БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА  
  > АРТИСТ ПОНУДА  
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

 
   
   
  Вкупно Производи: 82  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPC Studio BLACK Edition
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 389 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден


The MPC Studio Black is a fresh take on the top-selling original, MPC Studio. We made the Studio look cooler than ever by introducing a sleek and stylish black brushed-aluminum body. To elevate the parameter editing experience, the master encoder wheel as well as the Q-Link knobs have been raised and made larger. The 16 RGB MPC pads are now thicker and more responsive, inspiring greater expression in performance and programming.

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis DM10 Studio Kit
ХИТ ЦЕНА!
EВРОПСКА ЦЕНА: 799 €
АРТИСТ ЦЕНА:
45900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Novi profesionalni studijski set sa DM10 modulom. Alesis polaže velike nade u ovaj set, jer cijena je zaista nevjerovatna. Full set bubnja, samo sjedi i sviraj. Posao obavljen, zabava zagarantovana!

ЦЕНА: 53.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 14
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
27.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
23.800,oo ден


Analogni 14-kanalni mikser sa integriranim USB interfejsom. Fantastična sprava za one koji žele analogni zvuk i osjećaj u digitalno baziranom studiju!

ЦЕНА: 27.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer ADA8200 Ultragain Pro
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
22.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
14.500,oo ден


Add 8 channels of transparent A/D and D/A conversion to your setup. The ADA8200 Ultragain Pro boasts Cirrus Logic converters, Midas mic preamps and ADAT I/O.

ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B205D
ХИТ ЦЕНА!
EВРОПСКА ЦЕНА: 169 €
АРТИСТ ЦЕНА:
9.300,oo ден


ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

What if you could mount your personal monitor on a mic stand and point it right at your face—and what if it sounded really good? What if it sounded so good it could be used as your main PA system for more intimate gigs and meetings? Say hello to the new B205D, an active PA loudspeaker that is small and light enough to mount on a mic stand. But don’t let the small size fool you—the B205D cranks out high-fidelity sound and comes loaded with features that will simply astound you!

ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER X-AIR XR18
BEHRINGER XR18 X-AIR | 18-INPUT WIRELESS DIGITAL MIXER FOR IPAD AND ANDROID

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 49900 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 46600,oo ден
X-Air Series 18-Channel, 12-Bus StageBox/Rackmount Digital Mixer for iOS/Android/Mac/PC/Linux Devices with 16 Programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, Multi-Channel USB Audio Interface, and Rackmount Ears

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1202FX
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 4 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza, dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza; te 24-bitnim multiefekt procesorom.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade CLASSIC RH-2
РАСПРОДАДЕНО


ЦЕНА: 46.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cerwin-Vega
Cerwin Vega CVA-28
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 34.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
27.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Aktivni zvučnik s dva 8" zvučnika i potpuno inovativnog dizajna. Snaga 400 Watti kontinuirano ili 800 Watti u peaku.

ЦЕНА: 34.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Cerwin-Vega
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-MC6000 Dj Mixer & Controller
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
47.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
41.500,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Computer-independent 4-channel, 8 source premium digital mixer and MIDI controller.

ЦЕНА: 47.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
FOCUSRITE CLARETT 2 PRE
FOCUSRITE CLARETT 2 PRE | 10 IN/4 OUT THUNDERBOLT AUDIO INTERFACE

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
26.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
19.900,oo ден


The Focusrite Clarett 2 Pre combines the very latest Thunderbolt technology with the legendary passion and fire the Focusrite put into every one of their products

ЦЕНА: 26.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin 5th Avenue CW Kingpin II
РАСПРОДАДЕНО

The latest model in the 5th Avenue line-up features a Cutaway body design and the added sounds of two Godin Kingpin P90 single-coil pickups delivering all that classic, vintage tone with presence, clarity and a little attitude thrown in for good measure!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin 5th Avenue Kingpin P90
РАСПРОДАДЕНО

The Godin 5th Avenue brings you back to a time when the archtop acoustic guitar reigned supreme. With the soul of a 1950’s archtop, the 5th Avenue is a true vintage spirit of yesterday with today’s level of modern playability.

ЦЕНА: 45.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin ACS-SA Black Pearl
РАСПРОДАДЕНО

The Godin ACS SLIM NYLON 6-String Electro Classical Acoustic Guitar, Synth Access, Black Pearl. MIDI ready nylon string, slim neck, acoustic-electric guitar for the 21st century with endless sonic possibilities.

ЦЕНА: 78.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ICON
ICON QCON PRO X ICON QCON PRO X
ICON QCON PRO X | 8-CHANNEL USB DAW CONTROLLER

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 55800,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 47900,oo ден


GET OUT OF THE BOX AND INTO YOUR MIX
Expand and command your Digital Audio Workstation (DAW) by adding true tactile control via USB2.0. The all new QCon Pro X is a control surface designed to get you out of “the box” of your computer and into your music. Record and mix without always having to point and click. QCon Pro X puts the functions of your DAW at your fingertips by providing you with nine (9) full sized motorized faders, eight (8) rotary dual-function encoders, two (2) large backlit LCD screens, LED volume metering, a jog wheel and plenty of buttons to press.

ЦЕНА: 55.800 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > ICON
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT-LT-RW
Classic style, single cutaway, Rosewood body, maple neck, rosewood fingerboard. Selector switch, 1V & 1T, with pick guard and die cast machines.

When awarding their Editor's Pick, the December 2011 issue of Guitar Player Magazine said, "Excellent workmanship, playability, and happening tones make this guitar an impressive choice. Price makes it an unbeatable deal."

ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT-LTCRUSDLX
Classic style, single cutaway, semi-solid body with carved F-hole. Maple neck, rosewood fingerboard. Alnico pickups, selector switch, 1-V & 1-T, pick guard and die cast machines.
ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT220D
Vintage style, single cutaway solid Alder body - contoured top, set neck, rosewood fingerboard, traditional style pick guard, 2 humbucking pick-ups, 2-V & 2-T and chrome die-cast machines.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT220D Serpent
Vintage style, single cutaway, solid body- contoured, flame maple top, mahogany set neck, serpant inlay in rosewood fingerboard, pick guard, 2 covered humbucking pick-ups, body binding: top and back, 2-v and w-t and die-cast machines. tiger eye
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT300
Classic style, double cutaway, solid body - white pick guard, chrome hardware, die-cast machines.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT300M
Classic style, double cutaway, solid body - white pick guard, chrome hardware, die-cast machines.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT50
Double cutaway, solid body with maple set neck, rosewood fingerboard with dot inlay, 2 humbucking pick-ups, 2-V & 2-T and die-cast machines.
ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JTB2B
Jay Turser JTB2B Black : 18.900 ден.

Ultra-popular violin-shaped bass recreates the fat and thumpy sub tones that have been heard continually in popular recorded music for decades. Features included in this great bass guitar are: Traditional 4-string configuration, semi-hollow body, hard maple set neck, bound rosewood fingerboard, pearloid pickguard, humbucking pick-ups, 2 separate volume controls, 3 slide switches for multiple tone/ mute options and die-cast machine heads. Classic look and timeless sound.

ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kawai
Kawai KDP-90 Digital Piano
Kawai KDP90…Great Performace, Outstanding Value

ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 63.900,oo ден
АРТИСТ ХИТ ЦЕНА !!! : 54.900,oo ден

ЦЕНА: 54.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kawai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ketron
Ketron AUDYA5
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 3.300 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
188.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

AUDYA 5 represents a new state-of-the-art modern arranger keyboard. It has a powerful audio multiplayer, a high quality sound engine and unique automatic accompaniment features. The rich set of interfaces includes a versatile video support, configurable audio connections and three USB ports to connect to computers and other multimedia devices.

ЦЕНА: 245.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Ketron
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ketron
Ketron SD4 Module
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 30.600,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
23.900,oo денThe KETRON SD4 is a pocket size sound module designed for all PC and MIDI applications. Equipped with a new powerful sound engine, including a professional Stereo Grand Piano sound over 88 notes, huge Orchestral voices such as Saxophones, Brass, Woodwinds, Guitars, Accordions, Organ Digital Drawbars and many others, the SD4 has all the latest features for recording, programming and live performances.

ЦЕНА: 30.600 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Ketron
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ketron
Ketron SD5 HD
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 2.300 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
109.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО
Profesionalni aranžer s mogućnošću direktne kontrole KETRON playera/tonskog modula MIDJAY. Klavijatura s 61 tipkom.

ЦЕНА: 142.000 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Ketron
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO
ХИТ ЦЕНА!
Цена во Европа : 3.299 €
АРТИСТ ЦЕНА : 179.900,oo ден

Kuzweil Forte!!! Најнапредната пијано технологија кое го носи логото на Kurzweil!

ЦЕНА: 179.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO
ХИТ ЦЕНА!
Цена во Европа : 2.999 €
АРТИСТ ЦЕНА : 169.900,oo ден

The most advanced keyboard to ever wear the Kurzweil logo - now in a more portable 76-note, fully-weighted package.

ЦЕНА: 169.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
KURZWEIL KA150 ROSEWOOD DIGITAL PIANO
KURZWEIL KA150 RW | ROSEWOOD DIGITAL PIANO

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 54.000,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 61.900,oo ден

Kurzweil stands for quality, which you can expect from the moment you receive the KA150 delivered to your front door! Perhaps you've tried to learn to play the piano before? Learning to play is a blast with the KA150!

ЦЕНА: 61.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil KA90
Portable Digital Piano with Arranger

ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
36.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:29.900,oo ден

ЦЕНА: 36.200 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
KURZWEIL M230 SR
KURZWEIL M230 SR | DIGITAL PIANO SATIN ROSEWOOD

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 61.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 89.000,oo ден


Kurzweil definitely knows their stuff. When this company designs a digital piano, you just know it's going to be an excellent product. Of course, the recently announced M230 digital piano is no exception; it's a great, simple model with just a few nice extras thrown in for good measure.

ЦЕНА: 61.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
KURZWEIL MP10-F SR
KURZWEIL MP10-F SR | DIGITAL PIANO SATIN ROSEWOOD w/ 88 Note Fatar keyboard fully weighted action with adjustable touch sensitive keys

ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
77.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
66.900,oo ден
The newest addition to our Mark Pro line, the MP-10 combines value and affordability with the best sounds ever developed for Kurzweil Pro keyboards. The MP-10 uses the same chips as our PC3 Series keyboards and features 88 onboard sounds taken directly from the PC3

ЦЕНА: 66.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC3K6 BUNDLE
АРТИСТ АКЦИЈА!
АРТИСТ ЦЕНА : 109.900,oo ден
This Bundle contains: Kurzweil PC3K6 Keyboard Bag, PC2S Ribbon Controller and Kore 64 Sound Expansion ROM


ЦЕНА: 109.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC3K7
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА : 120000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 116900,oo ден

The PC3K7 from Kurzweil is an 76-key performance controller that features a semi-weighted-action keybed, and is loaded with a sound set that is both broad and deep, with no compromises on sound quality.

ЦЕНА: 116.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC3K8
ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 2500,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 149900,oo ден

The PC3 introduced the world to a new generation of ground-breaking Kurzweil technology, having a synthesis architecture that remains unparalleled in depth and flexibility, combined with a staggering amount of effects processing power. The PC3 sound set, which encompasses everything from the traditional to the cutting edge, has been widely acknowledged as second to none.

And now the PC3's successor has arrived. The Kurzweil PC3K is the pinnacle of our PC3 line, bridging the gap between Kurzweil's past successes and present innovations.

ЦЕНА: 149.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Laserworld
Laserworld EL-60G
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 9.100 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
5.900,oo денZeleni laser pristupačne cjenovne klase od švajcarske firme LaserWorld, specijalizovane za proizvodnju lasera.

ЦЕНА: 9.100 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Laserworld
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Otto Filter
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 5.800 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
2.500,oo ден


Auto wah filter efekt s Band Pass, Low Pass, i custom 9 Line 6 Twin Filter modelima.

ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ PMD561
MARANTZ PMD561 | HANDHELD 4-CHANNEL SOLID STATE RECORDER

ХИТ ЦЕНА!
EВРОПСКА ЦЕНА: 389 €
АРТИСТ ЦЕНА:
21500,oo ден


The PMD561 is a compact handheld professional-grade audio recorder that records directly onto SD/SDHC flash media. It’s compact and lightweight, yet it delivers audio recording quality of the very highest caliber, thanks to its sensitive stereo microphone arrangement and superior solid-state recording process. The PMD561 is intended for reporters, safety personnel, researchers, anyone who needs accurate, detailed, reliable in-field recordings. It’s ideal for situations where no-compromise recordings are required, but bulky equipment and separate microphones are not possible or appropriate.

ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Carry-All Case MBMC
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 5.100,оо
ЖЕШКА ПОНУДА :
3.100,oo ден


Mike Balter Mallet Carry-All
100% industrial strength PVC coated nylon, foam padded for extra protection.

ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Mallet Bag MBMB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 2.100,оо
ЖЕШКА ПОНУДА :
1.600,oo ден


Barrel style bag made from PVC coated nylon. Each end opens allowing the player to put mallets in from both sides.

ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Moog
Moog Voyager XL
Designed in celebration of the 40th anniversary of the Minimoog, the Minimoog Voyager XL is a sonic powerhouse that pays homage to important milestones in the Moog synthesizer legacy.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Moog
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11
VIRTUAL INSTRUMENTS AND PLUG-IN PROCESSOR

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 33.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
21.300,oo ден


Plug-in Library with 45 Virtual Instruments, Processors, and Effects Covering Over 13,000 Sounds and 155GB of Content - Mac/PC AAX Native, VST, AU
Native Instruments' Komplete 11 plug-in collection comes with a full suite of 45 virtual instruments and plug-in processors covering everything you need to create and produce professional-quality music in any genre. This comprehensive collection spans an impressive 13,000 sounds and 155GB of content, including synths, drums, pianos, cinematic instruments, and more.
Once you get your hands on the instruments, effects, and mastering-grade processors in Komplete 11, you'll never look back

ЦЕНА: 21.300 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT / VIRTUAL INSTRUMENT AND PLUG-IN PROCESSOR BUNDLE

<HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 12.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
9.900,oo ден


Collection of 11 NI Komplete Virtual Instrument and Processor Titles with USB Flash Drive Installer - AAX Native, VST, AU (Mac/PC)
Load up your virtual instrument rig with a core collection of 11 hit products from Native Instruments, with Komplete 11 Select. Komplete 11 Select includes 11 Komplete software collection titles electronic musicians know and love, such as the Massive analog synth, Drumlab drum machine, and Scarbee Mark I electric piano. All told, you get over 2,500 sounds across 25GB of content, all of which comes ready to load on a USB flash drive. And since all of these titles run as AAX Native, VST, or AU plug-ins or as standalone software, it's easy to integrate Komplete 11 Select into your virtual instrument rig.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments TRAKTOR KONTROL D2
EXTRA ПОНУДА!
Цена во Европа : 379 Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 15900,oo ден

TRAKTOR KONTROL D2 delivers portable, touch-and-see deck control designed for cutting-edge performance with TRAKTOR PRO 2. A full-color display and touch-sensitive controls deliver responsive workflow for the uncompromising DJ. And full Stems integration provides the keys to a completely new way to DJ.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol F1
The definitive and only hardware for controlling

TRAKTOR's powerful Remix Decks, with 16 stylish, multi-colored pads to fire loops and one-shot samples and the full version of the flagship software TRAKTOR PRO 2.5.

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Scratch A6
ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 289,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 17.600,oo ден

Professional digital vinyl system with 6-channel audio interface, 4 track decks and Remix Decks™* at an unbeatable price.

ЦЕНА: 17.600 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
NOVATION BASS STATION II
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 26.400,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 28.900,oo ден

NOVATION BASS STATION II | ANALOGUE MONO SYNTHESIZER

The Novation Bass Station II is an analogue mono-synth perfectly suited to massive bass lines as well as leads and arpeggios.
Building on the original and much loved Bassstation, the Bass Station II utilises an all-analogue signal path, including the effects section. Bringing the synth up to date, you can now store and recall patches with spaces for 64 user presets alongside 64 killer on-board presets. Intuitively laid out, there are plenty of knobs and sliders for all the major synth functions meaning dynamic performance is at the very heart of the keyboard and to further this there are 25 velocity sensitive, full size keys with assignable aftertouch. Also included is MIDI over USB or 5 pin din.

ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX
NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX | ANALOG MODELING SYNTHESIZER

ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
23.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
17.900,oo ден


The Novation Circuit Groove Box: Designed to inspire.
The Circuit is a grid based groove box that can stand on its own two feet without the need for software or computers. It’s compact; battery powered and features a powerful built-in speaker giving you all you need to make music anywhere. Two Novation polysynths and a four-part drum machine, combined with an intuitive grid-based sequencer in a box that will have you making electronic music in minutes.

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation Dicer USB
Deck-mountable USB DJ Cue and Loop Controller

There are many excellent DJ controllers and control surfaces out there that take advantage of Serato Scratch's advanced cue and looping functions. On the other hand, there are many more that don't. You don't need a new deck in order to get the most out of Scratch anymore - all you need is a Novation Dicer!

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK MIXTRACK PLATINUM
NUMARK MIXTRACK PLATINUM | DJ CONTROLLER WITH JOG WHEEL DISPLAY

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 17900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 13900,oo ден

The Highly-Anticipated Mixtrack Platinum DJ controller.
Setting the pace as the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, Numark presents the Mixtrack Platinum DJ controller. This latest addition to the Mixtrack Numark family series enhances the performance of any DJ, from skilled amateur to the most advanced professional.
Mixtrack Platinum offers a host of great features, such as a built-in custom LCD display screen in each 5” capacitive jog wheel, 4-channel mixing capabilities, Filter and gain controllers for each channel, Effects, and 24-bit audio output. Yes—we know with all these amazing features are incredible: it’s like listening to a new song that you know is going to be platinum!

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Mixtrack Pro 3
Here it is—the Amazing Mixtrack Pro 3 DJ controller.

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 15900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 12900,oo ден

From Numark the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, comes the incredible MIXTRACK PRO 3 DJ controller, designed with the skilled, professionally-aspiring DJ in mind. It’s the latest addition to the Numark family of industry-leading DJ solutions.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Orbit
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.300,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
4.900,oo ден
Numark's Orbit wireless MIDI performance controller lets you step out and take your show center stage where it belongs.

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK PARTYMIX
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 6900,oo ден
АРТИСТ ПОПУСТ : 5900,oo ден

NUMARK PARTYMIX | DJ SOFTWARE CONTROLLER WITH BUILT IN LIGHTSHOW

Let’s get this party started!
No matter what your skill level you can get any party started with the Party Mix! This is an amazing DJ Controller that connects directly to your laptop and lets you play and mix all of your favorite songs and videos with the included DJ software. Mix, blend and create just the right mood with this 2-channel DJ controller that empowers you to rock the house. Preview your mix in your headphones before you crossfade the music to your speakers—like a pro! With Party Mix, you can manually sync the beat (or auto sync) and blend your songs with your playlist.
With Party Mix’s built-in light show you will shower the room with beat synchronized colorful light patterns, creating the perfect party atmosphere!

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK PARTYMIX PRO
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 17900,oo ден
АРТИСТ ПОПУСТ : 12900,oo ден


Party DJ Control System with audio outputs
Simple plug and play
Virtual DJ LE software included
Built-in light show creates party atmosphere
Cool effects and multiple pad modes with looping and sampling
Sync buttons for easy mixing control
1/4" headphone jack to preview for cueing

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK PT01 TOURING
NUMARK PT01 TOURING | CLASSICALLY-STYLED SUITCASE PORTABLE USB TURNTABLE

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 4.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5.400,oo ден

Play your favorite records--anywhere!
The Numark PT Touring turntable is a classically-styled suitcase unit that recalls the popular portable turntables from the past. PT Touring has a rugged case with a handle so you can carry it anywhere. It plays all your 33 1/3, 45 and 78 RPM records, comes with a 45 RPM adapter, and it has built-in stereo speakers for convenient listening without needing to connect external speakers. In addition, it has RCA outputs for simple connection to home audio equipment and a convenient Auto-Stop feature kicks in when it reaches the end of the record. Plus with its USB port, included USB cable and downloadable EZ Vinyl/Tape Convertersoftware, converting analog records into digital files for archiving on your computer is a snap.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Orange
ORANGE DUAL TERROR HEAD DT30H
АРТИСТ ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 749,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 44.800,oo ден-729,oo Eur

ORANGE AMPS DUAL TERROR HEAD DT30H | TUBE GUITAR AMPLIFIER HEAD

Big British Tone from a Small Orange Amp!
Diminutive size with tons of tone! The Dual Terror head from Orange puts up to 30 watts of British tube-amp awesomeness at your disposal — along with an amazing array of tonal versatility. The Dual Terror boasts a Fat Channel for warmer tones, while the Tiny Terror Channel offers up Tiny Terror-style tones. Plenty powerful for small gigs, the Dual Terror also adapts well to studio and rehearsal use, as you can drop the wattage down to 15 or 7 watts for lower-volume saturation. Already a favorite with guitarists in many genres, the Dual Terror is a great head with tons of tone!

ЦЕНА: 44.800 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Orange
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Grind Bass 5 BXP NTB
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 420 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
20.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Osvajači nagrade urednika magazina "Bass Player" su GRIND NTB bas gitare, izrađene od imbuya drveta, čistog tona, izuzetno ugodnog vrata od mahagonija, sa fingerboardom od indonezijske ruže. Mekoća u sviranju osigurana je neck-trough-body konstrukcijom, a imaju solidan, rezonantan zvuk, dok im njihovo tamno drvo daje prirodan i izgled vrlo skupe gitare. Model s 5 žica.


ЦЕНА: 33.000 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV1500
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 570 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Stereo pojačalo široke namjene daje:
500 W RMS-a po kanalu na 4 Ohm-a
400 W RMS-a po kanalu na 8 Ohm-a
Sadrži DDT-zaštitu.Turbo-V hlađenje.

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
Presonus HP4
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
8.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:7.500,oo ден

4-канален засилувач/разводник за слушалки во куќиште со компактни димензии со 150mWatt нa 51 Ohm.

ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
Presonus StudioLive 16.4.2
РАСПРОДАДЕНО
Digitalni mikser vrhunskih perfomansi namijenjen za Live i za studijsko snimanje. Snažan i fleksibilan.

ЦЕНА: 91.700 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
Presonus StudioLive 24.4.2
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА :
227.300,oo ден

АРТИСТ ЦЕНА:
122.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The PreSonus StudioLive 24.0.2 is an excellent-sounding compact digital mixer with a flair for connectivity and extensibility. You get unprecedented freedom to work the way that works best for you. StudioLive technology certainly lives up to its name: a powerhouse in the studio - with stunning live capabilities that give us more than a glimpse into the future of live mixing.

ЦЕНА: 227.300 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME FireFace 802
The Fireface 802 renews RME’s reputation built on the legendary Fireface 800. 60 channels of audio, high-end microphone preamps, reference class converters, a complete effects section and operation at up to 192 kHz are the base for many more features
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M1S
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
7.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
6.500,oo денMikrofon namijenjen živoj vokalnoj izvedbi s dinamičkom kapsulom jakog izlaza. Stvoren i sazdan u Australiji.
Od sada i sa prekidačem.

ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Stereo VideoMic
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 199 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.900,oo ден


X/Y Stereo kamermanski usmjereni pucaljka kondenzatorski mikrofon. Napravljen za rad u filmskoj industriji.

ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX24/B58
Handheld Wireless System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 25.200,oo ден

ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX24/PG58
Handheld Wireless System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 17.200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 17.900,oo ден


ЦЕНА: 17.200 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX24/SM58 Handheld
Industry standard vocal wireless.

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 19.800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 21.700,oo ден

This complete wireless package includes the BLX4 receiver along with the BLX handheld transmitter with a Shure SM58 capsule.

ЦЕНА: 21.700 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure EP2TRE2 + PSM200
РАСПРОДАДЕНО

PSM 200 - in-ear monitorset
Wireless Personal Monitor Systems with Mix Control

ЦЕНА: 36.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure GLXD24/B58
Handheld Digital Wireless Beta58 Microphone System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 31.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 34.900,oo ден

Shure's legendary Beta 58 mic, 16-hour battery life, and LinkFreq smart frequency management all add up to one super-dependable wireless handheld system.

ЦЕНА: 31.500 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure GLXD24/SM58
Handheld Wireless System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 28.600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 30.500,oo ден

Includes GLXD4 receiver, GLX2/SM58 handheld transmitter, microphone clip, power supply, rechargeable battery, USB cable, carrying case, and user guide.

ЦЕНА: 28.600 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG42 LC
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 200 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Specifically engineered for vocal reproduction, the PG42 side-address condenser microphone features a large cardioid diaphragm tailored with high sensitivity to clearly reproduce refined performances. A -15dB switchable attenuator and a high pass filtering switch guarantees Shure quality for every lead vocal application.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE SLX24E/BETA 58
The SLX24/BETA58 Handheld Wireless System is part of the SLX wireless systems family

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 48.300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 50.900,oo ден

ЦЕНА: 48.300 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     STANDORF
STANDORF ETUDE Digital Piano
STANDORF ETUDE DigitaL PIANO w/Bench

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 39900 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 35900 ,oo ден

The Standorf Etude is the ideal way to enter the exciting world of the digital piano and music. Whether you are a beginner who just wants to fall in love with music and practice, an experienced musician who has always wanted to learn to play piano, or a professional pianist who needs a serious instrument for practice and work. With this excellent instrument you have the chance to enjoy, grow and learn, develop your musicality and skill of digital piano playing. This digital piano is a modern musical instrument that uses the latest discoveries from the world of technology to make using it as enjoyable as possible, whilst at the same time as simple as possible

The elegant and modern design will fit perfectly in a living room or any other room. With its compact size, it will easily fit into those places where a traditional upright piano or digital piano of larger dimensions cannot. A wooden piano stool is also included.

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > STANDORF
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic AEON
Handheld Infinite Sustainer for Guitar, Bass, and Other Stringed Instruments

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 4900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5400,oo ден

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Level Pilot
Analogni kontroler za monitore visokih performansi i nevjerovatno praktičan zbog malih dimenzija i kvalitetne izrade.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon Play Electric
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
22.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.600,oo ден


Electric Guitar and Vocal Multi-effects Processor, with Auto-tracking Vocal Harmonies, Guitar Effects, and Built-in Looper

ЦЕНА: 22.700 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
Thomastik Infeld Red Violin String
Set with Ball End E String - 4/4 Size - Medium Gauge
ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai LS90Q
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 1150 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
60.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

"Made in JAPAN!" Električna gitara Les Paul oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao. Tjelo gitare je uglavnom napravljeno od mahagonija, a vrat je napravljen također od mahagonija. Glavna karakteristika ovog instrumenta je veliki prirodni sustain koji se i očekuje gitare LP oblika. Što se tiće magneta, ovaj model je opremljen sa dva PAF MK2 pickupa koji su proizvedeni u Japanu te su specijalno motani da se dobije autentični vintage rock zvuk.

ЦЕНА: 71.000 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 GK
Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn T25
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА:400 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
18.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО
Jedan od Washburn basova najpristupačniji cijenom je doista veliki uspjeh. Ovi basovi su na profesionalnoj razini u svakom smislu, od drveta i izrade pa sve do super kvalitetnih komponenti elektronike. Bit ćete iznenađeni što sve ovaj instrument može. Ovo je verzija sa 5 žica.

ЦЕНА: 25.800 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD7S
Washburn zaista brine o svima koji žele dobar instrument. WD7S je akustična gitara koja se tonski može porediti sa mnogo skupljom braćom i sestrama. A cijena? To je ono najbitnije.
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Категорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Washburn
 
rows: 112
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Jay Turser By Washburn   
.
  Jay Turser JT-LTCRUSDLX  
  Jay Turser JT-LTCRUSDLX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION BASS STATION II  
  NOVATION BASS STATION II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD24/SM58  
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND TPX 152  
  TURBOSOUND TPX 152  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mike Balter  
.
  Mike Balter Carry-All Case MBMC  
  Mike Balter Carry-All Case MBMC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Laserworld  
.
  Laserworld EL-60G  
  Laserworld EL-60G  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD24/B58  
  Shure GLXD24/B58  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата АРТИСТ ХИТ ЦЕНА :  
 
Akai
Alesis
Allen&Heath
Behringer
Blade
Cerwin-Vega
Denon
Focusrite
Godin
ICON pro-audio
Jay Turser By Washburn
Kawai
Ketron
Kurzweil
Laserworld
LINE6
MARANTZ Professional
Mike Balter
Moog
Native Instruments
Novation
Numark
Orange
Peavey
PreSonus
RME
RODE
Shure
STANDORF DIGITAL PIANO
T.C. Electronic
TC Helicon
Thomastik Infeld
TOKAI
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти