БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  >> Home  
  >> Stage  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дигитални Пијана

 
   
   
        Вкупно Производи: 39  
.
  Home  
  Home (22)  
.
  Stage  
  Stage (17)  
   

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Kawai
Kawai KDP-90 Digital Piano
Kawai KDP90…Great Performace, Outstanding Value

ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 63.900,oo ден
АРТИСТ ХИТ ЦЕНА !!! : 54.900,oo ден

ЦЕНА: 54.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
ALESIS RECITAL 88
88-Key Digital Piano with Full-Sized Keys
ЦЕНА: 18.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
ALESIS RECITAL 88
88-Key Digital Piano with Full-Sized Keys
ЦЕНА: 18.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kawai
Kawai CA-48R DIGITAL PIANO
88-key Digital Home Piano with Grand Feel Compact wooden-key Action, Progressive Harmonic Imaging Sound Engine, 192-note Polyphony, and Built-in Alfred piano Lessons
ЦЕНА: 118.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kawai
Kawai KDP-110
88-key Digital Home Piano with Responsive Hammer Compact II Action, Harmonic Imaging Sound Engine, 192-note Polyphony, and Built-in Alfred piano Lessons

ЦЕНА: 67.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kawai
Kawai CN-27 R
A new standard in digital piano value and performance.
Featuring the Responsive Hammer III keyboard action with 88-key counterweights and stunning SK-EX and EX concert grand piano sounds, the piano-focussed CN27 offers best-in-class touch & tone, Bluetooth® connectivity, and built-in lesson and recorder functions within a compact, elegant cabinet.

ЦЕНА: 82.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
KURZWEIL KA130 SR | ROSEWOOD DIGITAL PIANO

ЦЕНА: 49.990,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     STANDORF
STANDORF ETUDE WH
The piano that you’ve always wanted
The Standorf Etude is the ideal way to enter the exciting world of the digital piano and music. Whether you are a beginner who just wants to fall in love with music and practice, an experienced musician who has always wanted to learn to play piano, or a professional pianist who needs a serious instrument for practice and work. With this excellent instrument you have the chance to enjoy, grow and learn, develop your musicality and skill of digital piano playing. This digital piano is a modern musical instrument that uses the latest discoveries from the world of technology to make using it as enjoyable as possible, whilst at the same time as simple as possible.

ЦЕНА: 37.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
KURZWEIL MP10-F SR
KURZWEIL MP10-F SR | DIGITAL PIANO SATIN ROSEWOOD w/ 88 Note Fatar keyboard fully weighted action with adjustable touch sensitive keys

ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
77.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
66.900,oo ден
The newest addition to our Mark Pro line, the MP-10 combines value and affordability with the best sounds ever developed for Kurzweil Pro keyboards. The MP-10 uses the same chips as our PC3 Series keyboards and features 88 onboard sounds taken directly from the PC3

ЦЕНА: 66.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
Kurzweil CUP110 Andante
EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 99.000,oo ден
ДЕМО ПРОИЗВОД!: 75.900,oo денн

Последен примерок !

88-Note, fully weighted, hammer action digital piano

ЦЕНА: 75.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
Kurzweil M1 SR
The M-1 is the most recent addition to Kurzweil’s line, come together with both worth and affordability with the most excellent sounds ever developed for Kurzweil Pro keyboards.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
Kurzweil KA90
Portable Digital Piano with Arranger

ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
36.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:29.900,oo ден

ЦЕНА: 36.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Аранжери > Home
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
Kurzweil MP15 Digital Piano
EXTRA ПОНУДА!
АРТИСТ ЦЕНА: : 79900.00 ден
ДЕМО ПРОИЗВОД!: 59900.00 ден EВРОПСКА ЦЕНА: 1599 €


Последен примерок !


The MP-15 digital piano takes the entry-level MP-10 a step further with an easier to read and use control panel, a larger preset sound pallet, 64 of Kurzweil's innovative 4-zone multi-instrument "Setups", and an upgraded 4-speaker sound system.

ЦЕНА: 79.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
KURZWEIL M210 SR
Digital Piano | Satin Rosewood

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 59.000,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 71.000,oo ден


Keyboard: 88 Note fully weighted graded-hammer action with adjustable touch sensitive keys (LK-70M)
Keyboard Sensitivity: 4 selectable response levels
Display: 3 x 7 Segment LED
Polyphony: 128 voice
Preset Programs: 20 (full GM set available via USB-MIDI)

ЦЕНА: 71.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
Kurzweil M210 Digital Piano White
88-note, fully weighted graded hammer action keyboard with adjustable touch sensitivity.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home
 
  Изберете за Повеќе Информации     Clavia
Clavia Nord Piano2
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

The Nord Piano 2 HA88 is a portable 88-key hammer-action weighted keyboard that lets you play, split and layer Grand, Upright and Electric Pianos from the Nord Piano Library with sounds from the versatile Nord Sample Library.

ЦЕНА: 159.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage
Kатегорија: Клавијатури > Workstations
 
  Изберете за Повеќе Информации     Clavia
Clavia NORD Stage2 88
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Representing a stunning new take on the famous Stage series, the Nord Stage 2 is our flagship instrument line. Utilizing our very latest sound generation technology in the three categories of Piano, Organ and Synthesizer combined with a well thought-out, user friendly interface, a choice of premium keybeds and an almost obsessive level of quality control, the Stage 2 truly sets itself apart as an instrument for the professional performing musician.

ЦЕНА: 219.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Workstations
Kатегорија: Клавијатури > Органи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Clavia
Clavia Nord Electro 4HP
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Nord Electro 4 series feature everything from the award winning Electro 3 series, adding the acclaimed new Nord C2D tone wheel engine and 122 Rotary Speaker simulation, USB MIDI and more!

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Clavia
Clavia Nord Electro 4
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

The Nord Electro 4 SW73 has twice the memory capacity of its predecessor, Nord Electro 3 SeventyThree, letting you use more sounds from the Nord Piano and Sample Libraries. The Organ section has been upgraded to the latest Tone Wheel engine from Nord’s dual manual organ Nord C2D, including a new 122 Rotary speaker simulation and Drive.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Workstations
 
  Изберете за Повеќе Информации     Clavia
Nord Lead A1
Analog Modeling Synthesizer Keyboard
ЦЕНА: 93.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Workstations
 
rows: 17
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kawai   
.
  Kawai CL36 White  
  Kawai CL36 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M210 SR  
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP20  
  Kurzweil MP20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL MP10-F SR  
  KURZWEIL MP10-F SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Clavia  
.
  Nord Lead A1  
  Nord Lead A1  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дигитални Пијана :  
 
Alesis
Clavia
Kawai
Kurzweil
STANDORF DIGITAL PIANO
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти