БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  >> Динамчки Процесори  
  >> Ефекти  
  >> Микрофонски Предзасилувачи  
  >> Еквилајзери  
  >> Lunchbox Модуларни Системи  
  >> Channel Strip (Комбинирани Уреди)  
  >> Summing Amps и Мастеринг Процесори  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)

 
   
   
        Вкупно Производи: 242  
.
  Динамчки Процесори  
  Динамчки Процесори (53)  
.
  Ефекти  
  Ефекти (31)  
.
  Микрофонски Предзасилувачи  
  Микрофонски Предзасилувачи (53)  
.
  Еквилајзери  
  Еквилајзери (27)  
.
  Lunchbox Модуларни Системи  
  Lunchbox Модуларни Системи (17)  
.
  Channel Strip (Комбинирани Уреди)  
  Channel Strip (Комбинирани Уреди) (37)  
.
  Summing Amps и Мастеринг Процесори  
  Summing Amps и Мастеринг Процесори (24)  
 

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     TC Helicon
TC Helicon VoiceTone R1
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
8.400,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.400,oo ден


The TC-Helicon VoiceTone R1 adds studio reverb polish to your live vocals by offering pro acoustic spaces from lush halls to tight ambience.

ЦЕНА: 8.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Helicon
TC Helicon VoiceLive Touch 2
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
32.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.900,oo ден


VoiceLive Touch 2 gives singers unprecedented creative control of their live sound with state-of-the-art vocal effects and performance looping in an intuitive touch layout. A major update of the original, VoiceLive Touch 2 gives singers even more opportunities to hone their instrument, create new sounds, and move the masses.

ЦЕНА: 32.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Helicon
TC Helicon VoiceLive Play
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
18.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
14.900,oo ден
Whether you’re at the top of the charts
– or just a dreamer with a microphone,
singing with VoiceLive Play is like having
the best producers in the world dedicated
to making you sound amazing.

ЦЕНА: 18.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC ELECTRONIC 2290 DT
Legendary Dynamic Delay Plug-In with Dedicated Desktop Interface and Signature Presets
ЦЕНА: 13.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Manley
MANLEY CORE REFERENCE CHANNEL STRIP

ЦЕНА: 149.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди)
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL CRESCENDO
Crescendo
World premiere!
First Eight-Channel Microphone Preamplifier featuring 120V Technology

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL CROSSOVER
Crossover
Active analog 2-way crossover

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL DeS
DeS
Dual Band De-Esser

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Lunchbox Модуларни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL DeS
DeS
Dual Band De-Esser

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Lunchbox Модуларни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL DIRECTOR
Director
DA Converter and Preamplifier

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL DMC
DMC
Mastering Console

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL EXPANSION RACK
Expansion Rack
19"-Rackmount with passive 4-way stereo output

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди)
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL GAINSTATION 8 MK 2
GainStation 8 Mk2
8 Channel Microphone and Instrument Preamplifier

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL GEMINI M/S
GEMINI
Mastering M/S Processor

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL HERMES
HERMES
Mastering Router with dual Parallel Mix

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL IRON
IRON
Mastering Compressor

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL IRON
IRON
Mastering Compressor

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL MASTERBAY S
MasterBay S
Mastering Router

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL MMC2
MMC2
Multichannel Mastering Console

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL NEOS
Neos
120V Rail 24-Ch. Summing and Monitoring Console

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
rows: 47
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Joemeek   
.
  Joemeek OneQ2  
  Joemeek OneQ2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus TubePre  
  Presonus TubePre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus Studio Channel  
  TC Electronic Reverb 4000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Reverb 4000  
  TC Electronic Reverb 4000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Joemeek  
.
  Joemeek ThreeQ Pro Channel Strip  
  Joemeek ThreeQ Pro Channel Strip  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Renaissance  
  Akai MPC Renaissance  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Line6 StageScape M20d  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Joemeek  
.
  Joemeek SixQ2  
  Joemeek SixQ2  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) :  
 
Akai
AMS Neve
Antelope
APi Audio
Behringer
BOSS
Bricasti Design
Crane Song Ltd.
dbx
Drawmer
Empirical Labs
Eventide
Focusrite
George Massenburg Labs
Golden Age Project
Joemeek
Klark Teknik
Langevin
Lexicon
LINE6
Manley
Millennia Media
PreSonus
Prism Sound
RME
Rupert Neve
SM Pro Audio
SPL
Summit Audio Inc.
T.C. Electronic
TC Helicon
TL Audio
Tube-Tech
Universal Audio
Waves
Weiss
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти