БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
   
   
  Вкупно Производи: 79  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai Bag for APC and Laptop
Transport your APC setup in plush protection.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai Laptop Stand
Raise your laptop to the perfect height for performance and production.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio CDI100 MP3
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 12.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
8.900,oo ден

Professional MP3/CD & CD-R Player

ЦЕНА: 12.100 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR2 Doubledoorrack 19 2 RMS
Profesionalni doubledoor Rack za audio ili svjetlosne komponente s dvije visine.


ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR3 Doubledoorrack 19 3 RMS
DDR3 Doubledoorrack 19" 3 RMS

Profesionalni l L-rack za audio i rasvjetne komponente

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio VLP1500
Pojačalo snage 500W RMS po kanalu pri @ 8 Ohm-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio VLP2500
Pojačalo snage 750W RMS-a po kanalu pri @ 8 Ohm-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ MC-1
Lulica za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ SPS-1A
AMERICAN AUDIO SPS-1A aluminijski srebrni stalak za zvučne kutije
ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ SPS-1B
AMERICAN AUDIO SPS-1B aluminijski crni stalak za zvučne kutije
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ 2xRCA/2xRCA cable 3m
Pre assembled RCA cable 3m
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ Accu Cable 2xXLR Male / 2xJack Male 3m
Accu Cable 3m 2x XLR Male to 2x 6.3mm Mono Jack Audio Cable
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ Accu Cable 2xXLR Male / 2xJack Male 5m
Accu Cable 5m 2x XLR Male to 2x 6.3mm Mono Jack Audio Cable
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic KB-D10
Dodatak-ruke za stalak KB-S kao i JJ DJ stalak, težine 3,60kg, podesivog nagiba , visine od 27cm do 35cm.
ЦЕНА: 5.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic KB-D14
Dodatak za stalak KB-S ili JJ-DJ na koji možete staviti mikser ili lap-top 2,90kg težine , sa mogućnošću podešavanja nagiba , kao i visine (od 30 do 40 cm) i širine (od 28 do 38cm).
ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Sonic Exciter SX3040
Stereo Enhancement Processor - daje tonu čistoću i dubinu.
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLJF600
Jack Mono / XLR 3 Pole Female 6m
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-B01BK Carry Bag
Soft Case for 2 x DNS1200, 1 x DNX120
ЦЕНА: 5.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO TWINKABEL 2x 6.3 mm mono jack - 2x RCA 1,5m
2x 6.3 mm mono jack - 2x RCA
ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE 1,5m
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE

ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KEB-2033 Universal Bag
Универзална чанта за сите ваши потреби изработена во фабриката на светски познатата марка KACES.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 122e Music Stand Light
Odlično svijetlo. Lagano montiranje. Usmjerenost. Prekidač.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 160/2 Drink Holder
160/2 Držač za čašu ili bocu. Može se staviti na bilo koji stalak do 23 mm promjera. Težina 0,2 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 16015 Ashtray
Pepeljara
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 210/2 Microphone Stand
Industrijski standard za mikrofonski stalak. Praktički vječan. Odlična izrada i stabilnost.
ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21485 Speaker Stand
21485 Aluminijski stalak za zvučnike
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 231/1 Table Microphone Stand
Mikrofonski stolni stalak
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23850 Microphone Desk Arm
Mikrofonska stolna "ruka"
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 28075 Mixer Stand
28075 Stalak za miksetu ili pojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 42080
Ultimativna radna ploha za DJ-eve.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz AS-EX20300
Produžni kabl za slušalice stereo, dužine 3 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz AY 1-03
Insert kabl dužine 3 metra.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 FP1-03
Kabl konvertor - dužine 3 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 MP1-01
Kompaktni kabl konvertor - dužine 1 metar.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 MP1-03
Kompaktni kabl konvertor - dužine 3 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz FOHTT03
OPtički kabl za ADAT™ i S/PDIF transfer dužine 3 metra.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz FOHTT05
Optički kabl za ADAT™ i S/PDIF transfer dužine 5 metara.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
KORG ELECTRIBE SAMPLER
The fastest and most intuitive way to make beats.
A production machine that lets you create using a gigantic array of samples.

ЦЕНА: 25.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-AUDIO BASS TRAVELLER
M-AUDIO BASS TRAVELLER | PORTABLE HEADPHONE AMP WITH DUAL OUTPUT

Bass Traveler is a portable headphone amplifier with two 1/8-inch headphone jacks that lets two people listen at the same time to the same signal. Many personal digital music players have a limited output for driving high-quality headphones—which may have a higher impedance, a lower passband voltage sensitivity or both—but Bass Traveler has a 2-level gain switch to boost the signal level, so the sound is always crisp and clear. It is ideal for use with virtually all headphones from 16-100 ohms.

ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio Torq Control CD
Torq Control CD allows you to manipulate audio files in Torq using your favorite DJ CD player.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio Torq Control Vinyl
Torq Control Vinyl disk allows you to control audio files in Torq with the same feel and response as real vinyl records.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor scratch control CD
Traktor scratch control CD
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
NATIVE INSTRUMENTS TRAKTOR BUTTER RUGS
Turntable Slipmats with Durable Synthetic Material, Non-coated, and TRAKTOR Logo - Sold as Pair
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Pro 2
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Jednostavniji za korištenje nego ikada prije, ovaj četverokatni DJ program Vam omogućava miksanje odmah kad ga izvadite iz kutije. Od sada sa TRAKTOR 2 tehnologijom iznutra ovaj software Vam garantira intuitivnost, kreativnost i ovisnost (o softwareu :)

ЦЕНА: 12.100 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Scratch A6
ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 289,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 17.600,oo ден

Professional digital vinyl system with 6-channel audio interface, 4 track decks and Remix Decks™* at an unbeatable price.

ЦЕНА: 17.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Scratch Control Vinyl
Traktor Scratch Control Vinil u Red, Blue , White , Black i Clear izvedbi.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor X1 Bag
The TRAKTOR KONTROL BAG offers ultimate protection for yourTRAKTOR KONTROL X1,Z1, orF1 controllers. From crowded clubs to busy afterparties, keep your gear safe and sound.
ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
NOVATION 25 KEY BAG
Gigging and making music on the move is a big part of many musicians' lives, so Novation makes carrying cases for our keyboards. Novation's backpack-style Soft Carry Case is the perfect way to transport your 25-key controller keyboard.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation Dicer Carry Case
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Dicer has been designed to be portable. The Dicer Carry Case is hard-shelled and protects your Dicer whether in your bag or carried loose. Elasticated pouches keep your Dicer firmly in place and netted pockets keep the cables tidily stowed.

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation LAUNCHpad Bag
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Does your Novation Launchpad controller travel? Then you need the Launchpad Sleeve to get it there and back safely! Novation and Ableton worked together to create this handy, lightweight Launchpad Sleeve, which fits your Launchpad perfectly and makes it incredibly easy to take it wherever you go.

ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark DJ iO2
Complete I/O system for laptop performers.

ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark GrooveTool RS
Replacement stylus for GrooveTool Cartridge.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Laptop Stand Pro
The Numark LAPTOP STAND is the DJ’s computer-elevation station

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 3800,oo ден
НОВА ЦЕНА : 3200,oo ден

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK MIX TRACK CASE

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Stereo IO
STEREO|iO is a connection box that turns analog audio into digital signal. STEREO|iO has RCA plugs for use with virtually any audio equipment from DJ mixers to turntables, its other end has a USB connector for your Mac or PC.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK WM200
RUGGED DURABILITY AND CRYSTAL CLEAR VOCALS ARE COMBINED FOR THE PERFECT DJ MICROPHONE

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A188
Stolni stalak za mikrofon
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A300
Klasični mikrofonski stalak masivne izrade, povoljne cijene.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
Rane Serato Scratch Vinylplatte
Kontrolna ploča za Serato sistem
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SERATO DJ
SERATO STANDARD BLACK PAIR
12’ Control Vinyl pressing for Serato DJ Pro and Scratch Live using Serato’s NoiseMap™ Control Tone
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SERATO DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SERATO DJ
SERATO STANDARD PURPLE PAIR
12’ Control Vinyl pressing for Serato DJ Pro and Scratch Live using Serato’s NoiseMap™ Control Tone
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SERATO DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SERATO DJ
SERATO STANDARD RED PAIR
Serato 12" Control Vinyl Standard Colours Red (Pair)
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SERATO DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure M44-7
Scratch igla za DJ ljubitelje svirke na gramofonima , M44-7 je dizajnirana da ne preskoči ni jedan detalj i odlikuje se potpunom preciznošću...
ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE M92E
High-value phonograph cartridge fits 85% of turntables with a P-mount design and standard mount adapter.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure M97XE Audiophile
Audiophile Phono Cartridge
Smooth sound and extremely accurate sound reproduction over entire frequency range. Elliptical stylus.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure N44-7Z Stylus
Revived exactly the same as the original, this legendary battle needle offers ultra-high skip resistance and ultra-high output. The needle of choice for many champion DJ's worldwide. Engineered for scratch DJ's and turntablists, the M44-7 is designed not to skip under even the most demanding circumstances.

ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio Nano Patch Plus
Ултра компактна 2-канална аналогна пасивна волумен контрола!
Совршен спој од добро познатите Nano Patch и iNano модели, во едно паковање - а цената не само што не е променета, туку е и подостапна од било кога досега !

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio XP200
Portabl samostalno gramofonsko predpojačalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL PHONOS
Phonos
RIAA Phono Preamplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton 400 V3
Stanton 400 V3 DJ Cartridge
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton 500 V3
Stanton 500 V3 Standard DJ Cartridge
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton 520 V3
Stanton 520.V3 sferični DJ Cartridge
Najbolja u seriji 500 za scratching. Male suspenzije. Novi industrijski dizajn.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton 681 EEE MK III
Nevjerovatna kvaliteta!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton Discmaster V3
Novi Discmaster V3 od Stanton-a, svijetski lider DJ cartridg-a.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton DS-3 Stylus
High output and bass with minimal cue burn
ЦЕНА: 990 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton Groovemaster.V3
Svaki od ovih kertridža je ručno rađen ne bi li omogućio “najbolje od najboljeg”, bar što se tiče DJ kertridža. Sferični umetak ima Super High Polish dijamantski vrh koji spriječava oštećenje vinila, a ujedno ima i duži trajni rok. Nijedan drugi kertridž na planeti ne bi mogao prisvojiti ove tvrdnje. Zlatni finiš i zlatni konektor dodati će Vašem performansu elitni izgled. Pakiranje je omotano u mali aluminijumski kofer sa čistim pleksiglasom odozgo. Veoma je pogodan za transport pri većim distancama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton L720EE
Igla dizajnirana za TP 4 ručicu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton Trackmaster V3
Savršen alat za klubske DJ sferičnog dizajna.
ЦЕНА: 4.250 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Nova System Gig Bag
Great high-quality Gig Bag for TC Electronic Nova System!
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
 
rows: 128
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Novation   
.
  Novation Launchpad Mini MK2  
  Novation Launchpad Mini MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Shure SRH550DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH550DJ  
  Shure SRH550DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio CDI100 MP3  
  American Audio CDI100 MP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  RANE Sixty-Two  
  RANE Sixty-Two  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai LPD8  
  Akai LPD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure M97XE Audiophile  
  Shure M97XE Audiophile  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
 
Akai
American Audio
American DJ
Athletic
Behringer
Bespeco
Denon
Gewa
Kaces
König & Meyer
Klotz
Korg
M-Audio
Native Instruments
Novation
Numark
Quik Lok
RANE
SERATO DJ
Shure
SM Pro Audio
SPL
Stanton
T.C. Electronic
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти