БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
  > Акустични Тапани  
  > Електронски Тапани  
  > Чинели  
  > Хардвер  
  > Перкусии  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Палици  
  >> Аксесоари  
  >> Кожи  
  > Микрофони за Тапани  
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
   
   
        Вкупно Производи: 103  
.
  Палици  
  Палици (26)  
.
  Аксесоари  
  Аксесоари (51)  
.
  Кожи  
  Кожи (26)  
 

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     VicFirth
VicFirth Drumsticks
VicFirth DRUMSTICK 5A American Classic - 800 den.
VicFirth DRUMSTICK N5A NOVA - 400 den.
VicFirth DRUMSTICK 5B HERITAGE - 800 den.

ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Mike Balter
MIKE BALTER MBMC CARRTY ALL CASE
100% industrial strength coated nylon, foam padded for extra protection, six deep mallet pockets, music pocket, and an accessory pocket. Holds up to 40 pairs of mallets. Reinforced handles and shoulder strap.
ЦЕНА: 3.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Mike Balter
MIKE BALTER MBMB MALLET BAG
Barrel style bag made from coated nylon. Each end opens allowing the player access from both sides. Holds up to 20 pairs of mallets. Reinforced shoulder strap.
ЦЕНА: 2.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Mike Balter
MIKE BALTER MBMP MALLET POUCH
Vinyl pouch will hold up to 5 pairs of mallets. Ideal for school percussionists. Many use several pouches to separate their mallets by groupings.
ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA CYMBAL BAG CLASSIC 22
GEWA POCKET BAG PREMIUM

ЦЕНА: 2.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA STICK BAG CLASSIC
GEWA STICK BAG CLASSIC

ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Paiste
PAISTE STICK BAG BLACK
Folding, zippered stick bag holds about 8 pairs of drumsticks. Rugged Cordura nylon construction, nylon woven handle.
ЦЕНА: 1.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
ALESIS PRO X HI-HAT
12" Dual-cymbal Hi-hat Controller for DM8 and DM10 Series Electronic Drum Kits, with 2 x Trigger Cables

ЦЕНА: 6.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
Alesis SAMPLE PAD 4
4-pad Electronic Percussion Instrument with 25 Sounds and 10 Kits, Expandable via SD Card Media, and up to 2 External Triggers
ЦЕНА: 11.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure A56D Drum Mount
Drum Microphone Mount : Live, or in the studio, this universal clamp can be mounted virtually anywhere, including drum rims and racks, microphone stands, and cymbal stands.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alpine
ALPINE MUSICSAFE PRO
MusicSafe Pro natural sound ear plugs were created for professional musicians, but we have found these exceptional ear plugs are ideal for a wide variety of applications found in everyday life.
ЦЕНА: 1.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure A50D
Drum Microphone Mount
ЦЕНА: 1.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
Alesis DRP100
Electronic Drum Reference Headphones
ЦЕНА: 3.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Crann
Crann Drumsticks Medium
The Medium stick is the shortest one on the Crann-palette, but the diameter is not too small. The stick is good for light or medium-volume music.
ЦЕНА: 700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Konig & Meyer
K&M 24030 Mic Holder
Kompaktni stalak za mikrofon, namijenjen ozvučavanju bubnja.
ЦЕНА: 1.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер
 
  Изберете за Повеќе Информации     Korg
Korg MM2
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
500,oo ден

Korg created the micro metronome for musicians practicing in high volume situations.

ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     AKG
AKG K44 V2
AKG K44 CLOSED BACK HEADPHONES
ЦЕНА: 2.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
DM6
Performance Electronic Drum Module
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Gewa Drum-Sticks Bag
Торба за палици.
ЦЕНА: 2.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
BSX Mic Stand Small
Мал сталак за микрофон со подесување на висина, наменет за озвучување бас тапан, добош, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
rows: 19
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Gewa   
.
  Gewa Cymbal Hard shell case 22  
  Gewa Cymbal Hard shell case 22  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Evans  
.
  Evans S14H30  
  Evans S14H30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Evans  
.
  Evans B12G1  
  Evans BD20REMAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Evans  
.
  Evans BD20REMAD  
  Evans BD20REMAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  VicFirth  
.
  VicFirth Drumsticks  
  VicFirth Drumsticks  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces KPHD-46W  
  Kaces KPHD-46W  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Paiste  
.
  Paiste 20 Bag For Cymbals  
  Paiste 20 Bag For Cymbals  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Evans  
.
  Evans TT12G2  
  Evans TT12G2  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
 
AKG
Alesis
Alpine Music Safe Pro
American Audio
Athletic
Carbostick
Clavia
Crann Drumsticks
Evans
Gewa
Kaces
König & Meyer
Korg
Mike Balter
Paiste
Pro Mark
Shure
Sonor
Stunner
VicFirth
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти