БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
  > Избор по Конструкција  
  > Избор по Намена  
  >> Студиски Микрофони  
  >> Микрофони за Настапи  
  >> Репортерски Микрофони  
  >> Инсталациски Микрофони  
  > Дополнителна опрема и аксесоари  
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Студиски Микрофони

 
   
   
  Вкупно Производи: 80  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C414 B-XL II
Čuveni studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee MiC
Mobile recording microphone, with world-class Apogee technology for your iPad, iPhone, and Mac.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee MiC 96k
Professional quality microphone for GarageBand on iPad, iPhone and Mac
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE3300 Artist Ellite
Vrhunski vokalni mikrofon kreiran za nastupe uživo.
Kardiodni kondenzatorski. Frekvencija: 20 Hz-20 kHz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2020USB+
USB kardiodni kondenzatorski mikrofon studijske kvalitete odličan za kućne studije.
ЦЕНА: 11.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2035
Large-diaphragm Condenser Microphone with Low-cut Filter, 10dB Pad, Cardioid Pickup Pattern, and Custom Shockmount
ЦЕНА: 11.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT4033 ASM
Kardiodni kondenzatorski mikrofon izuzetno čistog izlaznog signala. Stroge presentnosti, inače soničnog potpisa “ 40 Serie” pro-audio klasik.
Frekvencijska osjetljivost: 30-20,000 Hz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT4040SM
Čisti kondenzatorski mikrofon. Optimalnog senzibiliteta i čistih soničnih karakteristika.
Frekvencijska osjetljivost: 20-20,000 Hz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT4047 SVSM
Kardiodni kondenzatorski mikrofon. Bogati topli zvuk klasičnog F.E.T. Studijskog mikrofona. S dvostrukom dijafragmom kontruiran i stvoren za najkritičnije i najzahtjevnije akustične trenutke pri studijskom snimanju. Izvrstan za vokale, gudače, tamburaše, manje sastave ili vokalne grupe.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT4050
Predstavljamo kondenzatorski multi-patern mikrofon, sposoban uhvatiti svaku nijansu. S tri promjenjiva polar paterna: cardiod, Omnidirectional ili Figure-of-eight. Idealan i za studio i za Live za: vokale, piano, tamburice, elemente bubnja, gitarska pojačala i više...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM250DE
Novi mikrofon za ozvučenje bas bubnja iz Artist serije. Iznimnih osobina. Sastoji se od dvije kapsule (kardiodna kondenzatorska i hiperkardioidna dinamička). Praktički - dva mikrofona u jednom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM450
Beskompromisna kvaliteta za ozvučavanje bubnja, perkusija, akustičnih gitara, violina i ostalih akustičnih instrumenata
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica PRO35
Idealan za TAMBURAŠE!!!

...i gitariste, harmoniku (lijeva i desna strana), puhače. Kako za uživo tako i za studio.

Kardiodni kondenzatorski klip instrumentalni mikrofon.

ЦЕНА: 13.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer B1 Condenser Microphone
Single Diaphragm Condenser Microphone
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer B2 PRO
Gold-Sputtered Large Dual-Diaphragm Studio Condenser Microphone
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer B5 Condenser Microphone
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.900,oo денStudijski cigaret kondenzatorski mikrofon sa pozlaćenom membranom namijenjen za studio ili Live aplikacije.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
3.800,oo ден

НОВА ЦЕНА:
2.800,oo денStudijski kondenzatorski mikrofon.

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C3
Studijski kondenzatorski mikrofon s dvostrukom dijafragmom idealan za kvalitetno studijski snimanje i aplikacije uživo.
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer ECM8000
Nedirektni mjerni kondenzatorski mikrofon velike preciznosti.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BeyerDynamic
Beyerdynamic BD M99
Dinamički mikrofon duge dijafragme: instrumentalni ili on-air broadcasting. Dobar za: vokale, radio voditelje, ozvučavanje instrumenata, bas bubanj.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > BeyerDynamic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BeyerDynamic
Beyerdynamic M160
Profesionalni mikrofon "Double Ribbon Transducer" namijenjen radio stanicama ili studijskom snimanju za: tomove, piano, gudače, tamburice, saxove ili vokale.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > BeyerDynamic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Brauner
Brauner Phantera
Vrhunski studijski kondenzatorski mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Brauner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Brauner
Brauner Phantom Classic
The Phantom Classic, like its predecessor the Phantom C (Cardioid), embodies reduction to the absolutely essential without compromise in performance.
ЦЕНА: 79.100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Brauner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Brauner
Brauner Valvet
Nagrađivani visokokvalitetni studijski kondenzatorski mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Brauner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Brauner
Brauner VM1
Studijski kondenzatorski lampaški mikrofon najviših performansi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Brauner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Brauner
Brauner VMX
Studijski kondenzatorski mikrofon HighEnd velike dijafragme.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Brauner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4011-TL
Kardioidni 4011-TL mikrofon je nova, unaprijeđena verzija klasičnog DPA 4011 mikrofona, glasovitog kao vrlo izniman mikrofon u studijima za snimanje po cijelom svijetu. State-of-the-art komponente vrlo su pomno izabrane kako bi omogućile optimalanu neutralnost, preciznost i ekstremno nisko izobličenje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA IMK 4061
IMK 4061 ovaj komplet dizajniran je za ozvučavanje iz bliza za širok izbor muzičkih instrumenata u live i studijskim situacijama te nudi vrlo čistu, detaljnu i prirodnu kvalitetu zvuka.
Mikrofon 4061-BM može podnijeti 144 dB prije izobličenja, dozvoljavajući korištenje mikrofona za doboš, trube, gitaru/bas gitaru i druge glasne izvore zvuka.Uključeni su držači za mikrofon za gudačke instrumente, univerzalni držači za montiranje na površinu s duplo-samoljepljivom trakom, magnetni držač i spužvasti zaštitnik od vjetra.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Joemeek
Joemeek JM27
Studijski kondenzatorski cigaret mikrofon sa membranom malog promjera
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Joemeek
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Joemeek
Joemeek JM37DP
Studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera i FET predpojačanjem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Joemeek
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Joemeek
Joemeek JM47
Studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera i FET predpojačanjem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Joemeek
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Manley
Manley Gold Reference Multi Pattern Microphone
ZLATNI referensni multi patern mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Manley
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Manley
Manley Reference Cardioid Microphone
Referensni kardiodni lampaški mikrofon namijenjen studijskom radu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Manley
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Manley
Manley Stereo Reference Gold Multi Pattern Microphone
Stereo referensni ZLATNI multi patern mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Manley
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann M 147 Tube
Vrhunski cijevni studijski mikrofon sa kondenzatorskom kapsulom velikog promjera s K 47 kapsulom (U47/M49 stil)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann TLM 103
Kardiodni mikrofon duge dijafragme namijenjen radio stanicama ili profesionalnim studijima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann U 87 Ai Set
The U87: A Well-deserved Reputation as the Best!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK012-01 MSP2
Oktava MK-012-01 MSP2 Factory Matched Stereo Pair Microphones

In pairs, the Oktava MK012-01s are perfectly suited for coincident and spaced stereo miking techniques, and also overhead usage in live and studio situations. This Factory Matched stereo pair comes with a cardioid capsule and -10 dB pad.

ЦЕНА: 21.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK219
Studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK319
Studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Broadcaster
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
23.60000,oo ден

НОВА ЦЕНА:
20.400,oo денGospodar Etera!
Precizni kondenzatorski mikrofon.
Specijalno dizajniran za radio-stanice.

ЦЕНА: 23.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE K2
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Лампашки студиски микрофон со највисоки перформанси.
Настанат е како резултат на долгогодишнати истражувања и развој на иновативниот Австралиски произведувач RODE
Базиран на селектирани 6922 dual-triode tube работејки во Class-A конфигурација и во заемна врска со bipolar output транзистори кои ја исклучуваат потребата од output transformer

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.900,oo ден


M3 je novi kardiodni kondenzatorski mikrofon od proslavljenog Australijskog proizvođača ekstremno velike primjene: za kućna snimanja, studio, na lokacijama. Vrlo malog šuma.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M5 Matched Pair
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
11.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:
9.300,oo денDesigned and made in Australia, the M5 is a compact ½” cardioid condenser microphone with low noise and a full frequency response.

ЦЕНА: 11.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1000
Професионален кондензаторски студијски микрофон за сите намени.
ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1A Matched Pair

Studijski kondenzatorski mikrofon svjetske klase. Dolazi u paru s Shockmount-om i u koferu.

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1A Set

The NT1A Anniversary model includes a premium shockmount with integrated pop filter, high quality 6m (20’) XLR cable, microphone carry pouch and even a bonus instructional DVD. Presented by RØDE founder and company president, Peter Freedman, the NT1A Studio Secrets DVD features a range of tips and techniques to help NT1A owners get the most from their new microphone.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT2000
Студиски кондензаторски микрофон со варијабилен полар patern, филтер и пад-м на самото тело на микрофонот.
Истражувајте, контролирајте, креирајте!

ЦЕНА: 31.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT2A Studio Solution Set
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
18.800,oo денThe Rode NT2 a Studio Solution Set includes the professional large diaphragm microphone Rode NT2 a, the deLuxe SM6 shock mount with pop filter, a protective bag, a XLR microphone cable and a tutorial DVD on recording.

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT4
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

X/Y Stereo studijski i lokacijski 1/2” kondenzatorski mikrofon.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5
Kompaktni 1/2" kardioidni kondenzatorski mikrofon, namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5 Matched pair
Par kompaktnih NT5 1/2" kardioidnih kondenzatorskih mikrofona namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT55
Компактен 1/2" кардоиден кондензаторски микрофон. Напредна верзија на популарниот RØDE NT5.
ЦЕНА: 19.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT6
Kompaktni 1/2" kondenzatorski mikrofon NT6 s odvojenom kapsulom je namijenjen za film, televiziju, kazalište, Broadcast, žive nastupe, Surround snimanja i sve ono što Vam mašta dozvoli.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTK
Dobitnik brojnih svjetskih priznanja i nagrada u klasi "A Dual 1” Condenser Microphone". Lampaški mikrofon A klase - izbor mnogih profesionalaca širom svijeta.
ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Podcaster


Прв динамички USB микрофон на светот, специјално наменет за сите оние кои посакуваат нивните радио емисии да ги емитираам во етер или интернет. Носејчи се со времето и секогаш во трка со конкуренцијата, големите произведувачи секогаш сакаат да докажуваат и да им излезат во пресрет на своите корисници на сите можни начини. Користејќи го како основа својот повеќе пати наградуван и легенадрен Broadcaster, со кој се служат голем број радио станици во светот, Røde отидоа чекор напред за да ни го престават Podcaster.

ЦЕНА: 12.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Procaster
Професионален бродкаст микрофон од врвниот производител на микрофони RØDE® Microphones.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Royer Labs
Royer Labs R-121
Studijski ribbon mikrofon top klase čuven po svom jedinstvenom i toplom zvuku. Karakteristika usmjerenosti: bidirekciona, Frekvencijski opseg: 30Hz – 15kHz, Osijetljivost: -50 dBv @, 1V/Pa Maksimalni nivo zvučnog pritiska: 135 dB (kontinualno na 20Hz). Isporučuje se sa odgovarajućim nosačem i drvenom kutijom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Royer Labs
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Royer Labs
Royer Labs R-122V
Studijski ribbon mikrofon top klase čuven sa cijevnim predpojačanjem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Royer Labs
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Royer Labs
Royer Labs SF-12
Vrhunski studijski ribbon mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Royer Labs
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 52A
Vrhunski dinamički mikrofon sa membranom velikog promjera, prevenstveno namjenjen za ozvučavanje bas bubnja.
Mikrofon za najmasniju stopu na svijetu!

ЦЕНА: 10.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 57A
Vrhunski dinamički instrumentalni mikrofon.
Svi oni koji se nazivaju profesionalcima ne bi smjeli pristati na ništa manje...

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 91A
Shure's outstanding Beta 91A half-cardioid condenser boundary microphone lets you capture a kick drum's true punch, without taking up a lot of real estate onstage. In fact, the Beta 91A excels at picking up all kinds of low-frequency-intensive instruments; its response is tailored for bass frequencies. The Beta 91A's integrated preamp makes it a very convenient condenser, and its ability to handle high SPLs means worry-free use in any environment (even with the loudest live drummers).

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 98H/C
A versatile solution for brass or percussion instruments. No external mounting hardware required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure KSM32/SL
"Class A" studijski mikrofon.
ЦЕНА: 36.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG27 LC
Designed with a flat frequency response for natural reproduction, the PG27 side-address microphone features a large diaphragm and a high SPL threshold that handles a wide variety of acoustic, amplified and vocal sound sources.
ЦЕНА: 8.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG42 LC
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 200 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Specifically engineered for vocal reproduction, the PG42 side-address condenser microphone features a large cardioid diaphragm tailored with high sensitivity to clearly reproduce refined performances. A -15dB switchable attenuator and a high pass filtering switch guarantees Shure quality for every lead vocal application.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE PGA 81
Condenser Microphone with Cardioid Polar Pattern and 40Hz-18kHz Frequency Response
ЦЕНА: 7.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 4
Drum microphone kit includes 4 drum microphones to cover all you need in performance and recording applications.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM7B
Vrhunski dinamički radijski mikrofon širokog opsega i izuzetno pogodne frekvencijske karakteristike.
Dobar izbor i izuzetna zamjena za dvostruko skuplje mikrofone.

ЦЕНА: 24.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio MC01
Studijski kondenzatorski mikrofon dizajniran za: studije, koncertne hale, radio postaje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio MC03
Klasični lampaški studijski mikrofon izgrađen od kvalitetnih komponenti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio MC04
Superiorni ribbon mikrofon prirodnog zvuka namijenjen studijskom snimanju.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tannoy
TANNOY TM 1
Complete Recording Package with Large Diaphragm Condenser Microphone
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Tannoy
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Amethyst
Studijski mikrofon s jednom membranom baziran na originalnoj elektrostatičnoj kapsuli. Namijenjen snimanju "svega što Vam padne na pamet" u studiju...vokala, gitara, piana, udaraljki, puhaćih instrumenata...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Amethyst Vintage
Studijski mikrofon s dvostrukom membranom baziran na originalnoj elektrostatičnoj kapsuli. Namijenjen snimanju "svega što Vam padne na pamet" u studiju...vokala, gitara, piana, udaraljki, puhaćih instrumenata...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Black Knight
The Black Knight koristi dvostruku veliku membranu i dizajniran je za detaljni i neutralni zvuk. Namijenjen svim aplikacijama u: studiju, broadcastu, TV i sve što Vam padne na pamet.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Finger
Mikrofon srednjih dimenzija s jednom membranom. Vrlo precizan, neutralan i vrlo široke upotrebe. Za snimanje: ambijenata, vokala ili instrumenata.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Wedge
"Nova generacija klasike".

Visoko kvalitetni studijski mikrofon s elektrostatičkom membranom daje puni spektar zvuka.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Warm Audio
WARM AUDIO WA 47JR
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
22.090,oo денTransformerless Large-diaphragm FET Condenser Microphone with 3 Polar Patterns, 10dB Pad, and 70Hz Highpass Filter

ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Warm Audio
 
rows: rows: 82
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure FP15/83 Wireless Bodypack  
  Shure FP15/83 Wireless Bodypack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD24/B58  
  Shure GLXD24/B58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE HS1 Headset  
  Shure Beta 52A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 52A  
  Shure Beta 52A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure FP35 Plug-on wireless system  
  Shure FP35 Plug-on wireless system  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD24/SM58  
  Shure GLXD24/SM58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AE6100 Artist Elite  
  Audio Technica AE6100 Artist Elite  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BLX24/SM58 Handheld  
  Shure BLX24/SM58 Handheld  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Студиски Микрофони :  
 
AKG
Apogee
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
Brauner Microphones
DPA Microphones
Joemeek
Manley
Neumann
Oktava
RODE
Royer Labs
Shure
SM Pro Audio
Tannoy
Violet Design
Warm Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти