БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
  > Избор по Конструкција  
  > Избор по Намена  
  >> Студиски Микрофони  
  >> Микрофони за Настапи  
  >> Репортерски Микрофони  
  >> Инсталациски Микрофони  
  > Дополнителна опрема и аксесоари  
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Репортерски Микрофони

 
   
   
  Вкупно Производи: 24  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C417L
Affordable professional miniature condenser microphone.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica PRO70
Minijaturni kondenzatorski mikrofon idealan za vokale i gitaru. Posebna preporuka za BISERNICU! Preporuka i za TV studije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     dB Technologies
dB Technologies PU860L
UHF bežični sistem s 16 frekvencija. LMB100S Kondenzatorski lavalier mikrofon i prijemnik. Izrazito povoljna cijena!
ЦЕНА: 9.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > dB Technologies
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4066
Mikrofon 4066 nudi čistu i transparentnu kvalitetu zvuka s puno headroom-a
Dizajn naglavnog mikrofona je univerzalan jer korisniku pruža izbor postavljanja na desnu i/ili lijevi stranu i izbor promijene boje.
Veliki izbor konektorskih adaptera omogućuje korištenje mikrofona 4066 s većinom profesionalnih bezžičnih sustava i može ga se spojiti preko XLR konektora s fantomskim napajanjem od 48V.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4080
4080 mikrofon kombinira visoku audio kvalitetu s nevidljivošću. To ga čini idealnim za upotrebu u broadcastu, na konferencijama ili u drugim situacijama uživo. Ima lagano pojačano srednje frekventno područje (4 dB) radi lakše razumljivosti govornika. Vrlo je jednostavan za postavljanje i može se okretati u svim smjerovima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4088
DPA 4088 je minijaturni kardioidni naglavni mikrofon, uglađen i elegantan dizajn čini ga najnevidljivijim naglavnim kardioidnim mikrofonom današnjice. Ima čist, otvoren i prirodan zvuk i najčešće ga nije potrebno ekvalizirati.
Mikrofon 4088-F je bež varijanta mikrofona 4088. Crna varijanta mikrofona, 4088-B, je također dostupna.
Dobitnik je nagrade PAR Excellance 2005.g. za inovaciju, vrijednost i vrhunski rezultat.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ICON
ICON U2 USB MICROPHONE
ICON U2 | HIGH-QUALITY USB MICROPHONE


ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > ICON
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ AUDIOSCOPE SG-5B
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.500,oo денBattery or phantom-powered short shotgun microphone with XLR output

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE HS1 Headset
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
16.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
7.900,oo ден


Bilo da vam treba naglavni mikrofon za televiziju ili za stage, za auditorijum od 20,000 sjedećih mjesta ili za religioznu ustanovu, Rode HS-1 mikrofon vam donosi čist i oštar zvuk s minimalnom količinom šuma.

ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Lavalier
Bilo da vam treba lavalier mikrofon za televiziju ili za stage, za auditorijum od 20,000 sjedećih mjesta ili za religioznu ustanovu, Rode Lavalier mikrofon vam donosi čist i oštar zvuk s minimalnom količinom šuma.
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NEWSSHOOTER KIT WIRELESS SYSTEM

ЦЕНА: 27.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG 1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
10.900,oo денKondenzatorski mikrofon pucaljka, specijalno dizajniran za rad s aplikacijama u filmu,
videu, televiziji, broadcast-u i ostalomЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 13800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 15200,oo ден


Directional Shotgun Condenser Microphone with Battery/Phantom Power Option, Windscreen, Stand Mount, and Zip Pouch

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG3
Kondenzatorski mikrofon pucaljka, specijalno dizajniran za rad s aplikacijama u filmu,
videu, televiziji, broadcast-u i ostalom. Nastavak sjajne RODE NTG tradicije - profesionalni broadcast zvučni kvalitet.

ЦЕНА: 41.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Reporter Mic
The Reporter Omnidirectional Handheld Interview Microphone from Rode is designed for interview and presentation uses.
ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Stereo VideoMic
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 199 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.900,oo ден


X/Y Stereo kamermanski usmjereni pucaljka kondenzatorski mikrofon. Napravljen za rad u filmskoj industriji.

ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE VIDEO MIC ME - L
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
5.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.900,oo ден
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE VIDEOMIC ME - FOR SMART PHONES
RODE VIDEOMIC ME | DIRECTIONAL MIC FOR SMART PHONES


The VideoMic Me is a compact and lightweight, high-quality directional microphone with that connects directly to the iPhone TRRS microphone/headphone socket. Its flexible mounting bracket accommodates a wide range of smartphones and allows the microphone to be fitted for primary camera or front camera (selfie) use.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre
Broadcast Quality Condenser Microphone
ЦЕНА: 16.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sennheiser
Sennheiser HS2-EW
Kondenzatorski nedirektni mikrofon superiorne kvalitete.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Sennheiser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX188/MX53 Dual Headset
РАСПРОДАДЕНО

The Shure Microflex MX153 is a professional subminiature earset microphone ideal for speech and other applications requiring low-profile discreet placement where improved gain before feedback over lavalier microphones is desired. With analog dual wireless transmission.

ЦЕНА: 52.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure FP15/83 Wireless Bodypack
The Shure FP Wireless Bodypack System features the FP5 portable diversity receiver, FP1 bodypack transmitter and WL 183 lavalier microphone. The Shure FP series provides professional, portable wireless operation in the 24MHz band, is easy to operate and affordable. The FP5 receiver features diversity reception, easy one-touch channel search and lightweight plastic housing.
ЦЕНА: 27.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure MX153 Earset
Outstanding clarity in an extremely comfortable over-the-ear design.
ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure MX184
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 222 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
11.900,oo ден


Последен примерок !

They're no bigger than a paper clip unless you consider the sound they produce. The Microflex Lavalier microphones bring a new level of sophistication to personal voice reproduction. Like all Microflex family microphones, the Lavaliers use Shure's interchangeable condenser cartridges, available in cardioid, supercardioid or omnidirectional polar patterns. That means you can be sure there's a Microflex Lavalier that's right for your job.

ЦЕНА: 18.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Shure
 
rows: rows: 82
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure BLX24/SM58 Handheld  
  Shure BLX24/SM58 Handheld  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT2A Studio Solution Set  
  RODE NT2A Studio Solution Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD24/B58  
  Shure MX184  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure MX184  
  Shure MX184  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure PG81 XLR  
  Shure PG81 XLR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer C3  
  Behringer C3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SM58  
  Shure SM58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Oktava  
.
  Oktava MK012-01 MSP2  
  Oktava MK012-01 MSP2  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Репортерски Микрофони :  
 
AKG
Audio-Technica
dB Technologies
DPA Microphones
ICON pro-audio
MARANTZ Professional
RODE
Sennheiser
Shure
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти