БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  >> Еквилајзери  
  >> Скретници и Контролери  
  >> Ефекти  
  >> Динамчки Процесори  
  >> Микрофонски Предзасилувачи  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Процесори

 
   
   
        Вкупно Производи: 59  
.
  Еквилајзери  
  Еквилајзери (7)  
.
  Скретници и Контролери  
  Скретници и Контролери (18)  
.
  Ефекти  
  Ефекти (18)  
.
  Динамчки Процесори  
  Динамчки Процесори (12)  
.
  Микрофонски Предзасилувачи  
  Микрофонски Предзасилувачи (4)  
     

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     TC Helicon
TC Helicon VoiceLive Touch 2
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
32.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.900,oo ден


VoiceLive Touch 2 gives singers unprecedented creative control of their live sound with state-of-the-art vocal effects and performance looping in an intuitive touch layout. A major update of the original, VoiceLive Touch 2 gives singers even more opportunities to hone their instrument, create new sounds, and move the masses.

ЦЕНА: 32.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
Kатегорија: Озвучување > Микрофони
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Helicon
TC Helicon VoiceLive Play
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
18.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
14.900,oo ден
Whether you’re at the top of the charts
– or just a dreamer with a microphone,
singing with VoiceLive Play is like having
the best producers in the world dedicated
to making you sound amazing.

ЦЕНА: 18.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Helicon
TC HELICON PERFORM V
Ultimate Mic Stand-Mount Vocal Processor for Quick and Easy Studio-Quality Sound with Expandable Effects
ЦЕНА: 14.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL CROSSOVER
Crossover
Active analog 2-way crossover

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER HD400
2-channel Hum Eliminator and Direct Box
ЦЕНА: 2.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER MS800
8-in/16-out Microphone Splitter
ЦЕНА: 7.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Helicon
TC Helicon VoiceLive Touch
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
30.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
28.900,oo ден


Прв вокален процесор и looper дизајнирани да бидат секогаш "на дофат" до Вас!
Комбинирајќи ги легендарните вокални ефекти на TC Electronic превземени од Voice Live 2, меѓу кои се reverb, delay, µMod, Hard tune, doubler, VLOOP ™ performanse ( првиот вокален looper), одличните вокални хармонии кои може да се контролираат преку гитара, миди функцијата, aux-и и уникатниот “touch” дисплеј, VoiceLive Touch е навистина првиот и уникатен “ИНСТРУМЕНТ” за Вашиот глас!

ЦЕНА: 28.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Feedback Destroyer Pro FBQ2496
The FBQ2496 Feedback Destroyer PRO is the fastest feedback suppressor on the market (less than 0.2 seconds) and the only one to offer a 96 kHz sampling rate. This rack-mountable audio solution is the quick, easy way to protect yourself and your audience from feedback.
ЦЕНА: 13.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer MiniMix MIX800
Ultra kompaktna KARAOKE mašina ”Voice Canceller” funkcijom. Odstranjuje vokal iz snimka! I FX efektima. Svi potrebni ulazi i izlazi za izvođenje KARAOKE programa - služi kao mali mix pult. Idealno za barove, party ili kućnu upotrebu.
ЦЕНА: 5.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Autocom Pro-XL MDX1600
Interaktivni dvokanalni Expander/Gate/kompresor/Peak Limiter s integriranim De-Esser-om, Dinamičkim enhancerom, simulacijom lampe i Tube Low Contour Filterom.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC Helicon Express 1
РАСПРОДАДЕНО

The TC Helicon Express-1 is an ultra-compact expression pedal with long travel for precise control. Designed to work with TC-Helicon VoiceLive and VoiceLive 2 voice processors, the Express-1 comes complete with a stereo cable.

ЦЕНА: 3.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Focusrite
Focusrite ISA428 MkII
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


The ISA428 MkII provides four of Focusrite’s prestigious transformer-based microphone preamps. It features the same classic circuitry and renowned audio quality found in the original at a new level of affordability. With selectable input impedance, direct instrument inputs and an optional eight channels of high-quality analogue to digital conversion, the ISA428 MkII creates the perfect front end for the discerning recording professional.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer V-VERB PRO REV2496
РАСПРОДАДЕНО

Hi-fi, reference-class reverb is yours with the Behringer V-VERB PRO REV2496 Reverb Modeling Processor. Powerful modeling technology nails down luscious, spacious 'verb from some of the world's most renowned reverb processors and gives you the control to dial in your own signature flavors.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Antelope
Antelope Audio 10MX
Atomic Master Clock with Sampling Rate Support up to 768kHz, 10 x 10MHz Outputs, 4 Standard Word Clock Outputs, 2 S/PDIF Outputs, and 2 AES Outputs
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     dbx
dbx DriveRack PA+
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
The best just got even better! The DriveRack PA, far and away the world's most popular loud speaker management system has now become the DriveRack PA+; the best has indeed gotten better. Showcasing all the features that users around the world have come to expect, including easy setup, rock-solid reliability and unparalleled sound quality, the new version has gone to great lengths to earn its "plus." With more settings, more control and enhanced circuitry, the sound you seek is right at your fingertips.

ЦЕНА: 24.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Super-X Pro CX2310
Stereo 2/3-sistemska skretnica sa limiterom i posebnim izlazom za subwoofer.
ЦЕНА: 5.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Ultradrive Pro DCX2496
Digitalna skrenica/zvučnički managment sistem - 24-Bit/96 kHz
ЦЕНА: 20.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Super-X Pro CX3400
Stereo 2/3/4-sistemska skretnica sa limiterom.
ЦЕНА: 9.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
Boss VE-5 RD Vocal Processor

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
12.200,oo ден


Compact Vocal Processor with Friendly Features

ЦЕНА: 13.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
Boss VE-20 Vocal Processor
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
15.300,oo ден

НОВА ЦЕНА :
14.500,oo ден


The Essential Stompbox for Vocalists

ЦЕНА: 15.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
 
rows: 14
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  T.C. Electronic   
.
  TC Electronic Reverb 4000  
  TC Electronic Reverb 4000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer MiniMix MIX800  
  Behringer MiniMix MIX800  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceLive Touch 2  
  TC Helicon VoiceLive Play  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceLive Play  
  TC Helicon VoiceLive Play  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss VE-20 Vocal Processor  
  Boss VE-20 Vocal Processor  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Multicom Pro-XL MDX4600  
  Behringer Multicom Pro-XL MDX4600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  dbx  
.
  dbx 223XL  
  dbx 223XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klark Teknik  
.
  Klark Teknik Square One EQ  
  Klark Teknik Square One EQ  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Процесори :  
 
Antelope
Behringer
BOSS
dbx
Dolby Lake
Drawmer
EAW
Eventide
Focusrite
HK Audio
Klark Teknik
Langevin
Lexicon
Peavey
PreSonus
RANE
Rupert Neve
SPL
T.C. Electronic
TC Helicon
TL Audio
Waves
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти