10500,oo ден

PREMIUM TONAL CLARITY ACROSS MUSICAL STYLES!
EXPERTLY VOICED FOR MASSIVE SWEET SPOT!

ЦЕНА: 10.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-AUDIO BX8 D3
150-watt Active Studio Monitor with 8" LF Driver and 1.25" HF Driver (each)
ЦЕНА: 9.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
Alesis M1 Active 320 USB
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Par aktivnih zvučnika s USB-om

ЦЕНА: 7.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Adam
Adam A3X
With the A3X, ADAM Audio present their smallest monitor to date, making it perfectly suited for all environments where space is limited but sound shouldn’t be constricted. The A3X combines a tiny footprint with the much acclaimed ADAM sound quality by using the X-ART tweeter for the higher frequencies, a guarantee for crystal clear music reproduction
ЦЕНА: 16.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dyanudio BM5 MKIII
The BM5 mkIII is the next generation of the tremendously successful BM5A MKII. With greater SPL, broader frequency and power response compared to the previous model, its ultra-high dynamic range and hand-crafted drivers deliver performance superior to many larger, more expensive monitors.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Пасивни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio M3XE
The Dynaudio Professional M3XE monitor system that takes monitoring to a whole new level with a significant upgrade from its predecessor - the renowned M3A 3-way monitor. Each speaker is powered by a four channel PLM 12k44 amplifier from Lab.gruppen.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Пасивни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio M3VE
The Dynaudio Professional M3VE monitor system that takes monitoring to a whole new level with a significant upgrade from its predecessor - the renowned M3A 3-way monitor. Two speakers are powered by a single four channel Lab.gruppen PLM 12k44 amplifier, using the integrated Lake active cross-over between LF and MF, while passively filtering the MF/HF cross-over point.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Пасивни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio M5P
The M5P has been designed without compromises using only the best materials and is custom built in the Dynaudio factory in Denmark. The M5P is also the first studio monitor to feature Dynaudio Directivity Control, a technology that utilises a symmetrical drive unit array and an elaborate crossover topology to control sound radiation, which makes it easier to integrate into any studio room.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Пасивни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio BM15A
The BM15A is a relatively large 2-way active system comprising of a large 240mm (10") woofer, a special version of the Dynaudio ESOTEC soft dome tweeter and an electronic phase-aligned crossover, which feeds the build-in dual, high performance discrete MOSFET amplifiers.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio BM14S II
The BM14S II is a precision subwoofer specifically designed to complement BM6 mkIII, BM12 mkIII, BM6A and BM15A monitors, adding extended bass in mid-sized mixing and recording environments.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio BM6A Classic
The BM 6A features an electronic 4th order phase-aligned crossover with a crossover point at 2.2kHz, which feeds two high performance discrete MOSFET amplifiers rated at 100W each.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio LYD8
The LYD series is a redefinition of our previous professional products, and LYD 8 is the biggest of them all. With its 8'' MSP woofer and advanced DSP, the LYD 8 provides outstanding performance and a low-end precision you won't believe. Perfect for smaller studios and home setups.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio LYD7
The new LYD 7 uses advanced Digital Signal Processing to extend or curtail the low-frequency response by 10 Hz where need while both Position and Sound Balance ensure better performance in any environment.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio LYD5
Professional Dynaudio speakers
The LYD 5 is our premium small-format near-field monitor. With its low volume precision, LYD is the perfect fit for smaller setups and home studios. LYD uses lightweight aluminium wire and voice coils in its handmade drive units, along with a state-of-the-art Class-D amplifier with a 96 kHz / 24bit signal path and DSP used just right to provide outstanding performance.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-Audio AV42
Desktop Speakers for Professional Media Creation
ЦЕНА: 9.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Avant Electronics
Avant MixCubes
Mini referensni monitori, nasljednik malih "Auratone 5c" - bez kojih nije mogao niti jedan studio koji je držao do imena. Namijenjen kritičnim trenutcima u audio i video obradi. Pasivni. MixCubes koristi jedan full-range, 5 1/4" driver smješten u sjajnu, krema boje 6 1/2" kocku. Preporučeno pojačalo bi bilo visoke klase i snage: 50-200 watt-i of solid state snage ili 10-100 watt-i lampaške snage.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Пасивни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Adam
Adam A5X
The A5X is popular among professionals working in television studios and remote broadcast vans. The A5X can also be found in numerous home/project studios around the world. Its open, powerful sound makes the A5X a trustworthy and useful tool for multimedia applications as well.
ЦЕНА: 25.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Dynaudio
Dynaudio BM9S II
The Dynaudio tradition continues in the new II-series subs, delivering Dynaudio's premium, professional sound quality and performance. Dynaudio Professional II-series precision subwoofers are made in Denmark using hand-crafted drivers that have made Dynaudio the industry standard in studios the world over.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори
 
rows: 21
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  KRK   
.
  KRK VXT 8  
  KRK VXT 8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tannoy  
.
  Tannoy Reveal 502  
  Tannoy Reveal 502  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer TRUTH B2031A  
  Behringer MS20 Pair  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer MS20 Pair  
  Behringer MS20 Pair  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dyanudio BM5 MKIII  
  Dyanudio BM5 MKIII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blue Sky  
.
  Blue Sky SUB12  
  Blue Sky SUB12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M3XE  
  Dynaudio M3XE  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Монитори :  
 
Adam
Alesis
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
KRK
M-Audio
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти