БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Звучни Кутии

 
   
   
        Вкупно Производи: 255  
.
  Клубски Разгласни Системи  
  Клубски Разгласни Системи (130)  
.
   
  "Touring" Разгласни Системи (56)  
.
  Инсталациони Разгласни Ситеми  
  Инсталациони Разгласни Ситеми (67)  
.
  Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  Компоненти (хорни, драјвери, звучници...) (2)  

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Eurolive B208D
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
10.900,oo денActive 200-Watt 2-Way PA Speaker System with 8" Woofer and 1.35" Compression Driver

ЦЕНА: 13.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer EUROLIVE B1200 D-PRO
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:
17.300,oo денHigh-Performance Active 500-Watt 12" PA Subwoofer with Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 22.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer EUROLIVE B1500D PRO
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
29.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.900,oo ден
High-Performance Active 1400-Watt 15" PA Subwoofer With Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 29.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Apart
Apart CM6E
Dvosistemski ugradbeni zvučnik, 6.5 inča, 6 W - 100 Voltni... Dostupan u bijeloj, crnoj i srebrnoj boji...
ЦЕНА: 1.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми
 
  Изберете за Повеќе Информации     TURBO SOUND
TURBOSOUND INSPIRE iP2000
АРТИСТ АКЦИЈА !
РЕДОВНА ЦЕНА : 66900,oo ден
АРТИСТ ХИТ ПОНУДА : 55900,oo ден

1,000W Powered Modular Column Loudspeaker with 12" Subwoofer, 16 x 2.75" MF Drivers, 1 x 1" HF Compression Driver, Klark Teknik Spatial Sound Technology, Digital Mixer, Bluetooth Audio Streaming, and iPhone/iPad Remote Control (each)

АКЦИЈА

ЦЕНА: 66.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми
Kатегорија: Озвучување > Разгласни Пакети
 
  Изберете за Повеќе Информации     TURBO SOUND
TURBOSOUND INSPIRE iP2000
АРТИСТ АКЦИЈА !
РЕДОВНА ЦЕНА : 66900,oo ден
АРТИСТ ХИТ ПОНУДА : 55900,oo ден

1,000W Powered Modular Column Loudspeaker with 12" Subwoofer, 16 x 2.75" MF Drivers, 1 x 1" HF Compression Driver, Klark Teknik Spatial Sound Technology, Digital Mixer, Bluetooth Audio Streaming, and iPhone/iPad Remote Control (each)

АКЦИЈА

ЦЕНА: 66.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми
Kатегорија: Озвучување > Разгласни Пакети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer EUROLIVE B115MP3
Active 1000-Watt 2-Way 15" PA Speaker System with MP3 Player, Wireless Option and Integrated Mixer
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer EUROLIVE B115D
Active 1000-Watt 2-Way 15" PA Speaker System with Wireless Option and Integrated Mixer
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     TURBO SOUND
TURBOSOUND IP12B
1,000 Watt Powered 12" Subwoofer with Dual Amplifiers for Satellite Speakers, KLARK TEKNIK Spatial Sound Technology, Digital Mixer, Remote Control via iPhone/iPad and Bluetooth Audio Streaming
ЦЕНА: 39.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     TURBO SOUND
TURBOSOUND IP300
iNSPIRE iP300
600 Watt Powered Column Loudspeaker with 2 x 6.5" Woofers, 4 Neodymium Drivers, Klark Teknik Spatial Sound Technology, Reverb, Digital Mixer, Remote Control via iPhone/iPad and Bluetooth Audio Streaming

ЦЕНА: 28.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
PEAVEY PVXP12

ЦЕНА: 26.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Electro Voice
ELECTRO VOICE ELX 112P
1,000-watt Powered Speaker with 2-channel Mixer, 12" LF Driver, and 1.5" HF Driver (each)
ЦЕНА: 39.990,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми
 
  Изберете за Повеќе Информации     Electro Voice
ELECTRO VOICE ELX 112P
1,000-watt Powered Speaker with 2-channel Mixer, 12" LF Driver, and 1.5" HF Driver (each)
ЦЕНА: 39.990,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми
 
  Изберете за Повеќе Информации     Headrush
HEADRUSH FRFR-112
2,000-watt (Peak) Full-range Powered Guitar Cabinet, with 12" Speaker, HF Compression Driver, 2 XLR/TRS Combo Inputs, and XLR Output
ЦЕНА: 23.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer EuroLive Professional B1800X PRO
Pasivni subwoofer sa 18" sub bas zvučnikom i 800/1600W snage. Odličan odnos cijene i kvalitete na tržištu.

ЦЕНА: 24.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Eurolive B1220 Pro
Pasivna dvostazna kutija s 12" Woofer-om i HF Driverom.
ЦЕНА: 16.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer EuroLive Professional B1520 PRO
Razglasna zvučna kutija / binski monitor sa 15" bas zvučnikom i 400/800W snage.
Najbolji odnos cijene i kvaliteta na tržištu.

ЦЕНА: 18.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Eurolive B215D
Aktivna zvučna kutija. Dvosistemska, snage 550 W.
ЦЕНА: 21.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Eurolive B212D
Active 550-Watt 2-Way PA Speaker System with 12" Woofer and 1.35" Compression Driver
ЦЕНА: 15.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Eurolive B112W
1,000W, 12" 2-way Active PA Speaker with Wireless Option, Integrated Mixer, and Bluetooth A2DP Technology (each)
ЦЕНА: 22.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
rows: 68
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer EUROLIVE B112MP3  
  Behringer EUROLIVE B112MP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR10  
  Peavey PR10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROLIVE B115D  
  Behringer Eurolive B212XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B212XL  
  Behringer Eurolive B212XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Samson  
.
  Samson Auro D412  
  Samson Auro D412  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND TPX 152  
  TURBOSOUND TPX 152  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Samson  
.
  Samson dB1500a Active Subwoofer  
  Samson dB1500a Active Subwoofer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT Project 660  
  FBT Project 660  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Звучни Кутии :  
 
Adamson
Apart
Australian Monitor
Behringer
Cerwin-Vega
EAW
Electro Voice
FBT
Headrush
HK Audio
HK Powerworks
JBL
KV2 Audio
LINE6
Mackie
NEXO
Peavey
QSC
Quik Lok
Samson
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти