БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
  > Дувачки Инструменти  
  >> Прибор и Масла  
  > Гудачки Инструменти  
  > Останато  
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дувачки Инструменти

 
   
   
        Вкупно Производи: 36  
.
  Прибор и Масла  
  Прибор и Масла (36)  
     

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Backun
Backun MoBa Bb Mouthpieces
MoBa Bb Mouthpieces need no introduction; after all, they’re played on major concert stages around the world. With twelve models in our line-up, finding your ultimate mouthpiece is closer… or wider… than you think
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Backun
Backun MoBa Bass Mouthpieces
MoBa Bass Mouthpieces are the first, and last, word in bass playing. Your closest ally on stage, or in the pit, these mouthpieces offer immediate response and true warmth of sound. With two models to choose from, no repertoire is out of reach.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Backun
Backun MoBa Bells
Big halls are no match for the MoBa Bell. Designed by Ricardo Morales and Morrie Backun, this Bell is a powerhouse that’s well suited to orchestral and solo stages.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Backun
Backun MoBa Barrels
The MoBa Barrel produces a full-bodied dark sound that is incredibly flexible throughout the clarinet’s tonal spectrum
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Backun
Backun MoBa Eb Mouthpieces
Delicate when needed – powerful on command, MoBa Eb Mouthpieces are yet another tool in your performing arsenal.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     DAddario
Rico La Voz Alto Sax Medium
Stronger spine for more resistance
Medium strength, Unfiled cut, box of 10 reeds
Works well for jazz applications
Available for all saxophones and clarinet
Available in strengths Soft to Hard

ЦЕНА: 180,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Vandoren
Vandoren Classic Blue 3 Bass Clarinet
Vandoren Classic Blue - reed for bass clarinet, strength: 3.
ЦЕНА: 300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Vandoren
Vandoren Classic Blue for Bb-Clarinet
Vandoren Classic Blue reed for Boehm Bb clarinet. Strength: 2 - 2,5 - 3.
ЦЕНА: 180,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Vandoren
Vandoren 3 Bb-Clarinet V12
Vandoren V12, boehm clarinet reed, 3
ЦЕНА: 250,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Vandoren
Vandoren 2.5 Bb-Clarinet V12
Vandoren V12, boehm clarinet reed, 2,5.
ЦЕНА: 250,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Yamaha
Yamaha Pad Set for Flute FL-40
Double bladder, yellow, regular felt.
ЦЕНА: 2.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Hetman Applicator for Hydro Slide
Hetman Applicator for Hydro Slide for trombone, 2 Fl oz, without content.
ЦЕНА: 400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Hetman Hydro Slide Nr.20
Hetman Hydro Slide Nr. 20, when added to water, Hydro-Slide forms an extraordinary lubricating fluid, usw with or without slide cream for an unusually smooth slide action, mix concentrate with water (1:40, 1:20 or 1:10) in Hydro-Slide applicator and spray on slide, 30ml.
ЦЕНА: 600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Hetman Slide Gel Plus Nr. 7,5
Hetman Piston Nr. 7,5 Slide Gel Plus, a synthetiv lubricant of heavier viscosity for loose-fitting stationary slides, provides long-lasting seal and firm slide "feel/pull", will not bunch-up in slide tube ends, adhesive formula protects against corrosion and wear, 10cc
ЦЕНА: 600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Hetman Slide Grease Nr. 8
Hetman Slide Grease Nr. 8. For players who prefer a more traditional "grease" feel. This is heavier consistency designed to keep slides airtight and in place. (10 ml).
ЦЕНА: 600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Hetman Valve Oil Nr. 2
Hetman Nr. 2 Piston Valve Oil - designed for instruments with piston valves with average clearance. Quantity: 2oz (60ml).
ЦЕНА: 700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
HETMAN Rotary Valve 11,5
Hetman Light rotor Nr. 11,5, a synthetic lubricant formulated specifically for instruments with average- clearance rotors, long- lasting thomann formula provides for a quick action while guarding against wear and corrosion, needle oiler, 30ml.
ЦЕНА: 700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Denis Wick Valve Oil
Denis Wick Advanced Formula Valve Oil With PTFE.
ЦЕНА: 700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Konig & Meyer
K&M 14940 Tuba Stand
For German and English tubas. Supporting arms fully adjustable in height and width. Arms are covered with exclusive non-marring material to protect instrument finishes. Big bottom instrument support with non-marring material to protect the instrument from damage.
ЦЕНА: 6.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  Изберете за Повеќе Информации     Konig & Meyer
K&M 152/3 Flute Stand
Mainly for Böhm flutes. Combination plastic/wooden peg, approx. 18 mm in diameter, feet retract into base for compact storage.
ЦЕНА: 1.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дувачки Инструменти :  
 
Backun
DAddario
Gewa
König & Meyer
Vandoren
Yamaha
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти