БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  >> Студиски Слушалки  
  >> Засилувачи за Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Студиски Слушалки

 
   
   
        Вкупно Производи: 59  
.
  Студиски Слушалки  
  Студиски Слушалки (38)  
.
  Засилувачи за Слушалки  
  Засилувачи за Слушалки (21)  
   

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     AKG
AKG K92
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 3200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 4200,oo денProfessional drivers - clear sound in the studio and beyond

ЦЕНА: 4.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     AKG
AKG K240 STUDIO
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 3900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 4500,oo денK240 STUDIO
Professional studio headphones

ЦЕНА: 4.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     AKG
AKG K240 MKII
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 8400,oo денThe K 240 MK II is a newly updated version of AKG’s most successful headphones with Varimotion™ technology and XXL transducers.

ЦЕНА: 8.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     AKG
AKG K271 MKII Studio
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 6900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 10900,oo ден

Professional circumaural hi-fi stereo studio headphones.
The newly designed AKG legend, K 271 MK II combines the benefits of AKG’s circumaural design for extreme comfort and a closed-back design for maximum isolation from ambient noise.

ЦЕНА: 10.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Audio-Technica
Audio Technica ATH M30X
Pure. Professional. Performance.
ЦЕНА: 4.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     PreSonus
PreSonus HD7 Monitoring Headphones
The HD7 headphones from PreSonus provide high-quality audio in a durable and affordable design. The headphones feature high-resolution neodymium drivers and precision-tuned acoustic chambers to deliver crisp, detailed audio with a wide frequency response and extended bass performance. The rugged construction is designed to withstand the rigors of professional use.
ЦЕНА: 3.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     BeyerDynamic
Beyerdynamic DT770 PRO
ПОПУСТ !
СТАРА ЦЕНА :
11.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
9.900,oo ден


The DT 770 PRO is a closed dynamic headphone which has been designed for critical music and sound monitoring. The single-sided cable makes the handling of the headphone easy.

ЦЕНА: 9.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure SRH240A
EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 3.100,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 3.700,oo ден

Profesionalne slušalice namjenjene kućnoj Hi-Fi upotrebi i manje zahtjevnim studijskim korisnicima.

ЦЕНА: 3.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure SRH840
EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 7.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 9.900,oo ден

Студиски слушалки од високата класа, наменети за сите видови на корисници од "студио" одсекот.

ЦЕНА: 7.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL HPm
HPm
Headphone Monitoring Amplifier

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL PHONITOR 2
Phonitor 2
120V Rail Headphone Monitoring Amplifier

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL PHONITOR E
Phonitor e
Headphone Amplifier

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL PHONITOR X
Phonitor x
Headphone Amplifier and Preamplifier

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL PHONITOR XE
Phonitor xe
Headphone Amplifier

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-AUDIO BASS TRAVELER
Portable Headphone Amplifier with Dual Outputs and 2-Level Boost
ЦЕНА: 2.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     PreSonus
Presonus HP4
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
8.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:7.500,oo ден

4-канален засилувач/разводник за слушалки во куќиште со компактни димензии со 150mWatt нa 51 Ohm.

ЦЕНА: 7.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     PreSonus
PRESONUS HD 9

ЦЕНА: 5.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     PreSonus
PRESONUS HD 9

ЦЕНА: 5.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure SRH440
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
6.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.500,oo денProfesionalne slušalice visokog kvaliteta izrade namjenjene studijskim korisnicima i Hi-Fi zaljubljenicima u kvalitetan zvuk.

ЦЕНА: 5.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-AUDIO BASS TRAVELLER
M-AUDIO BASS TRAVELLER | PORTABLE HEADPHONE AMP WITH DUAL OUTPUT

Bass Traveler is a portable headphone amplifier with two 1/8-inch headphone jacks that lets two people listen at the same time to the same signal. Many personal digital music players have a limited output for driving high-quality headphones—which may have a higher impedance, a lower passband voltage sensitivity or both—but Bass Traveler has a 2-level gain switch to boost the signal level, so the sound is always crisp and clear. It is ideal for use with virtually all headphones from 16-100 ohms.

ЦЕНА: 2.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
rows: 22
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure SRH240A  
  Shure SRH240A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K171 MkII  
  AKG K171 MkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone HFI 450  
  Presonus HP4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus HP4  
  Presonus HP4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K99  
  AKG K99  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BRH 440M  
  Shure BRH 440M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica ATH-M50x  
  Audio Technica ATH-M50x  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Студиски Слушалки :  
 
AKG
Alesis
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
KRK
Langevin
M-Audio
PreSonus
RME
Sennheiser
Shure
SM Pro Audio
SPL
ULTRASONE
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти