БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

ДЈ Конторлери и Процесори

 
   
   
  Вкупно Производи: 70  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ableton
ABLETON PUSH 2
ABLETON PUSH 2 | CONTROLLER FOR ABLETON LIVE 9.5

The Push 2 USB MIDI Pad Controller is an expressive instrument that enables you to make music with your hands that also translates seamlessly to live settings. This symbiotic pairing ensures your creations are brought to life - make beats, notes, and see it all come to fruition on a modern computer screen.

ЦЕНА: 42.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Ableton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
AKAI AFX
AKAI AFX | CONTROLLER FOR ADVANCED SERATO DJ PERFORMANCE

The Akai AFX Controller for Serato DJ offers users a diverse arsenal of knobs, pads and buttons for quick and easy operation of Serato DJ. The ten different pad modes allow the user to sample trigger, setting and retrieving of hot cues, loops and slicing. The RGB backlighting of the velocity-sensitive pads form from the selected mode.

ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
AKAI AMX - FOR SERATO DJ
AKAI AMX | MIXING SURFACE WITH AUDIO INTERFACE FOR SERATO DJ


Put hands-on control at the center of your Serato DJ setup with AMX, a versatile 2-channel mixing surface from Akai Professional.

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА : 25.300,oo ден
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo денA MIDI controller designed from the ground up to match Ableton's interface, the APC40 MKII adds RGB-illuminated pads, robust faders, 5 GB of sounds and more.

ЦЕНА: 25.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai LPD8
Пад-контролер наменет за лаптоп.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MIDImix
Total Mixing Performance in a Small Package
ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPC Element
The essential instrument for computer-based music production, MPC Element brings powerful music-making capability to your computer in a slimline design that's made to produce.
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPC Studio BLACK Edition
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 389 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден


The MPC Studio Black is a fresh take on the top-selling original, MPC Studio. We made the Studio look cooler than ever by introducing a sleek and stylish black brushed-aluminum body. To elevate the parameter editing experience, the master encoder wheel as well as the Q-Link knobs have been raised and made larger. The 16 RGB MPC pads are now thicker and more responsive, inspiring greater expression in performance and programming.

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPD18
РАСПРОДАДЕНО
MIDI kontroler namjenjen produkciji i živim izvedbama.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPD218
Professional Pad Controller
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPD26
РАСПРОДАДЕНО
The Akai MPD26 is a MIDI-over-USB pad controller with genuine MPC pads. It's perfect for producers, programmers, musicians and DJs. Its blend of intuitive MPC controls and technologies meshes with easy USB connectivity to bring the feel of classic beat making to the world of computer music production.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPX8
Sample Player with 8 x Velocity- and Pressure-sensitive Pads, Onboard Reverb, Tuning Control, Editor Software (Mac/PC), and Both MIDI and USB Connectivity
ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai Rhythm Wolf
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
ANALOG DRUM MACHINE AND BASS SYNTHESIZER

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath Xone K2
Xone:K2 is a compact, slim line universal MIDI controller – incorporating a 4 channel soundcard, for use with any DJ software.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer CMD DC-1
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
7.400,oo ден

BEHRINGER COMMAND Series DJ Controllers give you what you’ve been looking for – a modular system of controllers that can be put together to suit your software needs.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer CMD DV-1
DVS-Based MIDI Module with Dual Effects, Deck Focus and Transport Control
ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer CMD MICRO
Compact 2-Deck DJ MIDI Controller
ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer CMD MM-1
4-Channel Mixer-Based MIDI Module with Built-in 4-Port Powered USB Hub
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer CMD PL-1
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
6.900,oo ден


4-channel MIDI Platter Control Module with 4" Platter, Transport Controls, 60mm Fader, 8 Backlit Buttons, and 8 Knobs

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer CMD Studio 2A
Portable Dual-Deck DJ Controller
2-deck Controller and USB Audio Interface with Dual Touch-sensitive Platters, 45mm Faders, Cue Functions, Transport Controls, and Headphone Output

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller
Controlling essential features via mouse or laptop keyboard can be a challenge. Especially considering the focused work environment. This is your moment to keep the dance floor moving and music pumping without room for error.
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-HC4500
Lightning-swift hardware performance with internal high-quality audio processing.
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-MC2000 DJ Controller
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 14.700,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 19.800,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The Denon MC2000 DJ Controller With Serato DJ Intro is a ruggedly built, USB powered DJ controller that is intended for use with the included Serato DJ Intro software.

ЦЕНА: 19.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-MC3000 Professional DJ Controller
РАСПРОДАДЕНО

The MC3000 DJ controller from Denon DJ is an affordable professional MIDI controller for Native Instruments® TRAKTOR™ 2 Technology Inside products, complete with TRAKTOR™ 2 LE included* and fully optimised for Virtual DJ.

ЦЕНА: 25.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-MC6000 Dj Mixer & Controller
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
47.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
41.500,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Computer-independent 4-channel, 8 source premium digital mixer and MIDI controller.

ЦЕНА: 47.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-S1200 Tabletop Multi-Format DJ CD/MP3 Player
The Denon DNS1200 weighs in at a mere 9 pounds and packs high-end features not found in much larger units. The DNS1200 allows for playing CD's or connecting a USB drive for instant access of up to 50,000 wav or mp3 files.
ЦЕНА: 29.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-SC2000 MIDI Controller
A compact, USB MIDI controller that allows full control two decks in one convenient unit.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-SC2900 Digital Controller
The Denon DN-SC2900 Digital Controller and Media Player is a DJ controller and multi-format player that allows you to playback audio from CDs, USB memory devices, or your Mac or PC using its included ENGINE software. Its CD deck supports CDs, CD-DAs, and CD-ROMs and the DN-SC2900 can play AAC, AIFF, MP3, and WAV files stored on external USB flash drives or hard disc drives.
ЦЕНА: 50.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player
The Denon DJ SC3900 is the new and improved successor to the Denon DN-S3700 multi-media player which I have personally owned for about two and a half years before selling them to get back to my "vinyl" roots.
ЦЕНА: 62.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer
A 4-channel digital DJ mixer with capabilities for vinyl turntables, CD decks, media players, DJ software applications, and USB storage devices.
ЦЕНА: 112.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
DENON MC4000
2-deck DJ Controller/24-bit USB Audio Interface with Ergonomic Layout, 2 Microphone Preamps, and Full Compatibility with Serato DJ (Serato DJ Lite Included), Traktor 2, Virtual DJ 8, and Algoriddim djay 2
ЦЕНА: 23.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon SC5000 Prime Professional Media Player
NEW - наскоро во Артист !

PROFESSIONAL MEDIA PLAYER WITH 7" MULTI-TOUCH DISPLAY

There’s a new Player in Town!
The Denon DJ SC5000 Prime represents a real paradigm shift in DJ Technology, right here, right now. This groundbreaking digital DJ Media Player has a high definition, hi-contrast display that enables multi-touch gestures for the ultimate in latency-free, tactile track navigation, load and playback. The SC5000 is also the world’s first DJ Player capable of on-board music file analysis, really empowering you with its innovative dual-layer deck capability and an 8-inch rugged jogwheel with central display that displays either current playing track or custom artwork.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
KORG ELECTRIBE SAMPLER
The fastest and most intuitive way to make beats.
A production machine that lets you create using a gigantic array of samples.

ЦЕНА: 25.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Machine Studio
FLAGSHIP GROOVE PRODUCTION STUDIO

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 62900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 48900,oo ден

Акцијата временски ограничена !

ЦЕНА: 48.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM
NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM | PRODUCTION AND PERFORMANCE SYSTEM

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 23900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 19900,oo ден

The NI Maschine JAM Production and Performance System offers intuitive sequencing and track building in an ultra-modern design. The Maschine JAM allows users to create and manipulate drum sequencing and digital audio using an 8x8 multicolour click-pad matrix and 8 dual-touch Smart Strips, presenting a more pleasing and natural alternative to mouse and keyboard. As it can also be engaged as an advanced DAW controller, this “hands on” approach can be carried over into production and post-production activities.

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Audio 2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6600,oo ден

SMALL. LOUD. iOS READY.
Ultra-compact DJ soundcard with premium audio quality.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
NATIVE INSTRUMENTS TRAKTOR BUTTER RUGS
Turntable Slipmats with Durable Synthetic Material, Non-coated, and TRAKTOR Logo - Sold as Pair
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments TRAKTOR KONTROL D2
EXTRA ПОНУДА!
Цена во Европа : 379 Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 15900,oo ден

TRAKTOR KONTROL D2 delivers portable, touch-and-see deck control designed for cutting-edge performance with TRAKTOR PRO 2. A full-color display and touch-sensitive controls deliver responsive workflow for the uncompromising DJ. And full Stems integration provides the keys to a completely new way to DJ.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol F1
The definitive and only hardware for controlling

TRAKTOR's powerful Remix Decks, with 16 stylish, multi-colored pads to fire loops and one-shot samples and the full version of the flagship software TRAKTOR PRO 2.5.

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol S5

With 2 hi-res screens and touch-sensitive strips, knobs and pads, the Traktor Kontrol S5 gives you control over Traktor Pro 2 DJ software and Stems remixes.

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol S8
Flagship All-In-One 4-Channel DJ System
ЦЕНА: 74.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol X1 MK2
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 12900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 11900,oo ден


Load tracks, make loops, and control effects fast. The Traktor Kontrol X1 MK2's pads, knobs, and touch strip are pre-mapped to work with Traktor software.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments TRAKTOR KONTROL Z1
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 12900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 11900,oo ден


TRAKTOR KONTROL Z1 is the ultra-compact 2-channel mixer, controller, and soundcard for TRAKTOR DJ and TRAKTOR PRO 2


ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol Z2
The new Traktor Kontrol Z2 DJ mixer/controller from Native Instruments offers Traktor DJs an elegant and simplified centerpiece for performance. Whether using Traktor Scratch Pro vinyl, CDJ2000s or remix sets with NI’s F1 controller, the Z2 offers great functionality and feel.
ЦЕНА: 36.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Scratch A10
The Ultimate Way to DJ with Timecode!
ЦЕНА: 33.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Scratch A6
ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 289,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 17.600,oo ден

Professional digital vinyl system with 6-channel audio interface, 4 track decks and Remix Decks™* at an unbeatable price.

ЦЕНА: 17.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor X1 Bag
The TRAKTOR KONTROL BAG offers ultimate protection for yourTRAKTOR KONTROL X1,Z1, orF1 controllers. From crowded clubs to busy afterparties, keep your gear safe and sound.
ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
NI TRAKTOR KONTROL S2 MK3
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 17500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 18700,oo ден

FOR THE MUSIC IN YOU
Main room vibes, backpack size: TRAKTOR KONTROL S2

ЦЕНА: 18.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX
NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX | ANALOG MODELING SYNTHESIZER

ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
23.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
17.900,oo ден


The Novation Circuit Groove Box: Designed to inspire.
The Circuit is a grid based groove box that can stand on its own two feet without the need for software or computers. It’s compact; battery powered and features a powerful built-in speaker giving you all you need to make music anywhere. Two Novation polysynths and a four-part drum machine, combined with an intuitive grid-based sequencer in a box that will have you making electronic music in minutes.

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation Dicer USB
Deck-mountable USB DJ Cue and Loop Controller

There are many excellent DJ controllers and control surfaces out there that take advantage of Serato Scratch's advanced cue and looping functions. On the other hand, there are many more that don't. You don't need a new deck in order to get the most out of Scratch anymore - all you need is a Novation Dicer!

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
NOVATION LAUNCH CONTROL XL MKII
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 10500,oo ден

ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
NOVATION LAUNCHPAD
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 11900,oo ден

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation Launchpad Mini MK2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6900,oo ден

Compact Pad Controller for Ableton Live with 64 Tricolor Backlit Performance Pads, 16 Programmable Soft Buttons, and Ableton Live Lite Software

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
NOVATION LAUNCHPAD PRO
NOVATION LAUNCHPAD PRO | PROFESSIONAL ABLETON LIVE USB GRID CONTROLLER

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
18.300,oo ден

НОВА ЦЕНА:
15.500,oo ден


The Novation Launchpad Pro USB Grid Controller is a professional, Ableton Live USB grid controller that lets you create dynamic, expressive performances simply and easily. An 8x8 grid of colour changing, velocity-sensitive pads are your source of input and they can trigger and combine clips, create dynamic beats, bash out melodic lines and even control your external hardware.

ЦЕНА: 18.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark DJ iO2
Complete I/O system for laptop performers.

ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark DJ2GO
DJ2GO is a portable, affordable and highly capable DJ controller that allows you to control your favorite DJ software with a tactile feel that can’t be matched using a computer mouse and keyboard.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK MIX TRACK CASE

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Mixdeck Express
3-Channel DJ Controller with CD & USB Playback
Perform your sets with any kind of media.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK MIXTRACK PLATINUM
NUMARK MIXTRACK PLATINUM | DJ CONTROLLER WITH JOG WHEEL DISPLAY

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 17900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 13900,oo ден

The Highly-Anticipated Mixtrack Platinum DJ controller.
Setting the pace as the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, Numark presents the Mixtrack Platinum DJ controller. This latest addition to the Mixtrack Numark family series enhances the performance of any DJ, from skilled amateur to the most advanced professional.
Mixtrack Platinum offers a host of great features, such as a built-in custom LCD display screen in each 5” capacitive jog wheel, 4-channel mixing capabilities, Filter and gain controllers for each channel, Effects, and 24-bit audio output. Yes—we know with all these amazing features are incredible: it’s like listening to a new song that you know is going to be platinum!

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Mixtrack Pro 3
Here it is—the Amazing Mixtrack Pro 3 DJ controller.

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 15900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 12900,oo ден

From Numark the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, comes the incredible MIXTRACK PRO 3 DJ controller, designed with the skilled, professionally-aspiring DJ in mind. It’s the latest addition to the Numark family of industry-leading DJ solutions.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Mixtrack Pro 3 White
All-in-one Controller Solution for Serato DJ
ЦЕНА: 16.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark NDX500
USB/CD Media Player and Software Controller
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK NV II
NUMARK NV II | INTELLIGENT DUAL-DISPLAY CONTROLLER FOR SERATO DJ

ReiNVenting DJ Performance
The NV II with its sleek design, seasoned with red and white colors, really grabs your attention. But it’s so much more—it improves on the superior performance of the original NV! Suited and tailored with an eye-catching symmetrical design, the NV II features an upgraded layout with clear markings for fast, responsive operation. Its striking platter design with hints of red make the NV II one hot controller!
What’s under the hood? Aside from cool look and those great 4.3-inch full-color screens, the NV II adds gridlines on the screens so you can seamlessly beat match your tracks. In addition the NV II adds a 5-column sort to view your music 3 columns at time by song, artist, time, bpm and key. We didn’t just improve an already great DJ controller—we created the NV II to reiNVigorate your DJ skills!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK NV II

ЦЕНА: 38.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Orbit
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.300,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
4.900,oo ден
Numark's Orbit wireless MIDI performance controller lets you step out and take your show center stage where it belongs.

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK PARTYMIX PRO
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 17900,oo ден
АРТИСТ ПОПУСТ : 12900,oo ден


Party DJ Control System with audio outputs
Simple plug and play
Virtual DJ LE software included
Built-in light show creates party atmosphere
Cool effects and multiple pad modes with looping and sampling
Sync buttons for easy mixing control
1/4" headphone jack to preview for cueing

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
Rane Sixty-Eight Mixer
Introducing the first professional DJ mixer with two USB 2.0 high-speed ports with support for real-time connection of two computers. Two DJs can work in parallel and/or seamlessly transition from one DJ to another.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
RANE Sixty-Two
Plug-and-play mixer supporting two computers, two-deck digital vinyl simulation, SP-6 sample player, software and hardware effects and all the record and playback channels you need. Software controls for Library, Loops, Cues and SP-6 are laid out for fast and intuitive access.
ЦЕНА: 135.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
Rane SL4
The Rane SL 4 for Serato Scratch Live is the ultimate high-end solution for professional DJs. A revolutionary new five-channel, 96kHz 24-bit DJ interface with two USB ports
ЦЕНА: 57.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Roland
Roland TR-8 Rhythm Performer
TR-8: Rhythm Performer
Authentic TR-808 and TR-909 Experience in a Modern, Performance-Ready Instrument

ЦЕНА: 33.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Roland
 
rows: 128
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  König & Meyer  
.
  K&M 210/2 Microphone Stand  
  Akai LPD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai LPD8  
  Akai LPD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton T.92USB  
  Stanton T.92USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-D4500 MK2 Twin CD player  
  Denon DN-D4500 MK2 Twin CD player  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
 
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти