БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

ДЈ Слушалки

 
   
   
  Вкупно Производи: 32  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG K171 MkII
Profesionalne zatvorene DJ/Studio slučalice.
ЦЕНА: 7.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG K77
Slušalice s zatvorenom zadnjom stranom. Izrazito komforne.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG K81 DJ
Zatvorene slušalice s "3D-Axis folding" mehanizmom prvenstveno namjenjene za DJ-eve.
ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
AMERICAN AUDIO BL-40

ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
AUDIO TECHNICA M40X
Closed-back Circumaural Headphones with Collapsible Design, Swivel Earcups, 40mm Neodymium Magnet Drivers, Straight and Coiled Cables, 1/4" Adapter, and Carrying Pouch
ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Headphones HPX2000
Višenamjenske DJ slušalice koje će vam pružiti zvukove koje ne možete čuti u ovoj cijeni ni u jednom drugim slušalicama.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Headphones HPX4000
Нaјдобрите DJ слушалки од Behringer!
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER HPX6000
Closed Circumaural Headphones with Folding Design and Detachable Cable

ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BeyerDynamic
Beyerdynamic DT770 PRO
ПОПУСТ !
СТАРА ЦЕНА :
11.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
9.900,oo ден


The DT 770 PRO is a closed dynamic headphone which has been designed for critical music and sound monitoring. The single-sided cable makes the handling of the headphone easy.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > BeyerDynamic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones
Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones
ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-HP500 Professional DJ Headphones
РАСПРОДАДЕНО

Introducing the DN-HP500 headphones from Denon DJ. These latest headphones, like the HP1000 and HP700 models, produce impeccably clean and vibrant audio while withstanding the high-volume demands of today’s DJs; all in a stylish and affordable package.

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ MPH-3
MARANTZ MPH-3 | PROFESSIONAL STUDIO HEADPHONES

The MPH-3 is a multi-purpose monitoring headphone. Lightweight and comfortable, it features 45mm neodymium drivers that deliver extended frequency response. Suitable for mixing, monitoring and personal listening, the high-quality transducers deliver clear sound and detailed imaging without distortion. The 180-degree rotatable earcups are perfect for DJ and other single-ear listening applications.

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark HF Wireless
CUT THE CORD WITH NUMARK HF WIRELESS HEADPHONES

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 3.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5.100,oo ден

Be free to Move! We’ve eliminated that restrictive cable with our new high-performance wireless headphones


ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark HF125
CLARITY AND COMFORT FOR THE MODERN DJ
One place a DJ can't compromise, is in how they hear their mix. The Numark HF-125 headphone set delivers the goods with flexible 7-position independently adjustable dual ear cups, large 40mm Mylar speaker drivers, 6' tangle-resistant cord with 1/4" connector, and padded headband and ear cups.

ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark HF150
Portable Pro Performance
With the rise in low-profile, highly portable DJ gear, it is entirely possible to work an entire show with a backpack full of stuff.

ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark HF325
Pro DJ Performance
Hard working DJs require headphones for airtight performances. A quality set of headphones can be the difference between a good show and a great one.

ЦЕНА: 4.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Red Wave Headphones
RED WAVE headphones were designed with the entire DJ experience in mind. Their superior sound, eye-catching looks and comfortable design make RED WAVE headphones the clear choice of professional DJs.
ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sennheiser
Sennheiser HD280 Pro
Sennhieiser's HD280 Pro headphones have the features and performance you need to produce professional-quality audio.
Designed to deliver exceptional isolation from ambient noise with precise and linear sound reproduction at high SPLs, the HD 280 Pro combines high fidelity with practical design and maximum comfort.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Sennheiser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SE215
Featuring a Dynamic MicroDriver, the SE215 delivers detailed sound with enhanced bass. A detachable cable with formable wire enables easy replacement and a secure, comfortable fit onstage or on-the-go. Sound Isolating sleeves in multiple sizes provide up to 37 dB of isolation and a customized fit. Available in translucent black or clear.
ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SE315
High-Definition MicroDriver + Tuned BassPort
Featuring single High-Definition MicroDrivers, the SE315 delivers full range sound and optimized low-end performance utilizing a vented driver.

ЦЕНА: 10.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SE425
The Shure SE425 sound-isolating earphones are an excellent choice for eclectic listeners who demand stellar audio and a high-quality design.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE SRH 144
SRH144 Portable Semi-Open Headphones feature extended range audio with enhanced high-frequency response.
ЦЕНА: 2.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE SRH 145
SRH145 Portable Headphones feature deep, rich bass with full-range audio.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE SRH 145M
SRH145m+ Portable Headphones with Remote + Mic feature deep, rich bass with full-range audio.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE SRH 440
Closed-back Headphones with Folding Design, Detachable Cable, Carrying Case, and 1/8"-1/4" Adapter
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE SRH 750 DJ
DJ-style Closed-back Headphones with Replaceable Ear Pads and a Detachable Cable
ЦЕНА: 7.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SRH550DJ
Professional Quality DJ Headphones (Smokey Grey)
ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SRH750 DJ
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
7.300,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.300,oo ден


Slušalice iz nove SRH serije namjenski napravljene za DJ monitoring.

ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton DJ Pro 2000
Visoko kvalitetne stereo slušalice namijenjene profesionalnim DJ-evima.
ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton DJ PRO 3000
The new DJ PRO 3000 is the newest addition to the Stanton line of high quality headphones. With the same great features of previous Stanton headphones and a few new additions, this headphone is definitely in a class of its own.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton DJ PRO 60
The new DJ PRO 60 compact, lightweight stereo headphones feature a comfortable self-adjusting headband and exceptional low end response. They come packaged with a free carrying pouch.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ULTRASONE
Ultrasone DJ1
Već 5 godina u samom vrhu izbora za najbolje DJ slušalice. Izuzetno robusna konstrukcija, odličan dizajn i sjajan zvuk, DJ1 su slušalice koji ovaj segment opreme dižu za stepenicu više.
ЦЕНА: 8.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > ULTRASONE
 
rows: 128
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Denon   
.
  Denon X1800 Prime DJ mixer  
  Denon X1800 Prime DJ mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone DJ1  
  Ultrasone DJ1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  AUDIO TECHNICA AT-LP120 USB HC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  AUDIO TECHNICA AT-LP120 USB HC  
  AUDIO TECHNICA AT-LP120 USB HC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF Wireless  
  Numark HF Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Слушалки :  
 
AKG
American Audio
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
Denon
MARANTZ Professional
Numark
Sennheiser
Shure
Stanton
ULTRASONE
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти