БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
  > Избор по Конструкција  
  > Избор по Намена  
  > Дополнителна опрема и аксесоари  
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дополнителна опрема и аксесоари

 
   
   
  Вкупно Производи: 125  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG B29 L
AKG B29L napajanje i mini-mixer namijenjen AKG Micro Mic III seriji mikrofona s mini XLR konektorom.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis MicLink USB Audio Cabel
MicLink makes it easy to direct-connect any dynamic microphone to USB for mono recording.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS MICLINK XLR USB CABLE

ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio MC2
MC2 Microphone holder, rubber, black.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Microphone Stand High ECO-MS1
Stalak za mikrofon
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Microphone Stand Small
Мал микрофонски сталак прилагоден за озвучување на бас тапан, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio RT1
Adapter for microphone stands.
RT1 reduction thread 3/8" (int.); 5/8".

ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ MC-1
Lulica za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ MC-2
Lulica za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic HAT
Pepeljara koja se jednostavno montira na stalak. Središnji dio pepeljare se jednostavno vadi i prazni bez komletne demontaže. Težina 0.20kg
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic HGL
Držač za čašu koji jednostavno montirate na mikrofonski stalak.Težak samo 0.2kg.
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-10
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i horova sa rvisinom od 3100mm i telskopskom rukom raspona od 1300 do 2500mm i težinom od 9,10kg.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-5E
Mikrofonski stalak sa rasponom visine od 1050 do 1600mm , dužinom ruke od 740mm i težinom od 2,90kg
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-6A
Ravni stalak za mikrofon sa okrgrulim postoljem 4,30kg težine i rasponom od 880 do 1560mm.
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-7E
Stalak za mikrofon manje visine (470mm) sa nožicama pogodan za ozvučavanje bubnjeva i gitarskih pojačala ukupne težine od 2.10kg i raspona od 550-900mm.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-8C Microphone Stand
A light-weight and stable microphone stand with an adjustable arm and folded legs. The footing and the arm joint are made of extremely robust PA plastic.
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-D
Mikrofonska ruka koju kačite na stalak težine od 0,70kg i dužine 740mm.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC5C
Stalak za mikrofon dobrih performansi i dobre cijene.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MS-1 Microphone stand
A stable conference microphone stand with detachable legs.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MS-3 Microphone stand
A compact-size, conference microphone stand, easy to assembly, requires little space when transported.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MS4 Table Mic Stand
Сталак за микрофон наменет за на работна маса.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-D
Aluminiumski dodatak za mikrofonski stalak - Notni Pult...

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT8539 Power Module
Power module for the Audio Technica AT892 MicroSet headworn microphones.
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor ATC401
Desk stand Solid Black Microphone Stand.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer MICROPOWER PS400
Ultra-Compact Phantom Power Supply
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer PS400
You need phantom power to take advantage of the rich, robust sound of condenser microphones. The ultra-compact BEHRINGER MICROPOWER PS400 provides the power needed to operate your favorite condenser mics, and it's small enough to fit in your pocket.
ЦЕНА: 1.850 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco PYMAC600 XLRF-TS
Assembled microphone cable realized with rubber mono jack, metal female cannon and shielded 5 mm. cable. Available in the colors black, red and blue. Length mt. 6.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLFM300 Microphone Cable 3m
Микрофонски кабел.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Mic Stand Small
Мал сталак за микрофон со подесување на висина, наменет за озвучување бас тапан, добош, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Music Stand
Нотен пулт.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
FX MICROPHONE STAND BLACK
Medium weight
Stowable feet
Metal base
Inclination adjustable via gear segment system
Base Radius 35 cm
Extendable boom 61 - 100 cm
Height adjustable 98 - 173 cm
Weight approx. 2,4 kg

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Mic Boom Stand
Heavy duty Microphone Stand
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO MIKROFON CABEL 3m
XLR(f) - 6,3 mm
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO MIKROFON CABEL 6m
XLR(f) - 6,3 mm
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA TABLA ZA NOTI BSX / MIC
Професионален монтирачки нотен пулт.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands MS631B
Mikrofonski Boom stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 210/9 Microphone Stand

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 210/9 Microphone Stand
Klasični mikrofonski stalak-pecaljka profesionalne kvalitete.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21021 Overhead Microphone Stand
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i zborova
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21080 Microphone Stand »Soft-Touch«
Mikrofonski stalak pecaljka s Boom rukom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 231/1 Table Microphone Stand
Mikrofonski stolni stalak
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 231/1 Table Microphone Stand
Lagani stolni nosač mikrofona
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 234 Table/Floor Microphone Stand
Dvodijelni stalak s mehanizmom idealan za bubnjare ili studio.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 237 Table Clamp
Stolni držač lulice/mikrofona
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23770 Microphone »Fishing Pole«
Vrlo dugi (4600 mm) 4-dijelni nosač mikrofona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23800 Microphone Holder
Mikrofonski stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23850 Microphone Desk Arm
Mikrofonska stolna "ruka"
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23956 PopKiller
Popkiller - svijetski klasik. Viđen u svim studijima svijeta.


ЦЕНА: 1.750 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23966 PopKiller (Large)
Popkiller - svijetski klasik (veći model). Viđen u svim studijima svijeta.
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 240/1 Microphone Arm
Stalak za mikrofon "ruka". Idealan za tamburaše, akustičnu gitaru, sax i ostalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24030 Mic Holder
Kompaktni stalak za mikrofon, namijenjen ozvučavanju bubnja.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24035 Microphone Holder for Drums
Nosač mikrofona za bubnjeve.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 259/1 Microphone Stand
Mikrofonski stalak posebno dizajniran za bas bubanj. Može poslužiti i za ozvučenje pojačala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 25950 Microphone Stand »Rien«
Profesionalni stalak mikrofona za bas bubanj ili drugu namjenu. Vrlo kratkih i teških nogu pruža maksimalnu stabilnost.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 27105 Microphone stand
Mikrofonski stalak visokih perfomansi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 85050 Mikrofonklammer
Tapered slip-in microphone clip diameter 22-28 mm, high quality elastic rubber.
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 85055 Microphone Clip
Lulica za mikrofon.
ЦЕНА: 180 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 85060 Microphone Clip
Lulica za mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
KLOTZ M1 K1 FM0300 | MIKROFONSKI KABEL 3M
KLOTZ M1K1FM0300 | MIKROFONSKI KABEL 3M
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
KLOTZ M1 K1 FM10500 | 5M MICROPHONE CABLE
KLOTZ M1FM1 N0500 | 5M MICROPHONE CABLE BLACK
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X01
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 1 metra. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X03
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 3 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X05
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 5 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.
ЦЕНА: 1.250 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X075
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 7.5 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.
ЦЕНА: 1.450 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X10
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 10 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MC2000
Profesionalni mikrofonski kabl.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MC5000
Profesionalni mikrofonski kabl
ЦЕНА: 130 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MY206SW
Profesionalni balansirani mikrofonski kabl s PVC ovojnicom i ekstremne fleksibilnosti.
ЦЕНА: 110 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann EA87
Elastic shockmount for your Neumann U87
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A107
Dodatna ruka za mikrofon, namijenjena montaži na mikrofonske stalke A serije!
Manje gužve na podu...

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A114
Stolni mikrofonski stalak sa teškim postoljem i čvrstom teleskopskom rukom. Pogodan za sve aplikacije u kojima govornik sjedi...
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A188
Stolni stalak za mikrofon
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A300
Klasični mikrofonski stalak masivne izrade, povoljne cijene.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A497
Tronožni stalak za mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A498
Mikrofonski stalak za pjevače. Bez zgloba - sa okruglom osnovom!
Neophodan rekvizit za rok zvijezde!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A50
Quiklok A85 odličan stalak za svaki projekt ili snimateljski studio.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A85
Veliki overhead stalak za mikrofon! Idealan za studijsku upotrebu ili velike live hepeninge!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MP890
Držač za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MP892
Držač za mikrofon - mali
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
Rode Blimp Extension
Long Shotgun Blimp Extension Kit for original Blimp.
ЦЕНА: 5.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Blimp Zeppelin
RØDE Blimp je kompletna zaštita od vjetra i shock mount za: NTG-1, NTG-2 i NTG-3 mikrofone, te ostale mikrofone-pucaljke do 325mm dužine.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Dead Cat
RODE Dead Cat je specijalno dizajniran za zaštitu od vjetra za mikrofone: Video Mic, NTG-1, NTG-2, NTG-3 i ostale.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Dead Kitten Mic Windscreen
Заштитник при ветер за микрофон.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Dead Wombat Blimp Windscreen
Details
The DeadWombat windshield is designed for minimising wind noise when recording in high wind conditions using the RODE Blimp.

Its artificial fur is specially designed so as to minimise wind noise while remaining acoustically transparent.

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon-5
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon1
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon2
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
Konverzija na mini stereo jack.

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon3
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon4
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon6
The RØDE MiConTM connector system provides seamless integration between the RØDE HS1 headset,PinMic and Lavalier microphones and a wide range of wireless systems.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NEWSSHOOTER KIT WIRELESS SYSTEM

ЦЕНА: 27.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE PG1 Cold Shoe Pistol Grip
The PG1 Cold Shoe Pistol Grip is a convenient and ergonomic way to operate your RØDE VideoMic or Stereo VideoMic independently of your video camera.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE PG2 Shock Mount Pistol Grip
The Rode PG2 is an excellent pistol grip shockmount for recording applications with shotgun microphones. Built to reduce handling noise while providing a comfortable, ergonomic handheld design, the Rode PG2 features a rubberized, contoured base.
ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Pop Shield
The Rode Pop Shield keeps plosives from causing problems in your recordings. It's also designed specifically to be acoustically transparent, so your vocal tracks don't lose any of their high-end sparkle and detail, a problem found with many basic mesh pop filters.

ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE PSA1 Studio Arm
Swivel Mount Studio Arm Microphone Stand for radio, broadcast, studio and home use. It provides full 360 degree rotation.
The professional way to mount your microphone to a worktop or studio desk.

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE PSM1 Shock Mount For Podcaster
Mounts to both 3/8 in. and 5/8 in. thread mounts. Fits Podcaster, and Procaster. Includes M20 captive nut to mount Microphone.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM1
Ovjes za RODE mikrofone. Namijenjen studijskom mikrofonu NT1-A .
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM2
Ovjes za RODE mikrofone. Namijenjen modelima: Classic II, K2, NTK, NT2-A, NT1000, NT2000
ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM3
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: RØDE NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: 2.450 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM4
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: RØDE NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM5
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE VC-1
RODE VC1 3.5mm Stereo Extension Cable
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE WS7 Deluxe Windshield
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
The Rode WS7 Large Deluxe Windshield is designed to reduce wind noise when recording in adverse environmental conditions.

ЦЕНА: 2.550 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE WSVM Windshield
Rode WSVM Windshield for VideoMic, NTG-1 and NTG-2 Microphones
ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A202BB
Microphone Desk Stand
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A27M Stereo Microphone Adapter
Stereo microphone adapter designed to hold two microphones in selectable positions for stereo broadcasting, recording or sound reinforcement.
ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A50D
Drum Microphone Mount
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A56D Drum Mount
Drum Microphone Mount : Live, or in the studio, this universal clamp can be mounted virtually anywhere, including drum rims and racks, microphone stands, and cymbal stands.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A58WS Zastita
Zaštitna spužvica za SM48, SM58, Beta 58A, 565SD ili slične mikrofone...
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure GLXD16-Z2 Bodypack
Revolutionary Shure GLX-D Digital Wireless Systems combine leading-edge LINKFREQ Automatic Frequency Management technology with best-in-class intelligent lithium-ion battery rechargeability to define the new standard for seamless operation and digital audio clarity.
ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PS-6 pop filter
Pop filter 6 inča sa nosačem.
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PS21E
power supply 230V
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure RK143G Grill for SM58
Originalna rezervna mreza-kapa za Shure sm58
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SB902
Rechargeable Lithium-ion battery for Shure GLX-D and MXW Handheld Wireless Transmitters
ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SLX4
Prijemnik sa automatskim podešavanjem radne frekvencije.
ЦЕНА: 26.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure WA302 cable
The Shure WA302 cable provides a high-quality wireless connection to your instrument!
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure WA304 Instrument Cable
Shure instrument cable is 25-1/2", with 4-pin mini connector (TA4F) and right-angle 1/4" connector.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC HELICON VOICELIVE 3 EXTREME EDITION
With four times the memory of its predecessor, the VoiceLive 3 Extreme takes TC-Helicon's versatile all-in-one performance tool to an entirely new level. When you want to shape and enhance your vocals with great-sounding onboard effects, create natural-sounding vocal harmonies, and process your guitar with effects and amp models based on TC Electronic's popular TonePrint family, this remarkable effects processor delivers. On top of that, the Extreme-ly feature-laden VL3X gives you backing track storage, groundbreaking effects automation features, and USB import and export of loops. The TC-Helicon VoiceLive 3 Extreme is an uber-powerful stage companion!
ЦЕНА: 53.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon Mic Mechanic 2
Vocal Effects Pedal with Reverb, Delay, Pitch Correction, and Adaptive Tone

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 10700,oo ден

ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC HELICON PERFORM V
Ultimate Mic Stand-Mount Vocal Processor for Quick and Easy Studio-Quality Sound with Expandable Effects
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon Play Electric
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
22.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.600,oo ден


Electric Guitar and Vocal Multi-effects Processor, with Auto-tracking Vocal Harmonies, Guitar Effects, and Built-in Looper

ЦЕНА: 22.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon VoiceLive 3
The TC Helicon VoiceLive 3 is a three-in-one effects unit for vocalists and guitarists, offering a plethora of vocal harmony effects, guitar effects and an advanced looping function.

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
47.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
43.200,oo ден


The TC Helicon VoiceLive 3 is a culmination of the first two incarnations of the VoiceLive unit, with an increase in the number of vocal harmony options while also paying closer attention to guitar effects and adding a looper feature.

ЦЕНА: 43.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon VoiceLive Touch
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
30.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
28.900,oo ден


Прв вокален процесор и looper дизајнирани да бидат секогаш "на дофат" до Вас!
Комбинирајќи ги легендарните вокални ефекти на TC Electronic превземени од Voice Live 2, меѓу кои се reverb, delay, µMod, Hard tune, doubler, VLOOP ™ performanse ( првиот вокален looper), одличните вокални хармонии кои може да се контролираат преку гитара, миди функцијата, aux-и и уникатниот “touch” дисплеј, VoiceLive Touch е навистина првиот и уникатен “ИНСТРУМЕНТ” за Вашиот глас!

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM APH-5
APH-5
H5 Accessory Pack

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM PCF-4
ZOOM PCF-4
Protective Case for ZOOM F4 and F8 MultiTrack Field Recorders

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ZOOM
 
rows: 24
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Athletic   
.
  Athletic MIC-8C Microphone Stand  
  Athletic MIC-8C Microphone Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceLive Touch  
  TC Helicon VoiceLive Touch  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE PSA1 Studio Arm  
  Athletic MIC-D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MIC-D  
  Athletic MIC-D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure A27M Stereo Microphone Adapter  
  Shure A27M Stereo Microphone Adapter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Blimp Zeppelin  
  RODE Blimp Zeppelin  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD16-Z2 Bodypack  
  Shure GLXD16-Z2 Bodypack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Neumann  
.
  Neumann EA87  
  Neumann EA87  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна опрема и аксесоари :  
 
AKG
Alesis
American Audio
American DJ
Athletic
Audio-Technica
Australian Monitor
Behringer
Bespeco
Gewa
Hercules Stands
König & Meyer
Klotz
Neumann
Quik Lok
RODE
Shure
T.C. Electronic
TC Helicon
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти