БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  >> Recording (DAW) Контролери  
  >> Keyboard & Pads Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Контролери

 
   
   
        Вкупно Производи: 85  
.
  Recording (DAW) Контролери  
  Recording (DAW) Контролери (30)  
.
  Keyboard & Pads Контролери  
  Keyboard & Pads Контролери (55)  
   

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
NOVATION LAUNCHPAD PRO
NOVATION LAUNCHPAD PRO | PROFESSIONAL ABLETON LIVE USB GRID CONTROLLER

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
18.300,oo ден

НОВА ЦЕНА:
15.500,oo ден


The Novation Launchpad Pro USB Grid Controller is a professional, Ableton Live USB grid controller that lets you create dynamic, expressive performances simply and easily. An 8x8 grid of colour changing, velocity-sensitive pads are your source of input and they can trigger and combine clips, create dynamic beats, bash out melodic lines and even control your external hardware.

ЦЕНА: 18.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER X-TOUCH COMPACT
BEHRINGER X-TOUCH COMPACT | UNIVERSAL CONTROL SURFACE
EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 28.000,oo ден

Bring all the functionality of your favourite DAW to your fingertips with the Behringer X-TOUCH COMPACT, a control surface compatible with most professional music production software.

ЦЕНА: 28.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
NOVATION LAUNCH CONTROL XL MKII
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 10500,oo ден

ЦЕНА: 10.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
NOVATION LAUNCHPAD
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 11900,oo ден

ЦЕНА: 11.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
Novation IMPULSE 61
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 19900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 21900,oo ден

Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.

ЦЕНА: 21.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
Novation IMPULSE 25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 10500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 13500,oo ден


Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.

ЦЕНА: 13.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM F-CONTROL FRC-8
F-CONTROL
Mixing Control Surface for the Zoom F8 and F4

ЦЕНА: 27.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Native Instruments
Native Instruments TRAKTOR KONTROL Z1
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 12900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 11900,oo ден


TRAKTOR KONTROL Z1 is the ultra-compact 2-channel mixer, controller, and soundcard for TRAKTOR DJ and TRAKTOR PRO 2


ЦЕНА: 12.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
Alesis V25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6100,oo денThe Building Blocks for any Music Producer

ЦЕНА: 6.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Akai
Akai MPK Mini mkII
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5700,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6700,oo ден
Go mobile without losing control. The new MPK mini is an ultra-compact keyboard controller designed for the traveling musician and the desktop producer.

ЦЕНА: 6.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Akai
AKAI APC KEYS 25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6600,oo денAKAI APC KEYS 25 | USB CONTROLLER FOR ABLETON LIVE

The Akai APC Key 25 is an Ableton Live controller designed to bring all your favourite elements of this amazing software into a more performance based format.

ЦЕНА: 6.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-Audio Code 61
M-Audio presents its Code Series keyboard controllers, a family of three full-featured models, combining all of the production power and performance you need to get the most from your music software and MIDI gear.
ЦЕНА: 19.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
Novation Launchpad Mini MK2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6900,oo ден

Compact Pad Controller for Ableton Live with 64 Tricolor Backlit Performance Pads, 16 Programmable Soft Buttons, and Ableton Live Lite Software

ЦЕНА: 5.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL SMC 7.1 Surround Monitor Controller
SMC 7.1
7.1 Surround Monitor Controller

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL TDx
TDx
Transient Designer module
Single slot module of the legendary Transient Designer for the 500 series.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL Volume 8
8-channel Volume Controller
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Korg
KORG ELECTRIBE SAMPLER
The fastest and most intuitive way to make beats.
A production machine that lets you create using a gigantic array of samples.

ЦЕНА: 25.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER DEEP MIND 12 | 49-KEY 12-VOICE ANALOG SYNT
49-key, 12-voice Analog Polysynth with 2 Oscilators and 2 LFOs per Voice, Noise Generator, Unison Detune, VCF, HPF, 3 ADSR Envelopes, 8-bus Modulation Matrix, 32-step Sequencer, 4 Digital Effects Engines, USB, MIDI in/out/thru, Tablet Remote Control, and Built-in Wi-Fi
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Model D Analog Synthesizer
Eurorack-sized Analog Monosynth Module with 3 Oscillators, Lowpass/Highpass VCF, Filter and Amp Envelopes, LFO, Portamento, A-440 Tuning Reference, CV I/O, MIDI In/Thru, and USB-MIDI

ЦЕНА: 21.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Native Instruments
Native Instruments KOMPLETE KONTROL S49
49-key Controller with Fatar Keybed and Custom Controls Designed for Total Integration with Native Instruments Komplete 11

РАСПРОДАДЕНО

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 39200,oo ден
НОВА ЦЕНА : 29900,oo ден

ЦЕНА: 29.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери
 
rows: 44
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Alesis   
.
  Alesis VI61  
  Alesis VI61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Q61  
  Alesis Q61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 25 IV  
  AKAI LPK25 WIRELESS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI LPK25 WIRELESS  
  AKAI LPK25 WIRELESS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-TOUCH COMPACT  
  BEHRINGER X-TOUCH COMPACT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-TOUCH MINI  
  BEHRINGER X-TOUCH MINI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation Launchpad Mini MK2  
  Novation Launchpad Mini MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Контролери :  
 
Akai
Alesis
Antelope
Apogee
Avid
Behringer
Clavia
CME
Fairlight
Fatar
ICON pro-audio
Jazzmutant
Korg
M-Audio
Mackie
Midas
Native Instruments
Novation
PreSonus
Roland
SPL
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти